Jump to content

Moto Zajednica

Moto Guzzi Falcone

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Imam jedno pitanje. Imam jednog poznanika koji radi u vojsci. Kaze da imaju 3 Moto Guzzi Falcona. Mozda ih rashoduju i posalju u otpad. Koliko to vredi i do koliko isplati da se plati?

Ne znam zasto ali meni se Falcone mnogo svidja, nekako mi je skroz simpatican. Ako bi ga uzeo sredio bih ga i cisto cuvao kao atrakciju, mozda ga ne bih ni registrovao, cisto malo vozio po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Uzmi jedan sigurno.  Čak i ako ništa ne uradiš s' njim, baci ga na tavan i ostavi ga deci; nekome će biti vredan jednog dana. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Uzmi jedan sigurno.  Čak i ako ništa ne uradiš s' njim, baci ga na tavan i ostavi ga deci; nekome će biti vredan jednog dana. ;)

Ima stvari koje nikada nece biti vrijedne. ;) ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Upoznao sam ovog lika danas i ne verujem da ce skoro da se rashoduju, bar ne ove godine. Pitanje je da  li moze i da se uzme jer kako on kaze to odmah sredi mafija i uzme kao staro gvozdje. Kao sto rekoh ne bih ga uzimao da ga vozim. Uzeo bih ga samo ako je izuzetno povoljan pa da se malo bakcem oko njega, sredjivanja i da se zezam. I sam ne znam zasto ali je to jedini stari motor koji mi se svidja (osim BMW-a, oni mi se svi svidjaju bez obzira na godine bez obzira na tip  :) ). Za voznju bih koristio kineza jer me do sada ne jedan  nije izneverio. Znaci koliko vredi da se odvoji za ovaj luksuz  ??? ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

...to odmah sredi mafija i uzme kao staro gvozdje.

...

 

Jaka mi je to mafija koja će da se bakće oko tri rashodovana motora.  :D

 

Nadam se da ćeš uspeti da uzmeš jedan; i meni se sviđaju, pa makar mogao samo da ga okačim na zid.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Jaka mi je to mafija koja će da se bakće oko tri rashodovana motora.  :D

Tu se kupuje obicno komletan vozni park i sve sto je od zeljeza a ne sluzi.Cifra nije neka par miliona eura. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kao sto rece Braco. Kupuje sve redom. Pa i nesto sto nije vredno prodaju posle kao staro gvozdje i opet malo zarade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Stvarno ne znam zasto opljuvaste Falkonca. 11 godina sam ih vozio, promenio za to vreme 3 komada, sa svakim sam se slatko navozao, nikada me nije ostavio. Ima svojih bubica koje se u startu srede. Na kurblu pali savrseno, ako je masina u redu. Ljilja i ja smo presli neznano kilometara, natovareni, pretovareni. Od kvarova, nekoliko svecica, jednom procureo rezervoar. Lanac se jednom raspao posle 1 000km, jer je bio loseg kvaliteta. Jedna opruga menjaca i dve opruge kurble. To su kvarovi za 11 godina, uz uredno odrzavanje i paznju.

 

Zato mi ne ide u glavu da ga toliko pljujete. Ako se zapusti, svaki motor moze da bude nepouzdan i da se vise gura nego sto se vozi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

...11 godina sam ih vozio, promenio za to vreme 3 komada...

Pa da su ih kinezi pravili trajali bi duze  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Trešnja

Ovako, svi falkonci kod nas su rashodovani od vojske.

Prvog Mišinog falkonca ne znam, ali o drugom, a pogotovu o trećem znam jako puno.

Drugi je morao da se proda i onda je za 400 maraka, 1995. godine, kupljen treći. Nađen je u Boleču u šupi, ofarban bojom za sandučiće za strujomer, u očajnom stanju, ali KOMPLETAN!

Kupili smo ga u septembru i rešili da ga rastavimo na sastavne delove i sredimo za sebe. Govorim u množini zato što sam ravnopravno učestvovala u sređivanju motora.

Kao što rekoh, rastavljen je potpuno, do poslednjeg šrafa. Što se tiče mašine, jedino su karike bile zapekle, te je morao da popije nove, a ostalo je sve bilo kako treba. Miša je uradio mašinu, a ja sam ispolirala i očistila sve, do poslednjeg šrafa uz minimalna sredstva, ali uz pomoć prijatelja (Hvala Revolutionu).

Nemojte da mislite da je bilo lako, akcija je trajala od septembra do marta meseca, svako popodne posle posla, do duboko u noć u garaži bez grejanja, ali kada radite nešto što volite, ništa nije teško.

Znači, mašina je sređena, svaki delić ispoliran i ofarban, neki šrafovi i matice zamenjeni itd... Da vas ne davim detaljima.

U martu mesecu je svečano upaljen i takav se vozi i danas, verujte mi da ga pratimo.

Nismo silazili sa njega šest godina i onda, kada smo kupili Kavu, ko zna zašto smo ga prodali, i danas nam je žao.

 

Naravno, glupo žensko, tog dana završih u urgentnom centru( kažu digni nogu kada zakurblaš, ali niko ne reče da je pomerim u stranu), a to je bio jedan od retkih fakonaca koji je u to vreme imao feder za kurblu. Da znate samo kako boli kada kurbla udari u petu... Međutim, to nas je još više zbližilo, mene i falkonca.

 

1999. godine, u junu mesecu, opasan pad sa motora, ja u gipsu, Miša sav polomljen, a falkonac, posle takvog pada, upali na prvu kurblu. I ko onda da ga ne voli?

 

Najviše bih volela da opet pronađemo nekog takvog, da ga sredimo za sebe i da se vozimo, iako imamo suzanu koju jako volim.

 

Falkonac, kada stane ili ste ostali bez goriva ili je crkla svećica, ništa drugo ne može da bude ako je urađen kako treba.

 

Malo sam vas udavila, ali ne volim kada diraju u moju najveću ljubav. :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ne pljujem ga uopšte ali mi se i ne dopada....ti si vozio falkonca koji je verovatno bio u top stanju a ovaj što rashoduje vojska-kakav li je???Uzgred u nekoj temi je pisalo da ih ima na nekom otpadu (Kraljevo) ima delova i to novih a verovatno ima i neki ceo...

   Vojska je još 82-e prešla na V 35 pa ne znam ni odakle ovo vade (verovatno neki RR)....

 

Ovo je vishe mit nego istina, delova i ima ali kompletnih falkonaca nema, mozes ih kupish samo ako nadjesh neku vezu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Jedan covjek zna drugog covjeka koji ima desetak falkonaca ,ali prodao je nekoliko pa su mu ostala tri-cetiri , ali falkonci su na bosanske table , ali nema broja covjeka jer je u njemackoj , ali covjek nece da ih proda oce da ih sredi .... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Jedan covjek zna drugog covjeka koji ima desetak falkonaca ,ali prodao je nekoliko pa su mu ostala tri-cetiri , ali falkonci su na bosanske table , ali nema broja covjeka jer je u njemackoj , ali covjek nece da ih proda oce da ih sredi .... ;D

 

:P :P :P  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: MotoGuzzi Falcone

vadim ovu temu iz `naftalina ` , malo sam zacudjen koliko napljuvase falkonca , sto rece LJilja Falkonac, kada stane ili ste ostali bez goriva ili je crkla svećica, ništa drugo ne može da bude ako je urađen kako treba.

Letos sa  devojkom napravih turu do mora CG 1200 km jedini peh kad ostadoh bez goriva ubrzo nakonTjentista , greska u koracima sta ces zaboravio sam da motoru treba i nesto sto se zove benzin  :P.moram da pomenem naseg druskana sa foruma Branka koji je kao svaki pravi drugar na drumu stao da vidi sta se desava i pomogne , ubrzo smo resili misteriju , Branko, druze hvala jos jednom !

Inace ja ga vozim skoro ce 4 godine nasao sam onakvog kakvog sam trazio skoro 100% originalan ...nema samo originalno zadnje sediste sem toga sasvim ok .

a ti Bogdo ako si od onih koji bas i ne okrecu glave za CBR -FZR zujkama ,  volis stare sporohodne masine a na  teshki DU-DU-DU-DU  zvuk auspuha koza ti se najezi onda je ovo motor za tebe ! samo nemoj se zanostiti da ces ga naci za male pare !

Zanimljivo ali svaki bivsi vlasnik Falkonca sa kojim sam razgovarao kaze da mu je zao sto ga je prodao ....ima tu nesto  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Evo i je da se uključim pošto sam dve godine lepo vozikao jednog Falkonca. Pre toga, naravno, slušao sam i ovakve i onakve priče o tom motoru, ali od vlasnika koji su mu posvetili iole pažnje nisam čuo da su se žalili na neke fantomske kvarove, što se poklapa i sa mojim iskustvom. Da koči k'o brod - istina je. Da ubrzava k'o peglica kad kreće trećom - i to je istina. Da je tvrd - stoji. Naravno, vojni rashod je posebna priča. Ako si insajder, verovatno još uvek možeš da dođeš do solidno očuvanog komada. Ako nisi, to je onda potpuna lutrija sa lavovskim šansama da uzmeš totalno izakanu ragu. Ali taj motor ima dušu definitivno, a ima i kvalitet. Ko voli zvuk italijana jednocilindraša, a veruj mi, dopadljivo je to njegovo zakivanje, i laganu ćuf-ćuf vožnjicu, to je onda pravi izbor. Jedini problem koji je manje-više konstantan su te svećice koje crkavaju češće nego inače. U većini drugih stvari, beskrajno prost i zahvalan motor. Ako je sve OK, pali na prvu kurblu u svim uslovima zahvaljujući ogroooomnom zamajcu. Kad upali na drugu kurblu, to ti je već da se zapitaš šta mu je.  :D

Da zaključim: Ako je kompletan i jeftin, uzmi pa čačkaj. Dobićeš više zadovoljstva (a u to zadovoljstvo osim vožnjice računam i istrajno prčkanje dok ga ne središ) nego što ćeš dati para.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: MotoGuzzi Falcone

slikano letos kod Belusica ....koje slusao ono zezanje telefonom zna da se tamo proizvode najbolje 'semalirane pufne ' :D

I , da jeste nabavljen preko veze  ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Auk!  :o Alal vera! Ne bih ni na prste jedne ruke mogao da nabrojim Falkonaca koje sam video u ovakvom stanju.  Jel to tvoj primerak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

uzimaj i ne misli vredi veruj mi, menjac je tolika prost i lagan da to nije nikakav problem, i sad bi ga pozelio imati, taj motor me osvoio , sa veliki obrtnim momentom i svojom jednostavnoscu, nikad me nije iznevjerio , vise sam imao problema sa V 35 nego sa falkoncem sto su ti vec rekli uzimaj pa ga stavi na tavan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ako imas priliku da ga kupis za normalne pare,recimo rashodovan za 400-500 eura sa papirima,kupuj.Brzo ces se navici na njega,neunistiv motor,nije startan,terba mu da se zaleti,malo trosi,moj ne prebacuje 4.5 litara nikada,sama masina trpi velike tolerancije,nije za velike brzine,ja sam jednom izvukao 130 km/h po auto putu ali to je ludilo,prevelike vibracije,ruke trnu, zato na 80 neverovatno prijatna voznje.Brdo ne vidi,kako po ravno  tako i  uzbrdo.Nemoj da te plasi kurbla,ima rucni dekompresor,ja moj palim sedeci na sedistu.Delova u Kraljevu koliko hoces na vojnom otpadu,ja juce kupio gomilu delova za 2100(dvehiljade i sto)dinara.Odrzavanje minimalno,na pocetku sezone sipam 3 litra SAE 30,nastelujem paljenje,nestelujem ventile i ne gledam ga vise,samo vozi.Na svima se cuju ventili i  to je jednostavno tako jer je na njemu sve predimenzionisano,zato je i pretezak,225 kg tezi kompletan,napunjen gorivom i mazivom.Nije najbolji motor ali je jedan od najizdrzljivijih motora,kao sto rekoh sve je predimenzionisano,mnogo kvalitetnog materijala utroseno,kada bi se danas pravio kostao bi mnogo.Oldtajmer je pa mu cena iz dana u dan raste u svetu,lako se prodaju recimo u Nemackoj,odavde je nekoliko komada otislo tamo za po par hiljada evra.Imaju i Falcone klub tamo,potrazi na nekom pretrazivacu.

 

Evo moje rage na jednom od visednevnih putovanja prosle godine.

post-2200-12879066463056_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Duki mislim da sam te video na moto skupu u zajecaru koliko se secam. Bas sam se setio sad kad sam video sliku tvog falkona. Inace odusevio sam se kad sam cuo kako radi dok si prolazio kroz kamp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja