Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Obican podizac staje bez problema, 25mm sam na svom vozio... Znaci onaj sto samo u vis ide.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@NIKOLA 1 

vazduh ima odredjenu provodnost.

Kod visoko naponskih vodova. 

Provodnost vazduha u opste nije zanemariva.

U uslovima povecane vlaznosti vazduha proporcijalno raste i provodnost.

Zato si imao to "probijanje" po kisi,a po suvom nista.

To ne znaci da je ispravno.

Nesto tu nije kako treba.

Proveri kontakte svega sto ima veze sa bobinama. 

Naravno da nije na odmet zamena kablova. 

Pogledaj i same kape svecica.

Umeju da se kablovi od vibracija izvuku iz kapa.

Takodje same kape imaju opruge unutra koje grizu svecicu,mozda je neka popustila. 

Samo testiranje sa fajtanjem vodom nocu ce ti sigurno pokazati gde probija ali pazi da ne ode napon kroz tebe. Nije bas prijatno.

Nece ti biti nista ali definitivno nije prijatno.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, Astral je napisao:

Nije bas prijatno.

Nece ti biti nista ali definitivno nije prijatno.

Ja tu pojavu zovem "podsetnik iz anatomije" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Upoznat sam sa tom pojavom kad te malo pecne jos dok sam vozio tomose sa kablom bez kape.

Pa krenes rukom da pipnes cilindar u voznji da se nije pregrejao a ono te otrese da malo fali da ateriras u zbunje:lol3:.

Takodje ima sam slucaj kad su mi na visednevnoj voznji probili kablovi na BMWu F650.

Motor je u pocetku malo trzao i trokirao a kako je voznja odmicala sve vise i vise.

Kabal jednom kad probije to je to nema mu spasa.

Na Vlasinskom jezeru uvece kad sam ga upalio sijali su kao lampice na jelci.

Probao i da ga umotavam izolirkom koju sam imao kod sebe ma jok nikakva razlika.

Ujutru ga jedva upali posle dva sata zezanja.

Na kraju je toliko trzalo da nije moglo da se vozi.

Sreca naidjosmo na auto otpad u nekom selu.

Skinemo silikonske kablove sa nekog Opela , zamenim sa mojim i motor proradi.

Tako da najverovatnije i kad zeza zeza od vode na tim kontaktima sa bombinom ili svecicom.

Ako nista udarim nastresnicu na tim mestima:jee:

Salim se naravno.

Danas odem u garazu da napadnem problematiku kad crkla brava. Slomio se jezicak i ostao izvucen i ne reaguje kad se stisne kvaka.

Ne mogu da uzdjem u garazu, a vrata metalna.

Taman kad sam hteo da razvaljujem ili secem naidje sestra od tetke klinka metar i zilet.

Ubacijem je kroz jedini mali prozorcic.

Otvori mi iznutra drugo krilo vrata.

Posle menjaj bravu, zezaj se

I tu izgubim vremena i batalim cackanje na motoru.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima i tajno mesto za probijanje, tamo gde se ne vidi :D 

Ako je neko nekada skidao kapicu a njeno izvlacenje pomogao srafcigerom i tako ostetio izolaciju onda varnici unutar rupe!

Skace varnica sa kapice na zid glave, unutra, u rupi...

 

Ima tako bisera kod proizvodjaca, previde nesto, eto npr. kod tdm pozicija bobina, kod deauville 700 nezasticen dzek senzora radilice tik iza hladnjaka, pokvasis ga on spreci startovanje, kawasaki na mali lancanik stavi maticu za koju ni oni kljuc nemaju... :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Plan je bio da prepakujem prednje vešanje ali iskrsla prilika. Mogu relativno lako da ga zamenim ali ipak bih da proverim i podmažem sve ležajeve u zadnjem vešanju. 

 

IMG-20200815-122714.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Juuuuu to je onaj amortizer koji videh pre mesec dana?!? Kaaakve zivce ti imas covece...

Ja bih zadnji kraj demontirao dok postu ocekujem, ne kada stigne :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Uf uf uf

Kako ce ovo da mu cucne. 

Ima da bude potpuno drugi motor.

Jel bila neka akcija ili si pljusnuo 450€ ? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Juce malo brze predjem preko lezeceg i ugasi se na par sekundi. Dal se pomerila copava ili negde drugo prekinuo struju ne znam. 



Ne, to ti je naj noviji upgrade elektronike.
Instaliraju ga koristeći tvoj smartfone.

I dobar je taj upgrade.

Čuo sam da izlazi novi, kad kroz naselje divljaš ugasi ti motor na dva dana.


Vozim motor, nisam bajker.
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ma nisam divljao, nisam tako brzo prosao, mozda sa 30-40 ali dal sam se nagnuo nazad ili sta sam uradio nesto sam bio zamisljen, prednje vile su napravile trzaj nadole i od tog trzaja se ugasi. Ne vozim ja nikada u naselju preko ogranicenja. Inace copava to nine mogla da napravi jer dolazi do prekidaca tek kada se skroz otvori, znaci negde je labav neki kontakt, eventualno nesto u bravi jer je definitivno nesto prekinulo struju na kratko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
On 11.8.2020. at 9:46, dzabana007 je napisao:

Potreban mi je savet vezano za kvačilo na TDM-u 850 3VD. Tražio sam po forumu da li je neko imao sličan problem ali nisam našao.

Kvačilo je počelo da lepi ili da se zaglavi kad je motor hladan. Kad ujutru sednem na motor, dok je ugašen, stisnem kvačilo (motor je u brzini) i pokušam da ga pomerim, ponaša se kao da nisam stisnuo kvačilo. Kad ga upalim dok je u neutralu i kad ubavim u prvu, jako skoči tj krene napred. To se deašava samo kad motor dosta stoji, na primer jedan dan. Posle toga sve radi normalno do sutra, i onda opet isto.

Uspem da ga odglavim tako što ujutru dok je ugašen, ubacim u brzinu, stisnem kvačilo i cimam ga napred-nazad sve dok ne odlepi, i posle toga je sve ok. Menjao sam ulje ali nema promena u ponašanju. Osim toga, kvačilo radi ok, ne proklizava, možda malo hoće da krči kad na većim obrtajima menjam iz prve u drugu i iz druge u treću brzinu ali ništa posebno.

Meni to deluje kao da se lamele zalepe medjusobno od dužeg stajanja ali nemam baš iskustva pa ajde da pitam ako neko zna ili ima savet.

Da li je to kvačilo potrošeno, ili nešto drugo...

 

Danas sam rasturio kvačilo da vidim u kakvom je stanju (pre toga proverena sajla ponovo, ispravna, dobro radi). Prvo što me je začudilo je da ulje dosta tamno i pri ispuštanju peni, pravi male balončiće koji su kasnije nestali a sa tim uljem sam prešao 700-800km od zamene (ipon 10W40, zamenjen i filter ulja). Da napomenem da motor ne troši ulje, bar za ovu kilometražu koju sam prešao, kompresija na oba cilinda dobra, svećice suve, čiste, agregat dobro radi pa mi nije jasno jel to normalno za ulje?

Kvačilo tj lamele, pločice, opruge sam premerio i sve je u okviru fabričkih specifikacija. Resovi na korpi su samo vizuelni, na dodir se neosete deforimacije ili su baš baš minimalne. Opruge na korpi nemaju lufta.

Sa turpijom sam prešao preko resova na korpi ali pošto su baš minimalni, nestali su odma posle par povljačena turpije, pazio sam na ugao i da sve bude ujednačeno. Pločice (one metalne, ne lamele) sam očistio od te prljavšine koja se nahvatala na njima, sve vratio na mesto, sa moment ključem zategao šrafove koji potuskuju opruge (8Nm), vratio deklu, jedino nisam promenio dihtung, ostavio sam strari. Sipam nazad ulje u motor i upalim ga... i on opet skoči kad uđe u prvu, pri šaltanju iz prve u drugu i iz druge u treću oće da zakrči....ništa se nije promenilo osim što sam izgubio pola dana.

Da kupim nove lamele, pločice i opruge samo nisam sigiran da li bi to rešilo problem jer sve je u okviru fabričke specifikacije na ovim starim.

Da li je moguće da su lamele propale od starosti pa se lepe za pločice ili da ovo ulje koje sam sipao nije dobro mada se i sa predhodnim uljem, Motul, isto ponašao.

Slike stanja kvačila kad sam ga otvorio:

IMG-1c6809fe191f12d19b32bf1cedf568ad-V.jpg

IMG-2fdd31215e777579fc9acd0343935565-V.jpg

IMG-52b00e5d6afc818bc8d0842e58b09497-V.jpg

IMG-e58ffa1c9b897ece5065506fce293d9c-V.jpg

IMG-7b3de5ddf96754315386144dd8a5211d-V.jpg

IMG-34523d3ac754b76bf730d6806915df69-V.jpg

IMG-a2e1b7b659bde6fc0dda46af7d38191d-V.jpg

IMG-9ef09801a147734b9943c4a2b04e1c61-V.jpg

IMG-002ac8d4c88d7375bbaedf5048ac15d0-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Meni deluje da su ove lamele "upaljene" neispravno nastelovanim kvacilom recimo ili razlistanom sajlom koja je zadrzavala (ranije mislim). To mozda sad prlja i ulje a lamele lepljive, to je moje neko razmisljanje a ne znanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
pre 18 minuta, Biker Q je napisao:

Meni deluje da su ove lamele "upaljene" neispravno nastelovanim kvacilom recimo ili razlistanom sajlom koja je zadrzavala (ranije mislim). To mozda sad prlja i ulje a lamele lepljive, to je moje neko razmisljanje a ne znanje.

Ima logike, ova moja lamela deluje kao da se topila. Ja nemam baš znanje i iskustva pa ne znam kako treba da izgleda lamela kad je polovna a ispravna.

 

@TomyB Kod mene se čuje konstatnat zvuk kad idem sporo, možda se čuje i kad idem brže ali ga ja od vetra nečujem. Meni liči zvuk kao kad automobil ide u rikverc, onaj specifičan zvuk, samo se tiše čuje. Nisam nikad pre ovoga vozio TDM-a, pa nisam ni razmišljao o tome da li tako treba. Kad sam ga kupovao, imao je montiran top pa taj zvuk sam prvu put čuo tek kad sam stavio fabričke izduve koji su naravno mnogo tiši.

 

@VicaIMV Pomaže recept sa turiranjem, da odlepi kvačilo. Nisam čuo kliktanje ali definitivno radi posao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Po stanju potisnih ploča, rekao bih da je motor dugo stajao sa nepromenjenim uljem i da su se lamele zalepile. Tačno se vide tragovi na potisnoj ploči od lamela. Takođe i lamele deluju kao da su paljene, što takođe povećava mogućnost da kvačilo ne radi kako treba. Na tvom mestu, ja bih svakako menjao lamele i potisne ploče, zajedno sa oprugama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 33 minuta, bdada je napisao:

brusnim filcom

Scotch-Brite, ko nema mogucnost da na metar kupi, to je ono zeleno ili crveno abrazivno na kuhinskom sundjeru..

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, N.F.S. je napisao:

Scotch-Brite

Uvek zaboravim naziv a cesto koristim, za izumitelja Nobelova (kao i za vezicu) :takoje:

 

Evo zasto ga volim, vaskrsava :D

IMG_20200816_130814.thumb.jpg.03f7d3b0983b65ca35d515efc6a63bdd.jpgIMG_20200816_130837.thumb.jpg.5d0e871637eb1aaed25d2542d0ef0bd4.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer
16 hours ago, dzabana007 said:

Ima logike, ova moja lamela deluje kao da se topila. Ja nemam baš znanje i iskustva pa ne znam kako treba da izgleda lamela kad je polovna a ispravna.

 

@TomyB Kod mene se čuje konstatnat zvuk kad idem sporo, možda se čuje i kad idem brže ali ga ja od vetra nečujem. Meni liči zvuk kao kad automobil ide u rikverc, onaj specifičan zvuk, samo se tiše čuje. Nisam nikad pre ovoga vozio TDM-a, pa nisam ni razmišljao o tome da li tako treba. Kad sam ga kupovao, imao je montiran top pa taj zvuk sam prvu put čuo tek kad sam stavio fabričke izduve koji su naravno mnogo tiši.

 

@VicaIMV Pomaže recept sa turiranjem, da odlepi kvačilo. Nisam čuo kliktanje ali definitivno radi posao.

I ja sam primetio taj zvuk (u trećoj brzini) tek nakon skidanja topa koji je bio na motoru i stavljanja Robertovog topa sa db killer-om. Koliko znam, tdm često zna da ima problem sa trećom brzinom, ima ovde ko zna bolje da objasni šta je u stvari problem koji stvara taj specifičan zvuk 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja