Jump to content

Moto Zajednica

Airbrush, farbanje - Braco Bjeljina

Recommended Posts

  • Prošao, 184 postova
  • Lokacija: Kotor Varoš (Republika Srpska)
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 250R

Odlicno 1staa.gif , kupio sam i ja airbrush prije nekoliko mjeseci pa ga i ne koristim jer pljuje boju, sta bi mogao biti razlog? I kako radis sablone?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Odlicno 1staa.gif , kupio sam i ja airbrush prije nekoliko mjeseci pa ga i ne koristim jer pljuje boju, sta bi mogao biti razlog? I kako radis sablone?

Verovatno ti je kompresor los (prejak), treba ti dobar regulator pritiska i filter za vodu(kondenzaciju). Sabloni se rade na kateru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Odlicno 1staa.gif , kupio sam i ja airbrush prije nekoliko mjeseci pa ga i ne koristim jer pljuje boju, sta bi mogao biti razlog? I kako radis sablone?

Verovatno ti je kompresor los (prejak), treba ti dobar regulator pritiska i filter za vodu(kondenzaciju). Sabloni se rade na kateru

Koje boje koristis,Braco?I koliko kosta kater,ako imas svoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Odlicno 1staa.gif , kupio sam i ja airbrush prije nekoliko mjeseci pa ga i ne koristim jer pljuje boju, sta bi mogao biti razlog? I kako radis sablone?

Verovatno ti je kompresor los (prejak), treba ti dobar regulator pritiska i filter za vodu(kondenzaciju). Sabloni se rade na kateru

Koje boje koristis,Braco?I koliko kosta kater,ako imas svoj

 

Ako smem da odgovorim umesto brace :)

 

Koristi dvo i visekomponentne boje... Baza-lak.. Baza je boja, sa sljokama ili bez, sa efektima i td.. A na kraju ide lak koji daje sjaj.

 

Sto se tice katera od 500e pa na gore (lako se popne na cifru od 1000-1500e) Zavisi od mogucnosti i velicine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma koje boje,konkretno marka Autoair za airbrush ili bazne boje koje se mogu naci u nasim farbarama tipa PPG...,to sam pitao,a za zavrsnicu znam,posto sam malo petljao sa airbrushom.Ne mislim da vam budem konkurencija posto iz ruke ne mogu ni cica glisu da nacrtam,sabloni su vec nesto drugo.Ja sam sam pravio sablone za moj motor skalpelima za modelarstvo i koristio bazne PPg boje,ali samo kao zamenu za nalepnice posto ih ne volim,kao na slici.E sad klinac me maltretira da mu farbam skuter na leto i hoce razne stvari da mu nasaram pa zato pitam zbog boja ako moze neki savet jer ovi radovi su super.E i koj materijal(foliju )koristis za sablone,transfer ili nesto drugo?Razumecu ako mi ne odgovorite,ali napominjem da me ovo interesuje samo zbog sebe,jer stvarno nemam ni uslova ni vremena da se ovim poslom bavim ozbiljno!Evo sta sam ja radio na mom motoru sa airbrusom (prvi put sam to radio u zivotu kao i farbanje) i meni je to veliki uspeh,a ovo sto vi radite,svaka cast!

post-6763-0-67194600-1355493935_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ma koje boje,konkretno marka Autoair za airbrush ili bazne boje koje se mogu naci u nasim farbarama tipa PPG...,to sam pitao,a za zavrsnicu znam,posto sam malo petljao sa airbrushom.Ne mislim da vam budem konkurencija posto iz ruke ne mogu ni cica glisu da nacrtam,sabloni su vec nesto drugo.Ja sam sam pravio sablone za moj motor skalpelima za modelarstvo i koristio bazne PPg boje,ali samo kao zamenu za nalepnice posto ih ne volim,kao na slici.E sad klinac me maltretira da mu farbam skuter na leto i hoce razne stvari da mu nasaram pa zato pitam zbog boja ako moze neki savet jer ovi radovi su super.E i koj materijal(foliju )koristis za sablone,transfer ili nesto drugo?Razumecu ako mi ne odgovorite,ali napominjem da me ovo interesuje samo zbog sebe,jer stvarno nemam ni uslova ni vremena da se ovim poslom bavim ozbiljno!Evo sta sam ja radio na mom motoru sa airbrusom (prvi put sam to radio u zivotu kao i farbanje) i meni je to veliki uspeh,a ovo sto vi radite,svaka cast!

 

Nema razloga da ne odgovorim. Nikog ne smatram konkurencijom, narucito jer se ovim poslom bavim iz hobija. :)

 

Ja ne znam da li kod nas u Srbiji imaju gde da se nabave boje bas za airbrush.

 

Sto se tice marke, vas slobodan izbor (Mipa, MaxMayer, Lechler, PPG i td). Ja licno koristim PPG materijal. One se razredjuju 100%. Po potrebi mozete razrediti i vise.

Svaki proizvodjac ima svoj "recept" za bazu.

Za sablon koristim ORACL ORAMASK sivu sablon foliju mislim da je pod brojem 810..

Naravno tu vam treba transfer folija kako bi ste preneli sablon na zeljenu povrsinu..

 

Za linije koje ste me pitali u pp, obratite paznju i koji razredjivac koristite. Nije isto da li je brzi ili spori..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Za airbrush imas neko predstavnistvo u sloveniji,konkretno Createx,a ima neki tip na limundu sto prodaje te boje.Za motore i kola ide serija Auto Air,pogledaj na netu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Za vikend sam bio sa drugarom u poseti majstor Braci, da pokupimo delove od motora. Evo, da se malo vratimo na temu, kako je odradio jednu Repsolku. Bravo Braco! :care:

post-692-0-93034500-1365418549_thumb.jpg

post-692-0-18241600-1365418557_thumb.jpg

post-692-0-94795500-1365418566_thumb.jpg

post-692-0-47647900-1365418579_thumb.jpg

post-692-0-09794200-1365418589_thumb.jpg

post-692-0-80678200-1365418605_thumb.jpg

post-692-0-13544000-1365418614_thumb.jpg

post-692-0-69353000-1365418622_thumb.jpg

post-692-0-90007600-1365418631_thumb.jpg

post-692-0-98219200-1365418641_thumb.jpg

post-692-0-92126300-1365418652_thumb.jpg

post-692-0-88880000-1365418663_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Koliko ti je trebalo vremena za ovu akrobaciju?I zanima me koju si podlogu koristio i koji lak zavrsni za felne(boja nebitna kako se kome svidja)? :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: BIJELJINA
On 14.4.2013. at 22:19, m.mitar je napisao:

Koliko ti je trebalo vremena za ovu akrobaciju?I zanima me koju si podlogu koristio i koji lak zavrsni za felne(boja nebitna kako se kome svidja)? :care:

 

IMG_20200719_113540.jpg

IMG_20200719_113813.jpg

IMG_20200719_113642.jpg

IMG_20200719_113721.jpg

IMG_20200719_113744.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Svaka cast komsija, i jos sto godina razvlacio u osmeh vlasnike motora. Radis odlicno! Kad jednog dana odlucim da ostavim motor na duze, vidimo se u radionici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja