Jump to content

Moto Zajednica

Jedna nova tema, koja dom svoj nema...

Recommended Posts

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd
  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

@ fufna : drago mi je da ste rešili bol, a još mi je dreže što se super slažete. Mada kad sam prvi put pipao te pad-ove reko ovo ko silikonske sise. Jbg. znate me ja uvek na jedno mislim :D :D :D :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago - Purple Rain

Mada kad sam prvi put pipao te pad-ove reko ovo ko silikonske sise. Jbg. znate me ja uvek na jedno mislim :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Druuuuuuug moj.......

ti vidiš boobs u svemu što je ispupčeno.....

 

pa makar bilo i četvrtasto  ::) ::)::)

 

:D ;D ;)

 

PS: kada se budemo videli....daću ti da malko pipkaš sedište  :D :D :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ako je jedan pad 5e a potrebno je X nekoliko...pa za te pare kod Bobana ste mogli izvršiti kvalitetniju prepravku....

Ipak za dosetku i trud, čista desetka!

 

Da ne otvaram novu temu ove štitnike od kvalitetnog, širokog lastiža za zaštitu svojih Lacosta patika sam napravio za 5 min a cena je 60 din po metru dužnom = cirka, za sve ukupno 50dinara! Pride i štitnik za papučicu kvačila i kočnice!

 

Image005Small.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Malo sa zakasnjenjem prikljucujem se temi i malo je produzavam.

Letos sam video sistem koji se zove air hawk/naziv firme koja pravi sediste od gume. Jako je jednostavno. Dakle sastoji se od dna koje je malo deblje gume. Onda na njemu se nalaze gumene komore visine 5 cm koje prave zapravo male baloncice i koje  su povezane u donjem delu, pa se vazduh moze prelivati iz komore u komoru, u pravcu pomeranja dupeta. Tu se nalazi i ventil kao svakoj gumi preko kog se duva po zelji ovo sediste.

Meni se cinilo da je pronalazak glup, ali kad sam probao da naduvam jastuk za plazu i da sednem na njega, ukapirao sam da ovaj sistem air hawk uopste nije glup ni jednostavan.

Na site-u reklamiraju da je mnogo bolji od gela i udobniji.

Ja sam ga licno probao i daje udobnost i stabilnost u sedistu.

Mislim da ovo nije tesko napraviti, samo treba videti ko radi sa gumom, jer mu je sena oko 100e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Pozdrav svima koji prate ako ih ima, danas sam rasporio jednu gel podlogu za misa i kad sam prvi put video ovo odmah me je podsetilo na slinavca ili ljigavca sa kojim su se igrali moji klinci pre par godina. Moglo bi uz pomoc neke jace pvc golije da se napravi sa onim za varenje plastike jastuce za zadnji deo ledja gde ona gube svoje pristojno ime haha.  Mesecima gledam razne gelove na netu ali normalno nikad dovoljno para , i sada mi se ukazala federfufna i dala mi ideju. Sutra idem kod kineza da vidim da li jos ima tih ljigavaca i da li je to slicno ovome sto videh danas. Javite se da malo ostrimo tockice u glavi mozda jos neko dobije neku ideju. Rade

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

jedino sto smo ga razvlacili pa je na kraju postao dugacak i tanak.

I niko da prokomentarise ovu recenicu!   ;D

 

Ovde su sve fini ljudi  ::) ::)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

jedino sto smo ga razvlacili pa je na kraju postao dugacak i tanak.

I niko da prokomentarise ovu recenicu!   ;D

 

Ja sam, kad je još bio svež komentar, pomislio e sad ode tema do đavola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

E, sad mi pade na pamet... Da nije to onaj balisticki gel koji koriste "Muthbusters"?

 

Taj gel je stvari industrijska vrsta pihtija, tj mora da se drzi u ledu inace se usmrdi na crkotinu i rastopi kao pi`tije pored smederevca... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

jedino sto smo ga razvlacili pa je na kraju postao dugacak i tanak.

I niko da prokomentarise ovu recenicu!  ;D

 

Sve je jasno kao dan, a svaki dalji komentar je suvisan... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.

Jest da ovaj moj predlog kasni jedno 2 godine, ali, što rekao Lane Gutović, ne može da škodi, a ako ne škodi,pomaže.Šalu na stranu, evo o čemu se radi. Za ovu damu "federfufnu", ne znam što nije pokušala sa običnim jastukom na naduvavanje.Ne mora da se naduje do kraja.Tako polunaduvan, vrlo lepo se prilagođava svakoj pozadini.Mislim da bi joj to bilo vrlo lako i jednostavno rešenje.

Elem,ima još jedno rešenje,ali ne znam koliko je ostvarljivo u praksi.Evo o čemu se radi. Ja radim u fabrici "21.oktobar" u Kragujevcu.Mi smo ranije, od PU mase, pravili volane i tastere za sva Zastavina i Ladina vozila.Od te PU mase,znalo je društvo u fabrici (radnici na mašini) da prave razna pomagala-čitaj:sedišta,jastuke ili cele ležajeve ,da izliju,kad se mašina reglira.Da se razumemo,to nije PU-pena koja se koristi za zaptivanje.Ova za volane je jako meka , kad se završi proces kristalizacije.E sad,da li je neko radio privatno delove od te mase,to ne znam.Ali fabrika je tu masu pravila od 2-3 vrste tečnosti, koja je stizala u buradima od 200 kg.Ako neko zna,da li je to rađeno privatno, može da mu se izlije sedište baš po meri njegove pozadine.Evo kako.Iz mašine izlazi masa,koja je kao vrlo gusti jogurt.Masi treba otprilike oko 5-6 minuta da polu očvrsne.Dakle, masa se ulije u običan plastičan džak, koji se kanapom zatvori i malo se sačeka, par minuta.Pa sednete malo na taj džak,da bi se dobila forma, i ustanete.Sačekate 10-tak minuta,da masa potpuno očvrsne.Onda gotov sic izvadite iz džaka.Možete sic skrojiti malo oštrijim nožem prema veličini sedišta motora i eventualno ,tako skrojen ubaciti u neki skaj.Na takvom sicu,pozadina će uživati hiljade kilometara.

Živeli i preživeli. 1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Sjajno!

 

Još samo da saznamo gde to da se nabavi. Po mogućstvu količine manje od 200lit.

 

:Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.

Sjajno!

 

Još samo da saznamo gde to da se nabavi. Po mogućstvu količine manje od 200lit.

 

:Mina:

Vidi,malo veći komadi,od kojih je moglo svašta da se napravi,ranije,kad se to radilo,kod nas,moglo je da se nađe po Zastavinim otpadima,po Kragujevcu.S obzirom ,da se to ne radi već 3-4 godine, toga više nema, bar u Kragujevcu.

E ima još nešto, što bi mogao da se raspitam.Imam prijateljicu u Zastavinoj fabrici kamiona, kod koje bi mogao da se raspitam,ko im pravi sedišta, za kamione. I ta masa je dobra za siceve.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.

Nisam zaboravio na odgovor,tj.da se raspitam kako nabaviti ovu masu iz mojih predhodnih postova.Iz Zastava-kamiona,sam dobio informaciju,da im sedista pravi Tapacirnica (jedna od bivsih Zastavinih fabrika).Njen sadasnji vlasnik je firma "Johnson control",koja treba za par meseci,da radi sedista za FIAT 500L.Pogon ce biti u Kragujevcu.Trazim dalje odgovor.Pokusacu da nadjem nekog i u toj fabrici.Pozdrav. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.

Zadnja informacija o masi za pravljenje sedista.Drugarica mi je rekla,da je saznala da se ipak radi o nekoj PUR-peni,ali da joj prijateljica ,koja radi u proizvodnji,nije znala da kaze koja je i od koga je firma nabavlja.Tragam dalje za odgovorom.Pozdrav. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Zadnja informacija o masi za pravljenje sedista.Drugarica mi je rekla,da je saznala da se ipak radi o nekoj PUR-peni,ali da joj prijateljica ,koja radi u proizvodnji,nije znala da kaze koja je i od koga je firma nabavlja.Tragam dalje za odgovorom.Pozdrav. :zdravo:

 

Ja sam bas zainteresovan, s tim da je poznato da er6n ima drveno sediste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.

Zadnja informacija po drugi put, o masi za pravljenje sedišta. Upravo sam saznao, od druga da "Johnson control", koji pravi sedišta za FIAT, izradjuje i delove od PUR-pene i za fizička lica. Tako da zainteresovani mogu da se obrate njihovom marketingu i objasne šta žele, i upitaju za cenu tog dela. Živeli i preživeli. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja