Jump to content

Moto Zajednica

Crkla sijalica na YBR - koju staviti?

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Crkla mi je sijalica za dugo svetlo na Yamaha YBR 125.

Izgleda kao balonjara. Moje pitanje je da li SMEM da stavim nesto od halogenki, ali istih vrednosti?

Znaci ne zelim nista da budzim, pojacavam, zezam se sa strujom, samo umesto balonjare da stavim klasicnu halogenu..cevastu.

 

Vrednosti: 12V 35/35w

 

Ovo je slika sa net-a samo da bih pojasnio sta zelim.

 

Pozdrav!

post-4245-12879046865345_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Znaci balonjara :)

 

Naravno, vrlo sam zadovoljan fabrickom!!! Nego sam mislio da je MOZDA ova halogena jos bolja ili daje belje svetlo itd...

Ponavljam PREZADOVOLJAN sam fabrickom.

 

Hvala Dimac  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Znam vozio sam ga, zato ti i kazem. Far jeste jak, samo je steta sto je tako uzak snop. Da je siri snop onda bi vise rasipao svetlost pa onda ne bi bio toliko jak sa tom sijalicom, e onda bi pomogla jaca sijalica, to je neko moje misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Znam da je sergio tražio jesenas tu sijalicu po celom BGD-u (fabričku za ibr).

Ne znam gde je pazario (probaj da ga pitaš na pp)

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Kupio! Uzeo sam jednu jedinu sto sam nasao italijansku od beverlija. Ocekivao sam kvalitet, ali radila je od nedelje popodne do utorka popodne. Cela 2 dana  >:( ??? Crkla mi je pozicija iliti kratko svetlo.

Na originalnoj je crklo dugo svetlo.

 

E onda sam zvao uvoznike i Philips-a, i Osram-a, Narve...i neeeeeekako posle okrenutih 100 telefona sam nekim cudom odustao od potrage jer cak ni oni ne znaju kome su sta poslali da bi me uputili u tu i tu radnju...

 

Zvao sam puno moto servisa i ok nemaju, ali mnogi su cak zacudjeno pitali "za sta ti je to?"  :o Nooooo dobro...

 

I na kraju sam bezveze okrenuo neke prodavnice koje su mi blizu i nasao u moto Davor-u u YUBC  Osram koja jos uvek radi  ;D

 

Hajde da vidimo dokle ce...

 

Pozdrav!

 

P.S.

      Sad makar imam u motoru jednu rezervnu sa kratkim i jednu sa dugim svetlom pa cu u toku puta da stajem i menjam kad mi koje zatreba  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

hehehe do Mladenovca za sijalichku :P SAMO na more krecem motorom! Vise ga ne vozm po gradu  ;D

elem...prva sijalica koja je riknula za 2 dana je bila 360-380din, a druga osram je 270din cini mi se. Makar znam sta sam stavio i mogu vam reci da sam saaasvim zadovoljan ;) Isto pravi onu bananu preko obe trake pa se lepo vidi ceo put. Iiii da napomenem...ta sijalica u Yamahi kosta oko 1500din.  ::)

 

eto...aj pooozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

1500 din?!  :o :o :o :o :o

Pa ti ljudi stvarno nisu normalni!

 

Ona sijalica koju takodje traktori koriste i koju sam ja kupio bila je super, nisam imao problema. Ne mogu da se setim koliko je kostala, slabo pamtim cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ne znam da li ovo citaju ti momci iz Yamahe, da se ne uvrede, ali kad sam pitao ko proizvodi zbunili su se..pa kao..yamaha, yamahine sijalice, oni nam pakuju i salju... Koliko znam yamaha ne proizvodi sijalice :) Samo me interesuje "marka", cisto da znam sta uzimam. Ovo ne znaci da sumnjam u kvalitet nego sam samo skupljao informacije da bih doneo pravu odluku. Cak sam i hteo da uzmem tu kad krenem u ns, ali reko' da testiram neku klasicnu. Ali, za hiljadu + dinara razlike mogu da se vozim i sa ovom..to mi je jos jedan pun rezervoar i jedno 500km vise :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

3 sijalice da promenis za 10k km pa se opet isplati. Iz principa ne bih kupio sijalicu kod njih iz razloga sto deru!

 

PS. Jel si menjao plocice skoro, koliko su kostale?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Plocice?? da da na terasi sam 2x menjao jer nisu lepo uradjene  ;D salim se. nisam ih jos menjao. ima mesa jos po 3mm otprilike. dosta kocim "na vreme" motorom itd itd...prikocujem. Cenim da cu jos jednu pa cak i 2 sezone sa njima  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Da te samo opomenem da plocice za stariji i noviji model YBR-a nisu iste ni priblizno pa pripazi pri kupovini. Ovaj noviji ima malo bolje kocnice, kociona povrsina novijeg je dosta veca od starog. Kada sam kupovao nasao sam ih samo u Yamaha Motoring, kostale su 40e par  :(. Prethodno sam narucio Carbone Lorraine i nisu pasovale, proizvodili su samo za stariji model...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

a ti si isto imao 2008 godiste ili stariji?

Iskreno nece mi jos trebati plocice, a kad zatrebaju...pa videcu :) kod rode i jos nekih. To ne zelim da kupujem bilo gde. JBT na kolima sve promenim za ispod 1000din, a ovde 2 plocice 40e, a moguce i vise  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

koliko te kostala u marke? :D

 

 

Sto god ti treba u vezi ovog motora obrati se Gospodinu cije sam rijeci uzeo za citat! On ti je doktorirao YAMAHU YBR 125! :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Odvrtis tri srafa pa vidis. Treba ti minut vremena i jedan manji zvezdasti srafciger. Uzmes srafciger u ruku, u prvo odvijes pokretima ulevo prvi, drugi i treci, skines poklopac i vidis, dakle da rezimiramo na levo se odvija, a na desno zavija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja