Jump to content

Moto Zajednica

Rossi - Ducati

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Iskren da Vam budem, mislim da nije bilo ovog pada , Rossi ostaje u Yamahi 1001%. Ali sada, nisam bas tako siguran. A opet sa druge strane, nesto malo pratim moto sport i do sada sam se uvjerio X na n-tu puta, n tezi beskonacno, da Rossi voli da golica novinare sa izjavama, a opet isto tako nikada se ne izlijece. Stara je to kajla u GP, makar jedan potez unaprijed vec zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

uz rossija na ducatiju i stonera na hondi bice fenjerasi!

 

Spiesu nedostaje iskustvo u GP-u, ali je Lorenzo već stasao u veoma ozbiljnog vozača koji ima veoma visoke ciljeve. Što se tiče motora u ovom trenutku, ne vidim da bi Rossiju odgovarao prelazak u Ducati jer su očigledno i Yamaha i Honda bolje. Stoneru bi možda odgovarao prelazak, ali mislim da Stoner najveći problem ima u glavi, ne u motoru, baš kao što je nekada i Ana Ivanović bila reket broj 1, a sada nema pojma da igra tenis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Čekaj Acime, zar Rossi nije prešao iz Honde u Yamahu kada Yamaha nije bila toliko konkurentna? Ne treba zaboraviti ni novac koji bi dobio od Marlboroa i on bi valjda igrao neku ulogu  :)

 

Lepo si napisao i skoro ali skoro bio na ivici da veličaš Stonera ali si odlučio da to ipak ne uradiš! Zašto Aćime? Pa zašto? Pa, pa, pa lepo si napisao da i Yamaha i Honda imaju bolje mašine od Ducatija i taman bi Stoner ispao baja jer se takmiči na nešto slabijem paketu ali si morao da pomeneš problem u glavi...Eeee.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Čekaj Acime, zar Rossi nije prešao iz Honde u Yamahu kada Yamaha nije bila toliko konkurentna?

 

Nisam ja rekao da Ducati nikada ne bi dostigao Yamahu i Hondu, ali bi ih teško dostigao već u prvoj sezoni. Dakle, ja pričam o narednoj sezoni samo, ne pričam o daljoj budućnosti. Sasvim je moguće da Rossi razvije Ducati i osvoji titulu na njemu 2012. godine, ali teško 2011. U tom smislu mislim da mu prelazak nije dobra opcija, osim ako ga ne uvaljaju u pare (Marlboro recimo, kao što si napisao :)

 

Lepo si napisao i skoro ali skoro bio na ivici da veličaš Stonera ali si odlučio da to ipak ne uradiš! Zašto Aćime? Pa zašto?

 

Prelistaj moje postove, ja nikada nisam rekao da je Stoner loš, nisam rekao to ni u prethodnom postu. Od tih "velikih", ja jedino mislim da Pedrosi nije tu mesto ;D

 

Pa, pa, pa lepo si napisao da i Yamaha i Honda imaju bolje mašine od Ducatija i taman bi Stoner ispao baja jer se takmiči na nešto slabijem paketu ali si morao da pomeneš problem u glavi...

 

Ja zaista tako i mislim, baš kao što sam napisao i za Anu Ivanović. Kada bude izbacio problem iz glave, biće onaj stari Stoner, na svakoj trci kandidat za postolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Čekaj Acime, zar Rossi nije prešao iz Honde u Yamahu kada Yamaha nije bila toliko konkurentna?

 

Nisam ja rekao da Ducati nikada ne bi dostigao Yamahu i Hondu, ali bi ih teško dostigao već u prvoj sezoni. Dakle, ja pričam o narednoj sezoni samo, ne pričam o daljoj budućnosti. Sasvim je moguće da Rossi razvije Ducati i osvoji titulu na njemu 2012. godine, ali teško 2011. U tom smislu mislim da mu prelazak nije dobra opcija, osim ako ga ne uvaljaju u pare (Marlboro recimo, kao što si napisao :)

 

Ovaj deo mi nije jasan. Napisao si da Rossiju ne bi odgovarao prelazak u Ducati jer nije na trenutnom nivou Honde ili Yamahe i ja sam na to konstantovao da je slična situacija bila sa prelaskom iz Honde u Yamahu. Tako da mi nije jasan ovaj citat i gde on vodi.

 

Lepo si napisao i skoro ali skoro bio na ivici da veličaš Stonera ali si odlučio da to ipak ne uradiš! Zašto Aćime? Pa zašto?

 

Prelistaj moje postove, ja nikada nisam rekao da je Stoner loš, nisam rekao to ni u prethodnom postu. Od tih "velikih", ja jedino mislim da Pedrosi nije tu mesto ;D

 

Nisam ni napisao da si rekao da je Stoner loš, taman posla kolega! Ovo je bila šala sa Stonerom (mislio sam da je to očigledno) jer mi pomalo deluješ kao njegov prikriveni fan  :) E da, i priznaj da bi voleo da vidiš Danija Pedrosu u Yamahi  :D

Pa, pa, pa lepo si napisao da i Yamaha i Honda imaju bolje mašine od Ducatija i taman bi Stoner ispao baja jer se takmiči na nešto slabijem paketu ali si morao da pomeneš problem u glavi...

 

Ja zaista tako i mislim, baš kao što sam napisao i za Anu Ivanović. Kada bude izbacio problem iz glave, biće onaj stari Stoner, na svakoj trci kandidat za postolje.

 

Ovo mi nije baš jasno, lepo si napisao da je Ducati slabiji paket od Honde i Yamahe ali i da Stoner nije redovno na podijumu zbog problema u glavi?! Malo konradiktorno, zar ne? Kojih problema u glavi? Misliš zato što pada? Pa svi padaju, trkanje, ništa neobično. Primera koliko voliš.

 

Sviđa mi se paralela sa Anom Ivanović, možda bi samo trebala da promeni reket  :D Baš kao i Stoner proizvođača.

 

Mislio sam da mi je prvi post bio šaljive prirode ali izgleda da sam pogrešio. E sada ću u inat navijati za Pedrosu i možda malo za Stonera, ali samo malo!  :):D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ovaj deo mi nije jasan. Napisao si da Rossiju ne bi odgovarao prelazak u Ducati jer nije na trenutnom nivou Honde ili Yamahe i ja sam na to konstantovao da je slična situacija bila sa prelaskom iz Honde u Yamahu. Tako da mi nije jasan ovaj citat i gde on vodi.

 

Tada su bile drugačije okolnosti, Rossi je bio mlađi, željan dokazivanja, loši međuljudski odnosi u timu, imao je više vremena ispred sebe. Sada je drugačije, on može vrhunski da vozi još par godina, rekao bih, znači mora da napravi još jednu, dve titule i to je to. Ne isplati mu se da cele naredne godine razvija Ducati, da bi se tek 2012. nadao tituli, on mora titulu da juri već sledeće godine. Lorenzo je postao mnogo dobar i stabilan i više nema igranja mačke i miša, sada su tu dve mačke.

 

Ovo je bila šala sa Stonerom (mislio sam da je to očigledno) jer mi pomalo deluješ kao njegov prikriveni fan  :)

 

Ma ja to zbog Lalajka, neću da se čovek u potpunosti razočara, dajem mu neke nade da veruje u svog favorita ;D

 

E da, i priznaj da bi voleo da vidiš Danija Pedrosu u Yamahi  :D

 

Hmm, to ako pređem u Hondin ili Ducatijev tabor ;D Jel si ti normalan, gde bih voleo toliko bedu da navučem ljudima na vrat? ;D ;D ;D

 

100 puta sam napisao, čovek nema OO da se bori, ako ne pobegne prvi, čim ga neko pretekne, on uprska.

 

Ovo mi nije baš jasno, lepo si napisao da je Ducati slabiji paket od Honde i Yamahe ali i da Stoner nije redovno na podijumu zbog problema u glavi?! Malo konradiktorno, zar ne? Kojih problema u glavi? Misliš zato što pada? Pa svi padaju, trkanje, ništa neobično. Primera koliko voliš.

 

Na tom istom, slabijem paketu Hayden ima bolje rezultate, dakle nije Ducati toliko slab paket, koliko je Stoner pukao, a pukao je psihički, odnosno nahvatao je neke strahove ili ko zna šta već, nisam ja psiholog da se bavim time, ali je očigledno da sa čovekom nešto nije u redu. Prvo je imao neku misterioznu bolest, pa je onda počeo da pada, pa sada ne sme da vozi brzo da ne bi pao, zar to nisu psihološki problemi? A Pedrosa ima bolji paket, pa je iza Stonera, ali kod njega nije glava u pitanju, kod njega su balls ;D

 

Sviđa mi se paralela sa Anom Ivanović, možda bi samo trebala da promeni reket  :D Baš kao i Stoner proizvođača.

 

Ne bih baš rekao da bi to pomoglo. Eto, ni Tiger Woods nije više što je bio, a štapovi za golf sigurno nisu problem. Ana Ivanović više nema samopouzdanja da je najbolja, pa zato više i nije. Lorenzo pak je pun samopouzdanja i odatle i rezultati, a na stranu što ima najbolji paket, jer Yamaha je Yamaha, eto, dve Yamahe opet na postoju i to jedna privatna ;D

 

E sada ću u inat navijati za Pedrosu i možda malo za Stonera, ali samo malo!   :)

 

A kao do sada nisi navijao za Pedrosu? ;D Šta da ti kažem, čist mazohizam, svestan si da navijaš za autsajdera, a ipak navijaš, srce je to ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Hayden ima bolje rezultate?! Zajebavaš? Pa čovek vozi iz sve snage ne pada i završava max 4.

Juče ga je Stoner zamalo stigao sa 15 mesta posle 1. krivine. To je kao da kažeš Edvards i Spies

su imali bolje rezultate od Rossi-a u Mugelu i Silverstoneu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Na tom istom, slabijem paketu Hayden ima bolje rezultate, dakle nije Ducati toliko slab paket, koliko je Stoner pukao, a pukao je psihički, odnosno nahvatao je neke strahove ili ko zna šta već, nisam ja psiholog da se bavim time, ali je očigledno da sa čovekom nešto nije u redu. Prvo je imao neku misterioznu bolest, pa je onda počeo da pada, pa sada ne sme da vozi brzo da ne bi pao, zar to nisu psihološki problemi? A Pedrosa ima bolji paket, pa je iza Stonera, ali kod njega nije glava u pitanju, kod njega su balls ;D

Pa dobro, ne bih išao toliko daleko sa strahovima i psihološkim problemima. Casey ima dve nezavršene trke, a Hayden jednu i na obe na koje je pao je bio ispred timskog kolege. Slažem se, ključna reč je pao. Stoner je brz kao i uvek i to se videlo na Silverstonu ili je tako izgledalo u mojim očima. Videćemo kako će na kraju sezone izgledati generalni poredak i gde će biti on, a gde Hayden. Mislim da je to pošteno jer je sada suviše rano da bi se doneo neki zaključak.

 

 

E Aćime, lako je tebi da se zezaš  8) Ali da si u pravu, jesi  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Visordown piše da su Stonerovim mehaničarima u Mugellu rekli da traže novog poslodavca sledeće sezone i da se verovatno pravi mesto za Rossija i kompaniju. Još jedna u nizu spekulacija ali su spremili i lepu sliku.

 

duHVy_screenhunter07jun211826.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Recite mi slobodno da razvijam teoriju zavere,ali samo sagledavam neke slucajnosti koje to mozda i nisu!Rossi je oduvek vozio fluidno i ugladjeno,retko je u vrhu sto se top speed-a tice!Dok je Honda razvijala motor po njegovim instrukcijama svi su hondini vozaci bili brzi,sto se sada desava i sa yamahom i njenim vozacima!

Zanimljivo da je Ducati ove godine odlucio da "omeksa" motor?!?A i ne zaboravimo silna testiranja ferarija kome je sponzor SLUCAJNO isti kao i ducatiju?!?

Nasuprot tome honda je ove godine razvila vrlo jaku i brutalnu masinu mkoja se slucajno podudara sa Stonerovim stilom voznje?!?

Nije li ovo previse slucajnosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Recite mi slobodno da razvijam teoriju zavere,ali samo sagledavam neke slucajnosti koje to mozda i nisu!Rossi je oduvek vozio fluidno i ugladjeno,retko je u vrhu sto se top speed-a tice!Dok je Honda razvijala motor po njegovim instrukcijama svi su hondini vozaci bili brzi,sto se sada desava i sa yamahom i njenim vozacima!

Zanimljivo da je Ducati ove godine odlucio da "omeksa" motor?!?A i ne zaboravimo silna testiranja ferarija kome je sponzor SLUCAJNO isti kao i ducatiju?!?

Nasuprot tome honda je ove godine razvila vrlo jaku i brutalnu masinu mkoja se slucajno podudara sa Stonerovim stilom voznje?!?

Nije li ovo previse slucajnosti?

Slučajnosti uvek ima. Međutim, Honda nikada nije razvijala mašinu po Rossijevim instrukcijama, dobio ju je celu gotovu, za razliku od Yamahe. Pogledaj priču o RC211V ukoliko imaš vremena, odlična je. Rossi nije ni bio uključen u ceo projekat (u smislu razvijanja), dobio je gotovu mašinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Ne moram da trazim,secam se dobro,ne moram da trazim.Tada su svi dobili gotove masine,ali secas li se koja je frka izbila kad je Rossi saznao da se njegova podesenja dele svim "hondasima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ne moram da trazim,secam se dobro,ne moram da trazim.Tada su svi dobili gotove masine,ali secas li se koja je frka izbila kad je Rossi saznao da se njegova podesenja dele svim "hondasima?

Da ok, ali ja nisam mislio na podešavanja već na razviće mašine za koju je zaduženo Hondino R&D odeljenje. Hoću da kažem da u Hondi nije imao tu slobodu kao u Yamahi, kao što znaš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

To je kao da kažeš Edvards i Spies

su imali bolje rezultate od Rossi-a u Mugelu i Silverstoneu.

 

I jesu imali bolje rezultate od Rossija, nažalost. Računaju se sve trke, odnosno konstantni rezultati. Pa Hayden je na takav način i bio šampion.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jos malo neizvesnosti,cisto da novinari imaju sta da pisu  ;)

Znaci Barselona je dan-D.

Ako Rossi tada ne potvrdi (konacno) svoje DA,u Ducatiju ne kriju da je sledeca "meta",nista manje nego Lorenzo.

Spremna je nepristojna ponuda,uglavnom "tatko" prvo da kaze svoju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Evo sad, za vreme QP u Assen-u, spikeri na motogp.com kažu da im italijanski izvor tvrdi da je "skoro

sigurno" da prelazi za 15.000.000 evra godišje + ugovor za posao nakon prestanka trkačke karijere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dve muve jednim udarcem - pun dzep para (valjda ce sad da se seti placanja poreza) i resavanje "problema" Lorenco, sa kojim ocigledno ne moze da se izbori. Naravno, izjavice da je ideja vodilja "italijan na italijanskom motoru"  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Barem će svi antiRosijevci imati čitavu sezonu 2011. da se šepure još jednom godinom bez titule za Rosija...

Živeo Lalajko i poreski sistem Italije! Živeo Lorenzo! Živeo Pedrosa! Ma živeo i Stoner!!! I Spies!!!

Dole Rosi!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja