Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Meni je fabricki korman predaleko. Cekam jos jednu duzu voznju da potvrdim konacno ali mislim da bi mi mnogo vise odgovarao da je blizi 2 cm, malo visi i malo siri. 

Jednini razlog sto odlazem je to sto ne znam da li bi morao da menjam sajlu ili ne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Meni je fabricki korman predaleko. Cekam jos jednu duzu voznju da potvrdim konacno ali mislim da bi mi mnogo vise odgovarao da je blizi 2 cm, malo visi i malo siri. 
Jednini razlog sto odlazem je to sto ne znam da li bi morao da menjam sajlu ili ne.

Za sitnu korekciju ne. Svakako u ponedeljak idem da pogledam i probam da namestim jedan korman 820 sirine (715 org)
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ja sam kupio motor sa širim kormanom, sa te strane mi odgovara jer imam problema sa užim, neka tetiva na desnoj ruci sa donje strane me zeza, tako je bilo na prošlim motorima, verovatno zbog položaja davanja gasa na užim... Kao što malo objasnih koleZi iznad upravljanje je lakše, nema dileme... e sad ovaj je širi ali i niži pa sam bio malo više nagnut napred te sam morao staviti distancere koji idu i uvis i ka meni, takodje nisam mogao staviti štitnike ručki pa sam i to rešio sa distancerima... ja sam 180/75, da bi imali neku predstavu u vezi položaja, dohvatanja kormana, ko je tu negde neka planira i distancere... 

Evo nadjoh jednu sliku, ne znam koliko će pomoći, možda barem u vezi širine... 

Pozz...i ostanite... na motorima:)

 

IMG-20190820-193520.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Sto se tice podmazivanja lanca ja odavno imam dobitnu kombinaciju i ne menjam je godinama.

Pomesam SAE80W90 i tovatnu mast dok ne dobijem smesu gustine meda. Nanosim podsisanom cetkicom

Lanac uvek extra podmazan, ne lepi prljavstinu, lako se cisti a nece da prska po vrucini.

 

Siri volan sam stavljao na TDM850 i mnogo je bolji osecaj i bolje i lakse se barata motorom.

Na 900 jurim isto siri volan ali jos nisam nasao odgovarajuci (sirina, visina i boja da se uklope)

Ja mislim ako se stavi otprilike 6-7cm siri komande ce dohvatiti a za sire mora da se produzuju.

I mislim da je fabricka sirina bez tegica oko 680mm , sto znaci do 750mm moze preko mora da se sajle menjaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dam bratu da proba motor. Vraća se, kaže sve super ali mnogo uzak upravljač. Prođe neko vreme, eto ga bata i poklanja mi drugi :D Stoji mi već tri godine sigurno u sobi. Moram da ga montiram da ispoštujem.

 

 

IMG-20180502-164318.jpg

IMG-20180502-164333.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Dam bratu da proba motor. Vraća se, kaže sve super ali mnogo uzak upravljač. Prođe neko vreme, eto ga bata i poklanja mi drugi  Stoji mi već tri godine sigurno u sobi. Moram da ga montiram da ispoštujem.
 
 
IMG-20180502-164318.jpg&key=44a1cab08ddf283a77e0627e4d18b45e13c4c1418f66c4292ec63fd3a6e5ba44
IMG-20180502-164333.jpg&key=5ce9c06f85783aeb135abac962ef08333dd842044b7e06c01404694d57225f9f
 

Lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Moras paziti da ne preskoci a da bi proverio fazu moras skinuti i ventil deklu, odvrnes prvo sraf sto gura oprugu pa zatim ceo spaner skines, onda prebrojis koliko zuba je ostalo da spanuje, nema manuelnog podesavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
31 minutes ago, bdada said:

Moras paziti da ne preskoci a da bi proverio fazu moras skinuti i ventil deklu, odvrnes prvo sraf sto gura oprugu pa zatim ceo spaner skines, onda prebrojis koliko zuba je ostalo da spanuje, nema manuelnog podesavanja.

Polako skinuo kako si napisao, ostalo bilo jos 3, ali pretpostavljam da je opruga oslabela, ja sam dodao jos dva, vratio nazad motor se ne cuje i nema zveckanja. Cim je pri kraju natezac pretpostavljam da je lanac razvucen ali nista cudno za 100 hilj. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Jedan od cilindara mora biti u GMT kada se skida. Ne mogu se setiti koji. Treba pogledati uputstvo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
38 minutes ago, Astral said:

Jedan od cilindara mora biti u GMT kada se skida. Ne mogu se setiti koji. Treba pogledati uputstvo. 

Tako je. U suprotnom ako nije preskočio zub imao je neku ludačku sreću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
1 hour ago, Alekre said:

Tako je. U suprotnom ako nije preskočio zub imao je neku ludačku 

Treba znam, reskirao sam nisam hteo sve da rasturam. Iplatilo se masina bolje radi i sutra ide na voznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne oseti se na leru. Ako ti bude gubio snagu na višim obrtajima usro si. Ako je sve dobro, pa šta da ti kažem, svaka čast :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Za vikend napravili jedno stotinak kilometara u dvoje, bez prtljaga. Mi smo teška kategorija, cirka 190kg žive vage, ali sasvim solidno se vozi. Nema ubrzavanja ispod 4000 obrtaja i mora dosta da se šalta, al' kad potegne, ide. Sedište mi je problem, neko ga je prepravljao i dodao sloj memorijske pene gore da bude mekše, al' ga nije oblikovao kako treba i pri kočenju moram i ženu da držim na rukama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Southrider, 227 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 2002'
21 hours ago, Alekre said:

Ne oseti se na leru. Ako ti bude gubio snagu na višim obrtajima usro si. Ako je sve dobro, pa šta da ti kažem, svaka čast :D

Sve je u redu, testirano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja