Jump to content

Moto Zajednica

Ciscenje kocionih diskova - pitanje

Recommended Posts

  • Integrisan, 8142 postova

Pozdrav svima,

 

nasao sam neki sprej za ciscenje diskova kocnica i paknova (break cleaner), mislim da je za automobile.

 

Uputstvo kaze da se naprska disk/paknovi, saceka da se osusi i onda prebrise. Ovo sam i uradio, tj. paknove nisam bas prskao vec samo njihov mali dostupni deo (ivice).

 

Nakon toga naravno krenuo sam da probam kocnice i same kocnice rade ok (primenjena taktika nasiolnog kocenja sa kursa defanizivne voznje :D). Ipak, nekako mi se cini da cujem struganje diskova u voznji (a da toga nije bilo ranije). Zvuk veoma podseca na zvuk kada guram ugasenog Stroma (cuje se neko metalno struganje za koje mi je majstor Joca-profimoto rekao da je za moj motor normalno).

 

Pitanje glasi - da li je ovo ocekivano i da li u bilo kom smislu smeta? Naravno, danas cu probati motor (obazrivo) detaljnije, ali me zanima da li sam mozda nesto pogresio koristeci taj sprej za ciscenje?

 

Hvala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne boj se nista nisi pogresio.Sad kad je sve cisto,plocica (ako ima jos mesa?) ponovo trazi svoj put po disku.Prasina i prljavstina koje vise nema ostavila je prazan prostor,pa sad sve opet treba da legne na svoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

to sto si uradio sa sprejem nissi nista pogresno uradio i to je normalno.Ako hoces da ocistis diskove kako treba treba ti ovaj alat za ciscenje/honovanje kocionih diskova.DA bi to uradio trebas da skines tocak pa uradis jednu stranu diska,a da bi uradio drugu stranu trebas da odsrafis disk da glavcine tocke i ponovis to na unutrasnjoh strani diska

 

post-32-12879049223071_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Aj da pitam ovde da ne otvaram novu temu:

 

Ima li neki proveren sistem kako resiti skripanje prednje kocnice? Sve je ocisceno, podeseno, plocice imaju dosta mesa i koci odlicno ali skripi u pm.  :(

 

Sta raditi, malo nervira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

na disk i plocice.. iskreno nisam ga probao ali vidim da su ga napravili za tu svrhu... kosta 700 din a ne znam koliko su ti plocice pa ti vidi sta ti se isplati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Stara je tema, ali da neko slucajno ne uradi glupost. Ta sredstva se ne mazu na disk i plocice, vec samo na zadnju stranu plocica na povrsinu gde klip pritiska, i to vrlo tanko na ocisčenu povrsinu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Stara je tema, ali da neko slucajno ne uradi glupost. Ta sredstva se ne mazu na disk i plocice, vec samo na zadnju stranu plocica na povrsinu gde klip pritiska, i to vrlo tanko na ocisčenu povrsinu....

 

Naprotiv , izgleda da nisi procitao postove iznad . ta sredstva o kojima je bilo reci "break cleaner" se bas mazu "prskaju" na plocice i diskove a rade tako sto odmascuju i ciste povrsine .

 

Ti pricas o masti koja se maze sa zadnje strane plocice gde naleze klip  . Procitaj malo postove pre nego sto prosiris dezinformacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Procitas onda i ti kolega ponovo, i vidis da se savet o skripi kocnica odnosi na sredstvo DISK BRAKE QUITE, i da je navedeno

da se maze disk i plocice sa tim....

 

https://www.permatex.com/products/lubricants/specialty-lubricants-brakes/permatex-disc-brake-quiet/

 

Sto je veliko NE!

 

DIRECTIONS:

Shake well. Apply to metal backs of new brake pads; or remove squeaking pads from caliper, clean with Permatex® Brake and Parts Cleaner and apply to pad backing.

DO NOT APPLY TO FRICTION SIDE OF PADS, caliper, rotors or other moving mechanisms. Allow to set for 10 minutes and reassemble. May install while tacky.

- See more at: https://www.permatex.com/products/lubricants/specialty-lubricants-brakes/permatex-disc-brake-quiet/#sthash.Zm0uDc0D.dpuf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Tako je , postoji sprej i za zadnju stranu plocice , kao sto su ovi , pa je vrlo vazno razlikovati sprej za sam disk (ciscenje diska o kom je prvo bilo reci) i sprej za zadnju stranu plocice ( kod nas se uglavnom koristi mast) .

 

iz gornjih postova se vrlo lako moze pomesati sta je sta .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja