Jump to content

Moto Zajednica

GN 250

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki GN 250

 

qm1KR_gn250m26302942637815.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1986

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

2 godine (i trenutno ga vozim)

 

 

3. Sta mi se dopada:

Moguca extremno mala potrosnja goriva. Jedno vreme kada sam bio tanak sa parama, sve sam podredio da sto manje potrosim goriva. Nisam prelazio 55-60km/h u 5 brzini na otvorenom putu, bio sam sam na motoru a imam 120kg  ;). Krajnja racunica je oko 2.5 litara na 100km. Neverovatno ali istinito... Sa druge strane kad nas je dvoje na motoru, dosta gradske voznje i brze se vozi, potrosnja "skoci" i do 4 litre na sto kilometara. Znaci u proseku 3 - 3.5 litara na 100 km.

Niskoturazni Japanac - Prakticno neunistiv agregat!

1 klip (jedna briga). Maksimalna jednostavnost.

Niska cena registracije (7300din.)

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Ovo ce biti shala ali ima i istine  :) Bilo bi bolje kada bi se vise kvario jer onda bi nam drzao paznju a ovako moze da nam dosadi i da pozelimo neki drugi motor.

Ima dve mane.

1. Kad vas je dvoje na motoru, na ugibljenjima i rupama tocak cese o blatobran (relativno mekani amortizeri) a to dovodi do toga grebe po kabelu (izolaciji) od zadnjeg svetla i oguli je vremenom. Resenje je jednostavno, provuci kabl iznad blatobrana  :)

2. Kad se pusta kvacilo u nizim brzinama, kruto reaguje. Narocito kad se pusta u prvu brzinu.

 

5. Moj utisak:

Jedan od najednostavnijih, najekonomicnijih i najsigurnijih (sipas i ne mislis) motocikala.

Namenjen je ljudima koji vole da se voze umerenom brzinom npr. do 80km/h a ne vole da se bakcu sa motorom tj. da poravljaju stalno nesto. Covek se opusti sa njim (i na njemu).

Da postoji gn500, ja dalje ne bih trazio. Mislim da sam sa ovom poslednjom recenicom sve rekao  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Da postoji gn500, ja dalje ne bih trazio. Mislim da sam sa ovom poslednjom recenicom sve rekao  :)

:takoje:

Ja posedujem GN250, 1995 godište. Dugo sam tražio u Srbiji GN400 :care: ali izgleda da nema ni jedan primerak. Šteta.

Jedan primerak street-a.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1992

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

2 godine - oko 8000km

 

3. Sta mi se dopada:

Veoma je jeftin za eksploataciju. Potrosnja oko 3-3,5 litara, kako god da se vozi. Lagan (samo 130 kg) i lak za voznju. Delovi su povoljni i ima ih, na aliexpress-u ima bukvalno sve (i potrosni materijal i npr. plastike, sediste, satovi, ram, pa i ceo agregat ).

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Bez obzira sto je 1 cilindar, vibracije su izrazito jake, vece nego kod mnogih drugih koje sam vozio.

 

5. Moj utisak:

Generalno utisak je pozitivan. Motor je lep, kvalitetan, pouzdan, prost i jeftin za odrzavanje, ide oko 120-130 km/h, a najvise mu prija oko 80-90. Idealan je za gradsku voznju i neka kraca putovanja do 100km.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja