Jump to content

Moto Zajednica

Sprint explorer 150

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Veles - Macedonia

Македонски, па не се тресеше, ако се обидете да се стави маска, верувај ми си оди за да се добие многу, без ветер во средината на челото, но инаку добар скутер :lol:

 

Сад извини ти ако сам нешто појео у реченицама

 

 

Prosteno ti e cedo bozje :care:

 

I Jon Way ti prosti :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Marshall, kolega moj dragi, znam da ovo nema veze sa ovom temom, ali ces shvatiti svrhu postavljanja ovoga!!! pogledaj klip i bice ti sve jasno! :D

 

http://www.smedia.rs/biznis/vest/41470/Aukcija-Muzej-najmanjih-automobila-na-svetu-Mikroautomobili-Sladji-od-fice-Najmanji-automobili-na-svetu-aukciji-u-Dzordziji-FOTO-VIDEO.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Marshall,

 

26 May 2012 - 23:59 PM

 

si napisao pored svega i ovo:

 

 

9. Plastike pukle na nekoliko mesta, sva su prolazni tuneli za srafove, ovo bi ipak moglo da bude napravljeno u fabrici sa nijansu debljim zidovima materijala, popravljeno natapanjem i nalivanjem topivih plasticnih patrona iznutra, velika usteda novca.

 

Da li mozes detaljnije to da objasnis natapanje i nalivanje topivih plasticnih patrona? Gde kupiti patrone i kako ih ulepiti?

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Pistolj za topljenje plastike sa patronama moze se kupiti u Wobi Hausu (odakle je i ova na brzinu skinuta slika, izvinjavam se za kvalitet), svakoj drugoj prodavnici alata ili na svakoj pijaci. Kosta od dvestotinak dinara pa navise, svaki radi posao i svi su Kineski. Valjkaste patrone uloze se od nazad, pistolj ukljuci u struju i malo se saceka da pocne topljenje na utima pistolja. Ta otopljena masa (kao slinac, da izvines), nanosi se slobodnim stilom i umecem gde je potrebno, jedino sto je sporo. Okidacem pistolja patrona se uvodi dublje u pistolj gde se plasticna patrona topi i kada se posao smatra gotovim, samo se izvuce iz struje. Ohladi se za par minuta, zavisno od nabrljanog sloja, a pistolj se u sledecu upotrebu aktivira ukljucenjem u struju. Postoji bar dva precnika patrona, a postoje i tonirane patrone u boji, da znas ako kupujes da budu odgovarajuce. Na Sprint Eksploreru 150 poravljao sam one plastike oko fara, moralo je dva puta zato sto prvo nije nanesen dovoljno debeo sloj topljene plastike, a povrsina nije bila osmirglana. Drugi put je na osmirglano nanesen bas svinjski sloj i stoji sve dan danas, a vozim po makadamu svaki dan.

post-11754-0-04391100-1367227877_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Са мало пажње са температуром, да се не претера, може да се прође и без пиштоља, већ само са патронама у малом суду из кога се налива "слинац" на потребно место.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Servis na 16000 km i odmah zatim zamena pinjona sa sajlom brzinomera samo sto su uradjeni, kad bacakanje u zadnjem kraju... Dotrajala je zadnja guma Kingston 110/80-16 posle oko 16100 km a debljina profila je bila tik preko 1,6 mm sto je ujedno i zakonski minimum. Zadnja felna je nekoliko puta dobro udarena i pokrivljena, sto po obodu, sto u srcu, bacakala je i ona. Stanje gume sa aneurizmama je bilo alarmantno i moralo se reagovati odmah. Nikakvo putovanje u drugi grad (Mladenovac) po novu gumu nije dolazilo u obzir.

Michelin City Grip kao licna zelja vlasnika nije bila dostupna nigde u momentu kupovine. Continental je bio u ponudi po 7000 din(!!!) kod Motoboxa, Pireli po 6000 din bi dosao u Novi Sad sledeceg dana kod Piaggio, Dunlop po 4200 din je bio kod jednog vulkanizera (odmah do Piaggio). Sve ponudjene gume su bili modeli za skutere, ali profila /70 (niskoprofilne). Jedina ponuda zadnje skuterske gume punog profila /80 bila je Kineska CST po 4500 dinara kod uvoznika Sprinta i zbog svakodnevne voznje po makadamu to je bio jedini izbor vlasniku. Bez obzira na ceznjive poglede prema onoj Dunlop made in France gumi ili nostalgije prema Michelin City Grip (made in Pirotu), koje nema.

Zajedno sa zadnjom gumom Kineske proizvodnje CST 110/80-16 po 4500 dinara, kupljena je i originalna nova zadnja felna 2,5x16 po 4940 dinara, a vulkanizer (koji ima onaj Dunlop) je uzeo jos 200 din za montazu novog tubeless ventila i nove gume na novu zadnju felnu. Posle toga, bacakajuci Sprint Explorer 150 i sve vlasnik zavrsili su u garazi na zameni zadnjeg tocka.

post-11754-0-31258000-1367271633_thumb.jpg

post-11754-0-88601000-1367271652_thumb.jpg

post-11754-0-12934800-1367271667_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Explorer 150

Pozdrav prijatelji!

 

 

Konačno su stigli lepi dani I (bilo je krajnje vreme) I možemo ponovo da uživamo u našim ljubimcima.

 

Ovom prilikom želim da podelim sa vama svoja iskustva, mada rizikujem tešku osudu od većine vas.

 

Prvo, Explorera uopšte nisam pripremio za zimu. Dakle, stajao je u garaži I vozio sam ga kad god sam mogao. Međutim, mesec dana boravka na terenu je učinilo svoje, pa motor nije hteo da startuje a ionako slabašan akumulator sam brzo "ubio".

 

Budući da mi je u tom trenutku kilometraža bila na 270km, bilo je vreme za servis. Moj grad je svega 40-km udaljen od najbližeg ovlašćenog servisera, pa sam se odlučio da mi servis odradi lokalni majstor Ivica. Jednostavno, finansijski razlozi (čitaj: traženje I plaćanje kombija), i ponajviše hroničan manjak slobodnog vremena su učinili svoje. Ivica je brzo završio svešto je bilo potrebno i čak je i dopunio akumulator i oprao mi motor pa je Explorer bljesnuo punim sjajem. Dakle, svesno sam se odrekao garancije (da podsetim, moj Explorer je kupljen prošle godine u julu i još uvek je, zvanično, u garanciji).

 

I tako sam ja mogao da se predam bezbrižnom uživanju. Ili sam barem mislio da mogu...

 

Istoga dana, Explorer me je, na tačno 302 km ostavio na putu. Jednostavno, pri povratku kući je se u sred vožnje ugasio. Na sreću, nalazio sam se na brdu iznad svoje kuće, pa mi nije sledilo guranje, prilično teškog skutera. Mislio sam da je u pitanju prazan rezervoar I (mada mi se na polasku činilo da imam vise nego dovoljno goriva), kupio kanticu goriva ali... ćorak! Ni da čuje! Čak sam primetio i da mi baca gorivo na zemlju, pa sam se zapitao da li je moja odluka vezana za garanciju bila baš pametna...

 

Naravno, odmah sam se sa majstorem dogovorio oko novog pregleda.

 

Sutradan, Ivici je bio dovoljan jedan pogled, osmeh i krivac je pronađen. Naime, deo čiju sliku imate u prilogu služi za izbacivanje prljavštine iz karburatora (ako je verovati majstor Ivici). ja sam imao tu sreću da je dihtung sa zavrtnjem ispao, gorivo iscurelo napolje i zaustavljanje je bilo neminovno.

 

Pošto nismo imali dihtung, majstor je jednostavno stavio šelnu na crevo i tako rešio problem.

 

Samo još da naglasim da moj Explorer sada ima pređenih 350 km što smatram "ogromnim uspehom" budući da sam za celu prethodnu sezonu uspeo da pređem 250 km

 

 

Toliko od mene, pozdrav svima jos jednom

post-21292-0-43337800-1367959168_thumb.jpg

post-21292-0-91554900-1367959239_thumb.jpg

post-21292-0-88640600-1367959260_thumb.jpg

post-21292-0-05214300-1367959277_thumb.jpg

post-21292-0-36028500-1367959302_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

BDj,

Ovo se isto desilo kolegi speedy 150, on je bio bas daleko od kuce i u celom ocaju pomogla mu je - obicna zvaka!!! Srafic na surli mu je ispao u voznji, gorivo pobeglo, a usputni majstor mu je samo jos oblepio oko zvake nekom trakom da je ucvrsti. Mislim da mu to tako stoji i dan danas, samo sto Speedy 150 nece da pise.

Meni se takodje isto desilo 2 (dva) puta prosle sedmice, ali sam primetio gubitak goriva pre ispadanja srafica, tako da je usputno zatezanje srafica 2 puta spaslo stvar. Prvi put sam video kapljanje, drugi put se ugasio motor jer je gorivo bas curilo napolje, pa sam tako primetio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

To je ovaj srafic, trebalo je da obradim sliku pa je zato u novom postu.

post-11754-0-31900500-1367989778_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Explorer 150

da, da, taj je krivac.

 

malo im je idiotsko to resenje, ne kapiram ih bas. ivica mi je ojasnio da je se to ranije drugacije resavalo, ispustom na samom karkuratoru, ako sam dobro shvatio.

 

takodje, kako on lepo kaze, kada hoces da se resis prljavstine, a ti rasklopi karburator i ocisti ga :aha:

 

ocigledno je da svakom kinezu moras pritegnuti sve srafove jednom u dve nedelje. mnogo ljudi mi je se zalilo na taj problem sa kineskim skuterima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

To je ovaj srafic, trebalo je da obradim sliku pa je zato u novom postu.

 

Mislim da je od krucijalnog značaja bilo to skrivanje broja šasije, pogotovo što je ovo forum posvećen motociklima.

Ništa zlonamerno...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
:zdravo: Ma stidljivo mi skuterce, a ja jos gori... Vidi mi se samo srafciger! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Marshal-e hvala još jednom ... od danas posle godinu i mesec dana uživanja u posedovanju explorera moram da se iščlanim iz kluba exploreraša ;) jer sam pazario X9 evo 500 ie pa prelazim na novo konjče ... mada ... prva ljubav zaborava nema i mislim da ću se teška srca odlučiti da prodam moju narandžastu munju koliko god mi bilo komplikovano da održavam dva skutera ... jedino ako joj nadjem nekog ko će da je pazi i mazi ( ne mora da je zove Djordje ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Explorer 150
:zdravo: prijatelju nek ti je sa srecom, lepa je to makina. a svracacaes ti na ovaj forum u svakom slucaju, prodao je - ne prodao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

matori351,

svako dobro sa novim konjcetom, srecno u prodaji Explorera :takoje:

Tu smo! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

Pozdrav svima od Nikole sa novim drugarom Sprint Explorerom od 150cc.

 

Kupljen je u Metrou pre skoro dva meseca. Godina proizvodnje 2009, nulti servis je uradnjen i registrovan je.

 

Uskoro polozam za A kategoriju a medjuvremenu sam presao malo vise od 30 km oko zgrade.. emoticons.png..

 

Posebna zahvalnost Marshall-u na detaljno prenetim iskustvima...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

kollezzi, ne pisem ja zato sto retko dodjem ovde... 1zvizduk.gif da, ja sam ima taj problem, i jeste resen na nacin koji si opisao, ali je problem ubrzo bio resen sa selnicom, dok nije nabavljen novi sraf... sada je OK! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

matori351,svako dobro sa novim konjcetom, srecno u prodaji Explorera :takoje: Tu smo! :zdravo:

 

narandžasta munja našla novog vlasnika za 700 E ( kofer , kineska kaciga i OJ ćebe otišli u kompletu ). Avatar još nisam promenio ali kako stvari stoje hoću. Par puta sam vozio malo Explorer malo X9 i ... jebi ga ... jeste da prva ljubav zaborava nema ali ovo je skroz druga priča - prezadovoljan sam novim konjčetom i udobnošću i snagom o brzini da ne pričam ( terao sam gaa autoputu do kraja cajgera a piše 180 ;) ) jedino je minus potrošnja koja je oko 6 ali kad se malo smirim valjda će i potrošnja da opadne ;) ... ja navikao na Exploreru da retko predje 3,5 pa mi ovo kao mnogo mada i nije u stvari ;)

 

pozdrav svima od bišeg Exploreraša

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Kupio sam ovaj motor neki dan u Sarajevu, polovan je presao 7700 km, meni se svidja fino ide, <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">E sad mene interesuje mozel mi neko fino objasniti, koliko trosi prvo, znam da je rezervoar 9 l.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Zaustavlja me policija vcrs kaze ne rade ti svjetla, ja upalio do kraja, kaze ovo je samo kotakt ja duga, nece... <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Hajde planiram sutra otici da kupim te svjecice da stavim nove da se to popravi.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Graviran je 160, a receno mi je da ima blokadu na 80, fino vozi i vuce kad nas je dvoje na motoru, e sad nez dal je bolje da skinem tu blokadu ili da je ne skidam, receno mi je da kao blokada stiti masinu, sami motor.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Ulje sam promjenio novo, inetresuje me kako ide za ulje za kocnice, kad se to mjenja i svako koliko?<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Da li mu je potrebno raditi neki servis i svako koliko ili je dovoljno da na svakih koliko predjenih km mjenjam ulje?<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Vasa licna prognoza da li ce dobro sluziti i koliko bi mu trebao biti vijek da predje kilometara, veoma bih zahvalan bio da mi neko odgovori na postavljena pitanja...<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Evo nekih odgovora koje ja znam...

 

Trosi oko 3.5 litra..malo gore malo dole...

 

Fabricki servisni inteval je 1000 km kada se menja ulje. Za datelje iscitaj celi post sta se kada menja od ostalih delova.

 

Marshall je dosada sa svojim presao ako se ne veram oko 15 000 km bez nekih ozbiljnijih problema, verujem da ces i ti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Explorer 150

Stvarno Marshalle, sta se desava sa tobom? Navikli smo na postove I rado ih citamo, ali te nema vec duze vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja