Jump to content

Moto Zajednica

Policija u NS-u

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Pre neki dan prvi put registrovah motor. Izlazeci iz SUPa stavih tablicu u ranac, saobracajnu u novcanik, kacigu na glavu i taman da sednem parkira se policajac na BMWu pored mene,mladji momak i pita me da li mi nesto falli, ja kao blesav kazem ne, sto, a on tablica ti fali  :) . Kazem ja njemu da sam tek izasao iz SUPa i da je jos nisam stavio, izvadim je iz ranca i pokazem coveku, nasta se on nasmeja stavi sluske u usi, kacigu pozdravi se lepo sa mnom i ode svojim putem.

Sednem ja na motor, pomislih, hajde malo da se provozam. Napravim koji krug u gradu i na jednom semaforu, prestrojih se u levu traku da napravim polukruzno skretanje. Taman da krenem, stade pored mene neki nadrkani pandur na Beverliju i pita me onako drsko gde mi je tablica, ja kazem i njemu da mi je u rancu, da izlazim iz SUPa, on, daj dokumenta i zamnom. Stanemo mi tridesetak metara od semafora na Bulevaru Oslobodjenja. Pogleda on dokumenta, vidi sve ok, kaze stavi tablicu pod 90 stepeni i vozi. Ja ok i taman da sednem na motor desava se nesto sto nikada nisam video u zivotu:

Pandur snimi motoristu na nekoj kroserici ili tako nesto, kako prolazi semafor, bilo je zeleno svetlo, vadi onaj njegov znak stop,iskace na ulicu zaustavlja kola u skroz desnoj traci, pretrcava desnu traku i staje u levu(umalo tu da napravi lancani sudar)  :o ,zauzima pozu kao da je zadnji igrac odbrane u ragbiju, pokazuje stop momku na motoru koji nema nameru da stane, momak ostrim manevrom prelazi u desnu traku a sluzbenik javnog reda i mira ga breca kao da ce da ga srusi i gadja ga onom palicom kojom zaustavlja saobracaj  :o ,, masa ga i pocinje da psuje pred dvadesetak ljudi koji su cekali bus na stanici. Ulazi u neku pricu sa covekom koji  se tu zatekao i govori kako  je taj momak debil, sta on sad da radi da ga vija da pogine. Nesto se razmisljam u sebi, da je taj momak pao poginuo bi sigurno jer je malo falilo da se zalepi u parkirane automobile. Kio bi onda bio kriv i sta li bi policajac rekao u svoju odbranu. Ostao sam bez komentara na tu scenu i nisam mogao da verujem da se tako nesto dogadja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 810 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ma ima retarda.

 

Mene prvi sto je zaustavio, covek je bio profi. Stao sa strane, palica, lagano. "Gospodine, zaustavio sam vas jer nemate tablicu"... Sve ok, placam kaznu, potpisao sam zapisnik, jeste, nisam imao, nisam hteo da bezim, ali je covek skroz profesiionalno sve.

 

E ubrzo zatim (u opremi, tablica itd...), zaustavlja me moroncina pandurska (drugi lik) koji je verovatno bio poprilicno pijan, bukvalno mi je iskocio ispred tocka jer me je kasno video, a uspeo je zato jer sam vozio lagano (u gradu je bilo i sva sreca sto sam isao 40-tak). Malo je falilo da ja i devojka popadamo, znam samo da sam se prodrao kao slon da se bezi i zavrsio na trotoaru pored drveta (nismo pali).

 

Da skratim pricu izmedju nas dvojce, tj. izmedju mene i Ramba kome kako kaze, niko ne bezi! Na kraju je bio toliko "svestan" da mi je napisao da me je zaustavio u decembru ove godine i posto nisam hteo da se potpisem, napisao je "odbio da se poPise" (onako, kao prvaci)... kreten...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

crni, necu da komentarisem postupak policajca jer naravno nije uredu to sto je uradio, ali me interesuje sto je taj na kroserici pametniji od tebe??? ti si stao, bio si ok a on??????????? da li je imao polozeno, da li mu je motor registrovan??????? da ga nije slucajno ukrao nekom od tvojih prijatelja?????????? da nije necije dete zakucao na pesackom???????? neki razlog postoji.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

crni, necu da komentarisem postupak policajca jer naravno nije uredu to sto je uradio, ali me interesuje sto je taj na kroserici pametniji od tebe??? ti si stao, bio si ok a on??????????? da li je imao polozeno, da li mu je motor registrovan??????? da ga nije slucajno ukrao nekom od tvojih prijatelja?????????? da nije necije dete zakucao na pesackom???????? neki razlog postoji.............

 

Ne mora da postoji razlog. Verovatno je samo `opasan frajer`.

Ne opravdavam sto nije stao,ali ga je mozda neki takav na prethodnoj raskrsnici drndao. Pandura na skuterima ima mnogo i rade klasicne sacekuse i pri tome prekrse bar 5 propisa. Zaustave na pesackom ostrvu u biciklistickoj stazi (video),na semaforu STOP palicom po ruci i natera da se prestroji preko pune pa ga otprati do autobuske stanice gde legitimise (video) ,a mene je zaustavio na usponu na most u traci za skretanje desno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

U policiji kao i u svakoj drugoj firmi ima različitih ljudi. Taj što vija verovatno doživljava uniformu kao produžetak polnog organa te ima konstantu potrebu da dokazuje čiji je veći. Naravno takav češće upada u oči od kulturnog i normalnog koji samo radi svoj posao, isto kao što lakše upada u oči bajker koji točkari , turura po semaforima i vozi pun gas prva ,druga po gradu od onog koji vozi normalno i noai opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

U policiji kao i u svakoj drugoj firmi ima različitih ljudi. Taj što vija verovatno doživljava uniformu kao produžetak polnog organa te ima konstantu potrebu da dokazuje čiji je veći. Naravno takav češće upada u oči od kulturnog i normalnog koji samo radi svoj posao, isto kao što lakše upada u oči bajker koji točkari , turura po semaforima i vozi pun gas prva ,druga po gradu od onog koji vozi normalno i noai opremu.

 

Lepo si ga rekao Grofe :)

 

Još kad bi mogli da se identifikujemo međusobno, pa da "fine" bajkere zaustavljaju "fini" policajci, a one druge oni drugi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Meni se desila jedna situacija kad sam se vracao sa rodjendana kasno je bilo oko 2 i padala je kisa,a ja onako pokisao pa jos sam vozio iza nekog kamiona na ibarskoj pa i blatnjav i kod omv-a na petlovom zaustavlja me zandar.nisam isao brzo mozda 40-50 ali sam ga zbog smanjene vidljivosti primetio na 15m od mene sa onom sargarepicom sto svetli u ruci.krenem ja da usporavam a on sve vise izlazi na kolovoz kad odjednom proklizava mi prednji tocak ni sam neznam kako nisam pao (a vec sam u sebi pomislio ne opet)a on pocinj da bezi sa kolovoza i okrece ledja u fazonu sta ti bi.pod adrenalinom opsujem ga u fazonu koji k.... me zaustavljas po kisi a on mase sa onom sargarepicom i vice aje prolazi. Kad se nisam slogorao tad necu nika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni se desila jedna situacija kad sam se vracao sa rodjendana kasno je bilo oko 2 i padala je kisa,a ja onako pokisao pa jos sam vozio iza nekog kamiona na ibarskoj pa i blatnjav i kod omv-a na petlovom zaustavlja me zandar.nisam isao brzo mozda 40-50 ali sam ga zbog smanjene vidljivosti primetio na 15m od mene sa onom sargarepicom sto svetli u ruci.krenem ja da usporavam a on sve vise izlazi na kolovoz kad odjednom proklizava mi prednji tocak ni sam neznam kako nisam pao (a vec sam u sebi pomislio ne opet)a on pocinj da bezi sa kolovoza i okrece ledja u fazonu sta ti bi.pod adrenalinom opsujem ga u fazonu koji k.... me zaustavljas po kisi a on mase sa onom sargarepicom i vice aje prolazi. Kad se nisam slogorao tad necu nika.

Zamisli zaustavio te po kisi  :o

tako sam i ja jednom jednog napusio koji qrac me zaustavljas po ovako lepom vremenu pa moram da ti stajem umesto da uzivam u voznju  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mozda je to bio moj gari na ljutoj kroscini koja nije registrovana a i nema papire ( nije ukradena vec za moto cross )....decko vozi sa full opremom i ide na Venac na off road.......sta da radi jbg? da rizikuje milion kazni i da mu oduzmu motor??

A i taj pandur nije normalan.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

crni, necu da komentarisem postupak policajca jer naravno nije uredu to sto je uradio, ali me interesuje sto je taj na kroserici pametniji od tebe??? ti si stao, bio si ok a on??????????? da li je imao polozeno, da li mu je motor registrovan??????? da ga nije slucajno ukrao nekom od tvojih prijatelja?????????? da nije necije dete zakucao na pesackom???????? neki razlog postoji.............

 

Shvatam ja sta hoces da kazes, ali bilo kakav da je razlog to se ne radi tako. Skontao sam ja da se njih dvojica od negde znaju, cim ga je pandur snimio na nekih pedesetak metara. Ne znam ja ko je i sta je taj decko na motoru, video sam samo da je nosio kacigu, imao tablicu i prosao je kroz zeleno svetlo, ali to se lepo prijavi patrolama, pa kada se on lepo zaustavi negde, snime ga i lepo privedu pa kazna, pa zatvor ili sta vec, ovako da ga je srusio samo bi veliku glupost napravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Dragi crni kolega, da si ti imao tablicu tamo gde treba, svega toga uopšte ne bi bilo, zar ne?   ::) ::)

 

Dragi moj kolega, da sam imao 4 safa i srafciger imao bih i tablicu namontiranu tamo gde joj je mesto a ne u rancu. Ali ipak, pored punog grada kojekakvih motorista ipak sam imao kacigu na glavi, sveze registrovan motor i kretao sam se propisno i vozio normalno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mene pre neki dan isto zaustavio lik na skutereu i isprave pogledo gde je tablica? u rancu ( pokazao mu ) i rekao da cu je staviti da nisam stigao...sve u svemu kulturno smo popricali on je postavio meni par pitanja oko motocikla, koliko kosta, itd........i na kraju smo se kulturno pozdravili i on je rekao da me nece vise zaustavljati jer vidi da sam ispravan i OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Policija me je na motoru zaustavila 2005 godine, napisali mi prijavu zato što nisam imao "A", i od tada me je jedan pandur zaustavio prošle godine da me pita kako sam zadovoljan motorom pošto on planira da kupi isti, pritom bili zena i ja na motoru, motor neregistrovan bez tablice, nije ni pogledao... Ove godine od kako je grad poklonio muriji 20 ili 50 skutera (ne znam koliko) jednostavno ne možeš voziti po gradu, da te ne zaustave. Ove sezone ne znam da li sam 1000 kilometara prešao. Splet nepovoljnih okolnosti, TDM neregistrovan, Africi istekla, još mi na autu juče pukao ventil, a više ni u gradski ne možeš da uđeš osim na prva vrata. Sve evropski, a para niotkuda....

 

Putuj Evropo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Dva puta me zaustavljali ovi novopeceni skuterasi i oba puta bili uljudni i pristojni.

Proverili dokumenta,razmenili par reci o motorima i sad se javljaju kad se negde mimoidjemo.

Taj mora da ga je debelo negde napravio majmunom kad ga toliko mrzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

Meni se desila jedna situacija kad sam se vracao sa rodjendana kasno je bilo oko 2 i padala je kisa,a ja onako pokisao pa jos sam vozio iza nekog kamiona na ibarskoj pa i blatnjav i kod omv-a na petlovom zaustavlja me zandar.nisam isao brzo mozda 40-50 ali sam ga zbog smanjene vidljivosti primetio na 15m od mene sa onom sargarepicom sto svetli u ruci.krenem ja da usporavam a on sve vise izlazi na kolovoz kad odjednom proklizava mi prednji tocak ni sam neznam kako nisam pao (a vec sam u sebi pomislio ne opet)a on pocinj da bezi sa kolovoza i okrece ledja u fazonu sta ti bi.pod adrenalinom opsujem ga u fazonu koji k.... me zaustavljas po kisi a on mase sa onom sargarepicom i vice aje prolazi. Kad se nisam slogorao tad necu nika.

 

mozda covek nije video da je motor, vec je mislio da je automobil sa neispravnim farom  :D ;D :D ;D ;)

 

Policija me je na motoru zaustavila 2005 godine, napisali mi prijavu zato što nisam imao "A", i od tada me je jedan pandur zaustavio prošle godine da me pita kako sam zadovoljan motorom pošto on planira da kupi isti, pritom bili zena i ja na motoru, motor neregistrovan bez tablice, nije ni pogledao... Ove godine od kako je grad poklonio muriji 20 ili 50 skutera (ne znam koliko) jednostavno ne možeš voziti po gradu, da te ne zaustave. Ove sezone ne znam da li sam 1000 kilometara prešao. Splet nepovoljnih okolnosti, TDM neregistrovan, Africi istekla, još mi na autu juče pukao ventil, a više ni u gradski ne možeš da uđeš osim na prva vrata. Sve evropski, a para niotkuda....

 

Putuj Evropo...

 

to sto je grad poklonio te skutere nije da bi oni sad kontrolisali motocikle, vec da bi se lakse probijali kroz guzvu, bili mobilniji, smanjili troskove goriva i sl. e sad pojedinci misle da ako rade sa skuterom ili motociklom treba da kontrolisu dvotockase.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Ja ih video više puta, čak sam imao priliku i da porazgovaram sa jednim od njih, koji je bio skroz korektan. Video sam ih i par puta na "delu" kad zastavljaju klince na skuterima bez kaciga, i one malo starije na neregistrovanim motorima. E, sad, razlika je samo u pogledu na to: neko će reći da je dobro da se deca na skuterima opomenu i kazne jer kacigu treba da nose zbog sebe a ne zbog policajca, i da motor treba da se registruje i osigura opet zbog sebe samog. Drugi će opet reći da oni samo maltretiraju ljude...Pitam se šta bi bilo da ih uopšte nema? Bežanje uopšte neću ni da komentarišem...Da ne ispadne da previše pametujem, ni ja nisam bio ništa bolji od gore pomenute dece kod sam bio njihovih godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Mene pre neki dan jedan pratio do dvorista gde parkiram motor,nisam ga ni skontao u retrovizoru.. Ja parkirao motor,on mashse sa stazice.. Ja pridjem dam dokumenta,odmah uredno mi vratio.. I kao sve u redu. Tu malo poprichali,i ja mu rekao da zakopcha kacigu  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja