Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

   U TDM-a ide i zeleni i crveni. Alu-blok, alu-glava... malo gume za crevca. Kada sam kupio motor bio je zeleni i to koncentrat -100! Kada sam dosao u priliku, kupio na cosku nove 2 litre (toliko ide u sistem) crvenog, istocio zeleni -100 i usuo crveni -100 proizvodjac NIS. Zeleni traje 2 godine, crveni 5 godina. Vise me nece zanimati do oko 2024-5 godine osim ako negde procuri. 

    Nema razlike auto i moto antifriz, jedino sto kolege kazu, neki hoce da prodaju skuplje tamo neku moto caroliju... nema nasedanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kolega @marshall , nemoj se ljutiti, moram da te ispravim... Nemojte pisati o antifrizima po boji, koji je za šta, a koji nije! Postoje više vrsta antifriza i oni se ne razvrstavaju po boji, nego po sastavu (svojoj bazi) i u odnosu na svoj sastav su određeni za tipove vozila, tj. njihove sklopove rashladnog sistema. Boja antifriza uopšte nije bitna ukoliko njegov sastav odgovara specifikacijama proizvođača agregata. 

 

Znači, da ponovim po milioniti put: za TDM ide antifriz na bazi Etilen-Glikola i tačka. Boja može da mu bude i šućmurasta, dokle god je na bazi Etilen-Glikola i promešan u odnosu 50:50 sa demineralizovanom vodom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ono sto je takodje jako bitno.

Pokusacu da objasnim.

 

Za hladjenje agregata je najbolja voda, antifriz ima visestruko losija svojstva od vode. Ono sto je problem vode je mrznjenje na ispod -4°C. Zato koristimo antifriz. 

 

Ako sipamo antifriz u razmeri 50:50 , tacka mrznjenja je recimo -30°C.

Ako sipamo veci procenat antifriza u odnosu na vodu , npr. 70:30 , tacka mrznjenja ce biti -20°C.

 

Sa 100% antifrizom necemo dobiti ono sto mislimo, a to je tecnost koja nece zalediti na -70°C u Sibiru, naprotiv. 100% antifriz ce se zalediti na -15°C.

Dodate mu vode u istoj kolicini i tacka mrznjenja se pomera na -50°C.

Magija?

Pametni su hemicari , znaju sta rade.

Tako da antifriz mesajte sa demi vodom uvek u razmeri koja je naznacena na pakovanju. Uglavnom je 50:50.

100% antifriz je i agresivan po creva i zaptivke, tako da to nikako nemojte stavljati.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja sam stavio neki antifriz "za motore" na kojem pise da se ne razblazuje s vodom vec se sipa tako. Imate i NIS- ove antifrize koji su vec razblazeni tako da samo koncetrat od 100% se mesa s des.vodom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
6 minutes ago, bopk said:

Ja sam stavio neki antifriz "za motore" na kojem pise da se ne razblazuje s vodom vec se sipa tako. Imate i NIS- ove antifrize koji su vec razblazeni tako da samo koncetrat od 100% se mesa s des.vodom.

Tacno,tacno. Mora se procitati sa ambalaze. Uvek je naznacen nacin primene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, bopk je napisao:

Ja sam stavio neki antifriz "za motore" na kojem pise da se ne razblazuje s vodom vec se sipa tako. Imate i NIS- ove antifrize koji su vec razblazeni tako da samo koncetrat od 100% se mesa s des.vodom.

Da, ali ti antifrizi su obično skuplji nego koncetrat koji se treba razblažiti. U TDM ide 2 litre rashladne tečnosti. U prodavnici auto delova tražite G12+ antifriz (on je nešto oko 300 din) i u bilo kojoj prodavnici kupite litru demineralizovane (popularno zvano destilovane) vode (košta oko 30 din litra). Pomešate i sipate. Za 330 din rešen problem rashladne tečnosti... Čemu lupati glavu dalje...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Au....koliko nauke oko antifriza.... :D
al evo...valjda valja,valjao je prosle zime :) a par puta je zanocio napolju moped na -4/5 ili u garazi gde voda u posudi zamrzne ....78132003_628547237969231_2970487128095457280_n.thumb.jpg.3b9ac37d67decb6002395702bb98ba1e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pre par dana sam definitivno "presekao" i stavio tačku na vožnju motocikla. Danas sam napunio tank do čepa i započeo intervencije.

 

TDM je nepristupačan zbog dva izduva i blatobrana za pranje. Kakvi su nam putevi, na kraju sezone ceo taj dan bude usran kao što nikada nije bio za 15 godina bio u Švajcarskoj. Održati motor "kao nov" zahteva dosta brige, detaljisanja i dobrih sredstava za čišćenje i zaštitu. Auspusi idu na odmašćivanje, pranje pa voskiranje. Nosači nogostupa idu na poliranje kod @Dudic90 ako ponuda još uvek važi :) 


Naredna intervencija je detaljno pranje celog donjeg dela motocikla. Za to mi treba jedan ceo slobodan dan. Posle toga ide pranje gornjeg dela ali to je meni puno lakše nego ovo dole. Prvo mlaz vode, pa "Procycle Complete Cleaner", pa ispiranje, pa opet cleaner ali ovaj put sa četkicom za radijatore da se lepo očiste teže zaprljani delovi. Tu koristim u pomoć ako baš moram Akru K2 mada pre nje petrolej. Posle toga idu sredstva za finiš i zaštitu. 

 

IMG-20191201-162512.jpg

 

Katastrofa...  Moram da se zahvalim @shoyyka, na inspiraciji za detaljno demontiranje i pranje.


IMG-20191201-162521.jpg

 

Od opreme sam stavio manje više sve što sam hteo i što može da se montira pa se sad svodi na sitnice. Dokupio sam "touring" spojler za MRA vizir. Razlika u veličini se vidi. Imam tu još par ideja oko podmazivača lanca i druge maglenke, ostalo se svodi na sitnice tipa titanijumski šrafovi, itd. Trebaju mi još dva šrafa M8 x 55 i jedan "U" šraf za dve nove matice za nosač navigacije i dva dekorativna poklopca za M8 imbus glavu.


IMG-20191201-164651.jpg

 

Sve ovo čeka na tretman u toku hladnih dana dok se ne dovede u što je moguće približno stanje novom proizvodu.


IMG-20191201-164703.jpg

 

Nakon ovoga ide mehanika, komplet prednji deo. Kočione pločice, čišćenje klješta, novo kočiono ulje, provera ležajeva točkova, nove opruge po mojoj specifikaciji i podešavanje po mojim potreba, provera ležaja upravljača i nov upravljač. Nešto širi ali malo niži, doduše alumijumski i čvršći puno.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Kad si već počeo odvij dva šrafa i skini nosač fuzastera i odvij taj šrafić na viljušci i skini tu gumi što vodi lanac... onda možeš da mu i dlaku opereš:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Podrzavam lickanje i odrzavanje motora. Kad se nesto zaprlja ne spavam miran dok ne operem. Kad se nesto pokvari gledam odma da popravim. Ali ne podrzavam cesto odvrtanje srafova i skidanje fuzastera, lancobrana, poklopaca lancanika, bocnih plastika i bilo kakvo rasklapanje. Jednom godisnje je ok, ali bukvalno jednom godisnje. Ostatak perem i cistim sta mogu da dohvatim sto je nekih 95% :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ja sam skinuo nosače fuzastera ove godine dva puta zbog skidanja te gume što vodi lanac,šta se sve ispod ne nahvata od maščine do kamenčića... tako i lanac čuvaš... uz normalnu silu zavijanja možeš ih vazda puta skidati... pogotovo topove, tu ne možeš pogrešiti, šelna koja drži topove na grani i da se posle xxx puta odvijanja i srnja zameniš... nisu specifični da ne mogu da se nadju, a isto je sa blatobranom-lancobranom, obični šrafići... a mnogo znači kad ih skineš... 

Nisi prob'o pa ti se čini... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, shoyyka said:

Ja sam skinuo nosače fuzastera ove godine dva puta zbog skidanja te gume što vodi lanac,šta se sve ispod ne nahvata od maščine do kamenčića... tako i lanac čuvaš... uz normalnu silu zavijanja možeš ih vazda puta skidati... pogotovo topove, tu ne možeš pogrešiti, šelna koja drži topove na grani i da se posle xxx puta odvijanja i srnja zameniš... nisu specifični da ne mogu da se nadju, a isto je sa blatobranom-lancobranom, obični šrafići... a mnogo znači kad ih skineš... 

Nisi prob'o pa ti se čini... 

Moguce da si u pravu. Zajedno cemo od proleca jedan dan i moj da rastavimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 5 minuta, Markone88 je napisao:

Moguce da si u pravu. Zajedno cemo od proleca jedan dan i moj da rastavimo

No problemo druže... 

Čekaj bre... znači ostaje makina? 

Biće mi mnogo drago ako ostane... iskreno... nekako sam već navik'o:Mare-TDM... 

 

IMG-20190923-105217.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
1 hour ago, Alekre said:

Nosači nogostupa idu na poliranje kod @Dudic90 ako ponuda još uvek važi :) 

Naravno da važi. Dogovarićemo se preko pp za detalje kad, šta i kako. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, shoyyka said:

No problemo druže... 

Čekaj bre... znači ostaje makina? 

Biće mi mnogo drago ako ostane... iskreno... nekako sam već navik'o:Mare-TDM... 

 

IMG-20190923-105217.jpg

Ostaje, samo cu kupiti jos jedan motoric za drndanje

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sve se demontira vrlo pažljivo. Nema bojazni. 

 

Generalno što se zaprljanosti tiče, najviše problema imam sa zadnjim točkom i viljuškom. Ne mogu nikako lepo da operem plastiku ispod repa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne mogu reći da sam baš zadovoljan mada je uklonjena velika količina prljavštine. Prva ruka je bio čistač za felne, K2 Felix. Bez mnogo uspeha. Druga ruka, K2 Akra... Očistila je deo ali na kraju najbolje se pokazao petrolej. Nisam zadovoljan jer polovina felne do lanca ima i dalje musave fleke. Za pranje sam koristio četku za farbanje i rekao bih da je tu problem. Nije dovoljno agresivna. Iz viljuške nisam uspeo da isteram prljavštinu oko varova u potpunosti.

Iako je zadnji točak i njegovo vešanje najprljaviji deo na motociklu generalno, za kontaminaciju prljavštine najviše krivim sprej. Sam po sebi se teško čisti i lepi sve čestice. Scottoiler sam prodao jer i on musavi felnu, ali moram da priznam da se njegovo ulje lako pere. Definitivno ću ponovo ugraditi podmazivač.

 

Sve u svemu sada ovako izgleda:

 

IMG-20191203-135127.jpg


IMG-20191203-135138.jpg


IMG-20191203-135153.jpg


IMG-20191203-135207.jpg


IMG-20191203-135215.jpg


IMG-20191203-135234.jpg 

Kada demontiram nogostupe, proći ću viljušku jednom rukom sa Collinite 850 Metal Wax pa ćemo videti kako će to da ispadne. Za felnu, krpica i ponovo petrolej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Ja lično mislim da je najgora stvar kad je neko toliko samokritičan. Shvatam da se teži savršenstvu ali... Ja lično ne bih tu ništa zamerao... izgleda savršeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja sam redovno čistio rupice na diskovima. Jednom su mi na jednoj strani diska sve rupice popunile pčele. Primetim ja trese mi volan, van balansa. Stanem, proverim, kad ono imam sta i da vidim.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 25 minuta, Zuba87 je napisao:

Штапићи за уши ми делују као логичан избор? 

Pomislicete da provociram, ne radim to cesto (1-2 puta godisnje) nekom okruglom cetkicom, nema kod nas prodavnica oruzja da potrazim cetku za ciscenje cevi pistolja.

Kada se vec detaljise ne znam gde ima vise garezi od plocica nego u tim rupicama.

IMG_20191203_144824.thumb.jpg.c42956cfd9733f9f436caacde470ee2a.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Gde nalazite petrolej?
Ranije ga bilo u svakoj farbari, sad gde god ga trazim ponude mi neku tecnost za petrolejske lampe, ali nije petrolej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
46 minutes ago, JoeD said:

Gde nalazite petrolej?
Ranije ga bilo u svakoj farbari, sad gde god ga trazim ponude mi neku tecnost za petrolejske lampe, ali nije petrolej.

Ma ima po farbarama. 

Providna flasa sa zelenom etiketom. Pise petrolej na njoj. 

A sad da li je pravi ili lazni, ne bih znao. Lepo cisti felnu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja