Jump to content

Moto Zajednica

Drugo odrzavanje kursa bezbedne voznje

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Na osnovu usvojenog Godisnjeg plana rada 2009 na sednici UO od 18.01.2009., Asocijacija Motociklista Srbije organizuje besplatni program obuke vozaca motocikala pod nazivom 'Kurs bezbedne voznje'.

 

Kurs bezbedne voznje obuhvata teorijski i prakticni deo, tj. 4h predavanja u ucionici i 4h vezbanja voznje na poligonu.

 

Teoretski deo kursa je podeljen na 4 teme:

1. Uvodni deo gde cemo pricati O kursu, o Asocijaciji, o potrebi realizacije ovakve edukacije, o bitnosti nosenja moto opreme uz primere opreme koja je 'odradila' svoje.

 

2. Tehnika upravljanja motociklom, gde cete cuti osnovne i napredne stvari o motociklu, polozaju sedenja, o kocenju, kontra upravljanju, teoriji krivine i tada cemo objasnjavati teoretski sve poligonske vezbe koje cemo na poligonu vezbati;

Predavanje vrsi Lazar Kovacevic, Diplomirani inženjer - Master Mašinskog fakulteta sa odseka za Motorna vozila, na forumu poznatiji kao 'Evilzo'.

 

3. Ponasanje u saobracaju, sto ukljucuje konkretne savete o defanzivnoj voznji i skeniraj-proceni-uradi tehnici koja treba da se primeni radi povecanja sopstvene bezbednosti;

Predavanja vrse instruktori A i B kategorije iz autoskole Vir.

 

4. Prva pomoc, u okviru cega cete moci da cujete konkretne savete prilikom zbrinjavanja povredjenog u smislu sta treba i ne treba raditi;

Predavanje vrse edukovani strucnjaci iz oblasti medicine i prve pomoci.

 

Poligonski deo kursa ce se desavati na poligonu autoskole Desetka Plus, u okviru kompleksa sportskog centra Banjica. Obezbedicemo cunjeve kojima ce poligon biti obelezen i nasu redarsku sluzbu, a samoj akciji ce prisustvovati i pripadnici saobracajne policije i kola hitne pomoci.

 

Teoretski deo je planiran da se obavi u Auto Skoli Vir, na Novom Beogradu, na adresi Jurija Gagarina 235, u Petak od 19h do 23h. Zbog ogranicenja u dimenziji same ucionice, potrebno je da se zainteresovani polaznici ovog kursa jave i time rezervisu svoje mesto. Trenutni maksimum je 15 polaznika po odrzavanju kursa.

 

Poligonski deo ce biti odrzan u Nedelju, 30. Avgusta, na poligonu autoskole Desetka Plus na Banjici, od 10h do 15h.

 

Dakle, evo rasporeda:

 

Petak 28. Avgust, 19h - 23h -> Teoretski deo kursa

Nedelja 30. Avgust, 10h - 15h -> Vezbanje na poligonu

 

Ovaj kurs je besplatan za polaznike, ali cemo organizovati mogucnost dobrovoljne donacije polaznika (recimo 500-1000 dinara) kao nacin da pomognete Asocijaciji da nastavi sa ovakvim programom. Taj novac ce biti upotrebljen za unapredjenje kursa, kao i za eventualno dovodjenje strucnjaka iz za kurs relevantnih oblasti. Trenutni fond nam je 2000 dinara od cega cemo ove nedelje kupiti cunjeve za poligon.

 

Vazne napomene:

 

- Svi polaznici kursa su obavezni da imaju polozeno za A kategoriju (zato sto mi nismo ustanova koja je za to ovlastena), onda da na poligonski deo vezbe dodju svojim motorom koji mora biti uredno registrovan i ispravan i finalno da pred pocetak kursa potpisu izjavu o prihvatanju rizika i odgovornosti tokom odrzavanja kursa. Ako vozite skuter, mozete prisustvovati kursu, ali je potrebno da imate polozen PSP.

 

- Samo polaznici teoretskog dela kursa ce moci da vezbaju poligonske vezbe u Nedelju!

 

- Prijavite se na kurs tek posto ste sigurni da cete doci na teoriju i poligon! Imamo ogranicen broj mesta!

 

Na kurs se mozete prijaviti slanjem mejla na adresu 'ams@bjbikers.com', u kome cete navesti svoje ime i kontakt telefon radi potvrde prijave. Za sva pitanja se mozete javiti Lazaru (evilzo na forumu) ili slanjem mejla na adresu 'ams@bjbikers.com'.

 

Vidimo se u Petak! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

Meni je zao sto sam daleko rado bih dosao ...Voleo bih zbog toga kada bi bilo moguce napraviti snimak pa staviti na net da se vidi i cujesta i kako treba,posebno me zanima to sa kontra volanom!Lep provod...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Meni je zao sto sam daleko rado bih dosao ...Voleo bih zbog toga kada bi bilo moguce napraviti snimak pa staviti na net da se vidi i cujesta i kako treba,posebno me zanima to sa kontra volanom!Lep provod...

 

Pokusacemo do kraja ove sezone da napravimo ovakvo jedno desavanje i u Novom Sadu. To ce ti biti vec malo blize ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Jel ce biti nekih novih stvari ili ko je bio prvi put bio je i to je to?

 

Bice cak malo sazetije na teoriji nego prosli put, shvatili smo da je onoliko detaljno upustanje preobimno. Poligon ce biti isti kao prosli put. Svako ko nije jos uvijek siguran moze da ponovi kurs naravno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

To ce objaviti Pablo. Mislim da ce biti objavljeno cim se prijavi prvih 15 ljudi i svakako vece ili jutro prije teoretskog dijela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Meni je zao sto sam daleko rado bih dosao ...Voleo bih zbog toga kada bi bilo moguce napraviti snimak pa staviti na net da se vidi i cujesta i kako treba,posebno me zanima to sa kontra volanom!Lep provod...

 

Pokusacemo do kraja ove sezone da napravimo ovakvo jedno desavanje i u Novom Sadu. To ce ti biti vec malo blize ;-)

Nadam se da ce uspeti za NS posto u petak nemogu ,a nedelju kad bi mogao nemogu zato sto nisam bio u petak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ko nije isao prvi put, savetujem da ide sada...bilo je vrlo poucno, svasta se saznalo!!! ;D

 

Kao npr. da nečiji motor ima zaustavni put 4 metra  :D :D :D

 

 

Stvarno kurs je jako koristan i omogućava da posle vožnja bude interesantnija i naravno bezbednija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Ako ima mogucnosti,mozda je bolje pomeriti poligon za subotu,u nedelju prognoziraju pljuskove i pad temperature   :'(

 

http://www.weather2umbrella.com/umbrella/clients/bgd_10days_site_new.php

 

da, videli smo prognozu, ali verujem da ce biti veoma nezgodno menjati nedeljni termin iz vise razloga.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prvi kurs je po mom i mišljenju mnogih bio pun pogodak! Uopšte nije važno ko koliko ima kilometara pod du*etom i šta misli o sebi kao vozaču, sigurno će biti detalja koje ili ne zna ili čak je i prvi put čuo.

Svako novo znanje povećava nam šanse da preživimo u ovoj džungli na asvaltu.

 

Obavezno dođite!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Pozdrav drugari,

 

U petak nikako ne mogu da dodjem jer radim popodne  od 14:00 do 22:00, ali bih svakako dosao u nedelju.

Ako nije problem, kad vec ne mogu da ucestvujem, bar da gledam sta se radi ... jel ok ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Videsmo se na Bubanj Potoku, je l' tako? :D

 

Princip je da je pohađanje teorijskog dela uslov za praktični deo ali bilo bi vrlo lepo da dođeš da vidiš kako se radi, bar da vidiš Lazu kojom lakoćom nam pokazuje sve vežbe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 - Tamno Siva :)

Bilo bi lepo da se objavi spisak odmah nakon prijavljivanja poslednjeg coveka ili makar ubrzo, da ljudi ne bi planirali petak za teoriju ako uopste i nisu na spisku.

Mogao bi i sada spisak da se objavi ko je vec prijavljen taman da ljudi znaju koliko ima slobodnih mesta jos.

 

Ja sam se jos juce prijavio, i nikakvu potvrdu nisam dobio, nadam se da sam na spisku :)

 

A par drugara ne mogu da stignu ali BAS podrzavaju ovo desavanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Bilo bi dobro da dok cekamo spiskove, ljudi koji su poslali prijavu putem mail-a i ovdje napisu potvrdu da su se prijavili, tako odmah mozemo znati koliko u svakom trenutku ima prijavljenih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Evo spiska trenutno prijavljenih:

 

Predrag Blagojevic - Ferlauf

Ristanovic Marko - mrxfon

Boban Sremcevic - jobefett

Slobodan Bulajic

Maja Vrbanovic

JIMMY- Nikca Divjak

Rade Djuran - Busman

Djordjevic Dusan - Hacky

Viktorija Bugarčić - viktorijab

Tomislav Vukivevic - Tomislav

 

Potvrdicemo svakome pojedinacno i mejlom, ali zbog ostalih spisak objavljujemo. Trenutno ima mesta za jos 5-6 ljudi.

 

Plan za Novi Sad cemo objaviti uskoro, ali cemo se svakako potruditi da se u Septembru to desi.

 

Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja