Jump to content

Moto Zajednica

MZ 250-251 SA DRUGOM MASINOM DA-NE?

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

To ti je prijatelju kao da si pitao: "Moze li se zebri prisiti noga od...recimo, konja"?

 

Teoretski je moguce ali u praksi... ??? ??? ko to jos radi !

 

Oklem ti ta ideja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja lično nikada ne bih menjao MZ mašinu ni za jednu drugu. U većini slučajeva su ljudi razmišljali kako da iskoriste MZ-ov agregat za druge stvari, od Trabanta stavljali na motorne zmajeve i sl.

 

Sem onog slučaja sa dizelom nisam nešto zapamtio da je bilo osnova za preradama u tom pravcu.

 

Ne osuđujem, samo ne razumem zašto.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Mislim da je najbolje resenje, ako se vec budzi, da se ugradi provereni ROTAX jednocilindricni motor od 500ccm. On je ugradjivan u "mz silver star" (koji ima slican ram kao etz)  i u jos mnoge druge motore. Mali je i lagan, a daje dovoljno snage za uzivanje (ne i za ludovanje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

MZ je dobar i popularan bas zbog tog agregata,sto je prost,pouzdan,lak za odrzavanje i jeftini su delovi (nisu neki ali su jeftini).I sad ako mu to izbacis i nisi dobio bog zna sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Nikako,ako hoces jaci motor vec postoji,napravljen, gotov.Video sam MZ 250 sa Moto Guzzi V 35 masinom,kazu da su dobili samo lose osobine i jednog i drugog motora a izgubili dosta vremena i para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Za ugradjivanje druge masine od MZ-a su jedino pogodni ES modeli koji imaju zatvoren ram sa donje strane .

  Ali cemu sve to ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

  Dragi moji,

 

Pitanje-da li moze da se na ram od 250-251 nasadi neki  agregat od japanca ili nekog drugog?300-400ccm

 

Najcesci problem kod ugradnje nekog drugog agregata u ram MZ-a su karburatori koji ,kao za inat, dolaze na mestu gde se ram lomi, ispod rezervoara ka zadnoj viljusci. Nije ne resiv problem ali dovoljan da nije moguce na "keca" da se ugradi.

 

@DUKI:

Mislim da si vide guzzi 350 koji ima MZ-ov rezervoat i jos par detalja a da nije guzzi-jev agregat ugradjen u ram od mz-a, bitna razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  To i jeste ETZ-ov ram i to bas zestoko preradjivan da bi se ova masina sa menjacem ubudzila u njega. Pretpostavljam da je covek kupio negde slupanog Guzzija, imao MZ  sa losom masinom, pa skarabudzio to sto se vidi ! Mada mislim da je lose uradjeno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vidi se po preradjenim nosacima motora da je dosta to uradjeno aljkavo.Meni je dovoljno da vidim sediste i da mi bude odmah formiran profil konstruktora....ali..za pohvalu je svaki rad na motoru ako se lice vozi.Najbitnije je da je on srecan i zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Kod Guzzija se ram razdvaja na dva dela. Na prednjem delu se razdvoje cevi , na zadnjem delu se otkaci, raskace se sajle i instalacija i jednostavno se gornji deo odgura sa prednjim tockom, a ostane donji deo sa masinom, menjacem i zadnjim tockom, pa moze covek da mu na hoklicici radi generalku.  Ovaj uopste nije napravio donji deo rama, a napravio je samo ova dva drzaca koje je zasrafio za blok motora, pa me ne bi cudilo da mu taj blok pukne i ceo motor padne dole.  Tankom linijom sam obelezio kako ide Guzzijev ram . Evo na drugoj slici kako ide ram kod Guzzija i gde se srafi motor ( skroz dole ispod radilice ) .

post-3891-12879048929834_thumb.jpg

post-3891-12879048930396_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Није МЗ, али је ИЖ и то Планета 7 - турили кинеско 4Т моторче од 1/4 литре. Јефтинији буџ нема...

 

12812.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Evo naletim na sliku: Neko je u ram od MZ ES/TS 150 ubacio neki agregat od 125 do 250 ccm, napred stavio prednju viljusku od ETZ-a i na kraju ispao simpatican motor. Ako neko zna od cega je agregat nek napise. Mozda je kinez ili neki stariji japanac .

 

v3k1us.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Ram oz MZ  agregat od ,,necega,, to je skrnavljenje motora,MZ agregat je u svojoj klasi cvaja, extra,ovo sa gucijem je smejurija,covek je u pravu ono ima da pukne negde i ode sve u .....a i on sa njim,trenutno razmisljam da na ram od jawe ts stavim mz 250 etz agregat i ostalo,pa ako neko ima neka saznanja,neka ih podeli ... ??? ::) ::)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Evo ti, ovaj Finac je u ram od CZ 350 ubacio agregat od ETZ-a, prednju viljusku od neceg drugog, i to sad izgleda ovako :

 

2rrxf7p.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

  Evo ti, ovaj Finac je u ram od CZ 350 ubacio agregat od ETZ-a, prednju viljusku od neceg drugog, i to sad izgleda ovako :

 

2rrxf7p.gif

 

  Da, i ne svidja mi se taj rad uopste,narocito budalastina sa ,jawa, natpisom na dekli,al covek se trudio sa onim sto ima znamo da oni slabo stoje sa lovom :D :D :D :D

Kada sam stavio MZ agregat na Jawa twinsport ram, odmah se videlo da su potrebne vece intervencije na samom ramu,zamisao je bila napraviti ,,bobber,, u toj kombinaciji.U medjuvremenu sam se snasao i nabavio drugi agregat ali od jawe 350 model 632 6v i poceo da radim motor,za sada sve ide kako treba...al i dalje ne odustajem od ideje da napakujem mz na jawin ram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mogu samo da pretpostavim da je onaj natpis " Jawa " na blok motora stavio zbog policije da ga ne bi zezali i mozda iskljucili iz saobracaja, slali na atest i ko zna sta sve ne.  Pa i finci su ljudi ko i mi  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja