Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caponord- iskustva i saveti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ponovio sam se pristojnim primerkom Caponord-a, godina 2002, kilometraža diskutabilna, pa me intersuju iskustva, saveti, kao i dobri serviseri u Beogradu i okolini. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Ponovio sam se pristojnim primerkom Caponord-a, godina 2002, kilometraža diskutabilna, pa me intersuju iskustva, saveti, kao i dobri serviseri u Beogradu i okolini. Hvala!

    Neka je sa srecom voznja!

    Caponord je dosta retka zverka na nasim prostorima, ima jedna u Pancevu ali odskoro tako da jos nema nekih iskustava.

    Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ima taj motor i naš Tomerc, nadam se da će izneti utiske.

 

Uglavnom, ja sam ga malo detaljnije zagledao, imponuje veličinom, snagom i izuzetnom preciznošću u izradi. Instrument tabla deluje bogato, mnogo informacija, sedište iz dva dela, veoma udobno...nisam ga vozio tako da ne mogu da ti dam informacije sa puta ali je to veliki, težak, snažan i dobar turing motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Ima jedna u SM,znam da se vlasnik kaje....struja ga ubija...

 

Jedina problematika sa strujom se javlja od tropolnog džeka ispod rezervoara sa leve strane, koji u sebe primi vlagu pa izgubi kontakt, taj džek treba redovno (1 godišnje) očistiti ili na starijim godištima zameniti i to je to. Drugi problem koji se javlja sa strujom je da ponekad crkavaju bobine koje su u sklopu kapica na svećicama i koje pašu od Fiat-a tako da ni njih nije problem zameniti.

Ono što je esencijalno za održavanje ovog modela je da mu je neophodno da konstantno ima pun akumulator zbog verglanja , jer polu prazan akumulator ubije kvačilo anlasera.

 

izvor informacija Little Johnny Aprilia Birmingham

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Aprilijin servis -Kart Moto,vlasnik Ljuba Bugarski,meni je radio prvi servis .Aprilijin servis imaš i u Novom Sadu,mislim da je Markos,ako te interesuje proveriću ti. BTW Samo redovna zamena ulja i to gradacija koju je propisao proizvođač.Kolega ti je već napisao te sitnice oko struje,i još ,ako se dobro sećam,treba srediti regler da dobro puni akumulator .Sve u svemu par sitnica i to kad središ imaš extra spravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Hvala svima na savetima i izvinjenje zbog neaktivnosti, bio sam sprečen višom silom. Potpuno ste u pravu po pitanju struje, kako sam stavio Yuasa-in akumulator i promenio regler, radi bez greške. Još nisam zadovoljan kako vuče iz niskih obrtaja, ali se nadam rešenju do početka sezone. Nadam se da ćemo se uskoro sretati na putu  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Meni dobro vuce u niskim obrtajima,resenje je da se zameni prednji lancanik sa jednim zubom manje i neces imati problema! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Meni dobro vuce u niskim obrtajima,resenje je da se zameni prednji lancanik sa jednim zubom manje i neces imati problema! ;)

 

Hvala na savetu, a kako održavamo motore na istom mestu, radim predloženo na sledećoj zameni lančanika, pa se nadam uspešnom rešenju  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Nema na cemu Caponord,malo nas je pa je svaki savet bitan i koristan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

U konsultaciji sa kolegom bajkerom iz USA saznao sam da mora da se pojacaju zice koje vode do reglera i iz njih jer je zabarski inzinjer stavio jako tanak presek i tada dolazi do loseg punjenja akumulatora sto je glavni i osnovni problem za elektroniku ovog motora.

Majstor koji mi je ovo sredio,bez obzira sto ja za sad nisam imao nikakvih problema sa strujom kaze da su stvarno lose zice stavili i da su kontakti losi te ih treba ponovo-naravno samo bolje zalemiti,coveku je trebalo sat vremena za sve i sad cekam lepse dane za voznju...

Inace na mom Caponordu koji je dosao iz Engleske je vec menjan regler posto je sa njim stigla kompletna papirologija sto ukazuje da se to desavalo ranije ali ocigledno da kolega bajker iz Engleske nije imao vremena ??? da pojaca zice vec je menjao regler misleci da ce to resiti problem.

U svakom slucaju kolegi bajkeru iz USA puno hvala na informacijama-verujem da ce se prepoznati jer je clan foruma.

Samo cu dodati da je motor sjajan za voznju,jako dobar je u krivinama,povalci i iz nizih obrtaja i osecaj sigurnosti se ne moze opisati recima,kad god sidjem sa njega osmeh na licu mi stoji satima.

FORZZA CAPO!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

ošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

 

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Novosti: Nastojte se držati teme zadane naslovom i prvom porukom, pogotovo u tehničkim temama i moto susretima!

 

  Forum   Pomoć Kalendar Prijava Registracija

Motori.hr Forum > .:: MOTORI ::. > Generalno o motociklima > Tema: Aprilia SL1000 Falco.....

Str: 1 2 [3]  Dolje

  Ispis

Autor Tema: Aprilia SL1000 Falco.....  (Posjeta: 1591 )

rsvmillenian

*

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 21

 

 

Lokacija: Chicago, IL U.S.A.

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #50 : 17. Listopad 2006, 21:48:08 »

 

Citat: Sip

Luda stvar. To me pati od pocetka. Jos kad bi bio toliko ljubazan da prevedes sa egleskog u skracenoj verziji.

I daj mi molim te reci koliko ti je Falco isao, a koliko ide sada ???

 

OK, prevescu ti ja to bez problema tokom sledece nedelje.  Prije promene prenosa ja sam Falca najbrze vozio 264km/h na skoro 10K rpm i jos je mogao ici ali i to je dosta, nakon promene prenosa pri istim obrtajima ide 257km/h sto je meni takodje dovoljno.

 

Evidentirano

rsvmillenian

*

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 21

 

 

Lokacija: Chicago, IL U.S.A.

 

 

 

 

Aprilia SL1000 Falco.

« Odgovor #51 : 17. Listopad 2006, 22:00:15 »

 

Evo ovako.

 

Na slici se jasno vide dve buksne jedna bela i jedna braon.  Glavni problem je u beloj mada ces morati i dodatno zalemiti kontakte u braon buksni.

 

U beloj buksni imas dve zice plavo/crvene koje su (-) i dve crno/crvene (+).  Pozitivne zice idu, bar bi trebale ici do 30A osiguraca dok su negativne povezane na ram koji je takodje povezan na Minus od akumulatora.  Problem je taj sto je talijanski inzinjer odlucio da u jednom trenutku dve zice spoji u jednu (iste debljine kao one dve)koja kao jedna nije dovoljna i dolazi do pregrejanja i gubitka Ampera.

 

Nastavak slijedi.

 

* Rewire 2.jpg (945.62 KB, 655x492 - (hitova: 18 ).)

Evidentirano

rsvmillenian

*

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 21

 

 

Lokacija: Chicago, IL U.S.A.

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #52 : 17. Listopad 2006, 22:11:53 »

 

OBAVEZNO prije nego pocnes da bilo sta prepravljas, moras skinuti ili otkaciti akumulator.

 

Otvaranje buksne.

 

Kao sto vidi na slici svaki konektor ima jedan jezicak koji moras pritisnuti mali srafcigerom da bi mogao izvuci konektor iz buksne.  Gurnes mali srafciger ili slicno sa prednje strane i potisnes jezicak i izvuces ceo konektor unazad prema zicama.  Neznam kako bih ti to opisao bolje ali videces i sam kada budes probao.

 

Kada izvadis konektor onda ces morati da razdvojis krimp koji drzi zicu spojenu za konektor.  Takodje se vidi na slici jasno.  Nakon toga dodaj jednu zicu debljine 14AWG ili 1.5mm2 u precniku i zatvori krimp i sve to lepo zalemi, konektor i zicu, pazi da nezalemis jezicak na konektoru jer ce ti on trebati kada sve budes lepo vracao na svoje mesto.

 

* rewire 4.jpg (2620.21 KB, 1092x819 - (hitova: 24 ).)

Evidentirano

rsvmillenian

*

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 21

 

 

Lokacija: Chicago, IL U.S.A.

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #53 : 17. Listopad 2006, 22:18:35 »

 

Budi pazljiv kada budes lemio zicu je one mora biti lepo postavljena/spljeskana da se moze posle gurnuti u buksnu.  Sve sto u stvariu radis je dodajes po jednu zicu na svaku zicu i beloj buksni.  Na sledecoj slici se lepo vidi kako su svi konektori dobili po jos jednu zicu, i kako su same zice provucene kroz ram.  Ja sam pre nego sto sam poceo lemiti provukao obe zice koje su spojene na plavo/crvene zice, kroz ram do samog alkumulatora tj do samog minusa na akumulatoru i obe zice koje su spojene na crno/crvene do 30A osiguraca.  To sve mozes lepo provuci da niko ni nezna i nevidi da si nesto uradio.

 

 

* rewire 5.jpg (945.62 KB, 655x492 - (hitova: 19 ).)

Evidentirano

rsvmillenian

*

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 21

 

 

Lokacija: Chicago, IL U.S.A.

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #54 : 17. Listopad 2006, 22:24:58 »

 

Kada zavrsis sa sve cetiri zice onda lepo izoliraj krajeve izolir trakom i sve lepo bvrati nazad u belu buksnu.

 

Na krajeve zica koje idu od plavo/crvenih (-) zica do akumulatora postavi one okrugle krimp konektore, neznam kako se to zove na hrvatskom ima ih u svim radnjama i lepo povezi na minus od akumulatora.  Na slici se vide dve zice kako su povezane na minus.

 

* rewire 6.jpg (2620.21 KB, 1092x819 - (hitova: 12 ).)

Evidentirano

mate

baRRaka racing team

Rookie Administrator

****

Offline Offline

 

Postova: 27619

 

 

Vozi: 998R

Lokacija: ZG

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #55 : 17. Listopad 2006, 22:35:12 »

 

Citat: rsvmillenian - 17. Listopad 2006, 21:15:44

Sve sto hoces da znas o Falcu mozes naci na http://www.apriliaforum.com]]http://www.apriliaforum.com

 

 

Jedno vrijeme sam čak bio i aktivan na tom forumu, mislim da sam čak skupio i 50-tak postova. Jel još uvijek vlasnici foruma prodaju karbone i ostalo preko stranice? Cool

Evidentirano

rsvmillenian

*

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 21

 

 

Lokacija: Chicago, IL U.S.A.

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #56 : 17. Listopad 2006, 22:53:24 »

 

E sad doazi mozda najtezi deo.

Izvadi osigurac od 30A iz njegovog gumenog nosaca.  Pazljivo razdvoji osigurace jedan od drugog tako sto ces ih vuci u suprotnom smeru.  Nemoj da cupas nego budi nezan kao prema zeni.  Kada ih razdvojis nadji gde je crno/crvena zica i pazljivo probaj da izvuces terminal ako nemozes onda uzmi mali srafciger i gurni ga unutra i pazljivo probaj da oslobodis jezicak koji drzi terminal.  Ovo zvuci d aje tesko ali nije sve je jako jednostavno ali pipavo.

 

Kada izvuce crno/crvenu zicu kao na slici obrati paznju na duzinu i polozaj zice jer je jako vazno posto tu moras dodati jos dve zice a nema puno prostora.  Uzmi one dve zice cije si krajeve zalemio na crno/crvene zeci u beloj buksni i lepo ih zalemi na crno/crvenu zicu i sve lepo gurni nazad u osigurac i sve lepo vratis kako je i bilo.

 

* rewire 8.jpg (945.62 KB, 655x492 - (hitova: 14 ).)

 

* rewire 7.jpg (63.27 KB, 512x384 - (hitova: 11 ).)

Evidentirano

rsvmillenian

*

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 21

 

 

Lokacija: Chicago, IL U.S.A.

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #57 : 17. Listopad 2006, 23:00:29 »

 

Evo ovako to izgleda kada je gotovo.  Ovo nije moj motor nego instrukcije koje sam ja dobio od jednog tipa.  Moj je ispao malo lepse od njegovog ali to je stvar ukusa.

 

Nemoj da zaboravis da ti u stvari samo dodajes po jednu zicu na belu buksnu.  Pogledaj na schemu koju sam postavio i bice ti jasno zasto sve ovo radimo.  Videces gde su zice spojene i gde treba da idu.  Ako imas bilo kakvih problema slobodno mi se javi na PP.

 

Na schemu je broj 20 Alternator, 22 je regler, 50 je bela buksna.

 

* rewire 9.jpg (945.62 KB, 655x492 - (hitova: 22 ).)

* 6 - ELECTRICAL SYSTEM.pdf (204.83 KB - (downloada: 11 ).)

Evidentirano

rsvmillenian

*

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 21

 

 

Lokacija: Chicago, IL U.S.A.

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #58 : 17. Listopad 2006, 23:01:51 »

 

Citat: mate - 17. Listopad 2006, 22:35:12

 

Jedno vrijeme sam čak bio i aktivan na tom forumu, mislim da sam čak skupio i 50-tak postova. Jel još uvijek vlasnici foruma prodaju karbone i ostalo preko stranice? Cool

 

Mate,

 

oni jos uvek prodaju sve sto je vezano za Apriliju a i zvanicno su postali njihov prodavac tako da se sve od delove moze naci kod njih.

Evidentirano

mate

baRRaka racing team

Rookie Administrator

****

Offline Offline

 

Postova: 27619

 

 

Vozi: 998R

Lokacija: ZG

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #59 : 17. Listopad 2006, 23:19:57 »

 

Sjećam se da mi se svidjela ideja pa zato pitam. Počeli su od stranice i završili kao dileri sa ogromnom bazom na netu. Svaka čast!

Btw, začudio sam se koliko ljudi s našeg govornog područja je tamo uključeno a žive svuda po svijetu.

Evidentirano

Freelancer

**

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 202

 

 

Vozi: Brutalis ultimus

Lokacija: Zagreb

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #60 : 17. Listopad 2006, 23:23:11 »

 

Citat: rsvmillenian - 17. Listopad 2006, 23:01:51

Mate,

 

oni jos uvek prodaju sve sto je vezano za Apriliju a i zvanicno su postali njihov prodavac tako da se sve od delove moze naci kod njih.

 

...i funkcionira sasvim ok, naručio jučer neke dijelove za tuona, stižu za par dana

Evidentirano

Sip

****

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 3739

 

 

Vozi: Od kad vozim Yamahu, ne vozim :(

Lokacija: Slavonija

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #61 : 18. Listopad 2006, 06:27:06 »

 

Citat: rsvmillenian - 17. Listopad 2006, 23:00:29

Evo ovako to izgleda kada je gotovo.  Ovo nije moj motor nego instrukcije koje sam ja dobio od jednog tipa.  Moj je ispao malo lepse od njegovog ali to je stvar ukusa.

 

Nemoj da zaboravis da ti u stvari samo dodajes po jednu zicu na belu buksnu.  Pogledaj na schemu koju sam postavio i bice ti jasno zasto sve ovo radimo.  Videces gde su zice spojene i gde treba da idu.  Ako imas bilo kakvih problema slobodno mi se javi na PP.

 

Na schemu je broj 20 Alternator, 22 je regler, 50 je bela buksna.

 

Sve jasno, jednostavno i dobro opisano, hvala puno. Placam pice kad se vidimo  thumb_up

Evidentirano

http://www.youtube.com/watch?v=hC-9SCmBOHc

miro

Dežurni petokolonaš

****

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 5372

 

 

Vozi: DUCATI

Lokacija: Valis Aurea

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #62 : 18. Listopad 2006, 23:24:36 »

 

Citat: Sip - 18. Listopad 2006, 06:27:06

Sve jasno, jednostavno i dobro opisano, hvala puno. Placam pice kad se vidimo  thumb_up

eto bio sam brži i popio piće na tvoj račun. Falco ti je super, uščuvan je  i kupovina ti je bila za 5! da sam ga kupio ne bi požalio ništa! hvala na piću, malo kasnim sa zahvalom ali odletio sam jer sam ionako kasnio. vidimo se.

Evidentirano

"I'M A NIGHT RIDER!!!!!!!!

I'M A FUEL INJECTED SUICIDE MACHINE!!!!!"

Sip

****

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 3739

 

 

Vozi: Od kad vozim Yamahu, ne vozim :(

Lokacija: Slavonija

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #63 : 19. Listopad 2006, 08:01:19 »

 

Citat: miro - 18. Listopad 2006, 23:24:36

eto bio sam brži i popio piće na tvoj račun. Falco ti je super, uščuvan je  i kupovina ti je bila za 5! da sam ga kupio ne bi požalio ništa! hvala na piću, malo kasnim sa zahvalom ali odletio sam jer sam ionako kasnio. vidimo se.

 

Naravno.  thumb_up Sredi te obaveze za slijedeci vikend i svi se nadjemo u Velikoj.

Evidentirano

http://www.youtube.com/watch?v=hC-9SCmBOHc

miro

Dežurni petokolonaš

****

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 5372

 

 

Vozi: DUCATI

Lokacija: Valis Aurea

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #64 : 19. Listopad 2006, 22:42:30 »

 

Citat: Sip - 19. Listopad 2006, 08:01:19

Naravno.  thumb_up Sredi te obaveze za slijedeci vikend i svi se nadjemo u Velikoj.

daj još pojasni što je to u VElikoj i točno kad.

Evidentirano

"I'M A NIGHT RIDER!!!!!!!!

I'M A FUEL INJECTED SUICIDE MACHINE!!!!!"

Sip

****

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 3739

 

 

Vozi: Od kad vozim Yamahu, ne vozim :(

Lokacija: Slavonija

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #65 : 20. Listopad 2006, 22:15:18 »

 

Citat: miro - 19. Listopad 2006, 22:42:30

daj još pojasni što je to u VElikoj i točno kad.

 

Da bi se decki oduzili za jedan susret na koji su bili pozvani organizirali su jednodnevan susret povodom zavrsetka sezone.

Pozvani su svi bikeri i ljudi dobre volje na jednodnevni susret u Veliku 28.10.2006 (subota) od 9 ujutro do 21. Za sve bikere besplatna cuga i klopa.

 

Uputa ekipe:

"voziti ravno kroz cijelu Veliku, kod crkve skrenuti desno pa pokraj bazena nastaviti ravno do odmaralista "Trans Adria""

Kontakti: Francuz 091/5951259

              Iko 091/5607831

Evidentirano

http://www.youtube.com/watch?v=hC-9SCmBOHc

Sip

****

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 3739

 

 

Vozi: Od kad vozim Yamahu, ne vozim :(

Lokacija: Slavonija

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #66 : 20. Listopad 2006, 22:17:28 »

 

Citat: Freelancer - 17. Listopad 2006, 23:23:11

...i funkcionira sasvim ok, naručio jučer neke dijelove za tuona, stižu za par dana

 

Daj mi pojasni kako ide procedura oko narudbe dijelova i kako se rijesi carina i ostale gluposti ???

Evidentirano

http://www.youtube.com/watch?v=hC-9SCmBOHc

miro

Dežurni petokolonaš

****

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 5372

 

 

Vozi: DUCATI

Lokacija: Valis Aurea

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #67 : 21. Listopad 2006, 15:31:08 »

 

Citat: Sip - 20. Listopad 2006, 22:15:18

Da bi se decki oduzili za jedan susret na koji su bili pozvani organizirali su jednodnevan susret povodom zavrsetka sezone.

Pozvani su svi bikeri i ljudi dobre volje na jednodnevni susret u Veliku 28.10.2006 (subota) od 9 ujutro do 21. Za sve bikere besplatna cuga i klopa.

 

Uputa ekipe:

"voziti ravno kroz cijelu Veliku, kod crkve skrenuti desno pa pokraj bazena nastaviti ravno do odmaralista "Trans Adria""

Kontakti: Francuz 091/5951259

              Iko 091/5607831

aha, Iko je u igri. Kužim. Onda nitko neće ostati gladan.  1Mr. Green A ni žedan.  thumb_up

 

Evidentirano

"I'M A NIGHT RIDER!!!!!!!!

I'M A FUEL INJECTED SUICIDE MACHINE!!!!!"

nessuno

****

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 6417

 

Vozi: Aprilia RSV Mille my02

Lokacija: apriliabase.com

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #68 : 23. Listopad 2006, 16:58:39 »

 

Jednom mi je Kraljica (ili teta-zmaj) rekla da joj pokazem talijana koji je 10 godina na cesti...

 

nije 10 godina ali je 100.000km

 

http://www.racingaprilia.com/backstage_dettaglio.asp?id=1727

 

 

 

 

Evidentirano

urarmili

**

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 672

 

 

Vozi: HONDA vtr 1000F

Lokacija: SISAK

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #69 : 23. Listopad 2006, 17:10:06 »

 

šTA REĆ naklon naklon

Evidentirano

BANIJA RACING TEAM

 

POWERD BY RRAKIJA

 

NIKAD SINE NEVJERUJ ŽENI KOJA LAŽE

___________________________________________

IN MEMORIAM TO:

BOJAN NOVAK

1981-2008

http://www.youtube.com/watch?v=Do_UTFHJc5E&feature=related

Sip

****

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 3739

 

 

Vozi: Od kad vozim Yamahu, ne vozim :(

Lokacija: Slavonija

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #70 : 23. Listopad 2006, 18:13:34 »

 

I sama sam takva  1Mr. Green  Embarassed  cool

Evidentirano

http://www.youtube.com/watch?v=hC-9SCmBOHc

miro

Dežurni petokolonaš

****

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 5372

 

 

Vozi: DUCATI

Lokacija: Valis Aurea

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #71 : 23. Listopad 2006, 20:34:47 »

 

Citat: demza - 23. Listopad 2006, 16:58:39

Jednom mi je Kraljica (ili teta-zmaj) rekla da joj pokazem talijana koji je 10 godina na cesti...

 

nije 10 godina ali je 100.000km

 

http://www.racingaprilia.com/backstage_dettaglio.asp?id=1727

 

 

 

 

 

kad vidim ovaj nagib sjetim se Svijetlog i njegovog falca. nakon što je izbrusio nogare, podigao ih je gore, al opet zapinju. LOL

Evidentirano

"I'M A NIGHT RIDER!!!!!!!!

I'M A FUEL INJECTED SUICIDE MACHINE!!!!!"

rsvmillenian

*

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 21

 

 

Lokacija: Chicago, IL U.S.A.

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #72 : 23. Listopad 2006, 21:09:52 »

 

Ovaj tip sa slike je Ico, neki Doktor koji je stalno u HR na Grobniku ili jedri oko hrvatskih ostrva, pa su ga neki i videli.  Inace je lik sasvim ok, ja sam se dopisivao sa njim kada sam trebao ici u Italiju sluzbeno na 3 meseca ali nisam otisao jel sam u medjuvremenu postao tata pa nisam mogao ostavit zenu sa tek rodjenim blizancima tek tako.

 

Evidentirano

ja je

*

Offline Offline

 

Spol: Muški

Postova: 74

 

 

Vozi: aprilia živi vječno!!!!!!!

Lokacija: nigdjezemska

 

 

 

 

Odg: Aprilia SL1000 Falco.....

« Odgovor #73 : 25. Listopad 2006, 12:17:30 »

 

A šta više reći o Falcu

 

* Resize of MOTO SUSRET_PAKRAC-LIPIK 155.jpg (268.12 KB, 1632x1224 - (hitova: 47 ).)

 

* Resize of MOTO SUSRET_PAKRAC-LIPIK 160.jpg (272.59 KB, 1632x1224 - (hitova: 43 ).)

Evidentirano

Str: 1 2 [3]  Gore

  Ispis

Motori.hr Forum > .:: MOTORI ::. > Generalno o motociklima > Tema: Aprilia SL1000 Falco.....

 

 

Skoči na: 

 

Pokreće MySQL Pokreće PHP Motori.hr Forum | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!

 

 

 

www.motori.hr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Sta mislite o ovim crash barovima?

Ja ih pravim kod Marka u Banatskom novom selu,meni su ovi najlepsi a i zastita je skroz ok pa cak i za far.

post-6387-12879067520112_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da su za far totalno nepotrebni. Od bočnog struganja čuva ga bočni krešić, tu far ne može nikako da dodirne asfalt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Al izgleda j.backi i jeftiniji nego scubini duplo ;)

Hvala cika Arakise u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Problem sa strujom je boljka svih aprilia V990 motora (fabrički stavnjeni tanki kablovi)

Prevezivanje kablova je vrlo lako i rešava se za sat vremena (ko nije stručan), potreban ti je jedan osigurač od 30A i metar ipo kabla.

Ja sam to uradio na mom motoru i napon punjenja mi je sa 13,5V otišao na 14,4V sa svim popaljenim potrošačima.

 

Prelistaj apriliabase.com, to je hrvatski aprilia forum, odlični su likovi, dosta se razumeju i rado će ti pomoći.

Imaš i deo posvećen Caponordu http://apriliabase.com/aprilia/forum/index.php?board=12.0

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Juče sam našem Tomercu na njegovom Capu izgrunfovao kablove - oba konektora koji idu sa alternatora na regler i od reglera ka akumulatoru i instalaciji. Prespojio svaku žicu sa 2 kabla od 1.5 mm2, sve to lepo upakovao i prelemio.

 

Napon je sa nekih 13.5V skočio na 14.24V sa svim uključenim potrošačima tako da mislim da je problem rešen :D

 

Čekam da Tomerc javi utiske iz vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

To je to, mala operacija i miran za sva vremena.

 

Fabrički kablovi počnu da se greju i zna čak i konektor da se istopi na dužoj vožnji po visokoj temperaturi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Al' ste me citirali svaka vam cast. 

 

Puno pozdrava iz Chicaga za sve 'Prilijase!

 

Inace ima i na nasem forumu to objasnjeno a ima i na http://www.apriliaforum.com pod Falco sekcijom sve lepo objasnjeno i nemora se biti clan da bi se videlo.  To je NAJBOLJI forum za aprilije na svetu, i zaista vam preporucujem da se uclanite.  Oni salju i za Srbiju pa ako vam treba delova izvolte.  Takodje imaju odlicnu sekciju u kojoj clanovi prodaju polovne delove vrlo povoljno. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja