Jump to content

Moto Zajednica

Nisam bajker, ne planiram da budem, ali...

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1576 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

...uskreno Vam zavidim sto vozite 'iz meraka'.

 

Ne bih menjao cetiri tocka i karoseriju (zatvorenu) za dva, pa jos vetrovita i kisovita....nikad!

 

Medjutim, ono sto me nervira kod vozaca sa vise tockova je to sto nikad nece da voze bez razloga, onako kako vi to radite. Meni cesto dodje da sednem u kola i vozim sa nekim potpuno izmisljenim razlogom, ali to obicno moram sam, eventualno sa zenom & decom (kad su raspolozene).

 

Dugo vec 'posecujem' ovaj sajt, i nekako mi uvek bilo bezveze da se registrujem s obzirom da su svi ostali (koliko vidim) bajkeri, ili bar zele da budu, ali eto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pravo zboris prijatelju, ja cesto izadjem na drum a nemam pojma gde sam krenuo, a kada me neko pita gde idem kazem da ne svakoj raskrsnici imam 3 mogucnosti.........inace dobro ti nama dosao.....a sada ja odo na drum a gde idem to ni ja sam neznam ali uskoro cu saznati.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Dobrodosao druze.

Posto, kako kazes, cesto navracas na forum imas dobre izglede da promenis misljenje. ;) Imamo slucaj gospodje koja do skoro nije mogla da zamisli putovanje motorom, a sad je navucena samo tako, i jedva ceka da ponovi skorasnju voznju. :) Tako da... nikad ne reci nikad. Tek kad probas videces da takav merak mozes doziveti samo sa duplo manje tockova i bez karoserije.  ;)

Dok se ne navuces na motore, ne vidim razlog da i ti ne vozis auto iz uzivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

Meni cesto dodje da sednem u kola i vozim sa nekim potpuno izmisljenim razlogom

 

 

Pa ti si brate rodjen za motoristu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1576 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Pa ti si brate rodjen za motoristu  ;)

 

A ko je rekao da vi (motoristi) imate monopol na besciljne voznje? :D

 

Necu da kazem nikad, ali je malo verovatno...

Vozac sam 18 godina. Kao klinac sam sedao i na dva tocka, ali me nije uhvatila zaraza. Istina, ima bar 15 god da nisam seo na motor kao vozac, a nikako mi nisu jasni oni koji se na motore navuku sa zadnjeg sedista (poznajem nekoliko bajkera, pa se povremeno nadjem na zadnjem sedistu na kracim relacijama)..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Pa ti si brate rodjen za motoristu  ;)

 

A ko je rekao da vi (motoristi) imate monopol na besciljne voznje? :D

 

 

 

Zajasi ti odgovarajuci motor, uhvati lepo vreme i jos lepse puteve, pa se javi da pricamo.  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1576 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Da se razumemo nesto - ja ne iskljucujem mogucnost da jednog dana kupim i nesto na dva tocka, pa lepo vreme, pa subota  popodne (da izbegnemo vikendase u povratku kucama), pa tako to...

 

Ali, kisa, blato i 4x4 pogon...servo, klima, Curacion 

u pozadini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Na motoru ti ne treba, ni klima, ni 4x4, slusalice su  u usima, ni putevi nekakvi, ma nista! 

Ides gde ti se ide, stanes gde ti se stane, prolazis gde ti se prolazi,... i sto je najbitnije, deca uvek trčkaraju oko tebe i keze se  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1576 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Kepo, kao vozacu Africe (ovo cu da pojasnim malo nize), verujem da ti nista od onog sto ja nabrojah nije potrebno, ali meni je komfor obavezan.

 

Da probam da predocim nesto - moj poznanik, 'covek u godinama' (46, ja imam 37) vec neko vreme ima motore. Nemojte me pitati koji model i sl. - ne razumem se dovoljno - uvek BMW, velike zapremine, je l' se to u svetu 2 tocka zove enduro - prednji blatobran visoko od gume, a guma za asfalt? Prosle godine, presao celu Italiju (bukvalno, bio je i na Siciliji), bilo mu malo, pa otisao i do krajnjeg juga Grcke. Sve to sa suprugom iza sebe. Proletos je kupio kombi, i dao da ga prerade da moze da 'utera' motor u njega, a kad zatreba i da prespava u njemu - sad kombijem vozi motor autoputevima, a onda se motorom vozika 'u lokalu'.

 

E, kad mi finansije doguraju da mogu i ja sve to tako, onda cu mozda i da kupim motor.

BTW, pored nabrojanog, u garazi mu je i Land Cruiser :)

 

 

Pojasnjenje za Africu - ta vrsta motora mi je uvek delovala kao najvise 'hard core'. Imam utisak da vi koji vozite to, Yamahu XT, ili goreopisani BMW (kako god se zvao), najvise uzivate u voznji. Takvi motori kao da govore da vozacu nije bitno gde ide, koliko dugo ce da vozi, i, mozda najvaznije, kojom brzinom ce da vozi.

Ja sam pomalo manijak kad vozim. Kazem 'pomalo' zato sto kad sam sam u kolima, na praznom putu koji dobro poznajem, vozim mnoooooogo brze nego sto bi mi lekar preporucio, ali kad imam nekog u kolima, i kad ima drugih ucesnika u saobracaju, normalizujem se. Potpuno razumem zelju za velikom brzinom, ali mi je bezbednost vaznija.

 

I, ja sam od onih koji se sklone skroz u desno kad vide bajkera u retrovizoru. Ako ja moram da guslam Ibarskom za sleperom, ne mora i on. Ali, kad mnogo pre cujem nego vidim bajkera iza sebe, ne sklanjam se. Cak, ako vidim automobile iz suprotnog pravca, idem skroz do bele linije. Ne da bih njega isterao u suprotnu traku, vec da ga nateram da uspori, makar samo kroz sledecu krivinu. I to uvek upali. Nisu ni 'ovi na R-ovima' samoubice. Samo misle da su neranjivi. A moj utisak (18 godina vozackog staza na 4 tocka sa karoserijom) je da su vozaci Africa i sl. najmanje skloni tome.

 

BTW, posedujem Yuga koji je vrsnjak moje vozacke dozvole, ali, sticajem  okolnosti, mnogo vise vozim druge, nove, jake automobile. Izuzev silazaka sa asfalta koji su za Yuga previse avanturisticki, potpuno jednako se ponasam za volanom svakog automobila, pa ako Vam se desi da Vam se npr. Q7 pomeri u stranu, nemojte da se cudite :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kepo, kao vozacu Africe (ovo cu da pojasnim malo nize), verujem da ti nista od onog sto ja nabrojah nije potrebno, ali meni je komfor obavezan.

 

Da probam da predocim nesto - moj poznanik, 'covek u godinama' (46, ja imam 37) vec neko vreme ima motore. Nemojte me pitati koji model i sl. - ne razumem se dovoljno - uvek BMW, velike zapremine, je l' se to u svetu 2 tocka zove enduro - prednji blatobran visoko od gume, a guma za asfalt? Prosle godine, presao celu Italiju (bukvalno, bio je i na Siciliji), bilo mu malo, pa otisao i do krajnjeg juga Grcke. Sve to sa suprugom iza sebe. Proletos je kupio kombi, i dao da ga prerade da moze da 'utera' motor u njega, a kad zatreba i da prespava u njemu - sad kombijem vozi motor autoputevima, a onda se motorom vozika 'u lokalu'.

 

E, kad mi finansije doguraju da mogu i ja sve to tako, onda cu mozda i da kupim motor.

BTW, pored nabrojanog, u garazi mu je i Land Cruiser :)

 

 

Pojasnjenje za Africu - ta vrsta motora mi je uvek delovala kao najvise 'hard core'. Imam utisak da vi koji vozite to, Yamahu XT, ili goreopisani BMW (kako god se zvao), najvise uzivate u voznji. Takvi motori kao da govore da vozacu nije bitno gde ide, koliko dugo ce da vozi, i, mozda najvaznije, kojom brzinom ce da vozi.

Ja sam pomalo manijak kad vozim. Kazem 'pomalo' zato sto kad sam sam u kolima, na praznom putu koji dobro poznajem, vozim mnoooooogo brze nego sto bi mi lekar preporucio, ali kad imam nekog u kolima, i kad ima drugih ucesnika u saobracaju, normalizujem se. Potpuno razumem zelju za velikom brzinom, ali mi je bezbednost vaznija.

 

I, ja sam od onih koji se sklone skroz u desno kad vide bajkera u retrovizoru. Ako ja moram da guslam Ibarskom za sleperom, ne mora i on. Ali, kad mnogo pre cujem nego vidim bajkera iza sebe, ne sklanjam se. Cak, ako vidim automobile iz suprotnog pravca, idem skroz do bele linije. Ne da bih njega isterao u suprotnu traku, vec da ga nateram da uspori, makar samo kroz sledecu krivinu. I to uvek upali. Nisu ni 'ovi na R-ovima' samoubice. Samo misle da su neranjivi. A moj utisak (18 godina vozackog staza na 4 tocka sa karoserijom) je da su vozaci Africa i sl. najmanje skloni tome.

 

BTW, posedujem Yuga koji je vrsnjak moje vozacke dozvole, ali, sticajem  okolnosti, mnogo vise vozim druge, nove, jake automobile. Izuzev silazaka sa asfalta koji su za Yuga previse avanturisticki, potpuno jednako se ponasam za volanom svakog automobila, pa ako Vam se desi da Vam se npr. Q7 pomeri u stranu, nemojte da se cudite :D

 

E, ako je sve ovo ovako, a ne voziš motor, bolje da ne počinješ.  Odlepićeš!!!

Ako na svu tu vatru doliješ ulje sa KTM AVD, onda si j**o čvorka.

Bježi s ovog foruma, dok još nije kasno!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Поздрав. Овде ће да те "преваспитају". Већ те видим на крузеру, али не Ленд Крузеру...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1576 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

neslusaj ti njih samo ti cepaj jugica ali se vozi sa nama ipak treba neko i satore da nosi. ;D ;D ;D

 

A ne...

 

Taj krs je nuzno zlo za prevoz od tacke A do tacke B. Za uzivanje u voznji je potrebno ipak nesto normalnije.

 

A, sto se tice voznje s vama, mozda, ali je potrebno da se poklopi dosta toga da se prikljucim - posao, zena, deca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

A, sto se tice voznje s vama, mozda, ali je potrebno da se poklopi dosta toga da se prikljucim - posao, zena, deca...

 

Zagrize čovek posle tri posta  ;D ;D  Pečen si, pečen ....  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1576 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

 

A, sto se tice voznje s vama, mozda, ali je potrebno da se poklopi dosta toga da se prikljucim - posao, zena, deca...

 

Zagrize čovek posle tri posta  ;D ;D   Pečen si, pečen ....  ;D

 

Neki misandrstending??

 

Ja se vozim iz meraka i sam, a ako krenem sa vama, i to ce biti na 4 tocka - da povezem satore :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

A, sto se tice voznje s vama, mozda, ali je potrebno da se poklopi dosta toga da se prikljucim - posao, zena, deca...

 

Zagrize čovek posle tri posta  ;D ;D   Pečen si, pečen ....  ;D

 

Neki misandrstending??

 

Ja se vozim iz meraka i sam, a ako krenem sa vama, i to ce biti na 4 tocka - da povezem satore :)

 

 

Uh, Toyota ce da legne kao kec na desetku  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja