Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB500S

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Slažem se sa Dexterom. Alfa i omega srednje kubikaže. Dovoljno mali da proðe kroz gužvu bez trbušnog plesa, a dovoljno veliki da odeš malo dalje od benzinske pumpe. Koliko sam ja èitao o tom motoru, tekstovi su toliko puni pohvala da se mane teško pronalaze. Po mene, to je sjajna mašina, 500 kuba, linijski blizanac, vodeno hlaðenje, Honda na kraju krajeva. Obzirom da sam vozio Suzuki GS500, mogu da ti kažem da je ta klasa motora idealna za nekog ko preko njih ulazi u sferu uliènih motocikala. Ja sam ranije vozio enduro. Èini mi se da je na Hondi bolji položaj za vozaèa, ali bi svakako trebao da sedneš na bajk i probaš ga. 60 konja je sasvim dovoljno za kruzing a opet nedovoljno da brzo potroši 18 litara rezervuara. Ova Hondica je klasièan motor za zezanje, nije dovoljno brz da se takmièi sa R-ovima, a opet nema predviðene rol barove za prtljag. Klasièni gradski zajebant. Zbog toga mi se i dopada.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Imao sam cb 500, slatko se navozao. U toj klasi - 500 ccm, dva cilindra redna, normalno HONDA, bez premca. Zivahan, max. brzina 180 kmh,Masina izuzetno postojana, gledao sam testove posle 50.000.km- tek poceo da se razradjuje. Udoban, povozan, sve naj, naj za svoju klasu, daleko ispred kave ER 500, i suze GS 500. E sad, sve ima svoj vek. Sad se motori uvoze masovno. I sto je najlepse od svega, tesko koji je presao preko 25.000. km, pa bio star dve, tri ili trinaest godina. Ne kazem nadje se poneki motor da nije nesto vozen , ali bas svi- nekako mi tesko poverovati - ispada da su Svabe kupovale motore samo da bi ih cuvali za nas da ih mi kao nove jeftino uzimamo. A sto je najgore, i kad ga kupis od coveka koji je uvezao nemozes da se ljutis na njega ako nesto nije u redu jer ni on nije sa njim ni krug napravio. Uzmi da je svako sa motorom prelazio najmanje 6.000. km godisnje, pomnozi sa godinama, nadji koji je vek te masine, pa odluci dali da to kupujes ili ne. Ja licno vise volim da kupim polovan motor od nekog ko mu je vlasnik bar jednu sezonu i ko je sa njim presao koju hiljadu km, i taj ti onda moze reci , ako je iskren, kakvo je stanje motora, i nemoze ukolko te slaze da se vadi na to da su eto i njega presli jer ni on motor nije ni probao. Znaci CB 500 je odlican motor,ali ako nadjes dobro ocuvan primerak za cije stanje moze neko stvarno da ti kaze kakvo je. Taj 99, trebalo bi da nije presao preko 50.000. km, trebalo bi da je dobar, i vredi 2.500. eura. Za te pare - UZIMAJ !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja imam CB 500 , o njoj mogu reci samo reci hvale, motor sam kupio od nekog coveka koji je sa njim obisao celu evropu, a imao sam srece da kupim bas od njega jer je covek prava picajzla sto se tice odrzavanja motora, tako da je moja hondica perfektna, idealna je za putovanja a ne samo za grad. Kupuj neces se pokajati, veruj na rec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Vozio sam cb500 i to bas '99 godiste (bez S), i motor je u svakom pogledu umeren, menjac perfektan kao kod svake HONDE i kako god da okrenes HONDA je! Mislim da se i taj cb500 sto sam vozio prodaje. Taj je kao iz fabrike, ali mislim da trezi nesto preko 3000e, ali nisam ga skoro video tako moguce je da je popusto cenu, ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Šta će ti tutorijal, samo poskidaš višak delova, (masku, nosač maske, far, satove) i montiraš okrugle satove, njihov nosač, i far i nosač fara od golaća i gotovo, e da, i trebaju ti dve bočne plastike koje idu preko rezervoara i hladnjaka

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Ub, Srbija.
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie

Evo ima na P.A. oglasima Honda cb 500s '98god - 2000e, a koliko vidim u ovoj temi 2007.god. su je cenili 2700e ?? Naravno, tada je euro dosta vise vredeo, ali ovde definitivno vaze neki cudni zakoni trzista polovnih motocikala, a o tome se prica u drugoj temi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Fantastican motor za svakog ko ulazi u svet pravih motora. Vozim CBF500A koji je naslednik CB500 modela sa kojim deli gotovo identican agregat vec godinu dana i ne planiram da ga menjam. Savrsen motor za grad. 

 

Licno smatram da je 2000e previse za taj motor ali vidim da je taj sa PA u bas dobrom stanju (bar sudeci po slikama). Ako se ne varam mislim da sam ovaj motor video i prosle godine na PA samo mu je cena bila niza. Ako dodas par stotina evra vec mozes uzeti i CBF koji je ipak malo noviji i moderniji motor koji ima i ABS. Vecina ce ti verovatno reci da ti ABS nista ne znaci ali onog momenta kad ti zatreba veruj mi da hoce. 

 

Ako si se bas odlucio za taj CB500 probaj malo da spustis cenu. Licno ne bih dao vise od 1600-1700e max za taj motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Imam ja service manual ali je 135MB pa tesko da mogu da ga uploadujem ovde a i ne znam da li je u skladu sa pravilima foruma. Imas grupu na FB-u Honda CBF500 Owners Club. Uclani se u grupu i u sekciji files imas kompletan Haynes Service Manual podeljen po poglavljima. To je manual za CB500, CB500S i CBF500 modele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja