Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Ala montira!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Znaci, o tom Bunjuelu sve najlepse!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Znaci, o tom Bunjuelu sve najlepse!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, samo što je krao od Ejzenštajna itd.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Da, samo što je krao od Ejzenštajna itd.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Nije bas tako, Eisenstein je zacetnik teorije filma i modern, za to vreme montaze. Bavio se dosta tehnickim stvarima, ali Aleksandar Nevski i Ivan Grozni su mu neprikosnovena dela. Jednostavno niko nije bazira svoje filmove na takav nacin. Steta sto je kratko zive, bilo bi zanimljivo pratiti ga uz razvijanje filmske tehnike posle IIWW.

Bunjuel je druga vrsta umetnika, koji jeste poprimio Sergejeve nacine izrazavanja, ali sa vise izrazaja.

Duga je tema, ali lepa za razgovor a i nije za ovde.

Sorry, povuklo me.
Pricacemo uz pivo i radzu.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Nije bas tako, Eisenstein je zacetnik teorije filma i modern, za to vreme montaze. Bavio se dosta tehnickim stvarima, ali Aleksandar Nevski i Ivan Grozni su mu neprikosnovena dela. Jednostavno niko nije bazira svoje filmove na takav nacin. Steta sto je kratko zive, bilo bi zanimljivo pratiti ga uz razvijanje filmske tehnike posle IIWW.

Bunjuel je druga vrsta umetnika, koji jeste poprimio Sergejeve nacine izrazavanja, ali sa vise izrazaja.

Duga je tema, ali lepa za razgovor a i nije za ovde.

Sorry, povuklo me.
Pricacemo uz pivo i radzu.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znam ni ja ništa o tome ali sam gledao Nacionalnu klasu!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Imam dilemu oko izbora zadnjeg štendera za tdm 850. Vidim ima tu raznih tipova prihvata zadnje viljuske koji odabrati mislim da je u obliku slova L idgovarajuci ili gresim?
Od ovog prodavca bih uzeo

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Komplet stendera za napred i pozadi. Za zadnju viljusku ...
a moze i neka preporuka za drugi stender za slicne pare ili kritika ovoga koji je jeftin a mozda i nije dobar.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 35 minuta, vidakn je napisao:

Imam dilemu oko izbora zadnjeg štendera za tdm 850. Vidim ima tu raznih tipova prihvata zadnje viljuske koji odabrati mislim da je u obliku slova L idgovarajuci ili gresim?
Od ovog prodavca bih uzeo

31199363_56df2ee4a3cc84-7348103811164183
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Komplet stendera za napred i pozadi. Za zadnju viljusku ...

a moze i neka preporuka za drugi stender za slicne pare ili kritika ovoga koji je jeftin a mozda i nije dobar.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Kontaktiraj @KTibor za centralni stender. On je meni pravio i ja sam zadovoljan. Pusti ove garazne ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Kontaktiraj [mention=40300]KTibor[/mention] za centralni stender. On je meni pravio i ja sam zadovoljan. Pusti ove garazne 
E da jel ga zavrsio do kraja?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 5 sati, vidakn je napisao:

E da jel ga zavrsio do kraja?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Nije još, čekamo lepše vreme da mogu oterati motor do njega, ali nema sumnje da će biti dobro. On i sada radi odlično, jedino je teže podići motor na štender zato što je viši za 2 cm. Kada to sredi biće taman kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Centralni stender na motociklu je nezamenljiva stvar. 

Ako za isti novac kod Tibora uzmes centralni,to je pun pogodak.

Ako se pak odlucis ipak za ove garazne, ovaj Milan iz Arandjelovca pravi odlicne.

Za prednji deo prihvat na stapove sa donje strane treba da bude siljati pin koji ce uci u one rupe na stapovima. 

Za zadnju viljusku ide standardni ravan L prihvat.

Za prednju viljusku ovo je mnogo bolje resenje od prvo predlozenog 

41iyz-P936q-L-SX425.jpg

Ne znam dali ga Milan pravi,pitaj. Malo je skuplji sigurno ali je jako praktican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nije još, čekamo lepše vreme da mogu oterati motor do njega, ali nema sumnje da će biti dobro. On i sada radi odlično, jedino je teže podići motor na štender zato što je viši za 2 cm. Kada to sredi biće taman kako treba...
Sačekaću onda da zavrsi pa da javiš utiske.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Centralni stender na motociklu je nezamenljiva stvar. 
Ako za isti novac kod Tibora uzmes centralni,to je pun pogodak.
Ako se pak odlucis ipak za ove garazne, ovaj Milan iz Arandjelovca pravi odlicne.
Za prednji deo prihvat na stapove sa donje strane treba da bude siljati pin koji ce uci u one rupe na stapovima. 
Za zadnju viljusku ide standardni ravan L prihvat.
Za prednju viljusku ovo je mnogo bolje resenje od prvo predlozenog 
41iyz-P936q-L-SX425.jpg&key=5f0784ce66c7848c13b36fd0b709308b05f4fd034f40f21df1c0224714a09b1c
Ne znam dali ga Milan pravi,pitaj. Malo je skuplji sigurno ali je jako praktican.
Super objasnjeno, hvala.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nekada Kawasaki ZZR 600 i Kawasaki ZZR 1100 a sada Yamaha TDM 850 3VD

TDM-asi, potrebna pomoc ... !!! 

Da li neko ima da prodaje korman sa tegicima i prekidac stop svetla za 3VD??? Nisam bio tu nekoliko nedelja, i jutros zateknem oboren motor u garazi ... Hvala unapred !!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Da li je neko ubacivao veci akumulator od standardnog (10ah) u 4tx model, tj.da li moze da stane? Treba da kupim a ako vec moze veci da se upakuje, verujem da mu nece nista smetati... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Da li je neko ubacivao veci akumulator od standardnog (10ah) u 4tx model, tj.da li moze da stane? Treba da kupim a ako vec moze veci da se upakuje, verujem da mu nece nista smetati... :stabre:
Ovo su opcije koje mi je poslao ovaj
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Najpovoljnije cene VARTA MOTO akumulatora! Preuzimanje li�no u prodavnici ...
prodavac akumulatora:

Varta Powersports – AGM 24 MESECA garancije, bez održavanja, crno kućište, pakovano zajedno sa akum. kiselinom
YT12B-4; YT12B-BS 12Ah L+ 215A dim(DxŠxV) 151x70x131 5300din

Exide Bike – AGM Do 24 MESECA garancije, bez održavanja, crno kućište, pakovano zajedno sa akum. kiselinom
ET12B-BS / YT12B-BS 10Ah L+ 160A dim. (DxŠxV)150x70x130 5557din

Landport – AGM Do 24 MESECA garancije, bez održavanja, crno kućište, pakovano sa akum. kiselinom
YT12B-BS 10Ah L+ 180A dim(DxŠxV)151x70x130 3962din

Isto pitanje imam i ja.

Ta prva varta je od 12ah i znacajno jace udarne snage od ostalih ali je i 1cm sira i jedan cm vislja od ostalih, po vartinom katalogu odgovara za tdm 850, a neka se javi neko ako ima licnog iskustva koliko ima lufta i da li je montirao taj akumulator.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

@vidakn hvala za info, razmisljam za Vartu, kad vec moze da stane, a opet brend je pa ce i trajati duze...nadam se... Ovaj stari prebacio 3. sezonu i gotov, a zaboravih koji je, kad sam kupio motor te zime ga skidao i kad sam video koja zezancija, od tada se nismo videli vise  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Mislim da nije isti prostor za akumulator kod 4 tx-a i kod 3 vd-a. Najbolje da izvadiš stari pa premeriš dimenzije kutije da li može da stane. Verovao ili ne, kutija akumulatora se najlakše skida kada skineš zadnji amortizer ;) Kod mene su neki idioti sekli tu kutiju za akumulator pa sam ja morao da je dorađujem i vraćam u prvobitno stanje. Takođe sam se patio kao Isus da izvadim kutiju akumulatora napolje i skontao sam da je poprilično lako prići celom tom sklopu kada izvadiš zadnji amort. Skineš zadnji blatobran (drže ga 4 šarafa, po 2 sa svake strane), amortizer drže 2 šarafa, drugo ništa ne moraš da skidaš i prilaziš akumulatoru bez ikakvih problema. Motor mora biti ili na centralnom štenderu ili na nekoj dizalici, panju ili slično da se podmetne pod mašinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, u potrazi....

To je i meni rekao sam prodavac kad sam kupovao aku, mnogo ima reklamacija a gotovo su najskuplji. Ako ima mogućnosti uzmi exide ili yuasa

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Društvo znam da je već bila tema , interesuje me kako se vama pokazao MRA Touringscreen tdm 4tx .Visok sam 183-4. Vizir iz louisa cena67.22.Trenutno imam standardni.Pozdrav.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

@ThePainkiller hvala na savetu, nisam do sada skidao amortizer bas iz razloga sto sam mislio da se tesko skida, ali posto imam stender, pokusacu onda tako... svakako cu morati kad tad da ga skidam... :takoje:

@bocca_bastard nisam znao za Vartu tu informaciju, hmm... dobro mi reče... :stabre: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Yuasa je najljuca kina. Ni u tragovima stari kvalitet a skupa kao otrov
Pa dobro koji je taj sto si ti ugradio od 12ah da staje u tdm 850, posto si zadovoljan, (mislim na konkretne oznake modela) pa da i mi pazarimo.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Sad skinuh akumulator i Unibat je (9ah) klasican, sa odrzavanjem (ima cepice), ali suv kao barut, tako da sam mu dolio dest.vodu i stavio na punjac pa cemo videti...ali mi ne gine nov svakako, dobro i ovako dogurao, inace moja greska sto nisam proveravao nivo kiseline, mada sumnjam da bi vise i pregurao... A merio sam ono kuciste i dimenzije su: 150mm duzina, 70mm sirina a visina mislim da je plafon 140mm, zbog onog otvora za kablove da mogu da prodju... tako da su to gornje granice za dimenzije samog akumulatora

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja