Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

A da li stanje ventila, tj.samog zazora moze i na drugi nacin da se ustanovi ili mora skidanje i merenje? Citam ovde pa me iskreno zagolicalo u kakvom su stanju ventili na mom mopetu (4tx), a inace pali lepo, trosi u granicama i generalno nemam problema, no preventiva je preventiva, bolje spreciti nego leciti... A lamela mi ima iste simptome kao kod kolege Nikole, tako da tu znam sta mi je ciniti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Za proveru se skida samo ventil dekli i spijunima premere zazori, za stelovanje se skidaju bregaste, mere i menjaju plocice.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Smanjenje zazora je zaista češće, ne samo na TDM, naravno ne zbog bregaste, već zbog ventila.

..koji se zbog nasedanja, udaranja o sedište polako približava podizaču, tj. bregastoj.

Kad se potroši breg, daleko bilo, naravno da se povećava zazor...ali tu lek nije štelovanje. Trošenje bregaste je jako retko, obično je izaziva nemar i zlikovački odnos prema motoru. Neću da kažem da je u normalnoj eksploataciji nemoguće...ali je ipak retko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175
pre 15 minuta, pronto je napisao:

Smanjenje zazora je zaista češće, ne samo na TDM, naravno ne zbog bregaste, već zbog ventila.

..koji se zbog nasedanja, udaranja o sedište polako približava podizaču, tj. bregastoj.

Kad se potroši breg, daleko bilo, naravno da se povećava zazor...ali tu lek nije štelovanje. Trošenje bregaste je jako retko, obično je izaziva nemar i zlikovački odnos prema motoru. Neću da kažem da je u normalnoj eksploataciji nemoguće...ali je ipak retko.

Slažem se, ali breg nema veze sa zazorom ventila jer se isti(zazor) meri sa suprotne strane brega koji se nikada ne potroši. Troši se breg i u tom slučaju se onda ventil ne otvara dovoljno i manje usisava ili izduvava zavisno koji je ventil u pitanju

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Nije pravilo da se ventili ukopavaju, narocito izduvni gdje dolazi usljed loseg sagorjevanja ( lose gorivo, lose palenje, potrosnja ulja itd. ) do talozenja garezi na sic i ventile, pa se samim tim povecava zazor na izduvnom ventilu. Usisni vemtili se spiraju gorivom pa je tu mogucnos "potrosnje" sica veca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

A koje pravilo vazi za smanjenje zazora? Izduzivanje tela ventila? Karbon se ne talozi (kod izduvnih ventila) na delu koji udara u sic, ventil se u radu rotira i udaranjem se samocisti... Evo imam 20ak skinutih sa raznih motora, talog nije na delu koji dihtuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Nisam spomenu "karbon - ugljenik", ali nisam iskljuciv pa ne bih ulazio u polemiku, jer sam valjda nesto naucio za 45 godina bavljena motoristikom. Tako da tu nema pravila sem jednoga, a to je redovna kontrola i podesavati zazor ventila! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Diplomatski odgovor :takoje:, nema polemike, trazimo razlog smanjenja zazora, trosenje ventila/sica, izduzivanje ili ukopavanje? Kombinacija mozda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Nije diplomatski odgovor, vec iskustven i ljudski. Kad se radi glava motora ventili se slajfuju da bi se skinuo sloj taloga-"karbona" sa sica i ventila radi boljeg nalegana i zaptivanja ventila na sic. Da nema toga taloga "karbona" ne bi se slajfovali, ali to je vec neka druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema svrhe... "Diplomatski" je uvek kao kada politicara pitas... Sve ti odgovori sem onog sto pitas a uz to ga nisi ni pitao nista... 

Zasto se smanjuje zazor? Iz iskustva...

Ako se na nalegajuce delove nesto talozi zazor se povecava, zar ne?

  • Zbunjen 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sta je razlog zbunjivanja? Otici cu evo iz TDM teme, ventili su sastavni deo i vasih agregata, zasto ne popricati o tome?

Odgovora nema, zbunjenih da, i isti ce "savetovati" druge tako zbunjeni...

Pozzz, necu prisustvom smetati...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zbunjeni nemaju veze sa ventilima nego sa tvojim ponasanjem, ovo je forum, sklon si vredjanju kolega kada se "ukrste" misljenja ali to lepo "upakujes".

Svako ima pravo na misljenje i ocenu, zato i jesu opcije otvorene.

Uostalom Pronto je objasnio a njegovo iskustvo nije poteklo sa interneta i foruma.

Iako sam ti na ignore, eto, rekao sam jer je jedan od zbunjenih moj.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izvinjavam se iskreno ako moj stil pisanja nije lepo shvacen, nisam ironican... Obraticu paznju na ophodjenje ali i do sada sam bas obracao paznju da ne uvredim nekoga!
Smeta mi pisanje bez argumenata pa povlacenje, ja od ovog pisanja nemam nista a trudim se da od koristi budem i nekoga postedim vremena i lutanja.

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
On 11/24/2018 at 12:43 PM, Pavke_88 said:

A lamela mi ima iste simptome kao kod kolege Nikole, tako da tu znam sta mi je ciniti 

S vremena na vreme procitam ovu temu, imam lepo misljenje o tdm-u, pa ko zna, mozda ga u jednom trenutku i uzmem u razmatranje.

 

Postoji mogucnost da se presteluje kvacilo da "hvata nize", a lepljenje lamela je normalna pojava nakon dugog stajanja motora ili po hladnom vremenu kada se ulje zgusne, tako da ne mora odmah da se menja, cisto da ne dajete pare za nesto sto mozda ne mora jos da se radi.

 

Ja sam zamenio lamele (tacnije majstor kod koga teram motor na servis ih je zamenio i pozvao me da pogledam da su prosle sito i reseto i da u njima vise nema trunke zivota) na mom motoru 500 km posto sam ga kupio, u 3. i 4. na ostro dodavanje gasa je klizala samo tako, sto rezultuje paljenjem lamela, a to dalje dosta prlja ulje, krune se spaljene frikcione povrsine i opet prljaju ulje koje ide i kroz motor itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
13 hours ago, Branko said:

Nije pravilo da se ventili ukopavaju, narocito izduvni gdje dolazi usljed loseg sagorjevanja ( lose gorivo, lose palenje, potrosnja ulja itd. ) do talozenja garezi na sic i ventile, pa se samim tim povecava zazor na izduvnom ventilu. Usisni vemtili se spiraju gorivom pa je tu mogucnos "potrosnje" sica veca.

Pozdrav kolega, ne mogu da ne primetim da ovo sto pises nema smisla.

 

Evo da objasnim, kazes da: "dolazi do talozenja garezi" i da to "povecava zazor"

 

Zazor je prostor koji postoji izmedju dva tela, ako se neka garez tu nagomilava, moze samo da dodje do smanjena zazora (prostora) izmedju dva tela.

 

Nadam se da si me razumeo.

 

Pozdrav

  • Zbunjen 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ako si vec htjeo da nesto napises onda bi trebao da znas da je prica o stelovanju ventika i zazorima izmedju casica i bregova ( konkretno za TDM ) gdje se naslagama na sicu i gljivi ventila povecava zazor. Prema tome, ako pratis temu i pisanje ne treba da naglasavam o kojem je zazoru rijec, pa sebi  ne bih trebao dozvoliti ovakve tvrdnje koje iznosis i nacin na koji iznosis. :kafa:

  • Zbunjen 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja