Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jao ljudi naleteh na neki stari topic od nekog grka. Napakovao prednju Ohlins vilu sa Multistrade na 9ku. Našao sam i firmu koja izrađuje mostove po narudžbi. Kakvo bi to zlo od motora bilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Hteo sam da pojacam prednje kocnice na tdm 850 4tx i da ugradim prednje celjusti od Yamahe R1 ili ti iste kao na TDM900.
E sad pitanje je sledece da li to pasuje sraf na sraf ili treba raditi jos neke izmene tipa adaptera za kacenje?
Da li mogu moja postojeca creva da iskoristim ili moram da radim neke modifikacije?
Takođe me interesuje da li da ostavim i pumpu od TDM850 ili i nju da promenim i stavim od R1?
Ima li neko da je to radio i da zna sta je sve potrebno da bi konverzija bila uspešna?



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 32 minuta, vidakn je napisao:

Hteo sam da pojacam prednje kocnice na tdm 850 4tx i da ugradim prednje celjusti od Yamahe R1 ili ti iste kao na TDM900.
E sad pitanje je sledece da li to pasuje sraf na sraf ili treba raditi jos neke izmene tipa adaptera za kacenje?
Da li mogu moja postojeca creva da iskoristim ili moram da radim neke modifikacije?
Takođe me interesuje da li da ostavim i pumpu od TDM850 ili i nju da promenim i stavim od R1?
Ima li neko da je to radio i da zna sta je sve potrebno da bi konverzija bila uspešna?



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Ja znam da je @Branko Na svom tadašnjem TDM-u stavljao kočnice od R1. Možda sa njim da vidiš kako i šta ide...

A pravo pitanje je zašto bi to radio? Evo na mom TDM-u fabrička creva, fabričke čeljusti (na kojima sam očistio klipiće) i sinter pločice. Kad zabodem kočnicu, hoće oči da mi iskoče iz glave kako koči. Po meni potpuno nepotrebno budžiti nešto oko kočnica jer bi i fabričke trebalo vrlo dobro da koče, pod uslovom da je sve ispravno i da nije dotrajalo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Delim misljenje sa Painkillerom. 

Bolje remontuj sve komponente svojih kocnica. Stavi kvalitetne sinter plocice, ne Trw ili kopiju Ebc od 1242 din nego lepo uzmes Galfer, Nissin,Brembo ili slicne. Ima da dize zadnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ja znam da je [mention=745]Branko[/mention] Na svom tadašnjem TDM-u stavljao kočnice od R1. Možda sa njim da vidiš kako i šta ide... A pravo pitanje je zašto bi to radio? Evo na mom TDM-u fabrička creva, fabričke čeljusti (na kojima sam očistio klipiće) i sinter pločice. Kad zabodem kočnicu, hoće oči da mi iskoče iz glave kako koči. Po meni potpuno nepotrebno budžiti nešto oko kočnica jer bi i fabričke trebalo vrlo dobro da koče, pod uslovom da je sve ispravno i da nije dotrajalo...   

 

Pa evo zasto, plocice su mi pri kraju, probao sam kocnice na TDM900 i neuporedivo bolje koče, nasao sam celjusti od R1 za 30e i zato hocu da uradim promenu celjusti jer to koči mnogo bolje od fabrickih na 850 a cena zamene je smesna.

Znači zamolio bih ako ima neko ko je 100% siguran da objasni proceduru, ostali saveti da zadržim postojeće kočnice nisu od pomoći jer znam za to sve ali hocu da promenim i stavim nove!Zahvaljujem na info da je[mention=745]Branko[/mention] radio zamenu, njegov bi komentar bio dragocen jer bi ujedno mogao i da uporedi koliko se kocenje promenilo nakon zamene.

Znači ako se[mention=745]Branko[/mention] ne javi moraću da ga kontaktiram na PP.

 

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre sat vremena, vidakn je napisao:

Pa evo zasto, plocice su mi pri kraju, probao sam kocnice na TDM900 i neuporedivo bolje koče, nasao sam celjusti od R1 za 30e i zato hocu da uradim promenu celjusti jer to koči mnogo bolje od fabrickih na 850 a cena zamene je smesna.

Znači zamolio bih ako ima neko ko je 100% siguran da objasni proceduru, ostali saveti da zadržim postojeće kočnice nisu od pomoći jer znam za to sve ali hocu da promenim i stavim nove!Zahvaljujem na info da je[mention=745]Branko[/mention] radio zamenu, njegov bi komentar bio dragocen jer bi ujedno mogao i da uporedi koliko se kocenje promenilo nakon zamene.

Znači ako se[mention=745]Branko[/mention] ne javi moraću da ga kontaktiram na PP.

 

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Nema tu mudrolije nikakve, sve odgovara 1/1. Skidas jedna po jedna kljesta i odmah stavljas druga, crijeva prije otpajanja sa tvojih kljesta stegnes ( gumeni dio ) lagano "smrt kljestima" da ne curi ulje iz kantice na guvernalu. Kad crijevo spojis na nova kljesta pustis ulje u kljesta i ozracis, postupak ponovis sa sljedecim kljestima. Ujedno dosipas ulje ( dot 4 ) u kanticu koje ce ti faliti posto je dio ulja ostao u starim kljestima. Ako sta nije jasno pitaj na PP. :takoje:

P.S.

Uz kljesta od R1 trebas imati i originalne disk plocice, posto od TDM-a ne odgovaraju. ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
 
Nema tu mudrolije nikakve, sve odgovara 1/1. Skidas jedna po jedna kljesta i odmah stavljas druga, crijeva prije otpajanja sa tvojih kljesta stegnes ( gumeni dio ) lagano "smrt kljestima" da ne curi ulje iz kantice na guvernalu. Kad crijevo spojis na nova kljesta pustis ulje u kljesta i ozracis, postupak ponovis sa sljedecim kljestima. Ujedno dosipas ulje ( dot 4 ) u kanticu koje ce ti faliti posto je dio ulja ostao u starim kljestima. Ako sta nije jasno pitaj na PP. :takoje:
P.S.
Uz kljeta od R1 trebas imati i originalne disk plocice, posto od TDM-a ne odgovaraju.
E to mi je trebalo, jos samo pitanje, jel ima razlike u sili kocenja i koliko?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@vidakn Ako si uspeo (tako) jeftino da nađeš čeljusti od R1, onda super. Samo pazi da možda i one trebaju da se remontuju (gumice, klipići...itd) pa da te ne izađe "skuplja dara nego mera..." ;)

U svakom slučaju srećno sa radovima... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako koči? Pa to su MOS 64 MONOBLOK klešta. Takve nećeš da nađeš ni novim motorima osim ako nisu iz više klase. FJR 1300 i XTZ1200 koče istim kleštima, sve ti je jasno.

 

Šta treba da znaš:

 

-Zahtevaju redovno održavanje, čišćenje klipova. Prosto je, možeš sam.

-Odgovaraju direkt na 850, ali nabavi i original šrafove sa MOS 64.
-Džabe radiš ako ne zameniš i glavni kočioni.

 

Trebaće ti doooobra prednja guma napred i verovatno ćeš morati da radiš intervencije na prednjim oprugama. To ozbiljno shvati jer su prvi modeli TDM900 imali jače opruge da bi podneli takve kočnice. Kasnije, od 2004. su stavili mekše opruge i slabiji glavni kočioni. Zato su ti stariji modeli bolji :D Fabrički 900 nosi progresivne opruge i pancirna creva. Tako da, skontao si. Ima tu mnogo više sem čeljusti. Što kaže Astral, možda je bolje da remontuješ to što imaš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 3 minuta, Alekre je napisao:

Kako koči? Pa to su MOS 64 MONOBLOK klešta. Takve nećeš da nađeš ni novim motorima osim ako nisu iz više klase. FJR 1300 i XTZ1200 koče istim kleštima, sve ti je jasno.

 

Šta treba da znaš:

 

-Zahtevaju redovno održavanje, čišćenje klipova. Prosto je, možeš sam.

-Odgovaraju direkt na 850, ali nabavi i original šrafove sa MOS 64.
-Džabe radiš ako ne zameniš i glavni kočioni.

 

Trebaće ti doooobra prednja guma napred i verovatno ćeš morati da radiš intervencije na prednjim oprugama. To ozbiljno shvati jer su prvi modeli TDM900 imali jače opruge da bi podneli takve kočnice. Kasnije, od 2004. su stavili mekše opruge i slabiji glavni kočioni. Zato su ti stariji modeli bolji :D Fabrički 900 nosi progresivne opruge i pancirna creva. Tako da, skontao si. Ima tu mnogo više sem čeljusti. Što kaže Astral, možda je bolje da remontuješ to što imaš.

 

Glavni kocioni od TDM 850 je taman adekvatan sili kocenja sa kljestima R1 za TDM 850. Sa glavnim kocionim od R1 bi bilo previse. Naravno ovo je iz moga iskustva. Na kraju R1 "dioda" ima iste prednje diskove kao i TDM 850. a to je 298mm. ;)

Ako se @vidakn i malo dvoumi neka meni ustupi ta kljesta, posto bi ih rado uzeo ( ako ne cure ) za na stalazu. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
 
Glavni kocioni od TDM 850 je taman adekvatan sili kocenja sa kljestima R1 za TDM 850. Sa glavnim kocionim od R1 bi bilo previse. Naravno ovo je iz moga iskustva. Na kraju R1 "dioda" ima iste prednje diskove kao i TDM 850. a to je 298mm.
Ako se [mention=44004]vidakn[/mention] i malo dvoumi neka meni ustupi ta kljesta, posto bi ih rado uzeo ( ako ne cure ) za na stalazu. :moto3:
Pitao sam zato sto mi se nudi i glavni kocioni od R1 za 30e pa reko da li i to da pazarim, jefino sto nema rucicu ali to nije neki problem da se nabavi. Znaci komplet klesta i glavni kocioni za 60e.
Pa i da se zamene gumice nije neki trosak ako ne valjaju.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@vidakn

Ja sam na mom bivsem TDM 850 zamjenio samo kljesta sa polovnim disk plocicama ( 50% ) i ujedno zamjenio kociono ulje. To mi je uradio drugar u Tuzli ( majstor ) sve za 40E. Pri samom stavljanju kljesta sam primjetio razliku, a kada su plocice nalegle na moje diskove bio sam prezadovoljan. :takoje:

Kao sto rekoh rado bih po toj cijeni opet uzeo par prednjih kljesta od R1, pa neka stoje za "ukras". :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
[mention=44004]vidakn[/mention]
Ja sam na mom bivsem TDM 850 zamjenio samo kljesta sa polovnim disk plocicama ( 50% ) i ujedno zamjenio kociono ulje. To mi je uradio drugar u Tuzli ( majstor ) sve za 40E. Pri samom stavljanju kljesta sam primjetio razliku, a kada su plocice nalegle na moje diskove bio sam prezadovoljan. :takoje:
Kao sto rekoh rado bih po toj cijeni opet uzeo par prednjih kljesta od R1, pa neka stoje za "ukras". :jee:
E to se trazi iskustvo iz prve ruke!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Mrzite me koliko hocete, ja moram da kazem.

 

Vi radije zelite da stavite polovna klesta sa R-a, koja mozda zahtevaju remont. Povezati ih na stara fabricka creva, i zameniti glavni kocioni  drugim polovnim. 

 

Umesto , otvoriti fabricka klesta, ocistiti sve, ispolirati klipove, zameniti gumice, zameniti 20god stara creva novim teflonskim, remontovati glavni kocioni, staviti nove vrhunske plocice.

I imati sigurnu pouzdanu kocnicu, projektovanu za vas motocikl.

 

Ne mogu da vas razumem. 

Ne kazem da niste u pravu.

Samo zaista ne razumem, u meni je problem.

 

Vidakn, kada budes radio ovaj mod, isprati fotografijama ceo proces da vidimo kako je tekla operacija. 

Takodje bi bilo lepo kada bi izbacio i finansijski deo price. 

 

Mozda da i ostali to uradimo ako je zaista tako bolje.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Jedino kako bih razumeo ceo zahvat koji zelis da uradis je ako kupis sve od r1 i uradis na tome sve sto astral kaze:

 

pre 17 minuta, Astral je napisao:

otvoriti fabricka klesta, ocistiti sve, ispolirati klipove, zameniti gumice, zameniti 20god stara creva novim teflonskim, remontovati glavni kocioni, staviti nove vrhunske plocice.

I imati sigurnu pouzdanu kocnicu,

U suprotnom stavljas nesto polovno,nemas pojma u kakvom je stanju i razmisljas da li ces morati da kocis "očima" ako dodje do problema. Apsolutno podrzavam astrala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Mrzite me koliko hocete, ja moram da kazem.
 
Vi radije zelite da stavite polovna klesta sa R-a, koja mozda zahtevaju remont. Povezati ih na stara fabricka creva, i zameniti glavni kocioni  drugim polovnim. 
 
Umesto , otvoriti fabricka klesta, ocistiti sve, ispolirati klipove, zameniti gumice, zameniti 20god stara creva novim teflonskim, remontovati glavni kocioni, staviti nove vrhunske plocice.
I imati sigurnu pouzdanu kocnicu, projektovanu za vas motocikl.
 
Ne mogu da vas razumem. 
Ne kazem da niste u pravu.
Samo zaista ne razumem, u meni je problem.
 
Vidakn, kada budes radio ovaj mod, isprati fotografijama ceo proces da vidimo kako je tekla operacija. 
Takodje bi bilo lepo kada bi izbacio i finansijski deo price. 
 
Mozda da i ostali to uradimo ako je zaista tako bolje.
 
 
Pa i moje su kocnice polovne brate. Cena remonta tj. zamena gumica je ista i za moja postoheca klesta i za ova koja bih uzeo od R1. Cena plocica je ista i za moj model i za ovaj novi. Znaci cela operacija bi kostala vise 30e ako promenim samo klesta ili 60e ako stavim kocioni od R1 u odnosu na postojece stanje tako da ja nemam dilemu, uzecu prvo klesta da vidim da li sam zadovoljan kocenjem nakon zamene a ako ne bude kako bih ja voleo stavio bih i drugi glavni kocioni.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Aha, ti znaci sve jedno remontujes. To je ok. Onda ima smisla.

Obavezno zameni i glavni kocioni onda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja