Jump to content

Moto Zajednica

Sprint explorer 150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Evo ja da probam da dam objasnjenje. Nije mi u struci ali sam malo istrazivao,tako da izvolte neka neko ispravi ako gresim negde. 

Taj agregat koriste svi kineski cetvorotaktni skuteri. Naziv mu je je GY6. Kod sprinta je 150 kubika, a ovi mali su od 50 kubika. Konstrukcija je Hondina. Agregat  (verovatno nije zasticen ili nesto drugo) se kopira i proizvodi masovno u kineskim skuterima. Proizvodjaci su no name. U prevodu ne pravi Honda.

Moj BTM 50 ccm je dogurao do 30000 km uz kvalitetno odrzavanje(pracenje servisnog intervala i POCETNE RAZRADE motora)

Vozio sam i Orion Maximus 125ccm sa istim agregatom i dizajnom kao Sprint Explorer. Istina da sam malo vozio taj model, ali verujem da bi agregat bio isto izdrzljiv. 

Savet: U taj agregat staje 800ml motornog ulja. Menjaj ulje u servisnom intervalu, ili svake sezone ako ne vozis mnogo. Takodje menjaj menjacko ulje. I uzivaj u voznji. 

Toliko od mene, nadam se da sam pomogao. Sve najbolje. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Hvala na konkretnim informacijama. Za oko mi je zapao taj explorer od 150ccm, cekam mart pa da vidim kakva ce ponuda biti na sajmu automobila i motora pa da ga pazarim. Menjacko ulje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Sto se tice menjackog ulja, mislim da je kod svih skutera isti sistem. mozes dosta pogledati po internetu, google ili you tube, a takodje je i sve objasnjeno u korisnickom upustvu za koriscenje skutera. Pa ces videti gde stoji, kako se menja. Da te ne pisem o fabrickim detaljima i fabrickom sistemu kako to funkcionise.

Ono sto je je u praksi, da kod nas po neki majstor, nije bas raspolozen da zameni menjacko ulje, a raspolozen je da se objasnjava da to ulje ne treba menjati. Ja sam ti vec u predhodnom postu dao savet da obavezno redovno menjas i menjacko ulje ako pazaris skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
1 minute ago, kole24 said:

Ja verujem da ćeš vrlo brzo toliko savladati temu da ćeš deliti savete i o GY6 agregatima.

Ipak cu se drzati voznje  :) nisam video gde to delim savete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

što se tiče zamene ulja u reduktoru kod mene na minareli 2t kinezu piše na 1000 pa onda svake 3000 km.To ulje u menjaču stojadina se menja na 30000 km.Ostala vozila i po 100000 a neka i doživotno-nema logike.

Ja sam mnogo godina menjao na stojadinu i ulje ostavljao da secuje u plastičnoj flaši i posle koristio za podmazivanje lanca motorne testere.Primetio sam da treba oko mesec dana da skroz secuje -verovatno sitni komadićci metala.To mi je nekako objašnjenje zašto treba tolko često menjati u skuteru.Verovatno i nije neki materijal ,pa menjaj ulje.Ja sam menja na 1000 km od kad je bio nov i na 5500 ,tojest kad je došla zima.Tačnije prvi put sam sipao novo ulje i taman ispraznio kanticcu.

Nisam   kupio novo ulje iako je jeftino nego sam  na samom kraju sezone  ispustio  u flašucu od koka kole ,odole nalepum nekoliko neodijumskih magneta i ostavim tako mesec dana do prvog otopljenja.

Onda sam vratio ulje bez onog što se nahvatao na magnete-znači sigurno je metal iako ga nije bilo uopšte mnogo ..Samo ulje može sigurno bar 20000 hiljada a verovatno i mnogo više uz ovakvu intervenciju.

Na kraju dodje isto ko i da si sipo novo ,čak je i poso isti osim sipanja u flašicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 23 sati, sasa ns 1 je napisao:

što se tiče zamene ulja u reduktoru kod mene na minareli 2t kinezu piše na 1000 pa onda svake 3000 km.To ulje u menjaču stojadina se menja na 30000 km.Ostala vozila i po 100000 a neka i doživotno-nema logike.

Ja sam mnogo godina menjao na stojadinu i ulje ostavljao da secuje u plastičnoj flaši i posle koristio za podmazivanje lanca motorne testere.Primetio sam da treba oko mesec dana da skroz secuje -verovatno sitni komadićci metala.To mi je nekako objašnjenje zašto treba tolko često menjati u skuteru.Verovatno i nije neki materijal ,pa menjaj ulje.Ja sam menja na 1000 km od kad je bio nov i na 5500 ,tojest kad je došla zima.Tačnije prvi put sam sipao novo ulje i taman ispraznio kanticcu.

Nisam   kupio novo ulje iako je jeftino nego sam  na samom kraju sezone  ispustio  u flašucu od koka kole ,odole nalepum nekoliko neodijumskih magneta i ostavim tako mesec dana do prvog otopljenja.

Onda sam vratio ulje bez onog što se nahvatao na magnete-znači sigurno je metal iako ga nije bilo uopšte mnogo ..Samo ulje može sigurno bar 20000 hiljada a verovatno i mnogo više uz ovakvu intervenciju.

Na kraju dodje isto ko i da si sipo novo ,čak je i poso isti osim sipanja u flašicu.

E pa prijatelju i kolega bajkeru....nimalo ti to nije pametno sto radis sa cedjenjem ulja i skupljanjem na magnet opiljaka.RAZLLOGA JE MALI MILION....a da te pitam samo jedno...kako si onda uspeo da na magnet uhvatis opiljke  od alumijnijuma jer se on ne hvata na magnet a ima ga (da ne govorim o sitnim delovima od klingerita koji se raspadaju bas kod kineza)...pogotovo kod kineskih skutera....?? dalje,,,, ulje gubi vrremenom viskoznost i zasicuje se drugim stetnim elementima koje ga zaprljave....tako da iskreno ...nebi se usudio ni u snu to raditi pa cak ni sa kinezom.....to sto ti radis je ili neznanje ili aljkavaost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 40 minuta, srbenda je napisao:

kako si onda uspeo da na magnet uhvatis opiljke  od alumijnijuma jer se on ne hvata na magnet a ima ga (da ne govorim o sitnim delovima od klingerita koji se raspadaju bas kod kineza)...pogotovo kod kineskih skutera....?? dalje,,,,

 obična gravitacija.

pre 40 minuta, srbenda je napisao:

ulje gubi vrremenom viskoznost

za 2 godine i 3000 km viskoznost menjačko ulje ne uzgubi apsolutno ništa,jer ako traje 30 puta duže na kolima ili fabričko punjenje do kraja životnog veka kola nemože ništa da se desi ni ono što se vidi i što se nevidi.

Neću da budem pametniji od fabrike ali može da se zagadi nekom sitnom degradacijom materijala.Ko je ispustio i ostavio da secuje menjačko ulje od kola mogao je da vidi da je ulje neznatno tamnije boje a na dnu ima malo tragova teških elemenata od čega god da su.

Neko naše menjačko ulje je oko 400 dinara i imaš za 10 zamena,zanči 40 dinara i da sam imo sigurno bi zameno i ne bi se zezo.Ali eto mrzelo me idem u radnju a ulje koje sam sipo je sigurno bar 95 % isto kao i novo.

Nema tu čadji,sumpora,teških metala,vode,raznih kiselina  niti ono ima takvu areaciju-penušanje kao motorno ulje.Najveći problem su EP -ekstra presure aditivi koji se vremenom troše ,ali to vreme je kod mog auta 100000  km a radi sigurno u istim uslovima kao skuter.Zamislite uslove rada teških gradjevinskih mašina koji koriste ista ulja.

Treba gledati da se uzme api   3,4 ili 5 po uputstvu fabrike jer što je veći broj ima manje aditiva koji doprinose radu menjača .Ali ima ih manje jer ima unutra bronze i bakra koji ubrzano degradiraju sa povećanom količinom aditiva.Tako da nemora da bude veći broj bolje,može da bude i gore.

Ja se nadam da ima neko stručan da me dopuni i ispravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Pozdrav,drug mi je kupio navedeni motor,i vidio sam ovdje da su dimenzije remena 906x22,5 da li slucajno poatoji neki zamjenski koji bi ga mogao poaluziti neko vrijeme posto je kod nas u B.L tesko nasi originalni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Dobar dan, zanimaju me iskustva ovog skutera Sprint explorer 150. Naleteo sam na ovaj skuter nesto jeftino, naravno ima ulaganja ali za te pare se iskreno isplati(barem mislim). Zanima kako i sta su kod njega mane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja