Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha tw125 nece da upali?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 560 postova

Pre podne sam vozio ovaj motor,i predvece kad sam hteo da ga upalim verglao je i svaki put pocne da radi i onda se ugasi...posle vise pokusaja poceo je da mi gubi struju.Ja sam pomislio da je akumulator ali ne znam kako da podignem sediste(predpostavljam da mu tu stoji akumulator)i napunim ga...nemam pojma-ima li ko neko misljenje sta bi moglo da bude u pitanju i kako mu se sediste podize? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ivane, molio bih te da nam malo bolje objasniš situaciju. Ukoliko sam ja dobro shvatio, tvoj motor neæe da radi kada ga upališ, i da si nakon mnogo pokušavanja istrošio akumulator. Ukoliko je ta rekonstrukcija ispravna, može se desiti da ti je ler gas previše mali ili ti je karburator zaèepljen ili prljav pa imaš problema pri inicijalnom startovanju, a napolju je dosta hladno. Kreni sa podizanjem ler gasa, to ti je sa leve strane sedišta, kada sediš na motoru, zlatni šraf. Upamti da šteluješ lagano, vrlo malim pomeranjem. Sedište se skida odvrtanjem dve desetke iznad zadnjeg toèka, èuèni pa æeš videti. Usput, ne bi bilo loše da proveriš i osiguraèe, pošto pominješ da uopšte nemaš struje. Ajd daj ipak još neke informacije, pa da proradimo na tom sluèaju, rešimo ga i èekamo lepo vreme.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Evo,motor nije moj,vec jednog mog poznanika...on mi je rekao da je na motoru inace slabiji akumulator i da treba da ga zameni jacim,te sam ja pomislio da iz tog razloga nece da upali-ne znam kako bi bolje objasnio sta se desava:kad pritisnem starter zavergla, i kao sto se desava na kolima kad ostanu dugo ne paljena ili na mrazu,za trenutak proradi i ugasi se-naravno posto sam ja pokusao dosta puta,sve slabije vergla...Sa kolima imam vise iskustva pa da je u pitanju auto bio bih siguran da je mraz u pitanju i da je motor hladan pa ne moze da upali...ne znam sta bi ovi simptomi mogli da znace na motoru.Hvala na pomoci u svakom slucaju i pozdrav :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Zamena/punjenje akmulatora i guranje motora do nekog toplog mesta gde æe se odmoriti i zagrejati. Ukoliko i tada ne upali, javiti. :wink:

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Navikao na automatski sauh-pa zaboravio da treba da ga koristim kad je hladno(manuelno)...uglavnom,danas sam upalio iz prve-mora par minuta da radi pod sauhom dok se ne zagreje.Pozdrav :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja