Jump to content

Moto Zajednica

SRB-MK-GR, 2 KLEmentine i 1 Trandza / Putopis

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Kako smo se približavali ostrvu, tako nam se osmeh polako pojavljivao na licima, a bogami i samopouzdanje polako vraćalo. To je bilo TO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Izlazimo sa trajekta, reka ljudi na sve strane! Već pljušte ponude za smeštaj po astronomskim ciframa, mi se zahvaljujemo i zamišljamo se u kampu koji je i najskuplji do sada, 30 e za dvoje plus motor!!! Ali dobro, barem je na jednoj od plaža Koukunaries, o kojoj smo čuli sve najlepše. Odjednom, prilazi  niko drugi nego Dule leskovčanin! Naravno, ne znamo ga od ranije, ali se upoznajemo i na njegovo oduševljenje motorima sa BG tablicama, koje kako kaže, nikada nije video na ostrvu.

 

Za tili čas, jednim pozivom, Dule nalazi smeštaj po istoj ceni kao i kamp u starom gradu, na prelepoj lokaciji. Dogovaramo sa Duletom piće kasnije i odlazimo u istraživanje ostrva..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Skiatos je nestvarno ostrvo. Ima oko 60 plaža, od kojih vas nijedna neće ostaviti ravnodušnim. Ono što je zanimljivo za Enduro populaciju je, da se do većine plaža (one koje su i najlepše) dolazi isključivo džipovima ili, pogodićete MOTORIMA!

 

I stvarno je tako, dosta off road vožnje, pentranja uzduž i popreko po prašnjavim puteljcima, a onda.. More! Prelepo prozirno, kao da čeka nas prašnjave da nas okupa...

 

Malo slika:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

A onda se i to desilo! Žene, posle hiljadu i kusur kilometara kao suvozačice, izgovaraju rečenicu koju svaki bajker potajno priželjkuje: Želimo da nam iznajmite motore, hoćemo i mi da vozimo!!!

 

Trebale su nam obe sekunde da podržimo njihov plan, još dve da se sjatimo po rent a car ovima i uz malo cenjkanja iznajmimo 100cc skutere. Čak nas nije pokolebalo i polučasovno objašnjavanje gospođe gde je gas, kočnica, kako se sipa benzin, daje migavac. Nismo želeli da se upuštamo u objašvanje tipa, znate gospođo mi smo došli motorima iz Srbije! No dobro, dobismo dva kretenska posleratna šlema i gas!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Prvo malo teorijske nastave, a onda poligon! I to kakav! Dve kacige na parkingu, pa koja prvo uradi osmicu, ta je spremna za odlazak na glavni put...

 

Ali, morali smo se zadovoljiti nulom, osmicu smo ostavili za neki drugi put..

E onda se zahtev malo promenio. One žele da voze nas! Čekaj malo, nismo se tako dogovorili, to menja sve! Ali kako odbiti, ipak su one prevalile toliki put zbog nas, dugujemo im barem toliko!

Reći ću samo da smo preostala dva dana letovanja bili voženi ko gospoda, Klementine su se odmarale u hladu, a iznajmljeni motori testirali do granica izdržljivosti!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Naravno, plan je bio da opet put podelimo u dva dela. Prvi dan do Ohrida, gde ćemo prespavati i onda nazad u Serbiu.

Saznajemo da ukoliko ne uhvatimo noćni trajekt u 23h, nećemo moći da odemo sa ostrva još jedan ceo dan, a toliko vremena nemamo, a i Ljilji je rođendan koji bi volela da dočeka u toplini doma svog. Ali da li će tako i biti ;D ;D ;D

Naravno da ne, ipak je ovo avantura, znači planiranja nema!

 

Ukrcavanje, mala neprijatnost sa kartama i kubikažama motora (jedna je cena za manje motore, a druga za veču kubikažu, samo neke šalteruše to jednostavno ne razumeju), i sižemo u Volos posle 2 sata ujutru. Niko od nas nije bio preterano oduševljen idejom da se vozi noću, ali drugog rešenja nije bilo. Bodrili smo se da će brzo svanuti i da ćemo već proći Solun i onda više nije problem za vožnju.

 

I tada kreće avantura (možda je prikladnija reč problemi, ali nećemo sada kukati). Čim smo se uključili na autoput, moj motor počinje ozbiljno da leluja, stajem, proveravam ležajeve, gumu, lanac. Na prvi pogled je sve ok. Ali lelujanje se nastavlja. Zaključujem da je zadnja guma gotova, to jest da se ukockastila od silne vožnje na autoputu. Nije bila najsjajnija, ali nikada nisam sanjao da guma može toliko s*anja da napravi.

 

Srećom, u GPS-u je Spirosova adresa u Solunu, pa ćemo tamo zameniti gumu, a do Soluna ćemo polako. Posle tridesetak km nešto je eksplodiralo! Stižem Lošmija i Ljilju i vidim da je njihova zadnja guma! NA nekih  120 na sat! Uspeva da smiri motor, stajemo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Nigde ničeg oko nas, rezervnu imamo, pajsere imamo -  kod Rusic-a, koji je već uveliko sa svojim mukama u Albaniji! Guramo motor dobrih par kilometara do isključenja sa autoputa. Znak Larisa 9 km. Ok, ima civilizacije u blizini, naći ćemo pomoć, nekog vulkanizera u blizini, ipak je ovo Grčka, a ne neka zabit. E, pa nije baš tako drugari...

 

A da, centralne štendere smo obojica skinuli u Bg, da bi dobili malo na  kilaži jer smo već na granici sa teretom. Brzo improvizujemo jedan, postavljamo motor, za sada je sve ok.

Sa skinutim točkom i mojom lelujavom gumom odlazim tih 9 km (koji su u stvari 30!) do prvog grada, ako ga tako mogu nazvati. Pustinja.. Nista ne radi, na ulici nikoga. Nalazim jednu pekaru, devojka uz pomoć ruku i nogu mi objašnjava da pre 9 ujutru nećemo naći nikakvog vulkanizera, pumpu, majstora koji bi nam pomogao. Nazad do motora. Moraćemo sami da smislimo nešto..

 

Dok smo Lošmi i ja skidali gumu (uz pomoć ćopave – hvala Dane i Koma!), pa sa dva ključa skidali sa felne, devojke su zaustavljale kamione, automobile... Ljubazni Grci, nema šta! Ajde kada stane putnički automobil pa se pravi blesav da ne zna šta je nožna pumpa, ali kada stane kamion, čiji kompresor me gleda,  a on pokazuje na sat i objašnjava kako žuri, e tu nam se smrklo! Ne jedan, nego sedamdeset sedam! Braća Grci, aha! Uh, sad mi pritisak skoči kad se setim...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Zamenismo gumu, staje fini gospodin i nakaradnim engleskim objašnjava kako je pumpa koja radi iza čoška. Pokazuje Lošmiju da uđe u kola, i ponese točak...

 

Eto, ipak ima ljubaznih ljudi.. Samo ne u predgrađu Larise! Posle 30 min, ugledali smo Lošmija kako se vraća PEŠKE sa točkom u ruci, i naravno nenapumpanom gumom. Čovek je dušu ispustio. Sredovečni gospodin ga je bukvalno izbacio iz kola na pumpi koja će raditi tek u 9 ujutro, zalupio vrata i otišao.. Lepo, nema šta.

To je bilo to! Razapinji šator, spavamo ovde, neći više nikoga zaustaviti! Revoltirani, besni, žene mrtve umorne.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Ipak, rešavam da odem i ja do pumpe, vrzma mi se po glavi da mora da postoji neki ventil za vazduh blizu kompresora, ma i da je bio unutar pumpe, verujem da bi razvalio i ušao! Avantura sa gumom traje već 5 sati!

I tako je i bilo, blizu kompresora je kutija sa ventilima. Odvrnuo sam sve i culo se sudbonosno csssssssssssssssss!

Samo montiranje gume je potrajalo, ali za to je kriv već prisutni umor i nervoza.. Napokon krećemo!

 

Stižemo u Solun oko 10-11 ujutru. Putujemo, ako se tako može reći već skoro 12 sati. A prešli smo 200 kilometara!!!

 

 

Nastavak sutra, obećavam ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Još par redova da zaokružimo priču ;D

 

U Solunu ostavljamo žene da odmaraju malo, a mi odlazimo do Spirosa. Super je lik, tečno priča srpski, vrlo brzo smo se dogovorili i na njegovo pitanje; Koliko imac da platic, uzimamo gumu. Spiros je organizovao i vulkanizera koji će mi montirati. Lepo, jedna manje stvar za brigu!

 

Napokon krećemo ka Makedoniji. Nismo se nešto slikali jer smo bili premoreni. NA granici smo malo imali frku, jer smo se plašili da će nam praviti problem zbog dužeg boravka u Grčkoj nego što smo imali vizu. Međutim, prolazimo uz poglede carinika tipa: Ala vama nije dobro!

 

Ovako smo  izgledali kada smo ušli u Makedoniju ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Predveče stižemo na Ohrid u već unapred dogovoreni smeštaj kod Aleksandra, večerica i pravac krevet!

 

Sutradan se kreće za Beograd. Normalno u duhu ovog putovanja, meni u blizini Skopja počinje motor da se pregreva i da kuva. Ali tu smo već bili  na domaćem terenu. Jedan telefonski poziv i čekao nas je ovlašćeni serviser Kawasakija, doduše ne u servisu već kod prijatelja u garaži. Čovek farba svoj motor! Posle dva sata majstorisanja, rasklapanja vodene pumpe i koječega, na moje pitanje koliko sam dužan, dobijam odgovor: Ništa! Da uzmem pare bajkeru na putu, nema šanse! Samo uporedite sa gorepomenutom situacijom u Grčkoj.  ;)

 

Izlazimo iz Skopja, mrak počinje da pada.. Dosadni autoput, slika naravno nema, niti bilo čega vredno pomena. Osim ove, meni simpaticne ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja