Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Evo i mi napravili jedinu mogucu turu do mora.Bgd-Sarajevo-Mostar-Capljina-Vodopad Kravica-Stolac-Neum-Gacko-Foca-Visegrad-prekoTare do B.Baste-Vrhpolje-Valjevo-Bgd.sve zajedno 1220km.

Bilo i kise,jednom i potop ali nisam imao nikakav problem zbog vode.Mozda 8504tx to bolje podnosi:neznam:.

Prelepa tura,motor sluzio bez greske :BJB-tdm:.Ful natovaren,prosek 5,3l,zadovoljan :care:.

IMG_20200812_065937.jpg

IMG_20200812_132822.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Poslednje vece na putu smo se smestili u Etno kamp BOK u Vrhpolju,kod Ljubovije.Lepo mesto na samoj obali,sa plazom.

IMG_20200815_082432.jpg

IMG_20200815_090330.jpg

IMG_20200815_090502.jpg

IMG_20200815_090416.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 14.8.2020. at 10:09, NIKOLA 1 je napisao:

Pre neki dan sam imao i prvi manji problem sa TDM900.

Bio na proputovanju u Bosni, extra sluzio, lepo se navozao i u povratku preko Debelog brda nas uhvati ne vreme, pljusak dobar nekih 20min i do Valjeva bio mokar asfalt a posle opet sve suvo.

Posle voznje kroz tu kisu TDM je poceo malo na leru da mi brljavi, setaju obrtaji, tj da padaju i gasio se na leru. Pri davanju gasa je radio ali na motornom kocenju je vise pucao na auspuh. Kao da je pokvasio neke kablove ili neki dzek i prekidao struju. Tako sve do kuce. Parkiran i posle dva dana uzmem ga da oteram kod drugara u servis da vidimo sta zeza motor radi najnormalnije.

Valjda se osusio.

Proverili u servisu kablove od svecica i svecice sve super, uspu ga bacili i na vakume i sve odlicno.

E sad pitanje da li se neko susretao sa ovim problemom. Ne bih voleo da se nadjem u slicnoj situaciji pa reko da znam sta da proverim.

Na zimu mu ne gine rasturanje i ciscenje i prskanje svih kontakata.

Ako neko zna za ovu boljku nek javlja 

    Postovanje kolega,

imao sam bas slicne sindrome pri pljusku i neko vreme posle toga. Jednom sam se jedva do kuce dovukao na jednom cilindru a okolnosti nisu bile bas za gledanje konju pod rep. Jasno je bilo da se pri pljusku negde pokvasila instalacija ali 2-3 dana nisam uspevao spolja da lociram gde probija. Cak mi je posle stajanja dva dana prvo motor proradio na kratko kako treba a ubrzo u voznji poceo opet da brlja. Plastike su onda bile skinute vec duze vreme zbog farbanja pa je i sumnja bila na vise oblasti....

    ...dok nisam bas dohvatio kapice svecica, odigao ih i dunuo komprimovani vazduh. Naravno da sam nabio nos u sumnjivu oblast da bolje vidim, dunuo komprimovani vazduh, a kada sam oprao oci i naocare, shvatio sam da je ispod kapica bilo prljave masne vlage. Voda je usla verovatno kroz te oduske za prljavstinu oko svecica. Ti otvori su nizbrdo i medju rebrima glave, nisu uocljivi. Posto nije bilo spoljne zastite (skinute plastike) kroz te oduske je usla voda pod pritiskom pri voznji, jedva sam se kuce dokopao. Zbog dobrih sesirica na kapicama vlaga nije isparila. Kada sam obe strane glave oko svecica produvao od gore (od svecica) i od dole kroz te male otvore, pospajao, motor proradio kao iz radnje! Svecice nisam odvrtao prvo da nebi komprimovani vazduh nabio prljavstinu u cilindre a drugo, bile su nove Nipon Denso propisne svecice tako da u njih nisam sumnjao. Neko vreme posle toga doslo je do montaze plastika nazad na mesto, tako da ni pri jakim pluskovima nije vise dolazilo do brljanja ili zastoja na drumu.

    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Tako je... ima tu  gore na agregatu par "bunarića" koji mi se uopšte ne dopadaju,naprave problem...

Operem motor i posle, može i posle dva dana, naravno zavisi od vremena, skinem ga sa centralnog stendera na ćopavu i krene potočić na levo...nisam gledao odakle "izvire"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Ja stvarno nemam nikakvih problema zbog vode.Par puta sam vozio po zestokom potopu i nista.Mozda meni fali neki delic,necega:stabre: pa ne zadrzava vodu.Jedino ga nikada ne puskiram.Primenjujem suptilne metode u dvoristu,crevo sundjer i lagano,stara skola :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT
Pre 2 sati, shoyyka je napisao:

Tako je... ima tu  gore na agregatu par "bunarića" koji mi se uopšte ne dopadaju,naprave problem...

Operem motor i posle, može i posle dva dana, naravno zavisi od vremena, skinem ga sa centralnog stendera na ćopavu i krene potočić na levo...nisam gledao odakle "izvire"...

Ima sa leve strane mali kanal  za odvod vode iz prostora gde se nalaze svecice.Desava se da se ti kanalici (rupice) zapuse od prasine i voda ne moze da ode.Odvod je sa leve strane "potocic".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 4 sati, Vlada malinoa je napisao:

Ima sa leve strane mali kanal  za odvod vode iz prostora gde se nalaze svecice.Desava se da se ti kanalici (rupice) zapuse od prasine i voda ne moze da ode.Odvod je sa leve strane "potocic".

Da, to znači da se motor mora nagnuti  ulevo da ode voda...zamisli po pljusku, pun bunarić, lošije kapice...užaš konstrukcija, da su barem to bolje rešili... I na sredini cilindara ima po jedan bunarić, tu voda samo može ispariti... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ali voda ne moze da udje ako su dobri oni cepovi na kablu iznad lulica, ti odvodi su pre za neku eventualnu kondenzaciju. Inace ja sam levi cep lepo namestio ali desni ne mogu dok ne skinem plastike i vidim da ne stoji lepo i tu mozda moze voda da udje a na levom ne verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 45 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900

Drugari, danas sam menjao lanac i lancanike. 

Uzeo sam EK lanac, najjaci koji postoji za Tdm. 130e samo lanac i lancanike neke Italianske. 

Sta mislite o tom lancu ima li neko iskustva? 

Kazu mi u prodavnici da se oni ugradjuju na Kawasakija, prva ugradnja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900

Pozdrav kolege. Da vas pitam nesto. Pre 4 godine imao sam to zadovoljsto da posedujem TDM-a 850 '94 godiste. Nazalost iste godine covek iz Svedske me je bacio u komu tri dana tu u Beogradu,a motor je prodat za 400 eura. Elem sad opet jasem 900 '08, ali primetio sam jednu razliku koja mi je najupechatljivija. Dakle '94 cini mi se  vozio se kao pravi sport turing, a ovaj sad mi je vise super moto. Trazi obrtaje i nizhu brzinu ako krenu ispod 3000. Da li neko deli moje mishljenje ili nesto nije u redu sa mojim motorciklom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prešao si sa karburatora na EFI. To ti je ta razlika. Pogotovo kod velikih dvocilindraša. 

 

Moraćeš malo da se adaptiraš i više koristiš kvačilo. 

 

Ja koristim dosta zadnju kočnicu. Na primer, ne oduzimam gas u kružnom toku nego ga držim zadnjom na brzini koja mi odgovara.

 

To ti je to uglavnom, vozi i uživaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 6 sati, Vozi sa Vetrom je napisao:

Pozdrav kolege. Da vas pitam nesto. Pre 4 godine imao sam to zadovoljsto da posedujem TDM-a 850 '94 godiste. Nazalost iste godine covek iz Svedske me je bacio u komu tri dana tu u Beogradu,a motor je prodat za 400 eura. Elem sad opet jasem 900 '08, ali primetio sam jednu razliku koja mi je najupechatljivija. Dakle '94 cini mi se  vozio se kao pravi sport turing, a ovaj sad mi je vise super moto. Trazi obrtaje i nizhu brzinu ako krenu ispod 3000. Da li neko deli moje mishljenje ili nesto nije u redu sa mojim motorciklom?

Nikako u niže obrtaje... odma'  počinje kašljucati, podrigivati...Najviše mu prija vožnja na oko 4000-4500rpm, preko 130-140km/h mu ne odgovara,a i ne treba ti više, zar ne?I šaltanje u srednje visokim obrtajima, menjač sam ulazi... uostalom će se navikneš... Ulje isključivo full sintetika...samo ga dobro zagreješ pre vožnje i ne cepaš u prvih par km...nemoj ni posle, nije za to, neka sredina... i ne brigaš... Zanimljivo... ne kvari se... :takoje:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900
1 minute ago, shoyyka said:

Nikako u niže obrtaje... odma'  počinje kašljucati, podrigivati...Najviše mu prija vožnja na oko 4000-4500rpm, preko 130-140km/h mu ne odgovara,a i ne treba ti više, zar ne?

 

Da bas tako. Dobro, znaci promenili su ga nije do mog motora. Iskreno vise mi je odgovarao pre. Hvala svakako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam imao do sada 3 TDM-a, jedan 3vd i dva 4tx-a i oni su mi bili ok. A vozio sam i drugarovu 900-ku i nije mi se uopšte svidelo to ponašanje EFI-a kod tog motora. Zato mi je 900-ka izašla iz izbora za sledeći motor...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900
3 minutes ago, ThePainkiller said:

Ja sam imao do sada 3 TDM-a, jedan 3vd i dva 4tx-a i oni su mi bili ok. A vozio sam i drugarovu 900-ku i nije mi se uopšte svidelo to ponašanje EFI-a kod tog motora. Zato mi je 900-ka izašla iz izbora za sledeći motor...

I ja se nosim mishlju da je zamenim sledece sezone, samo mi krivo jer prava je bobmona iz Shvajcaske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja