Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

pozdrav sekti. evo i ja kupih tdm POSTAVICU SLIKE kad uhvatim vremena

 

Cestitam na odlicnom izboru i dobrodosao u druzinu. Pravi izbor motora ;D Ko ga jednom proba, uvek mu se vraca :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

zna lli neko kako se gleldal lulje u TDM 850 dal masina treba da radi iili ne?

Kao sti ti je BG Fantom rekao ili ako nemas staklo, onda na zagrejan motor pogledas ispod sica na meracu.

post-2573-12879058754888_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

zna lli neko kako se gleldal lulje u TDM 850 dal masina treba da radi iili ne?

 

Upalis da odradi minut dva ,,, ugasis i pogledes sa desne strene motora iznad kvacila u visini kolena iza rama se nalazi prozor       trba da bude pun

 

...izvini, ali moram malu ispravku ;) Upalis i pustis da se motor zagreje toliko da pocne da dize temperaturu, oko 5min, zatim ugasis i sacekas oko 1 min, pa onda gledas u prozorce (naravno da motor bude na ravnom i ako nemozes sam, da ti neko pomogne da ga ispravi u polozaj za voznju, tj. da nebude na copavoj) da bude izmedju dve crte koje pokazuju min. i max. Nebih se slozio da mora da bude pun.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

zna lli neko kako se gleldal lulje u TDM 850 dal masina treba da radi iili ne?

Kao sti ti je BG Fantom rekao ili ako nemas staklo, onda na zagrejan motor pogledas ispod sica na meracu.

 

 

ups, vidis, covek se uci dok je ziv, pa tako i ja. Eto nisam znao da stariji modeli imaju merac ispod sica. Ali opet predpostavljam da i na ovom plasticnom meracu postoji min. i max. , pa se i dalje neslazem da treba da bude pun. Pogotovu ako je toplo vreme pa ulje od temperature pravi jako veliki pritisak, sto moze da bude stetno ako je ulja vise nego sto mu je potrebno. Jamahini agregti kao kod TDM a tako razbacuju ulje (da ne ulazim sad u detalje) moze da radi bez ostecenja sa mnogo manje ulja nego sto mu stane, ali mu visak smeta. Naravno smeta mu i manjak, ali mnoooogo manjka :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Na starijem modelu je kao kod auta, znaci merac na kome je oznacen minimum i maksimum i  motor treba da bude zagrejan i ravan na tockovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Kad smo kod merenja ulja, preso prvih 3.000 km i ni kapi potrosnje, autoput-put, prosecno 130 km/h, a bogami bilo je i 210 km/h (bar je tako pokazivala mala kazaljka na onom okruglom), daklem tacno je gde je i bilo kad sam uso. Nista ne pitam samo se falim  ;D

 

Ustvari pitam, kakvi ste s potrosnjom ulja inace?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Kad smo kod merenja ulja, preso prvih 3.000 km i ni kapi potrosnje, autoput-put, prosecno 130 km/h, a bogami bilo je i 210 km/h (bar je tako pokazivala mala kazaljka na onom okruglom), daklem tacno je gde je i bilo kad sam uso. Nista ne pitam samo se falim  ;D

 

Ustvari pitam, kakvi ste s potrosnjom ulja inace?

 

Jako losem stanju, treba da ga menjam  ;D

Ajd kada se vec hvalis, reci makar koje si ulje sipao, pa mozda ni nas TDM nece trositi onu fabricku kolicinu ulja  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Motul 5100, al ne mislim da su ostala losa.

 

pa mozda ni nas TDM nece trositi onu fabricku kolicinu ulja  ;D ;D ;D

 

Zabelezio sam posle zamene ulja i filtera gde je nivo i tu je i sada, sad jel to malo km il sta drugo ne znam,  imam tek 2 meseca ovog TDM. Znam da Yamahe oce da potrose ulja. XT 600 mi je kido litru na 1.500 km, al sam ga konstantno przio, pa moguce zato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dok sam ja vozio TDM-a ta normalna potrosnja ulja se skoro potpuno gubila po hladnom vremenu i umerenoj voznji, a islo je u drugu krajnost pri velikim vrucinama i sa lakom rukom na gasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1112 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

mislim da se zimi  moze slobodno voziti 10/ 40wzimi  a ljeti  15/50w a sto se tice ulja nevjerujem da je japanski motul los.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja