Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 14 minuta, Markone88 je napisao:

@shoyyka ko vozi TDM900 dosta slican tvom sa detaljima samo na DE table?

Nemam pojma... da nije ovaj? Ne znam koje su table...

Screenshot-20200413-204616-com-android-cwhat exercise can reduce breast size

Mada čini mi se da sam vidjao te DE table... možda na fotografijama, ne znam? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 2 minuta, Markone88 je napisao:

@shoyyka jeste. video ga danas na Pancevackom mostu, pojurio da vidim jesi ti, medjutim udario ljuto po gasu, kroz onu guzvu, nisam hteo da ga pratim :D

Pa da si ostao na TDM-u stig'o bi ga:)... hahaha

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
Nemam pojma... da nije ovaj? Ne znam koje su table...

Screenshot-20200413-204616-com-android-chrome.jpg&key=f071ff941fee267227c28f1e90875683dfd907a6736b50e3ffe10ad5d9537a38what exercise can reduce breast size

Mada čini mi se da sam vidjao te DE table... možda na fotografijama, ne znam? 

Znam bivšeg vlasnika. TDM je prodat a novi vlasnik je viđen kako ga tera ko saam đavo... bez potrebe.

 

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 minutes ago, Zoxxx69 said:

Znam bivšeg vlasnika. TDM je prodat a novi vlasnik je viđen kako ga tera ko saam đavo... bez potrebe.

 

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

to je to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Danas smo se usvinjili za sve novce.

IMG_20200414_092304.jpg

 

Kakva su vam iskustva sa preklopnim kacigama i kišama. Ja skoro kupio Caberg Duke ll i mogu vam reći da je unutra ušlo mnogo više vode nego što je prihvatljivo. Jes' da sam išao jedno 100+ km po kiši i da nisam išao polako al' opet. Znao sam da će biti više buke u preklopnoj al' nisam očekivao da prokišnjava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nadam se da me neće neko prepoznati u ovom postu kao snoba...

 

Izuzetno je teško konstruisati i proizvesti kvalitetnu modularnu kacigu. Same karakteristike modularne kacige se kose sa zahtevima koje kaciga mora da ispuni: bezbednost, udobnost, ventilacija, težina, itd.

 

ARAI na primer, odbija da ugradi sunčani vizir u svoje kacige. Kažu da kompromituje bezbednost i ventilaciju. Imaju drugačiji sistem, sunčani vizir je spolja.

 

Uvek sam pričao, dobra modularna ne može da bude jeftina. Ko hoće tako nešto, trebalo bi da bira nešto iz premium klase: Schuberth C3 / C4, SHOEI Neotec 1/2, HJC RPHA 90, itd.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
@shoyyka ko vozi TDM900 dosta slican tvom sa detaljima samo na DE table?
E decaci to, je moj drug iz Panceva@Bata_Pan , od skoro vlasnik tog prelepog TDM 900 na DE table. Inace vozio je Burgmana 400 i sad je presao na TDM i rekao bih odlican motor, bili prosle sedmice najednoj voznji i prijatno sam se pdusevio i sa motorom i sa njim kako se snalazi na njemu. Nadam se da ce vam se ovde uskoro javiti u temi. Toliko od mene.. Mada nikad se ne zna mozda i ja da se javim jedan dan u temi .

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
1 hour ago, Alekre said:

Nadam se da me neće neko prepoznati u ovom postu kao snoba...

 

Izuzetno je teško konstruisati i proizvesti kvalitetnu modularnu kacigu. Same karakteristike modularne kacige se kose sa zahtevima koje kaciga mora da ispuni: bezbednost, udobnost, ventilacija, težina, itd.

 

ARAI na primer, odbija da ugradi sunčani vizir u svoje kacige. Kažu da kompromituje bezbednost i ventilaciju. Imaju drugačiji sistem, sunčani vizir je spolja.

 

Uvek sam pričao, dobra modularna ne može da bude jeftina. Ko hoće tako nešto, trebalo bi da bira nešto iz premium klase: Schuberth C3 / C4, SHOEI Neotec 1/2, HJC RPHA 90, itd.

 

 

Drugim rečima, to mi je-što mi je. To što si napisao je ono što sam ja znao pre. Nedavno su me ubedili da je tehnologija ipak napredovala i da to vise nije tako. Ova Duke ll ima sertifikat da može da se nosi i otvorena, kao toliko je čvrsta školjka, hvalili je po forumima, kad ono... Najgore je to da ja i nisam hteo preklopnu kacigu, nego je Caberg malo manji i ta koju sam hteo, integralna, mi bila mala, ja magarac da iskoristim popust uzmem ovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Istina, modularne kacige su se već "spustile" u srednju kategoriju. Uglavnom to budu kacige sa elementima i tehnologijom top modela. Što znači da bi dobar izbor proizvođač koji ima "evoluciju" i ispeglane nedostatke kroz modele.

 

HJC je na primer je počeo sa SY-MAX III, nasledio je RPHA MAX pa nju RPHA 90. Što znači da imaju poprilično iskustvo u inženjeringu, znaju šta nije bilo dobro da ispeglaju, već imaju alat i treniran kadar u proizvodnji. Rezultat toga je i90 i trebalo bi da je tradicionalno odlična kaciga za svoj novac. HJC uvek bije za pola klase više za novac, pogotovo ako je na sniženju. @Markone88 je ima pa će možda napisati iskustvo. Schuberth C3 je ista priča, oni su izmislili modularnu kacigu. Doduše skuplje su dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Alekre

 

Presao do sad nekih 300 km sa kacigom, sto u gradu sto van grada, brzine i do 200 :D

 

Prednosti: Kaciga je udobna za glavu, ima dosta "mesa" pogotovo odozdo, chin guard je isto odlican, ima dodatak koji u kombinaciji sa ostatkom kacige odozdo te skroz "zatvori". Moze i da se skine dodatak sa chin guard-a vrlo lako, na cicak. Kaciga je dosta tisa od Scorpion ADX-1, koju sam vozio 2 sezone, ali ne znam kakva je u poredjenju sa drugim kacigama. Vidno polje je odlicno, naocare za sunce su odlicne. Iz mog ugla, prelepa kaciga, izgleda sportski, kao full face. Na velikim brzinama je dosta udobnija od prethodne, aerodinamicnija je sigurno.

 

E sad mane. Prva mana je to sto me steze dosta na skoljkama usiju, mozda samo treba da se razgazi. Druga mana je mnogo slab feder koji drzi vizir u odredjenom polozaju, sto znaci, ako otvoris vizi na nekih 2cm da "zine" ostace tako sve dok ne predjes 50-60 na sat, onda ga vetar zatvori. Treca mana, ventilacija nije neka, mora to bolje za kacigu u 2020 godini. ima jedan lufter na bradi i jedan na celu, ali nisam primetio da ubacuju dovoljno vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
18 minutes ago, Markone88 said:

E sad mane. Prva mana je to sto me steze dosta na skoljkama usiju

A pa to nije do kacige :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 45 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900
Pre 21 sati, Zoxxx69 je napisao:

Znam bivšeg vlasnika. TDM je prodat a novi vlasnik je viđen kako ga tera ko saam đavo... bez potrebe.

 

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Pozdrav drug. 

Pitaj sta te zanima, i kazi mi jel si ti kopetentan da kazes i ocenis ko kako vozi motor?! :/

Sto se mog motora tice, krajnje normalna voznja :)

Ne znam kako voze penzioneri, ali ja samo koristim motor za prolazak kroz guzvu, pogotovo u Beogradu.  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 10 minuta, Bata_Pan je napisao:

Pozdrav drug. 

Pitaj sta te zanima, i kazi mi jel si ti kopetentan da kazes i ocenis ko kako vozi motor?! :/

Sto se mog motora tice, krajnje normalna voznja :)

Ne znam kako voze penzioneri, ali ja samo koristim motor za prolazak kroz guzvu, pogotovo u Beogradu.  ;)

 

Ma zbunili se ljudi, sad kad vide da si iz Panceva sve im jasno.. Ne zameri im.. :dobar:  :lol2:

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 45 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900
Upravo sada, ProMaster je napisao:

Ma zbunili se ljudi, sad kad vide da si iz Panceva sve im jasno.. Ne zameri im.. :dobar: 

Taman posla da zamerim, nemam zbog cega :)

A sta ovo znaci "sad kad vide da si iz Panceva sve im jasno" :zbunjen::stabre2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Upravo sada, Bata_Pan je napisao:

Taman posla da zamerim, nemam zbog cega :)

A sta ovo znaci "sad kad vide da si iz Panceva sve im jasno" :zbunjen::stabre2:

Pa ono, kad vidis RU i PA, parkiras se pored puta i sacekas da prodju i udalje se dovoljno.. :) 

Salim se ja malo, valjda mi dosadno.. :kafa:

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 45 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900
Upravo sada, ProMaster je napisao:

Pa ono, kad vidis RU i PA, parkiras se pored puta i sacekas da prodju i udalje se dovoljno.. :) 

Salim se ja malo, valjda mi dosadno.. :kafa:

:tras2:

Eee ako si mi rekao :P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
25 minutes ago, Bata_Pan said:

Kazi druze, ja vozim Tdm-a na De table?! 

nista nista, mislio sam da je Shoyka, pa onda video DE table, probao da stignem ali pobeze mi zacas! Svako dobro i nek te gume dobro drze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 45 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900
Upravo sada, Markone88 je napisao:

nista nista, mislio sam da je Shoyka, pa onda video DE table, probao da stignem ali pobeze mi zacas! Svako dobro i nek te gume dobro drze!

Ahaa... Oke oke druze... 

Takodje, sve naj! :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja