Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

TDM ovci,

 

Dajte savete i predloge, kao i Vasa iskustva o servisima i majstorima gde odrzavate Vase ljubimce.

Ja bih na kraju sezone trebao da pregledam svoje motorce, pa me zanima kod koga terati da ga lepo nasteluje, karburatori, ventili itd...

 

Ko vam odrzava motor?

Koje ulje koristite?

 

shvatate sta sam hteo. Cisto da imamo jedan uvid i rezime, kako da nam masine rade lepse i kome ih poveriti. Mnogi vole da cuju i cene, iskustva drugih.

  Ja sam terao motor kod Joce na Karaburmi kada sam kupio motor, zimus, i odradio sva ulja, filtere itd i od tada sam presao 18 000km uz samo menjanje ulja i filtera. Joca je odlican majstor, ali malo skuplji i u sve vecoj guzvi, pa je malo teze ako ti treba nesto za odmah. Ulje sipam Motul 5100 10 / 40 i nisam bas najzadovoljniji. Kad se motor dobro zagreje, oseti se po menjacu da se razredi jako, a i cim ga teram preko 140km/h duze vreme, ume i da ga potrosi. Ovih dana je vreme da menjam ulje pa me zanima sta Vi sipate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Posto sam pre Stroma vozio TDM-a i sa njim se poprilicno naputovao, sto sam sto u paru...

Trosi ulje skoro uvek, bez obzira koje se sipa. Nekad vise, nekad manje. Zavisi od brzine kojom se vozi i od spoljne temperature. Motul 5100 je dobar ali treba sipati 15-50 posto motor vec ima kilometara.

Originalni topovi znaju da izgore, pa treba naci zamenu.

Razvodni lanac i spaner sam zamenio na 38000km.

Inace to je problem free bike. Sedi i vozi. Ja sam presao oko 30000km+ bez da stucne.

U gradu je kao skuter, po krivinama kao R, a na putu kao GT.

Mislim da je na TDM 900 otklonjeno sve sto je smetalo na 850.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Ja u moj sipam silkolene 15-50. Presao sa njim oko 10000km ove sezone( od aprila kad sam radio servis), isao po Rumuniji na 30+C , umag, planine i itd, i nije potrosio vise od 1dl ulja.

Drugar koji takodje vozi TDM, svuda isao samnom, isti dan radili servis, sipali isto ulje, potrosio mu na 9000km 1.5l ulja. Znaci ima da motora. :)

 

E i ja treba da radim servis karburatora. Dajte neki predlig za majstora u vojvodini. A ventili? Na koliko se stelaju?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Ljudi ako cete da raspravljate o ulju i ostalim stvarima otvorite novu temu nemogu sve da pohvatam.

Nek ovde ostane samo tema za skupove i druzenja ako moze. Novu temu napravimo u garazi i tamo vodimo polemiku o problemima.

 

I sad gde smo stali :)

I dalje stoji predlog za subotu 19-ti ...voznja do i po Fruskoj Gori!!!

 

1. Kivuz

2.Arpad

3.Daki

4.Apex

 

Nije valjda da nas ima samo ovoliko raspolozeno za vozlju :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Bicske Hungary
  • Motocikl: BMW K1200 LT

Prvo sam sipao fuchs  silikonline 10-40 sintetiku nezadovoljan,pa sam sipao neki procycle 10-40 sintetiku kupljen u Louisu nezadovoljan,onda sam sipao  yamalube 20-50 polu sintetiku i posle opet yamalube 20-50 polusintetiku zadovoljan.Inace na svakih 5000km menjam ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Pozdrav TDM-ovcima od ljubitelja tog motora.Planiram da pazarim jednog kad skupim jos neke parice.Bio bi to stariji model 91-92-93 god,pa me zanima sledece:koja je potrosnja goriva po gradu a koja na otvorenom i koliko izadje registracija po naj novijem?Ako se neko seti jos nesto interesantno i vredno pomena neka napise,tipa kakve su mu kocnice,udobnost,da li moze neki blagi off road sa njim itd...

 

Hvala unapred,nadam se da cu se uskoro voziti sa vama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: BEOGRAD PETLOVO BRDO
  • Motocikl: TDM 900 BMW F800GS

Ljudi ako cete da raspravljate o ulju i ostalim stvarima otvorite novu temu nemogu sve da pohvatam.

Nek ovde ostane samo tema za skupove i druzenja ako moze. Novu temu napravimo u garazi i tamo vodimo polemiku o problemima.

 

I sad gde smo stali :)

I dalje stoji predlog za subotu 19-ti ...voznja do i po Fruskoj Gori!!!

 

1. Kivuz

2.Arpad

3.Daki

4.Apex

5, WOLVERINE

 

Nije valjda da nas ima samo ovoliko raspolozeno za vozlju :(

 

 

SAMO YAMALUBE 20-50 ULJE BEZ GRESKE ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Pozdrav TDM-ovcima od ljubitelja tog motora.Planiram da pazarim jednog kad skupim jos neke parice.Bio bi to stariji model 91-92-93 god,pa me zanima sledece:koja je potrosnja goriva po gradu a koja na otvorenom i koliko izadje registracija po naj novijem?Ako se neko seti jos nesto interesantno i vredno pomena neka napise,tipa kakve su mu kocnice,udobnost,da li moze neki blagi off road sa njim itd...

 

Hvala unapred,nadam se da cu se uskoro voziti sa vama

 

  Po gradu, a ja ga svakodnevno zbog posla po gradu vozim, trosi oko 7 pa i malo preko, a na otvorenom oko 6 l. Ali puno zavisi od karburatora, izduva, ventila, iglica u tubama itd... ali da se ne lazemo nije bas neki stedisa. Naravno da ce da potrosi i vise ako ga bas przis.

  Registracija je oko 23 000 din, sve komplet da ti agencija sve zavrsi na ruke.

  Kocnice odlicne, ali naravno brzina - masa... hm, ali jako zadovoljavajuce.

  Udobnost, neprevazidjena. Ja, moje zence, gomila svari iza nje na sedistu (sator, dve vrece...) i opet ehtra udoban, a lezi u krivinama ko R1

  Off, pa i ne bas. Jesam prelazio delove puta bez asvalta, ako bas mora, pa se jos i opustim... ali ovo je putni motor koji je na asfaltu kralj istog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

*Daki

Hvala puno na korisnim informacijama,to sam otprilike i ocekivao da cujem tako da sam i dalje odusevljen motorom,mislim da je definitivno najbolji izbor tj.najvise dobijenog za ulozeni novac.

 

Hvala jos jednom i izvinjavam se sto sam vam upao u sred dogovora za voznju.

 

Srecna i lepa voznja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: BEOGRAD PETLOVO BRDO
  • Motocikl: TDM 900 BMW F800GS

AJ POLAKO DA POVECAMO OVAJ SPISAK ZA 19-ti I DA SE ORGANIZUJEMO KO ODAKLE KRECE

JE A PREDLAZEM DA SE MI BEOGGRADJANI SKUPIMO NA MOLOVOJ PUMPI POSLE AERODROMA U DOGOVORENO VREME

 

1. Kivuz

2.Arpad

3.Daki

4.Apex

5, WOLVERINE

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

a da prvo svratimo da damo krv?

 

Pa mogli bi i krv da damo, ali valjalo bi onda ranije otici...gde si mislio da je damo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Ja, nazalost, propustam ovo prvo druzenje TDM-ista. Bas u subotu putujem na Zlatibor. Ali cu za drugi susret, koji ce biti oktobra-nadam se, biti prisutan.

 

Lepo druzenje i sugurnu voznje vam zelim.

 

P.S. Provozajte 2 kruga po Fruskoj i za mene :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Posto sam pre Stroma vozio TDM-a i sa njim se poprilicno naputovao, sto sam sto u paru...

Trosi ulje skoro uvek, bez obzira koje se sipa. Nekad vise, nekad manje. Zavisi od brzine kojom se vozi i od spoljne temperature. Motul 5100 je dobar ali treba sipati 15-50 posto motor vec ima kilometara.

Originalni topovi znaju da izgore, pa treba naci zamenu.

Razvodni lanac i spaner sam zamenio na 38000km.

Inace to je problem free bike. Sedi i vozi. Ja sam presao oko 30000km+ bez da stucne.

U gradu je kao skuter, po krivinama kao R, a na putu kao GT.

Mislim da je na TDM 900 otklonjeno sve sto je smetalo na 850.

Taj isti TDM sada ima 55000 i dalje se vozi bez kvarova!Samo potrosni materijal!I dalje je u Velikoj Plani! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja