Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo motociklista Beograd 09.09.2009.

Recommended Posts

  • U prolazu, 95 postova

Momka bi, kada se oporavi, trebalo optuziti za ubistvo sa predumisljajem uz olaksavajucu okolnost da je i poginuli donekle doprineo takvom ishodu pristajuci da sa takvim vozacem sedi na motoru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Nekoliko klinaca je nocu divljalo, turiralo, tockiralo i ugrozavalo saobracaj u centru mesta, kao i mir gradjana u nocnim satima. Policija je pokupila motore na vanrednu proveru legalnosti na sta po zakonu imaju pravo, dobice ih nazad za 3-4 meseca kad prodje sezona. Grad se smirio, a njima kad dobiju motore nazad (pod uslovom da su regularni) nikad vise nece pasti napamet da to ponovo rade.

Sjajno! Eto potvrde da je jako puno stvari kod naa moguce srediti na ovako jednostavan nacin, samo je bitno da je nekome stalo.

 

 

I nije tako sjajno... Shta da si ti SLUCHAJNO prolazio tuda dok su plenili motore, pa zaplene tvoj ni krivom ni duznom???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemojte suditi. Niko od nas ne zna razlog pada. Nikako ne opravdavam ludacku voznju ali obzirom da su informacije vrlo cudne ( 200km/h - 120m klizanja...) i uzrok ove nesrece moze biti nesto drugo. Sacekajte ... Vozac je ziv pa cemo vremenom dobiti i pravu informaciju.

  A draga nam policija treba samo da stoji na semaforima sa radarom i eto resenja.....ali nece....e zasto nece - pitajte ministra ili raznorazne nacelnike i slicne magistre saobracajnih nauka.  Treba da ih je sramota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

   A draga nam policija treba samo da stoji na semaforima sa radarom i eto resenja.....ali nece....e zasto nece - pitajte ministra ili raznorazne nacelnike i slicne magistre saobracajnih nauka.  Treba da ih je sramota.

 

A šta, ti misliš da bi im neko stao kad bi pokušali da ga zaustave, a zna da je prekršio ograničenje  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

A zasto novinari izvode zakljucke??? Ko su oni, i odakle im pravo? Pa u samom izvestaju ima toliko kontradikcija. Vozio 200km/h, pa sad jos i na zadnjem tocku, a motor klizao 120m... Pa da je sa 200 stisnuo kocnice, ni Ross ne bi mogao da se zaustavi za 120m, a kamoli motor koji kliza! Ne zelim da stajem ni na jednu stranu, niti na to imam pravo, ali nelogicnost lako mogu da uocim, a i ta propaganda po medijima je vise nego ogavna. Ko hijene se skupili oko mrtvog tela i koriste to za propagandu.

 

Kod vas je jos i dobro jer ovde bi novinarski izvjestaj poceinjao sa .."Motociklista U PUNOJ BRZINI......"

Ta PUNA BRZINA ima jednu jedinu funkciju a to je da sto vise ocrni vozaca.... Novinari su najbahatija profesija na ovim prostorima sa najmanjim stepenom ogovornosti za posao koji obavljaju.

 

Zao mi suvozaca sto je ovako zavrsio....naivno i bespotrebno....

 

 

Donosis generalne zakljucke o jednoj profesiji, a kao sto postoje ovakvi i onakvi motociklisti - tako postoje ovakve i onakve novine, i ovakvi i onakvi novinari.

 

Shto se tiche Dane@-tovog komentara on je sasvim na mestu, izvestaji su puni kontradikcije u ovom slucaju, ali jedan dogadjaj ti ne daje za pravo da ocrnjujes celu jednu profesiju i neke chasne ljude koji se njome bave. I sam sam milion puta imao probleme da ilustrujem tekstove pojedinh novinara, a da se to sto pishe u tekstu uopshte nije dogodilo, pa samim tim ni ja nisam mogao da to fotografisem.

 

I meni je zao suvozacha naravno, ali velikim delom je sam kriv sto je seo na motor na kome je poginuo. Verovatno je znao s kim seda na motor i sta ce da rade.

 

Nekoliko klinaca je nocu divljalo, turiralo, tockiralo i ugrozavalo saobracaj u centru mesta, kao i mir gradjana u nocnim satima. Policija je pokupila motore na vanrednu proveru legalnosti na sta po zakonu imaju pravo, dobice ih nazad za 3-4 meseca kad prodje sezona. Grad se smirio, a njima kad dobiju motore nazad (pod uslovom da su regularni) nikad vise nece pasti napamet da to ponovo rade.

Sjajno! Eto potvrde da je jako puno stvari kod naa moguce srediti na ovako jednostavan nacin, samo je bitno da je nekome stalo.

 

 

I nije tako sjajno... Shta da si ti SLUCHAJNO prolazio tuda dok su plenili motore, pa zaplene tvoj ni krivom ni duznom???

 

Motore su pokupili po imenu i prezimenu, posetom na kucnu adresu onima koji su divljali nocu, a ne slucajnim uzorkom. Znaju oni kad hoce kako da urade ono sto treba, a da ne najebu oni koji nisu krivi.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Dr Bane..  Zar mislis da ne treba ni pokusati? Ako ih sacekaju na semaforu kod Brankovog mosta a snimili su ih kod hotela Jug. ili palate Sr. Smesno! Nije ovo mesto za tu temu. Naravno da postoji nacin. Uvek. Pitanje je ima li volje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Gremline, ja nigde nisam generalizovao novinare, nogo sam pricao o novinarima koji su plasirali ovu vest! Procitao sam jos jednom svoj post i nigde ne vidim kako se moze zakljuciti da sam ih sve djuture stavio u isti kos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1551 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Na TV Pink upravo rekose da vozac nema A kategoriju.

Ponovise pricu o 200km/h, ali 'produzise' klizanje na 'preko 150 metara'.

 

Nevezano za bas ovaj slucaj, bas me interesuje kako to 'ocevici' procene brzinu od 200km/h? Idu redovno na Grobnik ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Na TV Pink upravo rekose da vozac nema A kategoriju.

Ponovise pricu o 200km/h, ali 'produzise' klizanje na 'preko 150 metara'.

 

Nevezano za bas ovaj slucaj, bas me interesuje kako to 'ocevici' procene brzinu od 200km/h? Idu redovno na Grobnik ili...?

 

Pazi ovako. Opet je to prljava igra novinara, i iz te igre upravo se moze videti namera novinara, a samim ti onda i urednika, pa dalje zna se kako ide struktura...

Novinar navodi, KAKO OCEVIDCI KAZU, i time ogradjuje sebe u potpunosti, jer zna da je to laz, ali dobija potrebni efekat!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

moje iskreno saučešće porodici poginulom!!

 

neznam samo zašto se uvek postavi ona rečenica"pobegao nije stao" pa ljudi moji ovo je XXIvek!!  ima se ta silna tehnika od fotoaparata i kompjutera i ostalih džidža midža, stane se brate (od strane policije) uneki položaj za slikanje ili snimanje i usnimi TOČKAŠ ILI DRUGI NASILNIK otkrije se broj tablice i vlasnik motora, preda se dokumentacija sudiji za prekršaje i opali po džepu bez prisutnog prekršioca i gotova stvar!! 

 

u nemačkoj te uslika za ovo ono i stigne ti kući dosta skupa fotka pa ti vidi!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Ne volim motore.Posecivao sam ovaj forum i ranije ali nista nisam komentarisao.Samo bih zamolio pojedine clanove foruma da imaju bar malo postovanja prema poginulom decku.Ljudi muka me je naterala da ovde pisem.Taj suvozac je bio moj brat.Hvala svima na saucescu...Djordje neka ti je laka crna zemlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

 

Ostavio sam komentar na vest http://www6.b92.net/info/komentari.php?nav_id=380430#hrono i do sada je bilo 45 preporučenih i ni jedan protiv. Nije izmišljanje tople vode, samo pokušaj da se dopre do ostalog sveta koji ne vozi motocikle.

Poginulom momku nek je laka zemlja. Bog da mu dušu 'prosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ne volim motore.Posecivao sam ovaj forum i ranije ali nista nisam komentarisao.Samo bih zamolio pojedine clanove foruma da imaju bar malo postovanja prema poginulom decku.Ljudi muka me je naterala da ovde pisem.Taj suvozac je bio moj brat.Hvala svima na saucescu...Djordje neka ti je laka crna zemlja.

 

Milane,

 

Molim te za malo detalja o tvom bratu, godište bar i sliku. Mnogo ljudi prođe preko ovih stranica, možda smo ga poznavali iz viđenja. Saučešće tebi i tvojoj porodici, a drugima za nauk da se nikad ane ponovi da neko tako ode i ostavi prijatelje i porodicu.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Dane@,

 

Nisi bas pratio na chasu...ne odnosi se na tvoje mudro izlaganje, sa kojim se slazem u velikoj meri.

 

 

A zasto novinari izvode zakljucke??? Ko su oni, i odakle im pravo? Pa u samom izvestaju ima toliko kontradikcija. Vozio 200km/h, pa sad jos i na zadnjem tocku, a motor klizao 120m... Pa da je sa 200 stisnuo kocnice, ni Ross ne bi mogao da se zaustavi za 120m, a kamoli motor koji kliza! Ne zelim da stajem ni na jednu stranu, niti na to imam pravo, ali nelogicnost lako mogu da uocim, a i ta propaganda po medijima je vise nego ogavna. Ko hijene se skupili oko mrtvog tela i koriste to za propagandu.

 

Kod vas je jos i dobro jer ovde bi novinarski izvjestaj poceinjao sa .."Motociklista U PUNOJ BRZINI......"

Ta PUNA BRZINA ima jednu jedinu funkciju a to je da sto vise ocrni vozaca.... Novinari su najbahatija profesija na ovim prostorima sa najmanjim stepenom ogovornosti za posao koji obavljaju.

 

Zao mi suvozaca sto je ovako zavrsio....naivno i bespotrebno....

 

 

Donosis generalne zakljucke o jednoj profesiji, a kao sto postoje ovakvi i onakvi motociklisti - tako postoje ovakve i onakve novine, i ovakvi i onakvi novinari.

 

Shto se tiche Dane@-tovog komentara on je sasvim na mestu, izvestaji su puni kontradikcije u ovom slucaju, ali jedan dogadjaj ti ne daje za pravo da ocrnjujes celu jednu profesiju i neke chasne ljude koji se njome bave. I sam sam milion puta imao probleme da ilustrujem tekstove pojedinh novinara, a da se to sto pishe u tekstu uopshte nije dogodilo, pa samim tim ni ja nisam mogao da to fotografisem.

I meni je zao suvozacha naravno, ali velikim delom je sam kriv sto je seo na motor na kome je poginuo. Verovatno je znao s kim seda na motor i sta ce da rade.

 

Nekoliko klinaca je nocu divljalo, turiralo, tockiralo i ugrozavalo saobracaj u centru mesta, kao i mir gradjana u nocnim satima. Policija je pokupila motore na vanrednu proveru legalnosti na sta po zakonu imaju pravo, dobice ih nazad za 3-4 meseca kad prodje sezona. Grad se smirio, a njima kad dobiju motore nazad (pod uslovom da su regularni) nikad vise nece pasti napamet da to ponovo rade.

Sjajno! Eto potvrde da je jako puno stvari kod naa moguce srediti na ovako jednostavan nacin, samo je bitno da je nekome stalo.

 

 

I nije tako sjajno... Shta da si ti SLUCHAJNO prolazio tuda dok su plenili motore, pa zaplene tvoj ni krivom ni duznom???

 

Motore su pokupili po imenu i prezimenu, posetom na kucnu adresu onima koji su divljali nocu, a ne slucajnim uzorkom. Znaju oni kad hoce kako da urade ono sto treba, a da ne najebu oni koji nisu krivi.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Momci su iz Zemuna ... imali su kacige ....

 

Poznajem vozaca Igora koji je i dalje u teskom stanju u urgentnom centru .... izuzetno jak decko i nadam se da ce uspeti da se izvuce ...

 

Brzina ...

 

saucesce porodici poginulog ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Saucesce porodici.

Nije prvi put i ne mogu da ne primetim da kod nekih ljudi postoji odredjena doza satisfakcije kada se desi pad ili smrtni ishod na ovakav nacin. Jos da nisu imali kacige vasa sreca bi bila potpuna. Ispravljanje krive Drine pravovernih i onih drugih motorista je neprimereno crnoj hronici. Mozda pravila foruma kazu da nije, meni je i dalje neprimereno. Ne jednom mi je poginuo prijatelj i znam kako je njihovim roditeljima i rodjacima. A vi pametni cete, pretpostavljam ziveti vecno ili bar kao kornajce sa Galapagosa. Neko se ubija motorom, neko rakijom, neko jakom hranom. Svako ima svoju precicu ka izlazu. Meni na primer smeta sto neki ljudi jedu i izgledaju kao svinje, pa se ne bunim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Saucesce porodici.

Nije prvi put i ne mogu da ne primetim da kod nekih ljudi postoji odredjena doza satisfakcije kada se desi pad ili smrtni ishod na ovakav nacin. Jos da nisu imali kacige vasa sreca bi bila potpuna. Ispravljanje krive Drine pravovernih i onih drugih motorista je neprimereno crnoj hronici.

 

Tako je.

 

Mozda pravila foruma kazu da nije, meni je i dalje neprimereno. Ne jednom mi je poginuo prijatelj i znam kako je njihovim roditeljima i rodjacima. A vi pametni cete, pretpostavljam ziveti vecno ili bar kao kornajce sa Galapagosa. Neko se ubija motorom, neko rakijom, neko jakom hranom. Svako ima svoju precicu ka izlazu. Meni na primer smeta sto neki ljudi jedu i izgledaju kao svinje, pa se ne bunim.

 

Koliko sam ja shvatio, dodatni komentar bi trebalo da se odnosi na uzroke nesrece tipa bio je klizav kolovoz ili lose gume, itd. a ne na psiholoski profil ucesnika. Naravno da je i to ogroman faktor ali sam siguran da ovde niko nije kompetentan da to objektivno komentarise osim ako nije njegov licni psihijatar... uvek ce nase predrasude izbiti u prvi plan ma kako mi mislili da smo objektivni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

PROSTO I JEDNOSTAVNO. Motor su verovatno vozili pod velikom turazom.

Ja kad zavrnem gas u 2 ili 3 brzini do nekih 7-8 hiljada obrtaja chuje se ko da idem 200 (Zbog nefabrichkog izduva ;D) a u stvari se vucaram 70. Ljudi su verovatnu chuli veliku buku i videli da je motor proshao sa 120... E sad ko ne vozi motore ili se plashi brzine, najlakshe mu da kaze 200. Onako lepa i okrugla cifra >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Saucesce porodici.

Nije prvi put i ne mogu da ne primetim da kod nekih ljudi postoji odredjena doza satisfakcije kada se desi pad ili smrtni ishod na ovakav nacin. Jos da nisu imali kacige vasa sreca bi bila potpuna. Ispravljanje krive Drine pravovernih i onih drugih motorista je neprimereno crnoj hronici. Mozda pravila foruma kazu da nije, meni je i dalje neprimereno. Ne jednom mi je poginuo prijatelj i znam kako je njihovim roditeljima i rodjacima. A vi pametni cete, pretpostavljam ziveti vecno ili bar kao kornajce sa Galapagosa. Neko se ubija motorom, neko rakijom, neko jakom hranom. Svako ima svoju precicu ka izlazu. Meni na primer smeta sto neki ljudi jedu i izgledaju kao svinje, pa se ne bunim.

 

Pre svega saucesce Milanu, i porodici poginulog.

 

Pogresna procena, nisam primetio da postoji bilo koji clan ovog forumu chija je satisfakcija zbog ovog ili bilo kog drugog udesa u kojem je smrtno stradao motociklista. Samo postoje oni koji RIP-uju i kraj, i oni koji analiziraju problem i pokusavaju da objasne sta ne treba raditi da bi preziveli sto duze na dva tocka. Ako svo ovo pisanije i kao sto u temi pishe analiza dogadjaja spase bar jedan zivot - pobedili smo.

 

Takodje, mislim da neko ko vozi motor go i u papucama na zadnjem tocku, nije bas referentno lice za procenu o tome ko je pametan, a ko nije...ali da ne off-ujem dalje u ovoj tuznoj temi...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja