Jump to content

Moto Zajednica

yamaha fjr 1300 2004. ???

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ineteresuju me par informacija vezanih za ovaj motor. Kakav je po pitanju voznih osobina, snage, i upravljivosti. I konacno koilika je okvirna cena ovog motora kod nas, ukoliko uposte moze da se nadje. Ove informacije bi mi trebale sto hitnije, pa ako neko moze da mi pomogne samo napred.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Niko se ne javlja , da pocnem onda ja ...

 

Kada sam nedavno birao , motor ( vidis u mom avataru kojega sam odabrao  ;D ) jedna od mogucnosti bio je i FJR . Probao sam ga , kratko , i citao mnogo o njemu , pa necu da duzim , ima ovde sigurno ljudi koji ga voze i bolje znaju ...

 

Naspram mog GS -a

 

Odlican motor , kazu ko lokomotiva ... hvala bogu mnogo jaci od GS-a

udoban , mada kazu da je saputnicama udobnije na GS-u , ja to nebi mogao da potvrim

meni staromodnom je FJR lepsi od transformers GS-a

 

Ne volim sto ima samo 5 brzina  ??? i sto je tezi od GS-a !!! >:(

 

Ali je jeftiniji UBEDLJIVO od GS-a !! ;)

 

 

Toliko od mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ali koliko jeftiniji? Koliko je to u evropljanima, ne mora precizno alli bar okvirno, jer ja stvarno nemam blage predstave o ceni takvih motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Pa evo 2004 FJR na engleskom sajtu , sa 38.500 predenih milja ( oko 50000 km , sto ti kaze nesto o izdrzljivosti motora ) je 4950 funti . Cene idu na gore od toga , taj je najjeftiniji , momentalno ..

 

 

Evo , pa i sam pogledaj taj i druge motore

 

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikesforsale/

 

Inace , momentalno kazu da je zbog loseg kursa funte izplatljivije malo uzeti motor u GB , ali su odnosi cena verovatno slicni onima u ostaloj Evropi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ok hvala. Nasao sam jednu i kod nas, za nekih 5800e (zapravo slovenacka). Nije za mene vec za mog dobrog prijatelja koji planira da je uveze, pa se raspituje da li mu se isplati.

Hvala jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Majstor Capo iz Ivanjice koji ceo zivot vozi i popravlja motore ima FJR. Mislim da je njegov 2002 god. Cena mu je valjda bila negde iznad 5000 evropejaca. On je prosle godine prodao taj motor i kupio neki BMW iz te klase. Ove godine je ponovo uzeo istu tu (njegovu bivsu yamahu) i ponovo je srecan covek. Mislim da ga voli vise nego zenu i decu. Motor ima puno snage, kvalitetan, udoban za duga putovanja, moze da se vozi kao R, kardan. U ostalom njegov broj je 063646693, okreni ga i dobices sve informacije iz prve ruke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

odličam motor--1300kub.cm.---143ks--134nm navora---14200 eura u slovenija---5 brzina--u 2 brzini možeš na mt. everest---kardan--abs---grijanje ročk--kompjuter i drugo--super motor --ove godine provozao 17 000 km--prednje gume 130--zadnje 180--teža sa bencinom(24l) skoro 300 kg---visina sica  81cm---prednje  staklo se diže ,ako ne voliš vjetar 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

  prijatelju , pa ti imaš isti motor kao ja--bravo..

Imam cak i slovenacku vinjetu nalepljenu  ;D

Bas se razmisljam ovih dana kako da je skinem a da ne izgrebem vizir (bio sam glup kad sam lepio)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

vinjetu ne treba lepiti--namažeš vinjetu sa prozornom--LABELA-( krema za usne ili kožu)--skineš bez problema i može koristiti istu vinjetu više motorista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja