Jump to content

Moto Zajednica

ap6, mz il jawa

Recommended Posts

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

evo vako stoje stvari:

 

sledece sezone planiram uzeti neki cruzer,  a pored njega bi voleo da imam i ap6 ili automatik - zoljicu (nek stoji u garazi)

a sad razmisljam, mozda da ove godine kupim mz il jawu, pa da to vozim do tada pa da onda kad kupim cruzera

pa da mz il jawu prodam ili menjam za ap6 ili zolju... ili da se to ne isplati vec da odma kupim ap6 i vozim do cruzera?  ???

 

vidite koliko ima "ili"... slatke muke  :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Mozemo da ti pricamo ovo ili ono...na kraju ces sam prelomiti... ;) apn6 je neverovatno izdrzljiva sprava, i mozes s njom da predjes brdo, brdo kilometara... ne pocenjujem ni MZ ni Jawu..Ja licno imam jos uvek moj prvi apn 4, i mnogo mi je drag.. ;D ;D moped je neko 72 godiste...i veruj mi da "deda" i dalje prasi!!!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

znam ja da je on skoro neunistiv vozio sam ga pre i zato cu ga kupiti da stoji nek se nadje, ali kontam da se malo zagrejem za 600cc sa nekim jeftinim 175 il 250cc. samo se bojim da posle necu moci prodati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

ma ja sam ove godine pokrio kucu, tako da ne mogu ni tako, jel jos otplacujem gradj. materijal...

@Dzoks, verujem da si lepo pazio na masinu

hvala vam u svakom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Kupi IŽa od 350 kubika.  Jeftiniji je od MZa, a za klasu je bolji od Jawe, a o Apnu da ne govorimo. Može da se nadje u odlicnom stanju za male pare, 300-400 evra, tolko vredi. Imaš i oglas na motoberzi IŽ Planeta 4 za 650 evra, motor izgleda da nije ni vožen. Al tu sigurno može da se spusti cena.

 

Ja sam IŽa kupio u februaru i vozikam ga stalno.Obzirom da me je koštao sa sve sredjivanjem i registracijom oko 550 evra s njim sam zadovoljan.  Motor je vrlo pouzdan, ali je prilicno težak i robustan, i traži dosta snage da bi se kontrolisao. Ali zbog toga daje pomalo "kruzerski" osećaj u vožnji. Ako stvarno hoćeš da posle voziš kruzera - to ti je idealni trening. Veruj mi, posle IŽa i Yamaha od 1500 kubika bi ti bila laka za vožnju ;D

 

Inače, najveća mu je mana potrošnja, troši u proseku od 6 litara, pa naviše, zavisi kako ga voziš. Sve u svemu, ako hoćeš da se voziš za male pare - kupi IŽa. A i mislim da može i da  se proda, mada ga verovatno neces odmah prodati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

....MZ-a ćeš skuplje da platiš a nećeš ga naći u dobrom stanju ispod 600 evra....pozzdrav i srečno.!!

 

Pitam se, pitam...sto li je MZ skuplji od Jawa-e ?  ::) ::)

 

Salu na stranu, bilo da se odlucis za Jaworku ili MZ-a ovde na forumu ima ljudi koji ove motore poznaju "u sraf"! tako da ces imati sa kim' da se posavetujes oko svih pitanja i nedoumica!!

 

Srecno sa kupovinom! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

 

@Jevta68

a sto ne APN 6?!

Recimo komso da ti je malo veliki skok sa APN6 na 600ccm. Jesi mozda razmislio o nekom modelu od 250 ccm (virago....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

@PICASOO MZ

tnx

 

@Jevta68

a sto ne APN 6?!

Moze i 6 ali je 4 robusniji

 

600 se slobodno vozi odma.Ko ima problem ima ga u glavi ,a ne medju nogama. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja