Jump to content

Moto Zajednica

Sta ce biti sa yamahom ? Zapalicu je :-)

Recommended Posts

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kada ima viska goriva u cilindrima,gorivo silazi u karter pored klipova i karika i mesa se sa uljem,tako da se nivo ulja podize ili ako motor troskari ulje neces primetiti po povecanju nivoa vec po mirisu benzina u ulju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Povuces saug zaverglas malo...Vratis, zaverglas opet... Zaverglas bez sauga i nakon jedne sekunde ga povuces... i sve tako, igras se sa saugom i verglas, ako ne upali onda stvarno... Do cega to dolazi ne znam, znam samo da imam jedno takvo auto ispred kuce i tako ga palim kad nece, a nekad se desi da upali na prvi zub.

A mozda je nesto banalno, kao sto se meni desavalo, olabavila mi kapica na svjecici pa nekad ima kontakt, nekad nema, ja samo vratio i gotovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Promenio bih ja svecice, nego su zaturene pa mi je problem, pogotovo ako se ispostavi posle da sam dzaba radio :-)

Za sad pali ok, izgleda da se nesto zaglupio to jutro, ko ce ga znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Ortak je ima isti problem, i nije znao sta je pa je gledao na kraju vremensku prognozu na netu...

 

gledao je kolika je vlaznost vazduha u u odnosu na to je ili palio na gurku ili na akumulator...

 

ni dan dans ne zna sta je ali ga vozi...

 

mozda sam pomogao makara malo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ortak je ima isti problem, i nije znao sta je pa je gledao na kraju vremensku prognozu na netu...

 

gledao je kolika je vlaznost vazduha u u odnosu na to je ili palio na gurku ili na akumulator...

 

ni dan dans ne zna sta je ali ga vozi...

 

mozda sam pomogao makara malo...

 

Au bre koje je to cimanje, pa pre bi ga prodao.

Meni je problem sto mi je dvoriste malo ispod nivoa puta (~1,5m) pa imam silaz u dvoriste koji je nizbrdica duga 3-4m, tako da ako moram negde da idem ujutru motorom, moram ga staviti negde izvan dvorista, da bi upalio na gurku ukoliko ne uspe na dugme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Kakve gluposti citam prosto NEverujem presisao je pa dize nivo uljaaaaaaaaaa??????????

 

Mislim da ga nisi dobro sinhronizovao sa saugom pa je presisao a lako je moguce da su svece za zamenu...moras naci koliko sauga voli ali naravno pri kojoj temperaturi, obicno bez ikakvog gasa ako dodas gas vac si se zajebao i svece nece moci da zapale smesu.

Ja mislim da je tu sve dobro ( ipak zameni svece ) a da si ga ti nehotice malo nalio pa nije hteo da upali......mozes to objasniti kao trenutak slabosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

Kakve gluposti citam prosto NEverujem presisao je pa dize nivo uljaaaaaaaaaa??????????

 

Mislim da ga nisi dobro sinhronizovao sa saugom pa je presisao a lako je moguce da su svece za zamenu...moras naci koliko sauga voli ali naravno pri kojoj temperaturi, obicno bez ikakvog gasa ako dodas gas vac si se zajebao i svece nece moci da zapale smesu.

Ja mislim da je tu sve dobro ( ipak zameni svece ) a da si ga ti nehotice malo nalio pa nije hteo da upali......mozes to objasniti kao trenutak slabosti.

ne razumem zasto su gluposti?

ako motor cesto presisava  podize se nivo ulja u karteru jer se benzin sliva pored karika u karter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Njemu motor presisao dva puta i digao mu se nivo ulja?????? nema sanse cak i da nema karike nije to toliko benzina da sidje u masinu...logicno je da ce izaci na izduvne ventile pa u auspuh i zato uvek osetis miris benzina ako motor presisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mozda je primetio samo dva puta,zato mu je i receno da proveri nivo ulja,niko mu nije rekao sa sigurnoscu da je nivo ulja visok,vec preventive radi...

inace neznam dali si imao prilike da vidis motor kome je nivo ulja u masini mnogo visi nego sto treba,a ulje retko kao voda,bas zbog losih karburatora,ali ja sam se sretao sa tim vise puta zato i kazem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Njemu motor presisao dva puta i digao mu se nivo ulja?????? nema sanse cak i da nema karike nije to toliko benzina da sidje u masinu...logicno je da ce izaci na izduvne ventile pa u auspuh i zato uvek osetis miris benzina ako motor presisa.

Pazi na dekompresor! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Njemu motor presisao dva puta i digao mu se nivo ulja?????? nema sanse cak i da nema karike nije to toliko benzina da sidje u masinu...logicno je da ce izaci na izduvne ventile pa u auspuh i zato uvek osetis miris benzina ako motor presisa.

Pazi na dekompresor! ;D

 

Vladica sve u rebusima :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ma nije prodata niti konzervirana, vozice se dok ne padne sneg.

Sto se tice paljenja, 10 dana pali, i onda jedno jutro nece.

 

E sad, mozda je do sauga. Ja sam mu povecao saug na 1100-1200 obrtaja na svoju ruku, pre je bio na oko 700 i pri tim obrtajima nit je lepo radio a i nekad je znao da se ugasi na leru.

 

Ne znam sta da probam, niti sta bi moglo da bude uzrok. Ajd da stalno nece da pali pa ok, nesto nije u redu. Ali svaki dan pali, nekad ga ne vozim 3-4 dana i on odma upali, a nekad, uvece ga parkiram i ujutru nece da upali  :-\

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

koliko ja znam motor kad presisa znaci da u cilindar udje vise goriva nego sto treba i onda neze da se zapali,naravno to izadje na auspuh.

a ako su karburatori losi ili konkretno ako ode plovak pa nema zadrsku kad je motor ugasen gorivo se polako slije u cilindar,i cilindar se napuni gorivom,jedino tada dolazi do toga da se gorivo slije u karter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Kakve gluposti citam prosto NEverujem presisao je pa dize nivo uljaaaaaaaaaa??????????

 

Mislim da ga nisi dobro sinhronizovao sa saugom pa je presisao a lako je moguce da su svece za zamenu...moras naci koliko sauga voli ali naravno pri kojoj temperaturi, obicno bez ikakvog gasa ako dodas gas vac si se zajebao i svece nece moci da zapale smesu.

Ja mislim da je tu sve dobro ( ipak zameni svece ) a da si ga ti nehotice malo nalio pa nije hteo da upali......mozes to objasniti kao trenutak slabosti.

ne razumem zasto su gluposti?

ako motor cesto presisava  podize se nivo ulja u karteru jer se benzin sliva pored karika u karter

Ljudi jedno je kad presisa,a drugo kad prelivaju karburatori!

Kad presisa samo se navlaze svecice i elektroda na svecici ima kratak spoj pa ne baca lepo varnicu!

Kada preliju karburatori (lose iglice ili gumuce,ako je neko cackao nivoe u karburatorima,ako udje neka prljavstina kod iglice...)onda se poveca nivo ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa i kada preliju karburatori,isto tako ovlaze i svecice ,,,i jedno i drugo je isto ,ugusilo ga kolicina goriva,sve je jedno dali zbog prevelikog nivoa,zaglavljene iglice ili neispravnog sauha,u svakom slucaju  ima visak goriva u cilindru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

  :D Izvinjavam se sto nisam pomno procitao bas sve tri strane jer Ovo ovde me podseca na penzionere iz komsiluka kad se skupe kad nekom od komsija zaronim u u haubu od auta a isti nece da pali :D cekam samo jos ono legendarno nekog vojnog penzionera da se ulje stislo od hladnoce pa nece da pali :D ;D

Al ako si pitao ima odgovora bar pa izaberi :D :D  ;D

Pa ajmo polako: Kad god motor nece iz ko zna kojih razloga da pali (pa i zbog toga sto je akumulator slab -opet iz ko zna kojih razloga je slab) od verglanja motor ce da presisa jel tako? A kad presisa sta imamo? Visak goriva gde sve? Tamo gde treba da bude (krabovi, cilindar, svece) je normalno kad ne sagori, a tamo gde ne treba nije normalno! Ne pametujem - preslisavam se - dakle kreni od pocetka od akumulatora, te varijante prekjuce je palio a danas nece nista ne govore, dovoljno je i kod dobrog akumulatora da kleme oksidiraju i isti nece da okrene kako treba a da ne pricamo o nekoj tek malo ogoljenoj zici i falsh masi... Imas sad vremena ide zima pa redom sve i naci ces. A ako ne nadjes stvar je za dobrog odnosno pravog majstora inace za dugotrajne NLO misterije kloni se nas priucenih.

Aj pa javi sta je bio uzrok, mozes ti to da popravis! ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Evo sta je jutros bilo.

 

Povucem saug i pocnem da verglam i nece da upali, bez prestanka pustim saug i on spoji, ali to je trajalo svega 1-2 sekunde i posle kao da nema dovoljno goriva i ugasi se. Vise ga nisam uspeo da upalim (oslabio akumulator).

 

Dodjem danas sa posla, opet probam ali bez sauga, i gle cuda, upali odmah, malo mu dajem gasa oko 2000-3000 obrtaja i on radi, ali posle 5-6 sekundi opet poce da gubi obrtaje i ugasi se :-(

 

Ne bude mi mrsko i probam opet za 20ak min i on upali normalno i radi bez problema.

 

Misterija se nastavlja.

 

P.S. Probacu za vikend da ocistim kleme, moguce je i da su malo oksidirale.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Pa ti si sad neki naj pametniji!!!

Jel to na avataru juris sa GS-om? ;D ;D ;D

Jok, uopste nisam pametan hocu samo coveku da olaksam stvar - znam kako je kad te slude, ono a da nije blajbinger popustio pod... 

Jurim virtuelno, da je tako zapravao produzio bih ja najverovatnije:-)

 

@mrxfon

..ovo sto napisa vec sumnjam da ima veze sa oksidiranim klemanama, al aj nemoj da Ti mrsko sve redom naici ces vec sta je, nekad je stvar komplikovana ali cesce je toliko banalna da se pitas kako se nisi setio pre svega da pogledas npr. mozda i obican filter goriva... Pozdrav i polako pa nateneane ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja