Jump to content

Moto Zajednica

APRILIA RSV 1000 Factory

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Moj drugar je prodaje i kao sto je sve stalo tako ni njemu neide.....nisam neki ljubitelj Italijanskih motora ali svaki put kada je vidim sve vise i vise mi se svidja...i polako je pocela da mi se uvlaci ideja u mozak da je kupim (ako skupim pare dok je ne proda...tj. ako je ne proda)....

Posto me nikada nisu nesto interesovale i neznam nesto puno o njemu osim osnovnih podataka o snazi.....neznam cak i dali su dva Akrapa serijska ili je to dodatna oprema????

Interesuje me dali neko zna kako se pokazao taj motor ikako je sa servisom i delovima (intervali itd.)....

Vidim da je na testu Motopulsa osvojila prvo mestu u kategoriji twin motora ispred Dukatija 1098 i KTM-a RC-8....sto me je prilicno iznenadilo....

Saznao sam od naseg clana koji zivi u Italiji da je tamo izuzetno cenjena i da je hvale po forumima...ali opet Zabari su Zabari i hvale sve sto je njihovo....

Dakle ako neko zna malo vise o ovom motoru ili ga je vozio, mnogo bi mi znacilo da cujem iskustva i misljenja....

 

 

post-220-12879047606416_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

uf uf jel moze na rate... ? :)

 

zar su pored ove lepote bitne sitnice tipa koji ce od konkurencije da skine 0.001s po krugu, za poredjenje sa 1098 i RC8 se ne bih slozio ali su uglavnom nijanse u pitanju koje osim ako ne zivis pored neke staze neces ni primetiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Iskustvo nemam, ali znam, da imam lovu, ne bi mi promakla /po onome sto sam o njoj citao/. To mu dodje misljenje. ;D

A kako je lepa... Nemam reci. Ja ne bih razmisljao. Mislim da ne mozes da se predjes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Samo oprema na njoj vredi puno (ohlins ogibljenje, brembo radialna klesta, izduvi, hidraulicno kvacilo...) , da ne pricamo za ostalo! Ako je povoljno uzimaj i ne pitaj, sigurno se neces pokajati, ima ubitacan zvuk :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Charuga, ima je jedan moj poznanik. Ide ko djavo i tako i trosi. Prilicno ostar motor, ako imas turing afinitete razmisli dva puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Samo oprema na njoj vredi puno (ohlins ogibljenje, brembo radialna klesta, izduvi, hidraulicno kvacilo...) , da ne pricamo za ostalo! Ako je povoljno uzimaj i ne pitaj, sigurno se neces pokajati, ima ubitacan zvuk :D

sve sem izduva na njoj je to fabricka varijanta a ne dodatna. SVaka rsv ima brembo,hidraulicno kvacilo,amortizer volana itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Samo oprema na njoj vredi puno (ohlins ogibljenje, brembo radialna klesta, izduvi, hidraulicno kvacilo...) , da ne pricamo za ostalo! Ako je povoljno uzimaj i ne pitaj, sigurno se neces pokajati, ima ubitacan zvuk :D

sve sem izduva na njoj je to fabricka varijanta a ne dodatna. SVaka rsv ima brembo,hidraulicno kvacilo,amortizer volana itd...

 

Znam sve to, mislio sam u odnosu sa japancima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Charuga, ima je jedan moj poznanik. Ide ko djavo i tako i trosi. Prilicno ostar motor, ako imas turing afinitete razmisli dva puta.

 

Celoga zivota putujem na R-ovima tako da se toga neplasim......razmisljam samo kako da sklopim sve kockice (tj.eure).... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Charuga, ima je jedan moj poznanik. Ide ko djavo i tako i trosi. Prilicno ostar motor, ako imas turing afinitete razmisli dva puta.

 

Celoga zivota putujem na R-ovima tako da se toga neplasim......razmisljam samo kako da sklopim sve kockice (tj.eure).... ;D

Onda bi mogla da ti se dopadne. Srecno u lovu ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Koje je godiste motor?  Masina je neunistiva ako se odrzava, na odrzavanje mislim menjanje ulja i filtera.  Stelovanje ventila pre 45K nije potrebno jer nijednoj kolikoja znam nije bilo potrebno.  Moj Falco je presao 36K i ventili i dalje u toleranciji.  Motor je odlican uzimaj ako mozes, sve sto zelis da znas imas ovde www.apriliaforum.com  BTW  AF1 Racing salje sve delove i potrebstine i za Srbiju bez ikakvih problema a tu sam i ja ako sta zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@RSVMillenian: Lijepo od tebe da si tu, ali valjda nece trebati ako je neunistiva.  ;)

 

Ja se palim na Tuono variantu. Dva cilindra, moment i oprema privlace, ali im cijena pada slobodnim padom.  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ajde da se nepalim previse....sto kaze nas narod prvo skoci pa reci HOP......posle svih ovih Vasih komentara (podrske)...tesko ce mi pasti ako ode pre nego sto se ja "presaberem"....

Mada ko zna..... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ne zelim da te uplasim ali...mozda je slucajnost. Jedan vikend dok sam imao RSV sam se krenuo na miseluk na fruskoj gori jedan a na miseluku dva lika su me zaustavili da pitaju da li imam agregat  za rsv jer je njima crkao a gde god sunasli skupo je bilo do jaja, Malo posle toga ja sam poceo da cvikam i pozurio sa prodajom moje i ako je radila kao sat ali taj V2 je sam po sebi bucan kao i menjac tako da sam non stop strepeo da se nesto ne pokvari. I da sipan je motul 300v u nju i umela je bas lepo da ga srce. A jedno je sigurno ,na sve sto sam seo posle nje ,bilo je u najmanju ruku smesno sto se tice povlacenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

ne zelim da te uplasim ali...mozda je slucajnost. Jedan vikend dok sam imao RSV sam se krenuo na miseluk na fruskoj gori jedan a na miseluku dva lika su me zaustavili da pitaju da li imam agregat  za rsv jer je njima crkao a gde god sunasli skupo je bilo do jaja, Malo posle toga ja sam poceo da cvikam i pozurio sa prodajom moje i ako je radila kao sat ali taj V2 je sam po sebi bucan kao i menjac tako da sam non stop strepeo da se nesto ne pokvari. I da sipan je motul 300v u nju i umela je bas lepo da ga srce. A jedno je sigurno ,na sve sto sam seo posle nje ,bilo je u najmanju ruku smesno sto se tice povlacenja.

 

Nema sta da se na RSV pokvari, ti kojima je trebao agregat su kozna sta s njime radili i uradili.  Agregati su im zaista pouzdani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ne zelim da te uplasim ali...mozda je slucajnost. Jedan vikend dok sam imao RSV sam se krenuo na miseluk na fruskoj gori jedan a na miseluku dva lika su me zaustavili da pitaju da li imam agregat  za rsv jer je njima crkao a gde god sunasli skupo je bilo do jaja, Malo posle toga ja sam poceo da cvikam i pozurio sa prodajom moje i ako je radila kao sat ali taj V2 je sam po sebi bucan kao i menjac tako da sam non stop strepeo da se nesto ne pokvari. I da sipan je motul 300v u nju i umela je bas lepo da ga srce. A jedno je sigurno ,na sve sto sam seo posle nje ,bilo je u najmanju ruku smesno sto se tice povlacenja.

 

Nema sta da se na RSV pokvari, ti kojima je trebao agregat su kozna sta s njime radili i uradili.  Agregati su im zaista pouzdani.

verujem ja tebi i evo stvarno ja sam prodao moju sa 44k pred sezonu i covek se lepo navozao(sem sto je jednom pao)i sto mora da doliva ulje ali inace koliko znam nema nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

ja radin na ovim motorim skoro svaki dan tj. radim u ovlastenom servicu za apriliju,Moto Guzzi i Triumpha.Sta se tice RSV1000R Factory su stvarno neunistivi motori kako je RSVMile reko,ALI ALI ALI su veoma osetljivi na staro ulje.Kad kazem staro ulje je kad se tretira kodaj e auto i ulje se menja kad se setis.Tada pocimlje da se stvara problem kod menjaca (oce da iskace iz prve ili druge brzine) i posto ima hidraulicni spaner lanaca za bregaste motor pocme da zveci koda ce se raspati za koji minut.

Sta se potorsnje tice tice aprilija ima plasticno rezervar koji se razlikuje po zapremini od svakog drugog modela RSV1000R zbog toga kad se izlije debljina zida same plastike ne negde deblja negde tanja.Takoi da potpuno dva ista motora ne drze istu kolicinu goriva u rezervaru.A da ne trose trose i to smao zbog jednog razloga sto niko nece da potrosi vreme da ih fino nasteluje .A to se nemoze uraditi bez diagnostike ili Tune Boy softweara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ja jos nisam dolivao ulje u mog Falca.  Problem je taj sto ljudi neznaju kako se meri ulje u Apriliji.  Ulje se meri tek nakon sto motor postigne radnu temperaturu i odmah nakon gasenja motora a ne posle par minuta.  Ona ima Dry Sump sistem i netreba cekati da se ulje slegne.

 

Sto se tice potrosnje, moj Falco u proseku trosi 34mpg sto je oko 7 litara na100km.  Interesantno je da motor manje trosi na vecim obrtajima.  lampica za gorivo mi se pali na 150 milja sto je 240km i tada sipam manje oko 4.5 US galona ili 17 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Ja lično vozim Shiver,ali znam dosta ljudi koji voze RSV ili Tuono a nisam čuo da je nekome crkao motor  ??? Ulje je najbitnija stvar kod tih motora,na  5000 km trči u servis na zamenu,sve ostalo je o.k. Od servisera imaš Bugarskog-Kart moto i servis UNI group u Višnjičkoj,svi u saradnji sa Piaggio Hrvatska,generalnim distributerom za ovaj deo Evrope,ali otom potom,ako kupiš motor javi se,daću ti sve informacije koje znam .Srećno sa kupovinom  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Zamena ulja je vrlo jednostavna kad je jednom uradis.  Za to nemoras bas u servis i nemoras na 5000km da menjas ulje.  Ja menjam na 5000 milja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Zamena ulja je vrlo jednostavna kad je jednom uradis.  Za to nemoras bas u servis i nemoras na 5000km da menjas ulje.  Ja menjam na 5000 milja.

 

pa dobro Dejo izvadi poskora iz dzepa.makar ulje nije skupo i americi kao u Srbiji.Ja na svom motoru menjam ulje izmedju 3500km i 4500km.To sa oni kazu mozes 6000 mi ili 10000km od menjanja do menjana ja neverujem ako se vozi vise od 60% u gradu.ako vozis auto put to je neka druga prica

Jer nezaboravimo da je cisto ulje u motoru oko 30% servisa kad kazme to mislim na to da svakom promenom uljai mate 30% manje sanse da se nesto pokvari unutar motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Hvala na savetu  ;D ali nisam napomenuo da ja menjam ulje i na kraju i na pocetku sezone nevezano za kilometrazu.   Inace ulje nije skupo, 12 dolara litar.  Inace servis kaze svakih 6000 milja pa je meni zao pa zato menjam na 5000. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja