Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sve što se tiče TDM je funkcionisalo odlično. Ovde se tačno vidi koliko je bitno da motor bude uredno servisiran i dobro podešen u trianglu gume, vešanje, kočnice. 

 

Vožnja na stazi veze nema sa vožnjom na putu. U prvim krugovima veze nisam imao gde sam na stazi. Kada sam otprilike pohvatao putanje, skontam da ja slabo poznajem mogućnosti sopstvenog motora. Jednostavno u saobraćaju je nemoguće voziti kao na stazi i te dve vožnje nemaju vezu jedna sa drugom. Samo liče. Kako su se krugovi nizali, tako je polako sve išlo na bolje i bolje a opet daleko od mogućnosti TDMa i trenutne konfiguracije u kojoj je. No dobro, za prvi put, sasvim je o.k, bejaše mi lepo i zabavno. 

 

trackday-rs-td12-2021-slika-IMG-5491.jpg


trackday-rs-td12-2021-slika-IMG-5506.jpg


trackday-rs-td12-2021-slika-IMG-5536.jpg


 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Mene vožnja na stazi i tek kako privlači ali se bojim da ću napipavajući granice svojih mogućnosti skliznuti i razjebati motor i opremu. Možda i grešim.. moraću jednom da probam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Marek, razumem te u potpunosti. Jedno je namenski motocikl za stazu a drugo "porodični". Na intro grupi si u obavezi da se ponašaš u skladu sa pravilima vožnje na stazi, ali nisi uslovljen brzinom. Ako ne želiš, niko te ne tera da voziš brzo. Meni je cilj bio da unapredim svoje vozačke sposobnosti. Staza je široka, ima izletne zone, asfalt je takav da ti guma neće pustiti osim ako baš debelo ne usereš. Tako da, ja sam 30 minuta opipavao, prvenstveno šta ja mogu i koliko smem. Motocikl je tu bio sekundaran jer nisam koristio ni 30% mogućnosti koje ima. Verovatno je to izgledalo bezveze kada se gleda sa strane ali ja sam na dva točka stasao prvenstveno u saobraćaju na klizavom asfaltu kao staklo. Nemaš ti nigde a i nisam pokušavao u javnom saobraćaju da budem "sve bolji i bolji" jer je to u suštini pogrešan stav. Na stazi možeš da iskoristiš i probaš više nego inače, jer ne moraš da čuvaš "rezervu" za ne daj Bože. 

 

Malo je 30 min. jer toliko treba da pokupiš konfiguraciju staze i da se koliko toliko skontaš sa novim okruženjem. Pa kad kreneš da vežbaš, ne možeš sve, nego uzmeš jednu tehniku, pa vrti krugove, pa drugu, i tako dalje. 

 

Inače, sam TDM, sa ovim gumama, aftermarket vešanjem i Brembo kočnicama, bez problema na stazi :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
18 hours ago, Aspi said:

Pozdrav ekipo.
Pokušaću da objasnim problem koji mi se desio juče na voznji pa ako neko zna od prilike da me uputi šta bi moglo biti,bio bi mu zahvalan.
Vraćao sam se kući i prilikom ubacivanja iz 4 brzine u 5 kao da je ubacio u brzinu bez kvačila koje je bilo stisnuto i motor je naglo trgao.Što mi je prvo palo napamet da je sajla kvačila pukla,ali nije.Posle sam nastavio da vozim i primetio kad god pustim gas i motor koči motornim kočenjem cuje se zvuk iz motora kao da sitni kamenčići lupaju u njega ( tako mi nekako zvuči).U leru radi lepo nema nikakav zvuk niti kad pritiskam kvačilo.Samo kad koristim motorno kočenje,znači pustim gas cuje se taj zvuk,uz to saltač je postao nekako jako lagan,nema nikakvom otpora kad prebacujem iz 2 brzine na gore ali vraća se u svoj položaj,sve normalno.
Proverio sam lanac da nije odpustio i zubčanike,sve je okay.Plašim se da je problem u menjaču al nisam siguran šta bi mogli biti.
I da dodam da je upitanju Yamaha TDM 850 4tx 1999god.Hvala unapred sa bilo koji savet.

Pa jeste ti cudan problem.

A kada ubacujes sada u brzine u toku voznje, menjac i kvacilo ti rade lepo?

Mozes ubaciti u sve brzine bez trzanja?

To je samo jednom trznulo i od tada vise ne?

Sada ti je samo poluga menjaca premeka i imas cudan zvuk pri motornom kocenju?

Zvuk prisutan pri motornom kocenju u svim stepenima prenosa ili samo npr u III brzini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja mislim da je to dosta slicno Teneri, pa ne iziskuje neki veliki problem skinuti deklu kako bi pogledao da nije koja opruga pukla ili bilo kakav drugi kvar koji se na oko da vidjeti

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Triumph Tiger 1050
On 9/7/2021 at 6:08 PM, Astral said:

Pa jeste ti cudan problem.

A kada ubacujes sada u brzine u toku voznje, menjac i kvacilo ti rade lepo?

Mozes ubaciti u sve brzine bez trzanja?

To je samo jednom trznulo i od tada vise ne?

Sada ti je samo poluga menjaca premeka i imas cudan zvuk pri motornom kocenju?

Zvuk prisutan pri motornom kocenju u svim stepenima prenosa ili samo npr u III brzini?

Uspeo sam da izvalim sta je,na prvo gledanje lanca cinilo mi se okay(konj gledao po mraku),a i nisam imao koga da mi drzi motor.Pa sam sutra dan uz pomoc uspeo da vidim da je lanac kompletno otpusten.Ne znam kako,dal se isteglio od jednom toliko ili se zadnji tocak nekako pomerio napred pojma nemam.Srafovi za stelovanje lanca su bili i dalje stegnuti.Sve u svemu,zategao lanac,proverio zupcanike jos jednom za svaki slucaj sve okay,nema cudnog zvuka.Ako nista drugo naucio sam kako se cuje kad je lanac otpusten i da majstori u ovom kraju kad im spomenes da je u pitanju Yamaha tdm 850 i mislis da je menjac beze ko djavo od krsta.
Hvala svima na sugestijama sta bi moglo biti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

TeDeMaši, kako vas sluzi dugo svetlo, na 4tx konkretno? Ja sam nabacio jos pre dve godine na kratko ksenon i to svetli za sve pare, ali dugo kad upalim nista se ne desava, kao da bije nebu pod oblake, moguce da je i rastelovano, to moram da pogledam ali sve u svemu ne dobijam nista posebno kad ga upalim...  Jel je i to neka od boljki koja se resava ugradnjom recimo isto ksenona ili led sijalice, ili opet je stvar podesavanja samo fara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Isti slučaj kod mene bio dok nisam naštelovao. Ometao sam avio saobraćaj. Imaš ona četiri šrafa za štelovanje pa možeš da spustiš

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Glavonje, 

 

U periodu smo kada je najlepše vreme za vožnju. Nije pretoplo i još uvek ima puno zelenila.

 

Mogli bi da okrenemo neku turu. 

 

Ja planiram da vozim istočnu Srbiju. Konkretno, Smederevo - Požarevac - Petrovac - Vrelo Mlave - Majdanpek, Kučevo - Požarevac - Smederevo. 

 

Ako neko hoće nek se javi ovde pa lagano... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 45 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900

Posle dve godine doslo je vreme da se rastajemo :/
Na prodaju Yamaha TDM 900 
2003 godiste
87000 km 
Registorvan do juna sledece godine
Motor u odlicnom stanju ,agregat odlican (ne trosi gram ulja) 
Menjac odlican
Gume mogu jos sledecu sezonu (ili zavisi od predjenih kilometara)
Veliki servis uradjen pre 10000 km (lanac ,lancanici,filter vazduha,ulje i filter ulja)
Dosta dodatnih stvari uradjeno,radio sam ga za sebe (ne bavim se preprodajom)
Uradjeno sediste ,promenjen upravljac ,stavljena led svetla,led zmigavci,promenjene rucice i poluge,maglenke,povosen vizir,zastita hladnjaka,ralica (mnogi je nemaju),preradjeni auspusi (brutalan zvuk),nalepnice…. Jos dosta toga na motoru..Stender ide uz motor.
Cena 3990eura (manja korekcija na licu mesta)
 Srecno :)
 

69697F83-01D2-42DF-864A-45544E2C5005.jpeg

598D5F2F-C8AB-4809-9871-7CB0F55F8142.jpeg

BD906191-89FD-4D08-BA81-DC59FE7F9F44.jpeg

2D0FC7FF-F896-4F2A-B9BE-3527EE9EBF05.jpeg

2868D742-9857-41C0-9195-99631D664A19.jpeg

2D4AAEC0-E5E5-45E7-AB89-494BC8D7F595.jpeg

FC350E96-4E88-4747-B06D-D61349A2DC3A.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Напокон стигла једна корисна стварчица:jee1:Кад будем инсталирао јављам утиске

06BB1081-D83F-4AC1-9931-CD9CDBD6D237.jpeg

BC9A585D-2649-492B-B9E7-F37CFE7C9C82.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@НемањаУтиске о овим лампама би могао да напишеш и у форуму „Мото опрема-додатна опрема". Може бити интересантно за све.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da ne ulazim sad u neku dublju diskusiju... Kad upališ takva svetla, tek ti onda bude jasno kolika je razlika između profi osvetljenja i ovih gluposti što mi imamo po motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Što kaže Boki.64, kucni u drugoj temi o svetlima..
Videh neke cifre po netu šareno, sve trocifrene 2xx, 3xx... jel zapravo vrede tih para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Ево да дам своје мишљење пошто сам их данас монтирао и вечерас тестирао. Светла су ‘лудило’. Као што каже наша стара ‘колико пара толико музике’ у овом случају је стварно тако. Комплет који сам ја купио је LED S4 KIT. Сама монтажа и развлачење инсталације је врло просто и сам систем могуће да се дограђује. Напајање иде директно на +/- као и то да иде додатна игла од релеја која буквално само боцне било коју жицу која добије напајање кад дамо контакт и она је за буђење релеја тако да чим искључимо гасимо  и светла безобзира што су везана директно на напајање. Цео систем је 56вати  и преко 6000лумена. Прва слика је само са фабричким светлом а друга са укљученим додатним светлима. Дуга нису потребна а и немају неку сврху пошто сам пробао.  Све у свему за сада сам и више него задовољан. Једно што чу касније надоградити је дуал свич модул. 

1EDD302F-4444-43B0-AB24-1776634A82A4.jpeg

F1253E59-E792-4EB9-8A49-2B865E2448B4.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 3 sati, tibor je napisao:

Da li ometa vozace u susret? I pretpostavljam na tehnickom ce traziti da ih skines.... 

За сада нисам их нешто тестирао ван града, видећемо како ће други возачи што долазе у сусрет реаговати. А што се техничког тиче у сваком случају ћу их скинути…

Promenio član Немања

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
15 hours ago, Немања said:

  Дуга нису потребна а и немају неку сврху пошто сам пробао.  Све у свему за сада сам и више него задовољан. Једно што чу касније надоградити је дуал свич модул. 

 

F1253E59-E792-4EB9-8A49-2B865E2448B4.jpeg

Ova svatla su svakako zabranjena. Ti ćeš da ih koristiš kao oboreno, ali nikako ne može da se podvede pod tu kategoriju.

Kada se pogleda stablo sa desne strane puta i do koje je visine osvetljeno, jasno je da ogromna količina svetlosti parališe oči vozača koji ti idu u susret.

 

Zbog takvih majstora su i pooštirli kontrole na tehničkom.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Rast, kad je u pitanju ovakvo osvetljenje, jedna od karakteristika je dobro usmerenje stopa a kod ovih svetala to ne manjka. Bolje od ovoga nema da se kupi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   2 članova



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja