Jump to content

Moto Zajednica

Skuteri - potreba ili ne?

Recommended Posts

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Da ne off-ujemo u oglasima...

 

Skutere nisam nikada kotirao drugacije nego kao prevozno sredstvo. Ali si u pravu ' date=' danas je svakome po jedan neophodan.[/quote']

 

A propo tog 'neophodan'... možda nije loša ni varijanta mog prevoznog sredstva :P

 

Po performansama je kao skuter, ali se ipak ubraja u motore, a rekao bih da je jednako (ako ne i više) zgodan za gradski saobraæaj. Ja sam razmišljao (znate ono kad legnete u krevet pa maštate...) da ga zadržim kada jednog dana budem bogat pa kupim veæi motor, tako da imam njega za po gradu, a veæi motor za vožnje...

 

Šalu na stranu, pošto ne vozim skutere ne pada mi ni jedna njihova prednost na pamet u ovom trenutku...? U stvari pada... dozvola i registracija... eto. Jel' ima još nešto? :D

 

 

EDIT: ne omalovažavam skutere, samo bih da proæaskamo....... eto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ljetos kada sam bio doma, dovezao zvijer i moj skuter me nije ni zanimao. Novi motor mi je bio sve, a ionako je ovome trebalo da se uradi servis, sto me je jaaako mrzjelo, tako da sam i po gradu vozio R46. I mislim se ja, pa ovaj motor uopste nije strasno voziti po guzvi... i tako jedno mjesec dana dok nisam sredio skuter. Onda sam sjeo na njega da se provozam i nikako da maknem osmjeh sa lica. Idem lijevo desno i umirem od smijeha, narod me gleda, ne zna sto mi je. Maloprije pominjani motor i gradska voznja vise nikada nece stojati u istoj recenici. Tada sam rekao: "Motor - samo za 50km+ !". Narednih mjesec dana nisam silazio sa skutera. Jaaaako okretna i spretna stvar. Motoristi koji nisu vozili skuter neko duze vrijeme ne znaju sta je to. Nema mijenjanja brzina (sto veoma ubrzava stvar kada je u pitanju gradski krkljanac), udoban polozaj, jako upravljiva sprava. Ja imam malko veci model u sportskoj izvjedbi sa 125 ccm u cetvorotaktnoj varijanti i sirim gumama. Moze da ide do 100 km/h, trosi 3 litra supera, vozim se do granica (tu moze da nastane problem, kod takvih poduhvata se jako lako pada :oops:)... nista se ne moze porediti sa lakocom voznje skutera. Jos ako je vozac dobar i sa dobrom tehnikom, sa ovim ste jako brzi, gotovo neuhvatljivi u gradu!

Dakle, takodje bih se slozio da je skuter jaaako korisna stvar, cak toliko da cu sa proljeca vjerovatno zamjeniti sadasnji Gilerom Runner VXR 4T...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

- Prostor ispod sedista

- Ravnomernija promena obrtaja motora

- Pri voznji po kisi manje ces da pokisnes (od dole)

- Ne moras svako malo da podmazujes lanac

 

Po meni, idealan prevoz za grad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

svi koji me znaju, znaju mi i stil i nepostojanje savremenih kompromisa u stilu. Ipak, skuter smatram za sjajno prevozno sredstvo za gradske uslove, posebno u malo hladnije dane. Dakle, samo da razlucimo, uslovi pod kojima se vozim se razlikuju, variraju od pukog prevoza od tacke A do tacke B, pa sve do duze voznje iz cistog zadovoljstva bez nekog posebnog cilja. Izmedju je dosta mesavina ova dva ekstrema ali blize prvom ekstremu, po meni je skuter od bilo koje druge kategorije. Znaci za gradski prevoz, za smestaj ispod sedista, oko nogu, za voznju iskljucivo jednom rukom (drugu svasta zauzme, pocev od mobilnog pa nadalje), za voznju u hladnije dane itd. Ne pominjem udobnost jer se ionako vozim samo u "foteljama" na tockovima pa me ne trza nesto posebno skuteraska udobnost ali ko vozi spartanskije verzije dvotockasa, osetice i tu prednost kada, za promenu, uzjase skuter. Smatram da ga treba imati kao drugi motor svako ko za tako nesto ima uslova.

 

Ceh, registracija se odnosi na tip dvotockasa (bicikl sa pomocnim motorom), ne na skuter. Pokusaj da ne registrujes a da vozis neki Beverly i Exciting recimo....;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Skuter je neuporedivo prakticniji i korisniji po gradu nego motor. Ovde cu pomenuti samo neke prednosti koriscenja skutera 125-250ccm:

 

1. Automatik. Vece uzivanje u voznji, rasterecenije ruke, opustenija voznja. Kocenje sa obe ruke, lakse doziranje kocenja zadnjom kocnicom.

 

2. Tovarni kapacitet. Prosecan skuter moze da standardno ponese kacigu, opremu za plazu i brdo sitnica, a kamoli neki opremljeniji.

 

3. Zastita od vetra. Neuporediva. Do vozaca dopire samo lagani osvezavajuci povetarac, ako skuter ima prednji veliki vetrobran, plus ga on stiti od insekata, peska, odbacenih kamencica kamiona itd.

 

4. Troskovi registracije, voznje i odrzavanja. Osetno nizi. Ne bih rekao bas beznacajni, ali mnooooogo nizi nego kod prosecnog motora, narocito potrosnja koja stvarno nema premca.

 

5. Sedenje i ergonomija. Polozaj nogu je takav da su potpuno zasticene od vetra, sto prakticno omogucava "zimsku" voznju bez vecih problema, kao i grejanje toplim vazduhom (npr kao kod Aprilie Sportcity). Takodje, pomenimo da skuter mogu da voze devojke u "civilki" (npr u suknji) odnosno recimo od posla do kuce ili po centru grada

 

6. Manji gabariti, manja tezina, lakse manevrisanje. Prosecan skuter se lako parkira, premesta u mirovanju, pomera, stavlja / skida sa centralnog oslonca itd isl.

 

7. Poseban sarm. Ovo valjda svako uvidja (pogledajte npr Vespu GT200)

 

 

Sto se mene tice, u planu mi je na prolece prosirenje voznog parka - pored Stroma, pikiram nesto od 250ccm sa variomatom ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Skuter je neuporedivo prakticniji i korisniji po gradu nego motor. Ovde cu pomenuti samo neke prednosti koriscenja skutera 125-250ccm:

 

1. Automatik. Vece uzivanje u voznji' date=' rasterecenije ruke, opustenija voznja. Kocenje sa obe ruke, lakse doziranje kocenja zadnjom kocnicom.

 

2. Tovarni kapacitet. Prosecan skuter moze da standardno ponese kacigu, opremu za plazu i brdo sitnica, a kamoli neki opremljeniji.

 

3. Zastita od vetra. Neuporediva. Do vozaca dopire samo lagani osvezavajuci povetarac, ako skuter ima prednji veliki vetrobran, plus ga on stiti od insekata, peska, odbacenih kamencica kamiona itd.

 

4. Troskovi registracije, voznje i odrzavanja. Osetno nizi. Ne bih rekao bas beznacajni, ali mnooooogo nizi nego kod prosecnog motora, narocito potrosnja koja stvarno nema premca.

 

5. Sedenje i ergonomija. Polozaj nogu je takav da su potpuno zasticene od vetra, sto prakticno omogucava "zimsku" voznju bez vecih problema, kao i grejanje toplim vazduhom (npr kao kod Aprilie Sportcity). Takodje, pomenimo da skuter mogu da voze devojke u "civilki" (npr u suknji) odnosno recimo od posla do kuce ili po centru grada

 

6. Manji gabariti, manja tezina, lakse manevrisanje. Prosecan skuter se lako parkira, premesta u mirovanju, pomera, stavlja / skida sa centralnog oslonca itd isl.

 

7. Poseban sarm. Ovo valjda svako uvidja (pogledajte npr Vespu GT200)

 

 

Sto se mene tice, u planu mi je na prolece prosirenje voznog parka - pored Stroma, pikiram nesto od 250ccm sa variomatom ;)[/quote']

 

 

Say no more!

 

Zivim 2km od Beogradjanke i 99% mesta na koje idem mi je u krugu od 3,4km. Za te relacije, skuter je iz raja izasao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Da, da...slazem se sa svim gore navedenim. Danas sam probao Apriliu, malo se vozio po ulici i menjao brzine. Osecaj je odlican, ali je za grad ipak cimanje. A na skuteru, samo dam gas i krenem, ne razmisljam o brzinama i milina. Jednog dana dva motora, a za sada...Aprilia :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Što se prostora za skladištenje tièe, kofer na mom motoru je tu negde po kapacitetu... kaciga i još ponešto komotno stane.

Neko je pomenuo brzine - meni ne smeta da menjam, èak mi je to i zanimacija. Vozio sam automatike (što kola, što poneki skuter), i mogu reæi da mi je nedostajao menjaè. Naravno, kapiram da je nekome to smor.... :)

 

Zaboravio sam na zaštitu od prskanja/vetra, tu je plus definitivno na strani skutera, ali meni lièno taj položaj sedenja ne odgovara, nemam taj oseæaj stabilnosti koji imam kada mogu kolenima da stisnem rezervoar :wink:

 

A što se upravljivosti po gradu tièe, verujem da je motor kao moj jednako dobar kao i bilo koji skuter, ako ne i više (kad uzmemo u obzir radove na putu :wink: )

 

Lanac... e da... good point.

 

Andrej, ono sa malim gabaritima se verovatno odnosi na "normalne" motore, ja sam poredio skuter i ovo moje sokoæalo, Keeway Exceed 200ccm, mali enduro, jedva veæi od proseènog skutera, a ipak "motor" :lol::lol:

 

Sale, nemoj da sam te video da voziš jednom rukom!!!! :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Andrej, ono sa malim gabaritima se verovatno odnosi na "normalne" motore

 

Da, imao sam na umu gabarite prosecnog motora od 500-1000ccm (tj ma koji motor iz ovog jako sirokog opsega), i poredeci sa prosecnim skuterom od 125-250ccm razlika je uocljiva golim okom, a pogotovo tokom voznje. naravno, sve je stvar navike pa tako i ovo: da mi je neko rekao da cu da se sa Stromom provlacim izmedju kolona kao sa Freewindom, a sa Freewindom kao sa Beverlyjem, ne bih mu verovao, ali eto, i to se radi... :oops:

 

Hajde da kazemo i neke mane skutera, ispade da su zakon za motore:

 

1. Ogranicena upotrebljivost. Njihova najveca prednost odnosno prilagodjenost gradu je ujedno i njihova najveca mana. Skuteri malih kubikaza su po definiciji neupotrebljivi van naseljenog mesta. Naravno, ovde ne ubrajam maxi skutere od 500 ili cak vise kubika koji mogu vrlo lepo da se koriste za touring, ko to voli..

 

2. Losije vozne karakteristike i ciklistika. Iz same namene skutera proizilazi da su njihovi agregati podeseni mnogo vise za udobnost i prevoz, a manje za "trku". U skladu sa tim su fabricki izabrani i ogibljenje, kocnice... Tako da recimo vecina 250ccm skutera najbolje "ide" 0-80 kmh, u opsegu svakodnevnih gradskih brzina. Sto se tice ciklistike, raspored masa skutera je potpuno drugaciji nego kod motora, te je upravljanje, "obaranje" ili kocenje znacajno drugacije. O ovome ne bih detaljno, evo moze Evil da doda ponesto ako ga ne mrzi...

 

3. Mali tockovi. Ovo je jedna od najozbiljnijih i potencijalno najopasnijih mana skutera. Mali tocak znaci veliku osetljivost na rupe, neravnine, losiju stabilnost, itd. E sada, opsti je trend da je sve vise skutera sa tockovima dimenzije 15 ili 16, barem sto se tice kategorije preko 50ccm. Takodje, sa popravljanjem stanja nasih puteva (sporo ali ipak vidno) i ovo lagano nestaje kao sigurnosni problem.

 

4. Nemogucnost precizne kontrole prenosnog odnosa. Druga najveca prednost, variomat, ujedno je i druga najveca mana. Skuter ubrzava linearno, nema brzina i samim tim ne mozete da ga "saltujete" kako vam se svidja, broj obrtaja je mnogo manje u domenu vase kontrole a i to potpuno posredno. Doduse, ovo se lagano menja - novi Suzuki Burgman ima semi-automatski menjac, odnosno preciznije motorsku verziju "tiptronika": kada hocete sami da menjate brzine, radite to malim prekidacima na kormanu (bez kvacila), a kad ste recimo umorni pustite motoru da radi sve sam. Moje misljenje je da je ovo buducnost motora, odnosno da ce u nardnih 5-10 godina sve vise motora svih kategorija preuzimati ovakav "intelligent gearshift box"

 

5. Mala tezina. Opet jedna od prednosti koja moze da bude i mana. Mali skuteri su vrlo lagani, i dok to sa jedne strane doprinosi lakoci manevrisanja, parkiranja itd, s druge strane smanjuje stabilnost skutera prilikom vetra. Ovo se recimo moze posebno uociti kada vozite duzu relaciju nekim magistralnim pravcem (npr ka Novom Beogradu) ili na primer preko nekog mosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
5. Mala tezina. Opet jedna od prednosti koja moze da bude i mana. Mali skuteri su vrlo lagani' date=' i dok to sa jedne strane doprinosi lakoci manevrisanja, parkiranja itd, s druge strane smanjuje stabilnost skutera prilikom vetra. Ovo se recimo moze posebno uociti kada vozite duzu relaciju nekim magistralnim pravcem (npr ka Novom Beogradu) ili na primer preko nekog mosta.[/quote']

 

E tu me ubode... ovaj moj je dosta lagan, tako da mi se ponekad dešava da moram da vozim nagnut da bih išao pravo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer
4. Nemogucnost precizne kontrole prenosnog odnosa. Druga najveca prednost' date=' variomat, ujedno je i druga najveca mana. Skuter ubrzava linearno, nema brzina i samim tim ne mozete da ga "saltujete" kako vam se svidja, broj obrtaja je mnogo manje u domenu vase kontrole a i to potpuno posredno. Doduse, ovo se lagano menja - novi Suzuki Burgman ima semi-automatski menjac, odnosno preciznije motorsku verziju "tiptronika": kada hocete sami da menjate brzine, radite to malim prekidacima na kormanu (bez kvacila), a kad ste recimo umorni pustite motoru da radi sve sam. Moje misljenje je da je ovo buducnost motora, odnosno da ce u nardnih 5-10 godina sve vise motora svih kategorija preuzimati ovakav "intelligent gearshift box"[/quote']

 

Ja sam imao, mogu slobodno reæi, sreæu pa sam se gradom vozio na vespi PX200E. Poznato je da je to skuter koji ima genijalno rešenje manuelnog menjaèa. Bukvalno je "manuelan" - menjaè i kvaèilo nalaze se na levoj strani upravljaèa. Vespa PX150 je naslednik gorepomenutog modela i još uvek se proizvodi.

 

KARAKTERISTIKE:

Vespa PX 150 D

zapremina motora 149 ccm / 2t

snaga motora: 6.6 kW / 5700 rpm

max brzina: 102 kmh

pokretanje: elektrièno + kurbla

hladjenje: vazdušno

gorivo: mešavina, automatski mešaè

koènice: disk / doboš

težina: 104 kg

zaštita: zakljuèavanje volana + kodirani kljuè

menjaè: mehanièki, 4 brzine

 

2l4ma_vespapx150fw3.jpg

 

Cena joj nije preterano visoka (mislim da nova košta oko 2700 evra), jer je sve manje intresovanja za nju, tj. sve je više nesposobnih da voze motor sa menjaèem.

 

A, što reèe andrejp, vespin šarm ne prolazi.

 

The Times ih je nazvao „potpuno italijanskim proizvodom, kakav nismo imali prilike da vidimo još od rimskih koèija”.„Vespa” nije samo skuter. Ona je jedno od najviših dostignuæa prefinjenog italijanskog stila i elegancije, a s prodatih više od 16 miliona primeraka, opštepoznata je u celom svetu....

Ovo je samo deo teksta koji u celini možete proèitati na http://www.b92.net/zivot/art_i_dizajn.php?nav_id=209634

 

Moja malenkost je autor ovog teksta... :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ta Vespa PX150 i PX200 su motori koji stvarno imaju dusu, ali su njuhove vozne osobine za danasnje skutere jako lose. Vozio sam te Vespe, blokiranje zadnjeg tocka zanosi zadnji kraj u istu stranu jer motor nije dobro izbalansiran, kocnice su jako lose...

Odmah da kazem da se ovdje ogranicavam na sebe. Dakle, Vespa PX mi sada ne moze biti interesantna osim za uzivanje u vikend voznji i retro duhu. Za gradku jurnjavu i brzo probijanje kroz gradsku guzvu, ja pored sebe vidim samo skuter sa "srednjim" tockovima, malko tvrdjim oslanjanjem, dobro uravnotezen i spreman za nagli manevar, naglu promjenu pravca, kontrolisano zanosenje zadnjeg kraja i sa generalno dobrim kocnicama (ali bez dual brake system-a!)... Takve stvari na skuterima su meni jako zabavne. Ponavljam, to je moje vidjenje stvari kada je u pitanju skuter i njegova namjena - trkni tamo, trkni vamo :lol: :biker:

 

Pogledajte mog aduta:

 

253531_l.jpg

 

IMG_6528.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ja sam pre ovog bandita vozio 2 meseca kineski skuter od 150ccm (isqstva bolje da ne pishem :evil:) i sad hiljadu puta u gradskoj guzhvi pomislim: "e da mi je sad onaj moj skuter..."

skuter je u gradu ono shto je R1 na stazi :wink:

sto puta imam utisak od onog silnog menjanja brzina po gradu da cu da izlomim menjach na kraju :?

btw. mislim da skuter ispod 125ccm nema smisla voziti... ipak 50ccm je premalo da stignesh na vreme bilo gde i da prvi krenesh na semaforu...

moj favorit je yamaha aerox od 100ccm..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
"]ja sam pre ovog bandita vozio 2 meseca kineski skuter od 150ccm (isqstva bolje da ne pishem :evil:) i sad hiljadu puta u gradskoj guzhvi pomislim: "e da mi je sad onaj moj skuter..."

skuter je u gradu ono shto je R1 na stazi :wink:

sto puta imam utisak od onog silnog menjanja brzina po gradu da cu da izlomim menjach na kraju :?

btw. mislim da skuter ispod 125ccm nema smisla voziti... ipak 50ccm je premalo da stignesh na vreme bilo gde i da prvi krenesh na semaforu...

moj favorit je yamaha aerox od 100ccm..

 

Garantujem da sam svojim skuterom brzi u startu od velike vecine vozaca automobila(cak i oni koji divljaju su mi tu nede,do sledeceg semafora)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam u sklopu priprema za sledecu sezonu pazario Beverly 500 za dnevno cimanje do posla i slicno. Planiram da nabavim i tucano pokrivac. Izabrao sam Beverly zbog vecih tockova i mase. Probao sam i Vespe ali mi nisu legle, osecam se nezasticeno i iskreno malo mi je frka da vozim motor koji je tezak samo 80 kg.

 

Postojeci motor cu da dam ortaku na odlozeno. A tek cu da pazarim R 1200 GS. Racunam kompletirao sam vozni park do daljnjeg. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Da, moram priznati da sam prijatno iznenadjen. Ljudi koji voze teshke mashine poshtuju tamo neke usisivace i nije im problem da se otvore i kazu da je jedan skuter pa bio i od 50 kubika ipak zakon za grad.

ty3bz_nauscu3malaik0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

btw ja sam vozio piaggio x8 od druga i siri je od stroma eto nije za grad , hm shta cetesad bolji je strom od skutera za grad ?@!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Nažalos' Beograd+saobraæaj=scooter/potreba!

Sto nazalost? Meni je to super, da je srece da svi zivi voze skutere leti, em bi saobracaj bio manje zagusen, em bi bilo prijatnije za voznju, em bi svi pazili (jer bi bili naviknuti na motore, mada se to lagano menja)

 

 

 

btw ja sam vozio piaggio x8 od druga i siri je od stroma eto nije za grad , hm shta cete sad bolji je strom od skutera za grad?

Nije sve u sirini skutera, ima nesto i u variomatu, polozaju sedenja i zastiti od vetra ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Pogledajte mog aduta:

IMG_6528.gif

 

Videh jedan skuter koji lièi na ovaj, samo mi se èini da je viši na sredini, tako da se opkoraèi skoro kao motor... mislim da je u oznaci modela bilo nešto što asocira na GP, a maskom podseæa na fazera.... malèice. Kad sam to video, moram priznati da sam zaslinio. Zna li neko o kom modelu se radi? Nisam siguran kolika je bila kubikaža, bilo bi lepo kada bi bili i >50ccm. Stvarno super izgleda, ali me interesuje i kako radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Pogledajte mog aduta:

IMG_6528.gif

 

Videh jedan skuter koji lièi na ovaj' date=' samo mi se èini da je viši na sredini, tako da se opkoraèi skoro kao motor... mislim da je u oznaci modela bilo nešto što asocira na GP, a maskom podseæa na fazera.... malèice. Kad sam to video, moram priznati da sam zaslinio. Zna li neko o kom modelu se radi? Nisam siguran kolika je bila kubikaža, bilo bi lepo kada bi bili i >50ccm. Stvarno super izgleda, ali me interesuje i kako radi :)[/quote']

 

Derbi GP

 

81tRp_derbi051f663f32st6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja