Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bata malo tvrd na tastaturi, malo je nervozan, , inace sjajan momak i drug i ljubitelj motora na kraju, kakva je i vecina ovde vas sa Tdm-ovima nesumnjam. Kad se upoznate druga slika. Prespartasmo prosle godine Karpate zajedno, vrhunako druzenje 3 dana.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, Nole Bg said:

emoji23.pngemoji23.png Bata malo tvrd na tastaturi, malo je nervozan, emoji23.png, inace sjajan momak i drug i ljubitelj motora na kraju, kakva je i vecina ovde vas sa Tdm-ovima nesumnjam. Kad se upoznate druga slika. Prespartasmo prosle godine Karpate zajedno, vrhunako druzenje 3 dana.emoji4.png

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

dosta ljudi je drugacije uzivo nego na forumu! dosta cesto se i neke reci napisane lose protumace. samo nastavite da se vozite, i da se uvek kuci nasmejani vratite!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 45 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900
pre 4 minuta, Nole Bg je napisao:

emoji23.pngemoji23.png Bata malo tvrd na tastaturi, malo je nervozan, emoji23.png, inace sjajan momak i drug i ljubitelj motora na kraju, kakva je i vecina ovde vas sa Tdm-ovima nesumnjam. Kad se upoznate druga slika. Prespartasmo prosle godine Karpate zajedno, vrhunako druzenje 3 dana.emoji4.png

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Hvala Nole brat moj :)

Da se izvinem ako je neko protumacio lose bilo sta :ljubav:

Nikakva krajnja namera za tim. 

Ljubitelj sam motora generalno, a u Tdm zaljubljen. 

Neverovatan motor. 

Jedino mi se ne svidja, sto neko ima potrebe da sudi o tudjoj voznji :jok:

Tdm sam vozio na auto putu sa zenom 175km/h. Mala proba ponasanja, nista vise. 

Veliki Pozdrav za sve sa foruma :BJB-love2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
9 hours ago, stoka said:

Danas smo se usvinjili za sve novce.

IMG_20200414_092304.jpg

 

Kakva su vam iskustva sa preklopnim kacigama i kišama. Ja skoro kupio Caberg Duke ll i mogu vam reći da je unutra ušlo mnogo više vode nego što je prihvatljivo. Jes' da sam išao jedno 100+ km po kiši i da nisam išao polako al' opet. Znao sam da će biti više buke u preklopnoj al' nisam očekivao da prokišnjava.

Hm...ja sam imao caberg duke II. Imam je i sada ali kao rezervu.

 

Prosao sam sa njom skoro 30k. Voda mi nije ulazila u kacigu a vozio sam par puta po pravom potopu. Kad se bolje zamislim znalo se desiti par kapi da udje i sklizne po unutrasnjoj strani vizira ali nista vise.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
10 minutes ago, mali_veseljak said:

Hm...ja sam imao caberg duke II. Imam je i sada ali kao rezervu.

 

Prosao sam sa njom skoro 30k. Voda mi nije ulazila u kacigu a vozio sam par puta po pravom potopu. Kad se bolje zamislim znalo se desiti par kapi da udje i sklizne po unutrasnjoj strani vizira ali nista vise.

 

 

 

 

Ma meni su ovi sunđeri sa strane, kod obraza bili onako solidno mokri. Sad ja kontam, ona pičoljica za zaključavanje, ono što ima J i P položaj je bila otključana, na P, ne znam da li to ima neke veze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
10 hours ago, stoka said:

 

Ne bi trebalo da ima veze. To je samo da se kaciga zakljuca kada je prednji dio podignut.

 

Da ti nije virila potkapa ili nesto drugo? Potkapa zna da upije vodu i signe u kacigu. Ne pitaj kako znam.... :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

A ventilacija, jel otvorena?

Meni je glava bila mokra, samo jednom kad sam ostavio otvoren gornji otvor za ventilaciju, a od moje kacige nema gore Filip up, MT Helmets atom..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 1 sat, Bata_Pan je napisao:

 

Tdm sam vozio na auto putu sa zenom 175km/h. Mala proba ponasanja, nista vise. 

 

I... utisci? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 45 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900
pre 1 minut, shoyyka je napisao:

I... utisci? 

Paa.... Udari vetra i ako imam povisen vizir, vibracije na kormanu, ženu da ne komentatisem :moto1:... Na pola gasa sam bio, verujem da moze i preko 200,a za mene je od 125 do 145 idealno za voznju, sa ili bez suvozaca... Ispravi me ako gresim :/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

@mali_veseljak ne nosim potkapu tako da nije to sigurno. Baš je bio taj deo sunđera mokar na spoju. 

 

@ProMaster nije ventilacija u pitanju, da jeste voda bi ulazila odozgo, meni je ušla sa strane.

 

@Alekre meni je lik, nekom prilikom smo nešto diskutovali o kacigama, hvalio tu HJC RPHA 90, ne budem lenj i uzmem prelistam mišljenja korisnika sa Louis-ovog sajta. Sudeći po pročitanom, ta kaciga je najgori proizvod u prodavnici, davali su joj po jednu zvezdicu zato što nema nula, jedan je čak rekao da je gora i od one iz Lidla, buka nesnosna, ulazi voda na sve strane, čak i u oči, a cena 300€.

 

Moja prošla kaciga je Schubert R1, svojevremeno reklamirana kao najtiša, koštala k'o prva ljubav. Onomad sam rekao i sad ponavljam i tvrdim da ne vredi onih novaca. Prošli motor sam skrljao sa njom na glavi pa sam izgulio vizir, a i inače je bila za zameniti. Bilo mi bez veze da dam 70-80€ za novi vizir pa da opet imam staru kacigu, al' čini mi se da sam trebao to uraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

I meni je baš povišen vizir, vetra nema, osim bočnog baš kad duva, lepo udari, nije prijatno... što se tiče brzine, relativna stvar, kako kome odgovara, zar ne? Mada bi ja voleo da je malko teži napred, pogotovo u vožnji udvoje mi pre-lak... kanim se da mu ubacim nešto kroz korman, čitah davno kolegu @N.F.S.-a

pre 18 minuta, Bata_Pan je napisao:

Paa.... Udari vetra i ako imam povisen vizir, vibracije na kormanu, ženu da ne komentatisem :moto1:... Na pola gasa sam bio, verujem da moze i preko 200,a za mene je od 125 do 145 idealno za voznju, sa ili bez suvozaca... Ispravi me ako gresim :/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 45 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900
pre 1 minut, shoyyka je napisao:

I meni je baš povišen vizir, vetra nema, osim bočnog baš kad duva, lepo udari, nije prijatno... što se tiče brzine, relativna stvar, kako kome odgovara, zar ne? Mada bi ja voleo da je malko teži napred, pogotovo u vožnji udvoje mi pre-lak... kanim se da mu ubacim nešto kroz korman, čitah davno kolegu @N.F.S.-a

 

U pravu si, nije prijatno. Sutra idem kod Ivana, narucio povisenu lamelu koja se montira na 4 srafa, kaze da je to odlicno resenje, za tezinu nisam nesto strucan, za sada mi je ok, videcu za dalje.  A sto se brzine tice, jeste relativna stvar, moj utisak je ovakav. Ma da, volim malo da ga zavrnem :)

Generalno, utisak o motoru ocena 9.

Vec sam napravio 2000 km, i sve u svemu zadovoljan. Jos vizir i sediste da preradim i nadam se dobroj sezoni. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@shoyyka, guvernal sam iz drugih razloga punio :D, pre bih rekao da amortizer nazad "ode u minus" kada vas je dvoje pa napre dobijes "servo", jes" neprijatan osecaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@stoka
HJC nosi moja saputnica, mada je full face, ali po kvalitetu sudjera i sklopova, deluje kao mnogo bolja od ove moje, a cenovno su bile slicne.
Ni meni tada kad je ostala otvorena ventilacija nije islo odozgo, iako mi je vent. otvor bas na vrhu,vec sam prvo osetio kod usiju, tako se verovatno zbog same skoljke slivala.

Ovih dana sam i ja istrazivao malo oko kaciga, hteo sam da idem da pazarim, bio je popust u Motolandu, ali gledaju recenzije, ispada da kada dajes vec 250-300e, bolje dati 400 za C3Pro i valjda imati pravu kacigu. Ova MT je gora i od LS2, zato kazem da sto se mene tice, MT vise necu kupiti u zivotu, a cak ni ona nije pustala vodu, kada je bila zatvorena.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

@shoyyka, guvernal sam iz drugih razloga punio :D, pre bih rekao da amortizer nazad "ode u minus" kada vas je dvoje pa napre dobijes "servo", jes" neprijatan osecaj...

Da, da u dvoje je logično ali ja bi vol'o da je malko teži napred i u solo varijanti... Jbg ja lak, on lagan... staviću mu tegiće kao na Fergusonu:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 13 minuta, Bata_Pan je napisao:

 Ma da, volim malo da ga zavrnem :)

 

A ko ne voli... šta ćemo kad traži:)... sa srećom se voz'o kolega! 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 8 minuta, N.F.S. je napisao:

@shoyyka, guvernal sam iz drugih razloga punio :D, pre bih rekao da amortizer nazad "ode u minus" kada vas je dvoje pa napre dobijes "servo", jes" neprijatan osecaj...

Ajd još jednom da postavim pitanje, jasnije formulisano, šta se dobija punjenjem različitih materijala, silikona, peska (negde sam čuo i pur pena)...? 

Na to sam mislio kada sam pitao kako odredjujes frekvenciju ali je na žalost otišlo u drugom pravcu. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
Pozdrav drug. 
Pitaj sta te zanima, i kazi mi jel si ti kopetentan da kazes i ocenis ko kako vozi motor?! 
Sto se mog motora tice, krajnje normalna voznja
Ne znam kako voze penzioneri, ali ja samo koristim motor za prolazak kroz guzvu, pogotovo u Beogradu. 
 
E pa sad nemam više ništa da te pitam! Jurio sam za tobom iz Bubanj Potoka i probao da te zaustavim da ti čestitam na dobroj kupovine mašine vredne pažnje. Da te pitam za utiske...
ovako... možda nekad drugom prilikom!
Mogu da razumem da se malko pogiraš sa novom igračkom ali mislim da je preterivanje kad voziš i suvozača. Voziš odličan motor jer sam i sam vozio takav isti a za taj tvoj TDM mogu reći sve naj jer znam kako je održavan i šta može.
Želim ti puno lepih trenutaka i bezbednih kilometara... Srećno!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

kakva su vam iskustva sto se tice skidanja dekli sa motora, da li uspe da "prezivi" dihtung ili ne? ne pitam za TDM900 nego uopsteno, da li neko ima iskustva. Hocu da farbam dekle sa obe strane, kaze farbar mora da se skinu, i kaze ako ne pukne dihtung, koristice isti. hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Ajd još jednom da postavim pitanje, jasnije formulisano, šta se dobija punjenjem različitih materijala, silikona, peska (negde sam čuo i pur pena)...? 
Na to sam mislio kada sam pitao kako odredjujes frekvenciju ali je na žalost otišlo u drugom pravcu. :neznam:
Jooj bas mi je krivo zbog te prepiske, jbg! Ostavimo za nama
Punis da ga sto vise "umrtvis" smanjis vibraciju od koje ti prsti utrne...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 1 minut, Markone88 je napisao:

kakva su vam iskustva sto se tice skidanja dekli sa motora, da li uspe da "prezivi" dihtung ili ne? ne pitam za TDM900 nego uopsteno, da li neko ima iskustva. Hocu da farbam dekle sa obe strane, kaze farbar mora da se skinu, i kaze ako ne pukne dihtung, koristice isti. hvala

Jel ti se ljuspaju dekle na Kawasakiju? Ja sam dva takva video u životu, oba su se ljuspala po dekli, a nisu bili lupani. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, WoodyRider said:

Jel ti se ljuspaju dekle na Kawasakiju? Ja sam dva takva video u životu, oba su se ljuspala po dekli, a nisu bili lupani. 

ne ne, ljuste se kad su nekvalitetno ofarbani, ja sam vidjao na vise raznih motora da se to desava, kod mene je situacija da je motor sa obe strane pao u mestu, motor je stvarno casa, ali nije to zafarbano, ja sam se odlcuio da ocu da ofarabam te stavke, promenio cu tegice originalima, i ofarbacu i jednu bocnu plastiku, malo je zagrebana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 45 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900
pre 19 minuta, shoyyka je napisao:

A ko ne voli... šta ćemo kad traži:)... sa srećom se voz'o kolega! 

Hvala kolega :)

Jos ako su auspusi kao moji :rat3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja