Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Drugarice i drugovi, (još) jedno pitanje, ima li neko ugrađen indikator brzina? Još bolje, ima li neko ugrađen indikator brzina sa AliExpress-a? Sad malo gledao, ima u Italiji neka varijanta od 70-80€, a iskreno, izgleda mi potpuno isto kao i oni Kineski po 35-40. E sad, ako neko ovde ima iskustva dal' isto i funkcionišu, pa još 'oće sa nama to svoje iskustvo da podeli... Pa još ako napiše i koju reč oko montaže istoga, ijaooo!

 

Pre na ZR-7 sam konstantno imao utisak da motor ima samo tri brzine, uvek bar jedna fali, a sad na TDM-u imam utisak da ih ima bar jedanaest, koliko god da pičim ima još jedna brzina fore. Do duše, nisam izlazio na auto-put, al' na ovim lokalnim putevima kod nas nema baš mnogo mesta za šestu.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ne treba ti to sranje, naučićeš vremenom. Tek si počeo da voziš TDM. Trudi se da se uzdržiš kineskih gadžeta na motoru. Prijateljski savet. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3117 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 55 minuta, stoka je napisao:

 

Ako iko voli da kiti motor sa raznim džidžabidžama to sam ja...zainteresovao se jedno vreme, gledao, zevao pa opet gledao:)...i odustao, komplikovano, senzor skroz dole kod dekle, treba se rasturati i td... nije kao kod Kawe, otkačiš ispod sedišta konektore pa zakačiš, još malo posla da memoriše brzine i neutral i gotovo... 

Mada... ako nadješ nekog koji je baš provereno stručan eto me kod tebe na Leto:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
2 hours ago, bopk said:

Astral i Hitmanle016 imate pice kad se vidimo za preporuku za xmoto. Kod njih sam uzeo gumu. 

Koja je cena bila? Kad prolazis pored Leskovac svrati na rostilj moj si gost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

12500 din sa postarinom. Odlicna cena. Javljam se obavezno kad budem dolazio u Le. Interesuje me i kako ti se cuje uzivo onaj top sto si stavio na tdm. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Danas mi se desila mala neprijatnost kad sam isterao motor iz garaze, naime da ga upalim, krene da vergla i stane, ja opet i opet stane.. pa iz treceg zaverglao kako treba. Aku je nov, pun zivota, ne cuje se ono kuckanje na releju, nego kao da anlaser zakazao. Posle kao mina palio i radio. Ako je do anlasera, jel radio to neko, kako za delove? Biksne, cetkice, jel kao kod auta ili se trazi po modelu? :yamaha: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
5 hours ago, Pavke_88 said:

Danas mi se desila mala neprijatnost kad sam isterao motor iz garaze, naime da ga upalim, krene da vergla i stane, ja opet i opet stane.. pa iz treceg zaverglao kako treba. Aku je nov, pun zivota, ne cuje se ono kuckanje na releju, nego kao da anlaser zakazao. Posle kao mina palio i radio. Ako je do anlasera, jel radio to neko, kako za delove? Biksne, cetkice, jel kao kod auta ili se trazi po modelu? :yamaha: 

Proveri redom kontakte, pre svega toga. Takodje moze da patinira i sam taster na kormanu.

 

Za anlaser ne znam, nisam rasturao.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Idem sada da vidim kako ce da se ponasa i da proverim kontakte kao sto savetujes, samo me najvise interesovalo ako je neko rasturao anlaser, da li se reparira kao i svaki drugi na automobilu... Hvala svakako :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Proveri i copavu. Ako vergla i nece da upali mozda bude i to. Kao da ne daje signal da je copava podignuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kakve veze ima copava da li je spustena ili podignuta dok motor vergla? Copava ima prekidac sa ugasi motor ukoliko se ubaci u brzinu, a copava je spustena. Motor mora da vergla i da pali, bez obzira na copavu...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako je motor u brzini, copava spustena. Kada se stisne taster za anlasovanje, upalice se samo crvena lampica na tabli i to je to. Anlasovanja nece biti.

Ako se ne varam tako bi trebalo.

 

Ako je krenuo da anlasuje, pa nema dobar broj obrtaja ili on varira, to znaci ili da nema dovoljan napon (losa baterija ili neki kontakt oksidiran) ili su cetkice pri kraju.

Verovatno se sam anlaser moze remontovati, nove cetkice i lezajevi. Mada vise bih proverio sam kontakt mase anlasera i start relej. Tacnije precesljati sve kontakte redom.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

@Astral i @ThePainkiller tako je, prekidac na copavoj reaguje kako treba i tu nije problem, danas sam gledao kontakte i sve deluje kako treba, tako da vrlo moguce da je do anlasera, no danas verglao bez problema, tako da, ako se ponovi, skidam ga pa kod majstora na remont

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Na kraju svake sezone, motorić se pere sa nešto većom pažnjom nego inače. Tokom zime je odlično vreme da se uradi ono što mora a i ono što ne mora ali je lepo da bude. 

Auspusi se obavezno demontiraju i idu na osvežavanje. Zimu će provesti u dnevnoj sobi. Društvo će im praviti nosači nogostupa. Motorić za to vreme spava, pokriven u garaži.

IMG-20191215-131723.jpg

 

Prema ovim auspusima imam drugačiji osećaj u odnosu na druge stvari koje sam kupio.

 

IMG-20200112-120343.jpg

 

Robert ih je ručno radio a kakve muke Robert ima da ne pišem. Pogledaš njega, pa auspuhe, a oni urađeni precizno, tačno... Velika volja, napor i snaga je u njih ugrađena i prema tome, oni su meni vredniji od bilo kog MIVV-a, Remusa, Akrapovića... Kaže Robert, da li da utisne "Race" Ada logo ili da mi ostavi pa da ja lepim lažne nalepnice. Rekoh, ne dolazi u obzir, mora da piše i treba da piše "RACE". Ej, ručni rad! 

 

Imam svašta za pranje, ali ispade da sam ih najbolje oprao petrolejem i mekanom četkicom. Onda polako krpica, prsti pa... Imaš celu zimu! Bolje nego da blejiš na telefonu. Sad izgledaju onako kako treba. Stari su 4 godine, imaju po koju ogrebotinu ali to je neminovno.

 

IMG-20200119-124625.jpg


Tretman čišćenja i zaštitu premazom mora da prođe i blatobran. Lako se demontira, ima dva M6 šrafa i tri plastične kopče.

 

IMG-20200105-171955.jpg

 

Posle, tretmana, izgleda kako treba! Kad se već bavim plasitkom, dobro je i da "Maxia" dobije tretman zajedno sa bočnim koferima.

 

IMG-20200111-155603.jpg

 

Razlika je očigledna.

 

IMG-20200106-141108.jpg

 

Sad je idealna prilika da se očisti sve jer je zadnja viljuška skroz slobodna. 

 

IMG-20200126-131527.jpg


IMG-20200126-132434.jpg

 

Za izgled nosača nogostupa potrudio se @Dudic90 i na tome sam mu zahvalan :) Video kako je to uradio na "FJR", svidelo mi se, a ja nemam opremu za takve rezultate. On će to bolje i vazda ih je odradio!

 

IMG-20200208-131540.jpg

 

Sad treba nogostupe montirati nazad. No, pre toga, moraju da se očiste, podmažu, itd. Kad je prljavo, ne može da radi kako treba. 

 

IMG-20200208-122814.jpg

IMG-20200208-122757.jpg

 

Sam sklop nije komplikovan ali treba biti pažljiv da ne pogubite sitne delove. Zadnji nogostupi imaju otvor sa oprugom koja gura kuglicu. Dok sam čistio delove, ispade mi na pločice i skače ko da je živa. Sreća promaši slivnik za par centimetara!

 

Sad je sve kako treba i može da se sklapa nazad! Nogostupi vozača se osiguravaju osiguračem rascepkom. Pravilno se montira tako što krajeve savijete posebno levo i desno, ne zajedno!

 

Sve sam podmazao FAM-omovom litijumskom mašću. Gume izgledaju fantastično.

 

IMG-20200208-131507.jpg


IMG-20200208-133639.jpg


Rade perfektno pod rukom, milina, čuješ klik klak! Najviše mrzim kod motora kad nešto grebe, zapinje i ne radi kao novo.

 

IMG-20200208-134442.jpg

 

Sad treba sve to montirati nazad. 

 

IMG-20200308-112110.jpg


IMG-20200308-112220.jpg


Tu je i ker da prati situaciju i čuva imovinu :)

 

IMG-20200308-111955.jpg

 

Prvo na montažu ide klizač lanca. Pre toga, slikam iz "Yamahinog" servisnog upustva tabele sa silom stezanja. Kaže, 10nm za dva M6 šrafa...

 

IMG-20200308-112655.jpg

 

Nešto mi to čudno ali ajd. Podesim ključ. Osećam pod ruku da nije to-to ali mislim, mora zbog gume... Puče šraf! Ooo sve mu! Ajde nema veze, sad treba izvaditi ostatak iz viljuške. Uzmem oštar i kvalitetan šrafciger ravan bit, kuckam da napravim žljeb pa polako. Sreća izvadim ga uz veliku pažnju. Stavljam oba šrafa na listu za naručivanje.

 

IMG-20200308-121126.jpg

 

Teramo dalje: kod levog nosača nogostupa nema ništa posebno. Dve M8, 34nm. Šrafovi mi nisu nešto na oko pa ću i njih da stavim na spisak. M6 od nogostupa beše na 8nm ili 6nm, ne sećam se tačno. Oduševim se kako je sve kvalitetno i masivno. Ne prave se više motocikli sa ovakvim odlivkom aluminijuma.

 

IMG-20200308-122310.jpg

 

Desna strana ima malo više šrafova zbog kočionog cilindra. Sklopim sve ali ne pali se stop svetlo... Gledam šta, gde, oprugice, poluge, prekidač. Pošaljem @shoyyka da mi slika kod njega da budem siguran. To je mana kad demontiraš nešto pa ga sklapaš posle par meseci. Ispostavi da nisam dovoljno jako mlatio rukom po kočnici. 
Obavezno podmazivanje otvora kroz koji prolazi nazubljeni deo, na njega ide podloška, sve podmazati i na kraju poluga. 

 

IMG-20200308-123412.jpg

 

Treba obratiti pažnu da se poklope dve tačke. Poluga kočnice treba da bude udaljena 3cm od nogostupa. Sve šrafove na listu za nove.

 

IMG-20200308-124448.jpg

 

Sledeći su auspusi. Jedan po jedan, da se kojim slučajem ne ogrebu bespotrebno po garaži. Spojeve obavezno tretiram bakarnom mašću.

 

IMG-20200308-132922.jpg

 

IMG-20200308-133200.jpg

 

Šelna mora biti oprana bez prljavštine inače ogreba se sve a onda džabe posao. Ovako ne sme. Mora se oprati.

 

IMG-20200308-133606.jpg


Kad su spojevi čisti i tretirani, montaža ide lako. Izgleda odlično!

 

IMG-20200308-151758.jpg

 

Blatobran ide nazad. Doduše, žabice nisu baš u O.K stanju pa nabavih nove od Nissan-a. Naručio sam za sebe i za  @shoyyka. Pašu odlično!

 

IMG-20200308-153534.jpg

 

Sad malo sitnica, ali više takvih sitnica čine motocikl drugačijim. Inače, kad treba da kupite nov šraf sa upuštenom glavom, meri se CELOKUPNA DUŽINA sa sve glavom. 

 

IMG-20200308-154803.jpg


IMG-20200308-155053-1.jpg

 

Treba da se sredi šugava LED pozicija kojoj radi samo polovina. To je nedostupivo jer čini motor zapuštenim i ostavlja loš utisak.

 

IMG-20200315-124041.jpg


IMG-20200315-124306.jpg

 

Nabavio sam bele i žute. Probam obe, ipak bolje stoji bela. Žuta kao neka tinjalica.

 

IMG-20200315-124407.jpg


IMG-20200315-124556.jpg


IMG-20200315-125000.jpg

 

Čopava nešto ne radi kako treba, tj. radi ali nije to glatko i fino. Ništa gore kad se uhvatiš za nešto na motoru a ono ne radi glatko. Ovo je lak poslić.

 

Jedan šraf.

 

IMG-20200315-154641.jpg

 

Sklop naravno pljav, zato i ne radi glatko. Sve mora da se očisti i podmaže. Sa zadnje strane na čopavoj, ima jedan M6 koji drži deo što potiskuje prekdač čopave. Mora da se odvije da bi se čopava demontirala. Stavljam ovaj M8 i podlošu na listu za naručivanje. Ružan je.

 

IMG-20200315-155140.jpg


IMG-20200315-155147.jpg

 

Kad se očisti, ide litijumska mast pa sve nazad istim redosledom. Inače ako vam treba odlična mast, FAM je odličan i ne košta puno. Imaju razne masti i vredi pogledati ponudu.

 

IMG-20200315-160725.jpg


IMG-20200315-160920.jpg


IMG-20200315-162833.jpg


Sad kad čopava radi perfektno, treba vratiti nazad oprugu. Ovo je opasna rabota. Sve opruge zadržavaju energiju i vrlo lako može da se desi sranje. Odleti u ruku, povredi oko, svašta. Obavezno raditi sa rukavicama i zaštitnim naočarima. 

Za montiranje opruga postoji specijala alat, u obliku slova T sa kukom. Njime se navlači opruga. Ja ga nemam pa moram da se snađem. Našap sam kanap i njime nategao oprugu. Ovo je skroz bezveze način ali jbg. Na mestu je. Obavezno sve dobro proveriti da li je na mestu. Ne sme se desiti da bilo šta u ovom sklopu omane pa da se čopka spusti u vožnji.

 

IMG-20200315-163656.jpg

 

Pošto je ovaj spojler mali, stavljamo veći:

 

IMG-20200105-150805.jpg


IMG-20200105-153933.jpg


IMG-20200315-164055.jpg

 

Podešavamo sajlu kvačila i može na test vožnju. 

 

IMG-20200315-164036.jpg

 

Skoro sam i zaboravio kako je voziti. Motor stabilan, jak, brz... Svaki put me oduševi. Otvorim garažu posle vožnje a ono miris novih guma, miris novog od isparenja svih premaza. Ostalo je još da mu zamenimo prednje pločice, ulje i može na turu od 2500 km. Samo da prođe ovo sranje sa virusom.

 

 

  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Konačno sam danas malo provozao motor, nakon što sam ga preuzeo sa velikog servisa. Testirao Bobanovo sedište, nemam reči kakav melem za dušu. 

 

 

20200315_164327.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja