Jump to content

Moto Zajednica

GN 125 1982-2001

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki GN 125 1982-2001

 

404.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

nekoliko meseci za sada, oko 2000km

 

3. Sta mi se dopada:

Klasičan jednostavan izgled, sa puno hromiranih delova.

Udobno sedište, prirodan položaj sedenja, nešto više sedište u odnosu na većinu kruzera.

Ekonomičnost. Prosečna potrošnja je oko 2.5 litre, ali nikad ne prelazi 3, čak i po gradu sa suvozačem. Održavanje i registracija takođe jako jeftini. Za stotinak evra je motor registrovan, odrađen redovan servis i spreman za sezonu.

Upravljivost, lako provlačenje po gradskim gužvama. Težina od samo 110kg.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Prtljažni prostor praktično ne postoji, što otežava duža putovanja.

Više snage, al šta više i očekivati od četvorotaktnih 125cc.

Zaštite je nula, ali se može rešiti kupovinom vizira.

 

5. Moj utisak:

Sjajan početnički motor, na kom se lako uči vožnja. Odličan za gradsku vožnju. Dosta povoljno se može kupiti polovan u odličnom stanju. Zbog jednostavnosti mašine, uz nekoliko saveta sa neta i malo alata i početnik može sam da ga održava. Nije za duža putovanja jer brzine preko 90km/h su mu već naprezanje i vibracije počinju da smetaju. Mada, dva lika su na svojim GN-ovima obišli celu Južnu Ameriku, 12.000 kilometara dugo putovanje. Vrlo pouzdana mašina. Čitajući strane forume, niko se ne žali na kvarove, jedino na brzinu.

Najviše bih voleo da nikad ne moram da ga prodam, da ostane kao motor za po gradu i uživanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ 750 Seca

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Godiste 1991. sa predjenih 44000km.

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Godinu dana i mekih 4500km.

 

 

 

3. Sta mi se dopada:

Odlican motor za pocetnika. Potrosnja vrlo mala, upravljivost savrsena,dobar zvuk, jednostavan za odrzavanje.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Po meni, malo duze sediste.

 

 

5. Moj utisak:

Super motor. Jedini problem je krajnja brzina. Sve preko 80km/h je mucenje i za motor i za vozaca. Lepo izgleda i ako je izasao jos pre 26g. Za preporuku svim pocetnicima. Nisam probao GN 250, ali mislim da bi bio savrsen izbor tipa vozne osobine-odrzavanje.

post-6105-12879049648704_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozim ga jednu sezonu (od aprila ove godine do sada (oktobar).

 

3. Sta mi se dopada:

Izgled (retro), upravljivost, jednostavnost za održavanje, pouzdanost na dužim putovanjima, potrošnja, cena registracije (uopšte ekonomičnost).

Dobar položaj sedenja.

4. Sta je moglo biti bolje:

Zaštita od vetra ne postoji, što ima svojih čari doduše. Veličina: za nekog ko je viši od 170 cm, ovaj motor je premali. Snaga motora je mala, tako da nije za vožnju preko 60 km/h. Prtljažni prostor ne postoji.

 

 

5. Moj utisak:

Odličan motor za početnike, ili za grad i kraća putovanja. Troši kao upaljač. Može se relativno jeftino naći u dobrom stanju, sa malim kilometražama u odnosu na godište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1997

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

4god

 

3. Sta mi se dopada:

 

izuzetno ekonomican, jednostavan i pouzdan motorcic

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

obrtaljka je na sajlu(mehanicka). kratka sajla i podmazana lako puca, napravljena nova duza jedva preko milimetar od originalne i dovidjenja obrtaljka. jednostavno los dizajn.

 

5. Moj utisak:

 

zbog svog bazicnog dizajna i nenapregnutog agregata izuzetno jeftin i pouzdan motorcic. trazi samo najosnovnije odrzavanje i stimung i ici ce zauvek. pocetnicko gradska masina.

nece ubrzati puls, sem kada proklizi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mataruška Banja, Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia SR 50

1. Godiste motocikla koji ste vozili: 1997


2. Vrijeme provedeno na motorciklu: jedna sezona


3. Sta mi se dopada: jeftino odrzavanje, mala potrosnja


4. Sta je moglo biti bolje: vise ks.


5. Moj utisak: perfektan motor za pocetnike kao ja, prosla sezona mi je bila prva, krajnja brzina jeste mala ali ipak je 4t i ima oko 10ks, isao je 115kmh, nije toliko ''sitan'' kao sportaci 125. visok sam 183cm i lepo mi ''lezi'' naravno 125 je pa je svakako ''sitniji' od vecih motora ali za njegovu kubikazu lepo izgleda. motor za svaku preporuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: -

Vozio sam osam godina Suzuki GN125. Bio je registrovan od maja do oktobra. Vozio sam ga  do posla i nazad, najčešće. Lepih tridesetak kilometara do posla i toliko nazad. Više puta sam njime išao na ture od preko 500 km, a jednom čak u Grčku, na more. Vrlo udoban motor, pogodan za početnike, veoma pouzdan! Mali potrošač! Mašina ima veoma lep zvuk! Nikada nisam imao nikakav problem sa njim. Ako neko ima da proda neka se javi. Jedino što bih zamerio je mala težina. Kad se optereti sa recimo još trideset kilograma (tako sam ga vozio do Grčke i nazad) koječega osećaj je mnogo bolji. Komotno može da se duže vozi sa 105 - 110 km/h. Zvuči malo napregnuto ali lepo ide.  Najviše mi je prijala brzina od oko 95 km/h. 

Dragiša Živković 060 615-06-58

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja