Jump to content

Moto Zajednica

Govece u dvoristu xt600z

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5229 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ubacio sam nove snopove zupcanika i iz prve u drugu teze ide.Kad uiklopi nema problema tj ne iskace i sl .Ostale sve rade odlicno i iz trece u drugu nema problema.Znaci samo iz prve u drugu.Nisam mjenjao viljuske i birac onaj sto pomjera viljuske.Jel ko imao slican problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5229 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sretnem postara na tomosu sa velikom zastitom od vjetra sa prednje strane pa odlucih da napravim i ja na govecetu

DSC00799.jpg

 

 

Prvo sto sam odlucio da mora u smece je odvratni rezervoar ili ti cisterna na motoru.Nit cu ici  afriku a i odvratan je osjecaj sjediti iza tog krmastog tjela.Otpilike kao da objasete debelu bukvu i nesto upravljate.Znaci  cisterna u smece.E sad sta staviti?TO je pitanje bilo aktuelno skoro pa i tri dana i nakon nekih pokusaja ugradnje  ktm-ovog  i rezervoara koji sam naravno dobio od prijatelja Josipa nije uspjelo.Jos je nekih bilo u opticaju ali nista.Odlucio sam da napravim rezervoar po svojoj mjeri..... i  ....

DSC00797.jpg

 

 

usput su neki djelovi  po obicaju zavrsavali u smecu, kao nepotrebna konstrukcija nosaca repa (glomazno, predimenzionirano itd..)

DSC00798.jpg

 

Rezervoar bi trebao da zadovolji par mojih kriterijuma tj

da mogu ugraditi sjedite naprijed da sjedim na sredini motora,

da su mi rucke na dohvat a ne da se istezem preko krmastog balona,

da mogu da priljubim noge uz njega prirodno a ne kad se maknem naprijed da se raskoracim u zaba style,

da nije visok,

da moze stati u njega 10tak l goriva.

DSC00801.jpg

DSC00802.jpg

 

Kolega Igy tryke mi je pomagao a posto nismo zavrsili nadam se da nece pobjeci ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Sto isece onaj deo rama iznad amortizera - vracaj to - matori su nam motori pa svaki deo potpomaze koriscenju istog

Moze ti se desiti da pri 180km/h osetis neprijatno uvijanje rama na grbavom makadamu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Sutra cu ti donjeti jednu veliku plocu za brusilicu,vidim da ce ti trebati jos ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5229 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sto isece onaj deo rama iznad amortizera - vracaj to - matori su nam motori pa svaki deo potpomaze koriscenju istog

Moze ti se desiti da pri 180km/h osetis neprijatno uvijanje rama na grbavom makadamu  ;)

Kod nas su prilicno krivudavi putevi tako da je na grbavom makadamu maximalna brzina postignuta sa R motorom je 140km/h :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5229 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

E Braco svaka tebi chast :)

Svaka cast za majstorisanje ,a zvuk je nenormalno dobar

Hvala "vi"  ;D

Danas bi trebalo jos par kg zeljeza da zavrsi u smecu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5229 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ovo je osnova skoro svakog motora.Ovo iza sto ja sjecem je nosac sjedista ,nosac fuzastera za suvozaca , raznih kutija za alt , ulje itd.

E sto je to pravljeno prije 20godina pa je masivno i sto kad padne na recimo kofer da se ne iskrivi  to mene ne zanima jer nece imati te namjene.

Postavicu samo tanke neosace za sjediste i tih par mrndjelica, tj ista prica kao na ktm 450exc.E sad sto kad padne na stranu  ima vecu mogucnost da iskrivi mene bas i ne zanima jer se to nece desiti na putu izmedju Pariza i Dakra  ;D

Jedina razika je sto su kod ktm cjevcice aluminijske 10x10mm a kod mene metalne.

post-2592-12879059693176_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Seckaj ga, seckaj ga  ;D

 

 

Ja volim izgled endura i kroserica , ali goveče je stvarno mlogo gadno izgledalo ... srećom je dospelo u prave ruke , svidža mi se u kom se pravcu kreće projekat ... jedino mi žao one šustikle i sheepskin aplikacije  :)

 

Nego, jesi li se čuo skoro s Josipom ? Ne bih hteo da davim ... al' ne mogu nikako da dočekam tu glavu  :'(  Sad je izgleda zapelo za bregastu ... aj' spomeni  me ,molim te  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5229 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

@ras

Vidjeli smo se pre par dana i rece mi da je on tu glavu prodao sa bregastom nekom liku koji je u medjuvremenu prodao motor pa mu je vratio glavu ali mu je podmetnuo neku drugu bregastu.E sad moras da se cujes sa njim da vidis sta cete dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Jbg, on mi je predložio da mi pošalje bez bregaste, baš zbog toga ... naravno i da smanji cenu ...

 

Pošteno s njegove strane ... pitao me je u kakvom je stanju ova koju imam ,da vratim nju ako valja ... Pa sam ja onda pitao svog majstora . Ne valja druže, radi ona ... al' bilo bi glupo staviti je na tu dobru glavu. Nije to to .. zato i čekam strpljivo  ::) ,računam pre će je majstor Josip naći od mene ...

 

Tako mu i reci kad se čujete, ne bih da ispadnem nestrpljiv i dosadan ... jedino me nervira što se Srđan sapliće o ovo moje gonce u svojoj radionici  ovako dugo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12749 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Sto isece onaj deo rama iznad amortizera - vracaj to - matori su nam motori pa svaki deo potpomaze koriscenju istog

Moze ti se desiti da pri 180km/h osetis neprijatno uvijanje rama na grbavom makadamu  ;)

 

Stvarno ga je isekao  :o

 

 

A jeste bio grdan. Kad se samo setim koliko sam bio zaljubljen u taj motor kad sam bio klinac. 

Ovo obećava iznenađenje!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5229 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Stvarno ga je isekao  :o

 

;D ;D ;D ;D

Tek sam poceo , nema da brines.Sad rezem nazad sve sto je crveno  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5229 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Prije sat vremena kupljene plastike od Kawasaki-a KXF iz 2009. http://www.motorcyclenews.com/upload/218170/images/kxf_450.jpg

Tako da ce opcija kross biti kompletna , falice blatobran i maska za SM varijantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12749 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Jel možeš da zamisliž DRZ-a u putno-pustinjskoj varijaciji? Sa rezervoarom od 20 L. nosačima za bočne kofere, kupolom, ...

A da ostanemo u okvirima originalne kilaže - koliko je moguće. Ovo naravno pitam Braca (Bracu ?). Ostali mogu da odtrpe.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja