Jump to content

Moto Zajednica

novi motor u policiji beograda

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

...E da, i da sluze kao pokretna reklama firme koja ih je prodala.... Da li ste primetili da je na vecini policijski pezoa - dakle na drzavnim vozilima koje ona kupila novcem poreskim obveznika, utisnuta reklamna plocica na kojoj pise: Delta Auto doo?

 

kolega, delta automoto ne prodaje pežo već fiat vozila..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

...E da, i da sluze kao pokretna reklama firme koja ih je prodala.... Da li ste primetili da je na vecini policijski pezoa - dakle na drzavnim vozilima koje ona kupila novcem poreskim obveznika, utisnuta reklamna plocica na kojoj pise: Delta Auto doo?

 

kolega, delta automoto ne prodaje pežo već fiat vozila..

 

pardon, lapsus. tako je, tu sam plocicu video na policijskom puntu vozeci iza njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Dakle citava buka, kao sto sam i mislio je smisljena da opravda (verovatno sumnivi) tender (ako ga je uopste i bilo) tj. kupovinu novih motora za MUP. Dalje, stvar jasna. Kad cifra zavrsi u dzepovima kojima je namenjena, za par meseci ti motori ce imati istu funkcionalnost koju imaju i svojevremeno kupljeni policijski pezoi - da se prevezu od stanice do raskrsnice. E da, i da sluze kao pokretna reklama firme koja ih je prodala.... Da li ste primetili da je na vecini policijski pezoa - dakle na drzavnim vozilima koje ona kupila novcem poreskim obveznika, utisnuta reklamna plocica na kojoj pise: Delta Auto doo?

 

Potom ce Kurir ili neka buduca vlada tri dana drljati aferu kako su i zasto nabavljeni bas ti i takvi motori, ko je i koliko para strpao sebi u dzep a stanje na ulicama ce biti isto kao i danas.

 

 

ne treba im tender,postoji takozvana "mala nabavka" cija vrednost ne prelazi 3 miliona dinara i za to se samo formira komisijau mup-u koja sklopi ugovor,

obzirom da je motor sa slike bez abs-a(tako mi se pozalio gospodin u iniformi) vrednost mu je oko 630.000din,pa spada u grupu koja se uklapa u male nabavke,

onda ide opremanje motora svetlosnim i zvucnom signalizacijom,radio stanicom,natpisom policija i to je sa ugradnjom oko 300.000din.

 

inace na tenderima je sve manje prostora,za mahinacije,jer na svaki javni tender policije se javlja sve vise firmi,koje se ozbiljno bore za taj posao,pogotovo kad su u pitanju odevni predmeti za policiju,jbg kriza je kod tekstilaca pa se bore za svaki posao ipak je to za svaku firmu vrlo,vrlo ozbiljan posao...citaj zarada,

 

ponude se predaju u zatvorenim kovertama,otvaranje je pred svim ucesnicima tendera javno i snima se kamerom,domaci proizvodjaci imaju prednost nad strancima.

sto ne znaci da nema raznih mahinacija,pocetkom godine su uhapseni odgovorni radnici za sklapanje poslova u mup-u i vlasnik uno martina,zbog muljanja na tenderima.

 

inace koliko znam mup zadnje 2 godine ,nije ni potrosio sva sredstva koja su bila namenjena za njega budzetom,sto ne znaci da se stedelo,vec ocu da kazem samo da ih nisu potrosili, a mogli su.

 

evo kako se kupuju 24000 kosulja

http://www.mup.sr.gov.yu/cms_cir/oglasi.nsf/JAVNI-POZIV-KOS-D-09.h

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

abdulah ako farbas motor ja ti djem kombinezon,isti imamo mi u vatrogasnoj poostrojbi,indenticni(namjena za sumske pozare i nisko raslinje)

naravno uz neku proviziju  ;D ;D ;D ;D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

ih bre Zlajo, pa obojica smo clanovi Milenijum kluba. ;)

 

nagledali smo se i naslusali toliko toga i verujem da, kad ovo sto si napisao procitas jos jednom, licice ti kao da  to nisi napisao ti nego licno Hans Christian Andersen ;D

 

a i da je sve tako: motor 630.000 + 300.000 opremanje = 930.000. kroz "male nabavke" mogu da kupe 3 motora  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Пошто није било фотки нових скутера и Ф800-тке у Полицији, ево сам "позајмио" са другог форума (photo by Бокси) - http://www.mycity-military.com/Ostalo/Motocikli-JNA-policija_3.html#835488

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

A kako presretaci misle da snime nekog RR-a kad mu se ne vide tablice?

Svi znamo da je na vecini RR-ova tablica skroz ispod repa ,tako da se samo naziru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

A kakao presretaci misle da snime nekog RR-a kad mu se ne vide tablice?

Svi znamo da je na vecini RR-ova tablica skroz ispod repa ,tako da se samo naziru

Regulisace se i to ... po zakonu tablica mora da se vidi...i mislim da nece proci ono nemam gde da je postavim jel svaki motor dok je u salonu ima nosac za tablicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

 

Regulisace se i to ... po zakonu tablica mora da se vidi...i mislim da nece proci ono nemam gde da je postavim jel svaki motor dok je u salonu ima nosac za tablicu...

 

Ne moraju oni da slikaju tablicu i da jurcaju za nekim. Zamišljeno je da prate prekršioce, na mestima gde se okupljaju slikaju face pa onda kući na vrata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

ako budu prilagodjavali zakone kao i ovi nasi onda ste nahebali :)

i u sadasnjem zakonu imate stavku da tabla mora da bude osvjetljena i da se vidi s udaljenosti od 20 do 40 metara(ako se nevaram) sad ce to malo zesce provoditi.

nosace tablica cete morati imati i tablica nesmije biti ostecena(citaj savijena ili izbusena ili prelakirana-da bi reflektirala cijela)

ako nebudu popravili zakon odnosno izbacili gresku koju mi imamo onda ce vas morati uhvatiti na djelu,eventualno teretit ce vas dok se ne dokaze suprotno,odnosno dok nedrukate nekog "drugug" koji je uprvljao Vasim motociklom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

ako budu prilagodjavali zakone kao i ovi nasi onda ste nahebali :)

i u sadasnjem zakonu imate stavku da tabla mora da bude osvjetljena i da se vidi s udaljenosti od 20 do 40 metara(ako se nevaram) sad ce to malo zesce provoditi.

nosace tablica cete morati imati i tablica nesmije biti ostecena(citaj savijena ili izbusena ili prelakirana-da bi reflektirala cijela)

ako nebudu popravili zakon odnosno izbacili gresku koju mi imamo onda ce vas morati uhvatiti na djelu,eventualno teretit ce vas dok se ne dokaze suprotno,odnosno dok nedrukate nekog "drugug" koji je uprvljao Vasim motociklom.

 

E vala ja cu moju da busim ;) Proslu su mi ukrali, pa sta sam drugo mogao nego novu da pricvrstim sa 3 srafa 8)\

Ako mi garantuju da mi niko nece ukrasti tablicu stavicu je samo u nosac >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

ako budu prilagodjavali zakone kao i ovi nasi onda ste nahebali :)

i u sadasnjem zakonu imate stavku da tabla mora da bude osvjetljena i da se vidi s udaljenosti od 20 do 40 metara(ako se nevaram) sad ce to malo zesce provoditi.

nosace tablica cete morati imati i tablica nesmije biti ostecena(citaj savijena ili izbusena ili prelakirana-da bi reflektirala cijela)

ako nebudu popravili zakon odnosno izbacili gresku koju mi imamo onda ce vas morati uhvatiti na djelu,eventualno teretit ce vas dok se ne dokaze suprotno,odnosno dok nedrukate nekog "drugug" koji je uprvljao Vasim motociklom.

 

E vala ja cu moju da busim ;) Proslu su mi ukrali, pa sta sam drugo mogao nego novu da pricvrstim sa 3 srafa 8)\

Ako mi garantuju da mi niko nece ukrasti tablicu stavicu je samo u nosac >:(

 

skinuce ti tasta i tu sa 3 srafa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

ako budu prilagodjavali zakone kao i ovi nasi onda ste nahebali :)

i u sadasnjem zakonu imate stavku da tabla mora da bude osvjetljena i da se vidi s udaljenosti od 20 do 40 metara(ako se nevaram) sad ce to malo zesce provoditi.

nosace tablica cete morati imati i tablica nesmije biti ostecena(citaj savijena ili izbusena ili prelakirana-da bi reflektirala cijela)

ako nebudu popravili zakon odnosno izbacili gresku koju mi imamo onda ce vas morati uhvatiti na djelu,eventualno teretit ce vas dok se ne dokaze suprotno,odnosno dok nedrukate nekog "drugug" koji je uprvljao Vasim motociklom.

 

E vala ja cu moju da busim ;) Proslu su mi ukrali, pa sta sam drugo mogao nego novu da pricvrstim sa 3 srafa 8)\

Ako mi garantuju da mi niko nece ukrasti tablicu stavicu je samo u nosac >:(

busi... 70€ njima proracun uvjek supalj

 

 

cujes.... ukrali?!?!? :o :o :o :o :-\

elektronicara dobrog pa struju kroz ...pa nek vade sasvim dovoljno ono iz kemiskih olovki sto oprzi kad palis,kontakt prsta za lim zatvara krug pa kad ga drmne  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Gledam danas bas ovog pandura sa slike... przi baja po biciklistickoj stazi kod starog Merkatora. Koci, skripe gume, pa cestom nastavlja opet skripa guma, gledam ga i ne verujem. ::) A prosao sam pored njega i nisam ga provalio, tek kad sam ga obisao skapiram da mu je na ledjim pisalo saobracajna policija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Gledam danas bas ovog pandura sa slike... przi baja po biciklistickoj stazi kod starog Merkatora. Koci, skripe gume, pa cestom nastavlja opet skripa guma, gledam ga i ne verujem. ::) A prosao sam pored njega i nisam ga provalio, tek kad sam ga obisao skapiram da mu je na ledjim pisalo saobracajna policija.

Mozda provocira da ga dignes i pokazes kako se to radi.

Mada to ne bi smeo da uradi.

 

P.S. Trebao si lepo da ga stignes i objasnis mu da je biciklisticka za bicikle ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ma nije me ni skontao. Muvao neku u obliznjoj rostiljdzijici. Bas sam hteo da ga startujem i priupitam kako mu se dopada nova masina... kad on najobicniji ljakse lozac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma nije me ni skontao. Muvao neku u obliznjoj rostiljdzijici. Bas sam hteo da ga startujem i priupitam kako mu se dopada nova masina... kad on najobicniji ljakse lozac.

:D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Sto se tice starih policijski BMW:

 

Ima jos BMW R50/nesto, njih voze stariji policajci, valjda nece da se odvoje od njih.

 

Takodje, ima jos i R65, njih takodje voze stariji policajci, ili oni "novopeceni" kojima za pocetak daju ovaj motor.

 

Za krstarenje po Beogradu i kontrolu saobracaja se koriste r80, eventualno neki R100RT ili R100RS, a za medjugradska krstarenja tu su poslednja dva pomenuta i jos 1100ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

Ovaj kombinezon im je pravi bajkerski, potpuna zastita, nema sta.  ::)

 

e bas taj na slici je siven privatno , nije sluzbeni. sluzbeni kombinezoni su bruka za leto. jednodelni su, imaju protektore na ledjima, kolenima i laktovima. dobri su za kisu i za hladno vreme ali leti?!?!?!?!? ne mogu da nadjem nigde ovu zutu traku i ja bih sasio jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Mogu pouzdano da kažem da su noćne patrole počele. Policija na motorima hara gradom noću a od ''noćnih trkača'' ni traga ni glasa  :)  Šta je miševi, uplašili ste se? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Mogu pouzdano da kažem da su noćne patrole počele. Policija na motorima hara gradom noću a od ''noćnih trkača'' ni traga ni glasa  :)  Šta je miševi, uplašili ste se? ;D

Ma pojaviće se Raša.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja