Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Drugari, moram da vam se požalim... Moram nekom jer ženi ne smem ni da spomenem (mislim da ne ume da ode u ovu temu, čak i da poseti forum nekim slučajem).
Grdno sam se pokajao što sam uzeo ovog CB-a i to još na neviđeno. Verovao čoveku na reč, a i njega su preveslali itekako...
Naime, Honda na oko zapuštena, ali sa potencijalom da se dovede u red, ali avaj... Za zadnju gumu je čovek rekao da je loša, ali se ispostavilo da je na njoj to najmanji problem.
Lamele proklizavaju na 6000 brtaja, lanac bregaste kucka kada je motor hladan (ja ga toplog gledao pre pazara, majmun!), jedan od dva zadnja amortizera propišao, a ni drugi nije u zlatnom stanju, karburatori poprilično raštelovani, izduvne grane udarene u neku visoku bankinu i tu probijene sa donje strane... I još dosta estetskih sitnica, kao što su sva 4 šugava kineska migavca, polomljen katadiopter na koferu...itd...
 
Sve u svemu, ništa to nije nerešivo, sve se to može utegnuti, ali mi iziskuje preveliku količinu novca odjednom, a to sada nemam. A sezona kreće, a ja prodadoh motor kojim može na put oko sveta da se krene...:grr:
 
Eto samo da vam se požalim...
Nemojte biti glupavo zaslepljeni motorom i obavezno sve proveravajte pre kupovine (makar i od rođenog brata kupovali). Eto ja verovao čoveku, koji je, opet, verovao prethodnom vlasniku na reč...
Dolazim i ja na ćuškanje. Usput da ti pokažem šta je motor

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, bocca_bastard je napisao:

A da se mi organizujemo, dodjemo kod tebe na kafu i rahatluk, nalupamo te onako kolektivno? :oda2:

 

pre 2 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Dolazim i ja na ćuškanje. Usput da ti pokažem šta je motor emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Ma treba me lupati dok god se ne opametim... Žena mi lepo govorila da ne damo TDM-a, a ja zajunio kao balavac na golu cicu...

Sreća u nesreći, što se drugar zapalio za ovu moju CB, iako sam mu predočio sve nedostatke, rekao je da hoće da ga uzme od mene samo da dođe do para. Do tada ću i ja sve srediti na ovom motoru... :lol:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja beše pomenuh neku ćušku onomad? :D

 

Najbolji motocikl na svetu je onaj koji je kod vas u garaži. Motocikl je sredstvo za naš način života kojim smo se odvojili od ludaka koji gmižu. Ja ću uvek da se obradujem pojedinim ljudima pa makar se vozili na "Tomosima". 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Ma treba me lupati dok god se ne opametim... Žena mi lepo govorila da ne damo TDM-a, a ja zajunio kao balavac na golu cicu...
Sreća u nesreći, što se drugar zapalio za ovu moju CB, iako sam mu predočio sve nedostatke, rekao je da hoće da ga uzme od mene samo da dođe do para. Do tada ću i ja sve srediti na ovom motoru... 
 
Skupljaj pare pa da pravimo pos'o. Da ostane motor na forumu ;-)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
pre 40 minuta, bocca_bastard je napisao:

A da se mi organizujemo, dodjemo kod tebe na kafu i rahatluk, nalupamo te onako kolektivno? :oda2:

Ja cu da poteram auto da nas vise stane :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Skupljaj pare pa da pravimo pos'o. Da ostane motor na forumu ;-)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

To mi je primarna želja... Samo da drug što pre sakupi kintu i da tera ovu CB...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Mala bara puna krokodila.

"Let the games begin!"

20190220-202246.jpg

A kuciste termostata mi je u ciklusu izgleda <_<

20190220-202140.jpg

I odakle mi cigani sad da mu pridjemo ? Odozdo ginekoloskim pristupom?

20190220-202052.jpg

Ili odozgo tako sto cu razmaci ove snopove instalacija?

'Bem mu zeca malenog!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, bocca_bastard je napisao:

Taman uzmes TDM od mene :jee:

Pa vidi, ili tvoj ili Nenadov... ali neću više napraviti grešku da se odreknem TDM-a... Ova CB je aždaja od motora, stvarno pravi muški motor, ali meni treba otprilike u startu nekih 300 evra (a možda i više, kad se krene otvarati mašina za zamenu lanca bregaste) da ga dovedem u top stanje i da bude spreman za sezonu. Daleko od toga da ja ovaj motor neću da vozim, uf, itekako mi se vozi, ali kada je trenutno puno stvari za srediti, a para baš malo. Tvoj i Nenadov TDM su bez ulaganja, što mi sada i treba za ovu sezonu, tako ako uspem da drugaru prepustim CB-a, ja se odma vraćam na TDM...:aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 minutes ago, bocca_bastard said:

Skini bobine i to je to :) Tako sam ja. poklopac termostata ispravis fenom onim za skidanje farbe, a onda zalijes silikonom crvenim spoj i to je to. Ako ne zalijes opet ce da pisa jer se onaj usrani poklopac plasticni taman malo iskrivi opet

Znaci odozgo! Doooobro! 

@bdada rece da koristi neki super,extra,turbo,giga silikon sa sljokicama. Kako se zove i gde ima da se kupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Dobaaaaar. Kako ne moze da spoji lepo nego ima dva fisheye videa?

U principu je idealno, ali program koji sam jedva nasao za 360 napravi bug sa dva fisheye. U potrazi sam za dobrim softverom za 360 snimke. Slabo ih ima. Uzas. Zbog toga pizdim skoro god dana. Mogu pojedinacne snimke da uradim do j. , ali dva i vise snimaka katastrofa.

Buaaaaaaaaaa


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Negooo Astrale, jesi li zadovoljan tim prednjim stenderom? Vidim verujes mu, nema osiguravajucih tregera ka plafonu , ima na njemu vodovodnih cevi, malo prohroma i dva stuba sto kapiju drzase...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
12 minutes ago, N.F.S. said:

Negooo Astrale, jesi li zadovoljan tim prednjim stenderom? Vidim verujes mu, nema osiguravajucih tregera ka plafonu emoji16.png, ima na njemu vodovodnih cevi, malo prohroma i dva stuba sto kapiju drzaseemoji3.png...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Jesam,nema razloga da ne budem. Malo sam ga modifikovao, treba mu jos malo da bude savrsen,ali to cu kada zavrsim ove radove. Ma to je pravi stender,mozes lepo stapove da skines a ne "ono" , ne vidim poentu stendera na stapovima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'

Kolege stigao je top, i iskreno malo sam iznenadjen. Mislio sam da ce biti neka cevka od lima ali ovo mi deluje solidno. Tu su fotke sta se dobija za 69e. Montiranje nazalost mora da ceka jer imam druge obaveze a jedva cekam,  jos nesto, moram da nadjem nekog majstora ko radi auspuse da mi napravi cev po meri. Da dodam, velicina ovog topa je skoro kao original na TDM 850, jedino me plase sto moj matori kaze to nece "gutati" gasove od 850 kubika. Uostalom videcemo i onako ce vecinom da bude bez DB killera. 20190221_125430.thumb.jpg.3721615b928cc2a00c042c8b32de27a1.jpg

20190221_124654.jpg

20190221_124705.jpg

20190221_125407.jpg

20190221_125417.jpg

20190221_125420.jpg

20190221_125422.jpg

20190221_125425.jpg

20190221_125547.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic
22 hours ago, Hitmanle016 said:

A ti bi isao na dva? 

Mhm,nekako mi srcu milo kad vidim oba komada :D
mada je skuplje al hajd...Auspuhe bih isto za 89 ili 79e   ce vidim ali nzm ko bi mi to mogao odraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
1 hour ago, Mirkic said:

Mhm,nekako mi srcu milo kad vidim oba komada :D
mada je skuplje al hajd...Auspuhe bih isto za 89 ili 79e   ce vidim ali nzm ko bi mi to mogao odraditi.

Ti bi uzeo one vece topove od 44 ili 47cm?. Imaj na umu da je original top od tdm-a oko 30tak cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja ne vidim originalni top od TDM-a bez srednjeg lonca jer su iz jednog dela, ako se stavljaju ovi topovi izbacuje se srednji lonac, u tom slucaju je bolje staviti vece topove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'

Kod mene je izbacen srednji lonac i poredjenju sa istim motorom gde je sve fabricki razlika je mala samo u dubini zvuka. 

12 minutes ago, bdada said:

Ja ne vidim originalni top od TDM-a bez srednjeg lonca jer su iz jednog dela, ako se stavljaju ovi topovi izbacuje se srednji lonac, u tom slucaju je bolje staviti vece topove.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja