Jump to content

Moto Zajednica

Promena tecnosti za hladjenje kod Kawasakija ZZR 600 (93. god.)?

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Lebane

Hteo bih da promenim tecnost za hladjenje (uzeo sam neku tecnost za aluminijumske radijatore)e sad mislim da sam pronashao gde se tecnost ispusta ali neznam gde se sipa  ;D ???,nazad kod sedishta ima jedna boca  (u9Bdp_032xz.th.jpg )koja je prazna neznam dali se tu sipa ili na drugom mestu.

 

 

Napred kod rezervoara sam otvarao ovaj poklopac TbCBr_042al.th.jpg i tu vidim da ima tecnosti.

 

 

Mozda je malo glupo pitanje ali mozda ima nekog ko hoce da mi pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Čekaj - imaš service-manual za motor sa slikama a ne znaš kako da zameniš tečnost ???

A da ti ipak oteraš motor u servis...? ;D

Meni deluje da je na slici 1 čantrica za prelivanje (tu se nivo tešnosti menja u zavisnosti od toga da li je hladan ili zagrejan motor)

A na slici 2 je otvor koji je obično na hladnjaku...

Procedura (kako BI MOŽDA trebalo raditi):

- zagreješ motor na radnu temp (da bi otvorio termostat),

- ispustiš tečnost iz sistema (pogledaš da li imaš na više mesta ispuste) a pri tom' paziš da se ne opečeš.

- zatvoriš sve ispuste (bitan detalj :) )

- u otovor na hladnjaku (slika2) sipaš novu tečnost za hlađenje (koja ne sme biti 100% - najbolje 50-50% mešavina sa destilisanom vodom - sem ako nije već kupljena rezblažena)

- ostaviš otvoren čep na čantrici za dolivanje (slika1)

- upališ motor i pustiš 5-6 sek da radi da protera tečnost kroz sistem

- doliješ tečnost za hlađenje da nivo bude na minimumu (nacrtano na čantrici na sl1) - kada je hladan motor.

- ponoviš proceduru sa dolivanjem po potrebi par puta dok ne budeš siguran da je vazduh izbačen iz sistema.

- pratiš u međuvremenu pokazivač temperature - ako počne da raste temp - odma' gasi i pitaj nekog ko ume kako "odzračiti" sistem za hlađenje...

 

P.s. - a najbolje bi bilo da sačekaš da ti neko potvrdi da je ovo dobra metoda - brzam pa se plašim da nešto nisam zaboravio...

p.p.s. - brate - pa piše ti sve u J. uputstvu - garant!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

na kucistu termostata imas sisicu za ozracivanje sistema, pre sipanja tecnost za hladjenje nju moras da odvijes i sipas do vrha. posle dospes u prelivni sud i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja