Jump to content

Moto Zajednica

V akcija dobrovoljnog davanja krvi, Beograd, 19.09.2009.

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

01. Dr. Bane

02. thelord

03. Arakis

04. dimac

05. Skols The Vampire

06. zlajabgd

07. Hacky

08. Popsy

09. Fibra

10. Jager

11. Beba

12. Davidoff

13. Miško_kolo (žena dolazi al' ne daje krv)

14. KochaMatori de da krvarim kao 13-ti jos mogu da zaborave da izvade pa da presusim jadan

15. KochaMladji svecano po prvi put, prebacio 18-tu

16. BrmBrm

17. Vuja

18. FG

19. Rasha

20. Pablo

21. Lancia 88

22. Popaj

23. spettacollo (izvini Busmane, uzeh ti broj)!

24. OpFor

25. Turbopedja

26. Poison girl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ako se pojavi neko sa MZ-om ko do sada nije na Forumu dobiće nalepnicu MZ Svet-a za svoju mašinu.

 

To se ne prodaje, može samo da se dobije na poklon.  :)

 

Ostalo je i par majci MZ Svet-a. To moramo da prodamo po ceni po kojoj su i druge majce jer smo u ovom poslu loše prošli. Prvo su članovi dali pare, pa smo čekali 100 godina dok su odštampali zbog ''prevelikog obima posla'' da bi nam na kraju dali manju količinu od naručene jer su u međuvremenu cene skočile. Par komada ćemo podeliti MZ fanovima iz Hrvatske, Mađarske i Poljske pa 'ajde bar da dostignemo nulu u prihodu Asocijacije. ::)

 

Nego, jel' mogu razvedeni da čitaju jelovnik ili makar onaj deo o poslasticama?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Toxicity
  • Motocikl: enduro u srcu! duša na krosu!

01. Dr. Bane

02. thelord

03. Arakis

04. dimac

05. Skols The Vampire

06. zlajabgd

07. Hacky

08. Popsy

09. Fibra

10. Jager

11. Beba

12. Davidoff

13. Miško_kolo (žena dolazi al' ne daje krv)

14. KochaMatori de da krvarim kao 13-ti jos mogu da zaborave da izvade pa da presusim jadan

15. KochaMladji svecano po prvi put, prebacio 18-tu

16. BrmBrm

17. Vuja

18. FG

19. Rasha

20. Pablo

21. Lancia 88

22. Popaj

23. spettacollo (izvini Busmane, uzeh ti broj)!

24. OpFor

25. Turbopedja

26. Poison girl

nisam se dopisala jer sam malokrvna al imam volju da pomognem  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pozdrav,

 

Jageru, treba da vidis sa Pablom oko bilo kakvih stampanja bilo cega, razuemm da je u pitanju dobra namera, ali ipak....

 

Okey. Videću sa njim na PP da ne gušim ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Pa, ovako...

[glow=red,2,300]Pasulj, kao i obično, preukusan, pun mesa i vruć... [/glow] Moguća i iznenađenja.

Sokovi hladni, a možda i još ponešto...

Šta biste još hteli? ??? :)

 

Možda ovo http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=40519.0

 

ajmo ljudi.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

danas na tv-u ,mislim studio b i b-92, apeluju na davaoce krvi,jer su zalihe krvi na minimumu

 

mozda je ovo sansa da se napravi jos bolja medijska promocija od one koja je planirana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

danas na tv-u ,mislim studio b i b-92, apeluju na davaoce krvi,jer su zalihe krvi na minimumu

 

mozda je ovo sansa da se napravi jos bolja medijska promocija od one koja je planirana

 

Mudro zboriš, Zlajo!

Da li se zna hoće li neka medijska kuća pošteno propratiti ovu akciju? Trebalo bi ih zvati što više, da se čuje to....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

danas na tv-u ,mislim studio b i b-92, apeluju na davaoce krvi,jer su zalihe krvi na minimumu

 

mozda je ovo sansa da se napravi jos bolja medijska promocija od one koja je planirana

 

Mudro zboriš, Zlajo!

Da li se zna hoće li neka medijska kuća pošteno propratiti ovu akciju? Trebalo bi ih zvati što više, da se čuje to....

 

Spremni smo i radićemo kao i uvek, sve što se može. Ali će verovatno biti kao i uvek: ako se tog dana dese neke za njih važnije vesti, onda smo u drugom planu.

Subota je pa nam ostaje da se nadamo da vikendom političari slabije rade, od toga zavisimo, ništa drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

ja bih izneo jedan predlog za davanje krvi(ako je kasno za 19-ti, onda sledece davanje)

 

Trebalo bi davanje krvi organizovati na trgu republike, u autobusu koji je tu parkiran

jeste da je u pitanju centar grada,ali medijska propracenost bi bila veca,

 

motore bi parkirali na platou kod konja,sama pojava veceg broja motora bi izazvala i vecu paznju prolaznika,dece......

i sami znate koliko ima setaca u centru kada je lepo vreme,

dok traje davanje krvi, a to moze biti i 2-3 sata druzili bi se sa decom i prolaznicima i delili flajere o bezbednosti u saobracaju

 

priznajem da bi bilo nezgodno da se jede pasulj na trgu republike,ali i da posle davanja krvi odemo do 25 maja (ili kaliimegdan,usce,)

 

mada mozda treba razmisliti i o ideji da se pasulj jede na trgu,normalno i ko god zeli mogao bi da proba pasulj

 

ipak je u pitanju humanitarna akcija i promocija "dobrih i  finih" bajkera, tako da je pasulj u drugom planu

 

malo smo zabaceni na 25 maju i niko nas tu ne vidi,a trebalo bi da nas vide ,jeste da ima dosta prostora na platou ali

 

druzenje i nije neki problem i na trgu

 

sta mislite??

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Zlajo, kako si to mislio da mi onemoćali od davanja krvi idemo IGDE? ;D ;D ;D

Ima da se jede tamo i to je to ;)

 

poenta je bila da se ,pojavimo pred sto vise ljudi i da sto vise ljudi vidi bajkere koji daju krv,

kao sto rekoh pasulj moze i na trgu

 

 

p.s. ne verujem da ces posle davanja krvi toliko onemocati ,pa ce te pasulj spasiti

krv daje po 3 ili 4 davaoca,tako da davanje krvi zna i da potraje par sati, pa ces toliko i cekati pasulj

 

ali posle davanja zavod za transfuziju daruje, sokic,keks i cokoladicu za prvo prezivljavanje....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

krv se daje zbog reklame...?

Nisam tako shvatio tu pricu ali mozda gresim, ne znam.

 

Svaki pokusaj komercijalizovanja humanitarne akcije izjednacice nas sa svim ostalim komercijalizovanim humanitarcima - snimajte me, dobar sam i skroman. Takvih nam je valjda dosta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Pozdrav,

 

krv se daje zbog reklame...?

Nisam tako shvatio tu pricu ali mozda gresim, ne znam.

 

Svaki pokusaj komercijalizovanja humanitarne akcije izjednacice nas sa svim ostalim komercijalizovanim humanitarcima - snimajte me, dobar sam i skroman. Takvih nam je valjda dosta?

 

mislim da si s jedne strane u pravu. ali isto tako mislim da s druge strane i nisi :)

 

krv dajemo jer ona moze da spasi neciji zivot.

 

a reklamu pravimo jer i ona, u slucaju motociklista takodje moze da spasi neciji zivot. za razliku od od onih koji reklamiraju svoje davanje krvi da bi odredjena televizijska frekvencija bila vise gledana nego druga frekvencija....mislim da je ta vrekvencija 92MGz ili Hz nisam siguran bas sad...\

 

u svakom slucaju ja mislim da ne treba olako odbaciti zlajin predlog. naprotiv, treba ga razraditi u detalje. npr. ko kaze da se davanju krvi na trgu ne bi prikljucio i n broj slucajnih prolaznika kojima se motocikli na gomili ucine atraktivnim. takodje, na trgu bismo mogli razdeliti daleko vise flajera. ja sam ih prosli put delio gore kod 25. maja i svi koji su bili na raskrsnici znaju da su te raskrsnice, vikendom u to vreme prazne. tek po koje vozilo.

 

znaci, ja sam zlaju razumeo da on ne govori o samoreklamerstvu nego o hepeningu na centralnom graskom trgu gde je davanje krvi jedna od humanitarnih i drustveno-korisnih akcija koje se tu dogadjaju istovremeno u organizaciji AMS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Cek, cek, ako ste protiv reklame, zasto se onda ide u "paradu" kroz grad?

Ljudi smucicemo se gradjanima, svako malo pa mi kao nesto defilujemo ??? ???

Akcija rasturanja letaka - DA

Davanje kravi - DA (iako na zalost ja ne mogu da dam)

Paradiranje ??? - kontraproduktivno

 

Zar nije pametnije da se oderedi jedan dan u godini kada cemo defilovati gradom. Jedan i ni jedan vise!!!

Kao komsije u Bugarskoj, masovno. Ovako nas 30-40, pa makar i 100 mozemo samo da privucemo simpatije nasih clanova, i pojedincima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Pozdrav,

 

krv se daje zbog reklame...?

Nisam tako shvatio tu pricu ali mozda gresim, ne znam.

 

Svaki pokusaj komercijalizovanja humanitarne akcije izjednacice nas sa svim ostalim komercijalizovanim humanitarcima - snimajte me, dobar sam i skroman. Takvih nam je valjda dosta?

 

ali ja sam stvarno dobar i skroman,

i treba da se komercijalizuju one vrednosti kojih u ovom drustvu nema,pa i davanje krvi

uostalom pred proslo davanje krvi, tj na sam dan davanja gostovali su na studiju b saxi i vuja, i to je neka vrsta "reklame"

pa o toj pozitivnoj bajkerskoj reklami pricamo u vise tema na forumu i to nam je potrebno,nesto "pozitivno", negativnog ima dovoljno i bez naseg uticaja.

 

i kad su bili deda mrazovi i paketici i donacije za sremcicu i kulinu,mediji su pozivani da proprate takve akcije

ako smo to hteli da uradimo samo radi nase savesti ,mogli smo i bez medija.

 

tako i krv mozemo dati, svakog dana prolazim pored zemunske bolnice,u njoj zavod radi od 08-19,

cak daju sendvice umesto onih krekera, ali nije to ono sto zelimo...jelte

 

nema ni jednog razloga da se stidimo nasih postupaka ,za koje nema dileme da su ispravni i potrebni ovom drustvu,

 

uostalom reklama se placa i to se skupo placa,ovo ne bi bila klasicna reklama

 

prosto treba iskoristiti trenutnu situaciju i apele da nema krvi dovoljno i da se pozivaju davaoci i da se neke operacije odlazu...

mi smo akciju za 19-ti pokrenuli pre cele ove frke oko nedostatka krvi...pa sto da ne

iskoristimo trenutnu situaciju...............

 

a sto se lokacije tice ,centralni gradski trg je sigurno bolja lokacija...iz vise razloga

 

p.s. ovo je ipak samo nasa diskusija, unutar foruma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

naglasavanje necega sto radimo, a da pritom nemamo pojma koliko cemo jedinica uopste izvuci, meni apsolutno izgleda kao samoreklamiranje, ali iz ociju drugih zaista mozemo izgledati kao zalazak u zonu komercijalizacije cele price. Sve ono sto mi relativno diskretno ucinimo po pitanju medijskog predstavljanja akcije objektivno je usmereno ka sirenju te price i na druge, bilo da smo o Sremcici a bilo da smo na 25.maju. Ukoliko jos vise budemo naglasavali to sto radimo, onda ce to u jednom momentu postati svrha samo sebi bojim se.

 

Poseban je problem organizacija cele te price na Trgu, iako nemam nista protiv licno da se neko drugi prihvati te organizacije. Mozda se to samo meni cini slozenim, mozda je nekom drugom to lako za uraditi. Veliko je pitanje koliko sam ja uopste merodavan za ocenjivanje spram svog skromnog organizacionog iskustva. Eto, mozda vredi probati, definitivno ne mora nuzno ostati samo diskusija unutar foruma, sto da ne?

 

Vec naredno davanje krvi bi trebalo da bude u januaru, mozda i to moze da se resava negde gde se meni cini da je slozeno za organizaciju a ispadne da je ipak prosto nekom drugom. Ja vec sada pristajem, ako je moje licno misljenje nesto znacajno.

 

Defile kroz grad je uvek imao za cilj skretanje paznje na motocikl sa aspekta voznje na oba tocka, disciplinovano i u propisanoj opremi. Cist potpis da se zna da nisu jedini oni na jednom tocku, bez kategorija, tablica, kaciga i slicnog. To je uglavnom ideja svakog defilea. Smucicemo se ljudima - mozda. Gde god da smo se pojavljivali bili smo atrakcija, upravo zbog stila voznje. Nije bilo simptoma mucnine, sto ne znaci da ih nece biti vremenom. Moguce, ali za sada su nas samo zvali u defile sa vise strana i na vise mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Pozdrav,

 

naglasavanje necega sto radimo, a da pritom nemamo pojma koliko cemo jedinica uopste izvuci, meni apsolutno izgleda kao samoreklamiranje,

 

ako poredimo broj prijavljenih do danas...25 ljudi a do akcije ima jos 9 dana

na prosloj akciji davanja krvi tj. za 1 maj ,na 6 dana pre akcije bilo je prijavljeno samo 8 ljudi

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=34564.140

 

mozemo ocekivati da ce biti jos bolji odziv nego za 1 maj,te da ce biti prikupljeno vise jedinica krvi.

normalno  jedan baner na forumu ne bi skodio ,da skrece paznju na akciju davanja krvi

 

na trgu vec stoji autobus zavoda,znaci krv se moze tu dati bez ikakvih problema

sta nam treba ...parking za motore na mestu gde nije planirano parkiranje.

 

lancia88@

jeste slozeno za organizaciju,ali i relly je bio slozen u odnosu na bjb vikend voznje

pa je ipak odradjeno kako treba......i na sledecem ce sve izgledati lakse i bolje

 

ako je potrebna pomoc oko takvih organizacija,zovite pomoc

na ovom forumu ima dosta ljudi koji su spremni da pomognu, u bilo kom vidu pomoci

 

uostalom ti i ja se nismo znali,dok se nismo upoznali u tehnomarketu kupujuci pleyere i tv za decu u sremcici.

 

samo pomislim na gospodu koja ce dan posle nas organizovati skup u Beogradu(parada)

pa organizaciono je to mnogo komplikovanije od naseg davanja krvi....

 

ako nesto znaci ,oko ovog davanja krvi imate moju pomoc oko organizacije

za onu u januaru ,necu moci da se prikljucim jer januar nisam ovde

 

procitah ovo u planu za 2009-tu:

6. Nacionalizacija društveno odgovornih akcija

(Akcija za Uskrs, Dobrovoljno davanje krvi, Deda Mraz Akcija, Sađenje moto-drveta) će se pstvarivati širenjem pozitivnih talasa ka gradovima koji do sada nisu ugošćavali ove akcije, kao i jačanjem jezgra u mestima koja su već bila domaćini ovim akcijama. U planu je i pokretna akcija davanja krvi od mesta do mesta autobusom Zavoda za transfuziju, kao i akcije prikupljanja polovne odeće i obuće  za decu ometenu u razvoju u Kulini.

 

ovo sa autobusom po srbiji je stvarno komplikovana akcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

ako dobro shvatam diskutujete o tome da li ce u vecoj ili manjoj meri mediji odnosno javnost propratiti nase davanje krvi?

 

lancia je za opreznost i odmereno prisustvo medija/javnosti a zlaja je da se "puca iz svih oruzja" ali i jedan i drugi ne sporite da je prisustvo u medijima/javnosti pozeljno.

 

shvatam problem na koji lancia zeli da ukaze: zatrazimo dozvolu da na trgu odradimo akciju davanja krvi, pozovemo medije da to proprate, objavimo vise-manje pompezno javnosti da ce to i to biti tada i tada na trgu... i onda dodje 25 motora. fijasko?

 

a opet, prakticno nema ko na trgu nije pravio svoju manifestaciju. trg su punili do vrha hiljadama i stotinama ljudi razne organizacije, koristile su ga za komercijalne reklamne akcije razne kompanije a bogami vidjao sam cesto da su gradske vlasti davale trg i raznim marginalnim organizacijama na cije manifestacije retko ko od prolaznika da je i obracao paznju ili ih uopste nije ni primecivao da su tu.

 

uostalom gradski trgovi zato i postoje...da se na njima svasta nesto desava. zato sam malopre i podrzao zlajin predlog. rizik da mali(?) broj motora, mali(?) broj prikupljenih jedinica krvi, mali(?) broj ljudi oko autobusa...lici na fijasko postoji al po meni nije tako veliki ako se uzme u obzir da je istovremeno sa davanjem krvi tu i deljenje letaka, tu su parkirani motori koji gradjanima ukazuju na prisustvo dvotockasa u saobracaju jednako kao i defile, tu je i daleko neposrednija i direktnija komunikacija sa gradjanima, setacima, decom...

 

druga je stvar ukoliko je zlajin predlog za ovu konkretnu akciju zakasneo. ako su pripreme i dogovori odmakli odradimo u tom slucaju akciju tamo gde smo i do sada a potom mozemo nastaviti sa diskusijom da li i kada preci na trg. ja bih, ako se licno pitam, trg stavio kao lokaciju br. 1 za svako nase buduce okupljanje na ovu i slicnu temu.

 

takodje, slazem se sa shejtanom da defile sa 20tak ili 30tak motora vise ne moze da impresionira beogradjane. imali su priliku da to vide vise puta, potom da vide defile 100 motora sa deda-mrazovima na njima, potom da vide 200 motora kako krece i vraca se sa relija, videli su uostalom i 300 i vise motora na protestu za smanjenje registracije...tako da... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja