Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2007

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ako nekoga interesuje, imam 'Race to Dakar' seriju i 'The Doctor, Tornado and The KentuckyKid' filmic na DVD-ju. Ko hoce nek mi se javi preko pp-a.

 

'Race To Dakar' je serija o proslogodisnjem Dakaru, sa Charlie Boorman-om u glavnoj ulozi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
Za one koji ne stignu ili ne mogu gledati' date=' decki sa Motoplus stranice to sasvim solidno prate.

 

http://www.motoplus-web.com/forum/viewtopic.php?p=16761#16761[/quote']

 

Profy uradjeno :kul:

 

A i Slovenci to dobro rade, imaju 2 svoja predstavnika tamo, zapravo sada jos samo jednog :mrgreen:

 

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=3038

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Cetvrtog dana na 142. kilometru etape poginuo je Južnoafrièki motociklista Elmer Symons.

On je 24. žrtva u 29 relija dakara kolko ih je do sada bilo.

Helikopter je stigao 8 minuta posle tragicnog dogaðaja.Drugi helikopter sa doktorima došao je 18 minuta nakon pada a doktori su odmah konstatovali smrt :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

sinoc gledam reportazu na jurosportu, i nesto razmisljam... nije vise dakar reli ko sto je nekad bio. ne samo zato sto nije pariz-dakar (nego lisabon -dakar), nego jednostavno...

imas recimo 300 bajkera. od toga 4-5 ekipa sa po 2-3-4 vozaca, hordom od 500 mehanicara i neogranicenim sredstvima. vozaci ovih ekipa odrade voznjicu, odu na spavanjac, masa majstora zaskace jadnu masinu, baca sve sa nje i ponovo je sklapa do sutra. baja ujutru ustaje, sav krmeljav, oni ga nasade na novu masinu, vec ugrejanu i nastelovanu, i on ode!!! ostatak ucesnika, sto ih zovu 'privatnici', voza prasnjave masine preko dana, kad zavrsi etapu brze bolje pokusava da sanira ono sto se s*ebalo na putu, malo odremaju, i cepaj dalje. pa dokle izdrzi covek, ili masina...

i kad 20-og kazu ko je pobedio, koga je taj pobedio? rokala su se dva-tri tima ceo reli, ostali tesko da su mogli da isprate takav tempo.

juce gledam, baja ima bolje vreme, riknula mu zadnja, uze je od svog kolege iz tima i nastavi dalje, a ovaj, ko popisan, ali ne i pobedjen, nastavi da cepa dalje na FELNI!!! setih se sumahera i barikela... gde je tu sport?

prosle godine mi se urezala jedna scena, kad lik izgublljen u pustahiji afrike staje sa masinom, pokriva je sa alu-folijom, i leze ispod motora, ne bi li se ugrejao preko noci, dok je masina jos topla, kao da je i ona zivo bice...

otpraticu i ovaj dakar do kraja, u stvari, ova dva relija. jedan je trka novca, reklame, sto veceg profita hladnih PREDUZECA, ali moj pobednik ce biti ona gomila iz druge trke, masa individualaca koji sami sa svojim masinama prkose pustosima zapadne afrike, koji nose pravi duh ovog relija.

ko zna, mozda sam u zabludi i ceo reli je u stvari onaj prvi, i duha vise nema. e pa onda , neka sam i dalje u zabludi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ne brini. DAKAR su ipak ovi durigi, a sigurno oni treci... Amateri... Medju privatnicima ima i onih sa ozbiljnim finansijama. Kao na primer Charlie u proslom dakaru, sa svojom ekipom Race to Dakar... Amateri su ljudi poput nas, koji su prodali kuce, zene i decu da odu tamo... Pravi heroji, avantursti i zaludjenici... Steta sto se ne prenose njihove voznje i muke, to bi bila prava stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Eto danas je bila pauza, a paklene muke se nastavljuju u nedelju. Citam gore post o timovima i privatnicima, pa da napomenem da Miran Stanovnik iz Slovenije nastupa i ove godine sa svojim KTM-om. Trenutno se nalazi na zaista odlicnoj 20. poziciji. Citao sam negde i o nekom Nemcu koji je kupio nov KTM i sam ga pripremio za reli. Za ljude iz zapadnog sveta to nije neka ogromna suma ~ 30 hiljadarki eura. Samo onaj ko moze da ih odvoji, mora biti i dovoljno lud.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
nastavi da cepa dalje na FELNI!!!

 

I to frajer cepa jebote kao da je sve u redu :) . Sinoc sam gledao....scena je do jaja!

Jel ima neko neku fotografiju toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Eto danas je bila pauza' date=' a paklene muke se nastavljuju u nedelju. Citam gore post o timovima i privatnicima, pa da napomenem da Miran Stanovnik iz Slovenije nastupa i ove godine sa svojim KTM-om. [b']Trenutno se nalazi na zaista odlicnoj 20. poziciji[/b]. Citao sam negde i o nekom Nemcu koji je kupio nov KTM i sam ga pripremio za reli. Za ljude iz zapadnog sveta to nije neka ogromna suma ~ 30 hiljadarki eura. Samo onaj ko moze da ih odvoji, mora biti i dovoljno lud.

 

Stanovnik 16-ti trenutno...

Novi 660 rally košta netto 20.000 EUR... Još 20 ti treba za ostalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Evo današnji rezultati, u igri njih ima 123 takmièara:

 

RANKING OVERALL BIKE

 

1 001 COMA (ESP) KTM

2 002 DESPRES (FRA) KTM

3 008 CASTEU (FRA) KTM

4 009 BLAIS (USA) KTM

5 006 ULLEVALSETER (NOR) KTM

6 004 ESTEVE PUJOL (ESP) KTM

7 010 RODRIGUES (POR)

8 023 VINTERS (LET) KTM

9 020 MARCHINI (FRA) YAMAHA

10 103 KATRINAK (SLQ) KTM

11 016 CZACHOR (POL) KTM

12 085 BETHYS (FRA) HONDA

13 011 KNUIMAN (HOL) HONDA

14 019 PLANET (FRA) KTM

15 024 STANOVNIK (SLO) KTM

16 031 PAIN (FRA) YAMAHA

17 116 VINTERS (LET) KTM

18 146 CLASSEN (AFS) KTM

19 133 MACEK (CZE) YAMAHA

20 047 FLOIRAC (FRA) KTM

 

... u elementu ...

 

vtv6q_stanovnikmiranhk6.jpg

 

... priprema za sutra ...

 

zPXp2_pripremazasutraxm0.jpg

 

... pranje nogu ...

 

xwDyO_pranjenoguiu8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

I od velikih najava Folcvagena ništ - Mitsubishi, konktetno Peterhansel i

Alphand se debelo odvojili, ako ne naprave sami neku glupost, teško ih

netko može stiæi. Sve u svemu, Peterhansel je car, 6 puta prvi na Yamahi

i tri puta u Mitsubishiu, smiješi mu se još jedan naslov .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

... pranje nogu ...

 

koTie_pranjenoguiu8.jpg

A ja :misli: razbi glavu dumajuæi kako se od vode pravi siræe!!! Šalu na stranu, svaka èast momcima podvig više nego vredan pažnje i pohvale!!! :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

... kad te tehnika za..be ...

 

- Coma on the wrong track

No. 1, MARC COMA - KTM, SUPER PRODUCTION

Having made a navigation error after 35 km, Spaniard Marc Coma, leader of the general rankings, is currently taking a parallel route to the ideal track for the day’s special stage, around 6 km away. He is accompanied by Polish rider Jacek Czachor.

 

... a posle ....

 

- It’s all over for Coma...

No. 1, MARC COMA - KTM, SUPER PRODUCTION

Having lost his direction after 34 km of the day’s special stage, and whilst he was following a track parallel to the ideal route, leader of the general rankings Spaniard Marc Coma, has crashed after 57 km of the special stage and has been taken back to the bivouac by helicopter.

 

... shit happens ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

:?:

sad gledam i nije mi jasno. sta je spopalo Komu? masina stoji uredno parkirana, on pored nje, totalno pogubljen?

raspalio negde pa ga stiglo sa zadrskom?

iskopah:

Following a crash after 57 km of the day’s special stage, Spanish rider Marc Coma is suffering from a head injury. However, the Spaniard did not lose consciousness and was able to speak with Team Manager Jordi Arcarons, before being transported to Dakar to undergo further examinations.

 

dakar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

posto je sutra paradno svrckanje po dakaru, moze se reci da je trka vec zavrsena (osim ako neko opet ne baci magiju ili sta vec, kao na Komu).

sad nesto gledam, jedna yamahica je ipak uspela da se uvuce medju prvih 5. :)8)

a komsija 13-ti. cestitke :D

 

1 002 DESPRES (FRA) KTM 51:25:49 00:00:00

2 008 CASTEU (FRA) KTM 52:01:58 00:36:09

3 009 BLAIS (USA) KTM 52:18:50 00:53:01

4 006 ULLEVALSETER (NOR) KTM 53:06:01 01:40:12

5 010 RODRIGUES (POR) YAMAHA 53:58:27 02:32:38

6 023 VINTERS (LAT) KTM 54:12:32 02:46:43 03:00

7 020 MARCHINI (FRA) YAMAHA 54:26:39 03:00:50

8 085 BETHYS (FRA) HONDA 54:53:59 03:28:10 03:00

9 103 KATRINAK (SLQ) KTM 55:07:23 03:41:34 10:00

10 016 CZACHOR (POL) KTM 55:49:50 04:24:01

11 011 KNUIMAN (HOL) HONDA 56:04:15 04:38:26 10:00

12 019 PLANET (FRA) KTM 56:39:42 05:13:53

13 024 STANOVNIK (SLO) KTM 58:01:43 06:35:54

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

IUYuN_200701191044497267zc.jpg

 

 

Sujetni ili ne, ali Marc Coma, koji je bio sat vremenena ispred ostalih, juèe je odustao. Udario je u drvo. Miran Stanovnik je èitavih 260 kilometara brzinske etape kroz savanu završio bez greške i plasirao se kao 13.

 

Nesreèa Marca Come je naravno avtomatski postavila na prvo mesto Cyrila Despresa, kome se otvara neverovatna pobeda ali sa gorkim priukusom velike, pogotovo neverovatne nesreèe kolega.

 

Nesreèa se još uvek drži Pujola, koji je pao tako jako (na sreèu nije se povredio), da je bio fabrièki KTM totalno uništen. On je posle toga motor nekako usposobio, ali izgleda pomoèu nedozvoljene asistence. Pomogli su mu domoroci, koji su ga zajedno sa motorom utovarili na pick up i odvezli ga na mesto za tenkiranje. Ali to po pravilniku znaèi 100 posto diskvalifikaciju.

 

Nepravilnosti je video i Miran Stanovnik, koji nije mogao da veruje, da je Pujol još uvek plasiran, bezobzira što to nije po pravilu takmièenja. "Nisam mogao, da verujem oèima, kada sam video, da je na tabeli još uvek plasiran na 11. mestu. Baš me zanima, šta èe da urade organizatori, jer tamo su bili prisutni i njihovi funkcionari. Dali je u pozadini nekakva finta zbog francuskog sponzora ili pak su fabrièki vozaèi po novom neka "posveèena" rasa i mogu da rade šta oèe. Ništa nemam protiv Esteveu, èak smo prijatelji, ali se zbog takvih stvari pitam zašto se onda uopšte trkamo?

Baš mi je žao za Marca Comu, sa kim sam razgovarao još jutros, kakvo je to breme biti vodeèi. Jedno mesto što sam dobio zbog njegovog odustanka, odmah menjam za njegovu pobedu, radije bi bio petnajsti i da on pobedi, jer je pošten trkaè i pravi sportista", dodaje Miran.

 

prevod po Motosvet-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja