Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

Ima li neko i sta mislite? (Na dnu strane kad se otvori link)

 

2949-1.jpg
WWW.AKUMULATOR-SHOP.RS

-Oznaka modela: EBC4000 -Napon punjenja: 6 / 12 V -Maksimalna struja punjenja: 0,8 (6V) - 4A...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 11.11.2018. at 23:13, IvanByk je napisao:

Ja imam Pontisov štender i ciradu i vrlo sam zadovoljan

A ja imam Pontisov stalak onaj pravougli, mislim da je model 2. Odlican, pocinkovan, ugaoni nosaci zadnje viljuske gumirani, zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Konacno sam nasao malko vremena i danas promenio onu maticu na pogonskom lancaniku (promenjeni lanac i lancanici u avgustu).

    Skinuo spoljasnju deklu, pa unutrasnju deklu, polugu biraca brzina i... kuckanjem ispravio sigurnosnu platnu matice lancanika. To sve dosad je bilo alatom. Maticu lancanika sam ODVRNUO PRSTIMA. Bilo je malo i otpora (strugotina u navoju) ali je lako odvijena. Drot cetkom je sastrugan ostatak strugotine iz loze navoja na vratilu, ocigledno je vratilo citavog navoja a matica oblajznula.

    Lepo je navijena ganc nova matica, moment kljuc navijen na 70 Nm i dotegnuta matica do KLIK. Dalje sve do zadnjeg srafica sklopljeno i - taman pao mrak. Sta sad? Pa nista, probna voznja po gradu u radnoj odeci (nema sta da se proba, samo izgovor) i kaficaaa.

    Eto izvestavam drustvo da se nista bitno nije zbilo. Serviser (u avgustu) je bio u pravu da TDM-u nece biti nista (ako spadne RAZBICE MI BLOOOK, CVIKNUCE MI NOOGUUU, UBICE MEEE...), da idem kuci i dodjem sa novom maticom kada je nadjem.

    A navoj kao od blata.

    

Spoljas. strana.JPG

Unutr. strana.JPG

Vertik. slika.JPG

Matica za pr. lancanik.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja sam moju maticu propisno bio zategao na 70, i posle 1000km potpuno se odvila.
Negde sam pročitao da kada se jednom pretegne bilo koji šraf ili matica, fabrička mera za stezanje više ne važi. Rekao bih da je to mojim primerom potvrđeno.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Auuuu, isti Gru iz "Despicable me" :D 

 

Inace, nisam majstor i ne radim/popravljam motore, mogu pomoci ukoliko umem...

171231_215.jpg

Dobro to...ali ga majstorski uradiš...a i lepa ti Kawica,svidja mi se hidrografika...imalo bi par plastikica da se uradi na TDM-u...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja  volim reci entuzijasta! :takoje::jee1:

Titula "majstor" kod nas nema nikakvu tezinu... Svi u komercijali su "majstori"...

Kao sto si i sam video, vreme za rad nije! Hladan aluminijum se ne voli odvijati/zavijati, vidimo se na prolece!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja stigo juce i da operem i namazem lanac. Izvadio akumulator, wd40 je radio malo gde treba, stavljen na centralni, pokriven i ceka prolece :) Uhvatio poslednji lep dan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imam kožnu i tekstilnu opremu. Tekstilnu vucaram svuda redom, lokalno, drljam je po koferima, jaknu nosim umesto zimske. Tekstilna je bila u okej stanju oko četiri godine, sada joj je sedma. Postava joj je nastradala iznutra. 
Inače opremu biram isključivo po sebi, bez obzira na motocikl. Koža je vrhunska i nezamenljiva, doduše ne svaki kožni komad, pogotovo novije. Pored toga što volim da negujem motocikl volim i kožnu opremu. Kako naletim na nešto dobro ja pazarim ako je u mojem broju. Doduše slabo u poslednje vreme, nemam baš toliko luksuza za pod hobi :(

 

Kombinezon je Harro iz 1996. godine :) Svojevremeno koštao skoro četvorocifreno maraka. Posle 22 godine izgleda respektabilno. Jakna karirana je BMW, prodavala se uz R1200C svojevremeno. Nju jako retko nosim, koštala me ekstremno ali to je tako dobar komad opreme, počevši od šivenja, debljine i kvaliteta kože, ventilacije, kroja. Desno je deo opreme od Alekrine, MQP holandski, vrlo dobar komad opreme ali ona vucara neku Roleff touring varijantu, tekstil. 

 

Ima tu još par stvari koje bih voleo da nabavim, Harro Rennweste i pantalone da uklopim sa BMW jaknom ali to je baš retko da se naleti. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Dobili smo (kao Tdm Srbija) zvanican poziv od organizatora okupljanja u Bugaraskoj.

Citiracu :

 

Hello friends!
I am pleased to invite you to the TDM Bulgaria's 10th Anniversary Birthday.
On the occasion, we will make an attempt to break the current record of TDM Czech Republic, which gathered 208 TDM motorcycles at one place.
Colleagues from Greece, Turkey, Serbia, Romania, Italy, Spain, Hungary and other countries have shown interest in the meeting already.
The event will be held from 10 to 12 May 2019 in "Murite" club hotel near the town of Razlog.

http://murite.bg/

The rate of 56 BGN (29 EUR) per person per night includes:
Breakfast and dinner on a buffet.
Free use of the outdoor and indoor pool, sauna, steam room, jacuzzi, fitness and WI-FI.
ALL INCLUSIVE option – extra charge 15 BGN (8 EUR).

The offer does not include drinks, though anyone who wants to get a bottle of alcohol will have to pay a fee of 10 BGN per 1 liter of concentrate. The restaurant will be open until midnight, and a DJ will take care of our good mood.
After 0.00 an extra charge for the Hall and DJ service is required !!!

Memory gift
the mint of Bulgaria can design:
1. Two-piece silver/gold-plated coin placed in a suede box accompanied by a certificate at a price of 26.00 BGN. (14 EUR)
2. A silver coin, in a box and a certificate at a price of 34.00 BGN (18 EUR) /at least 20 people willing/.
The coin will reflect the two important events - our birthday and the day of the record.
Registering for a coin gift is till 30 November 2018 at the latest.

http://mint.bg/

Panning and organization of such a large-scale event requires subscription and payment to be made in advance. Therefore, deadline is 25 February 2019 (please do not wait until the last minute)

I would also like to ask those of you who only plan a daytrip to participate in the Saturday count and will not stay for the night to contact me and subscribe as well.

You can subscribe by contacting me here on a personal message, via Facebook, e-mail or directly on the phone. I'd need your two names, a city and the model of your TDM.

Veselin Kurshumov
0877554119
tdm.bg@abv.bg

The bank account for hotel room and memory gift payments:
DSK bank
Получател/recipient: Веселин Куршумов/Veselin Kurshumov
BIC CODE: STSABGSF
BG84STSA93000021415208
I will be delighted to meet you on Friday to happen and celebrate this event together!

The program:

10.05.2019 - Friday

Arrival and accommodation
Gathering of old and new friends around the bikes or at the garden pool.
20.00h. Dinner, Party time

11.05.2019 - Saturday

7.30am- 9.30pm. Breakfast
10.00h-14.00h. After breakfast, an easy ride for those who want is planned. However, for security reasons we will be divided into a few groups. There will be several routes and each one will choose where he wants to go. In case, there are too many people gathered for a certain destination, we will simply split into smaller groups. The rest can enjoy a relaxing time at the swimming pool.
15.00h-16.00h. Arranging the motorcycles in front of the hotel.
16.00 -17.30h. Official Motorcycle counting (I hope they turn to be over 210), (may God be with us, on a TDM of course).Certificate award ceremony upon achieving the intended goal.
18.00h. Completion of the official part and free time.
20.00h. Dinner, Party time

12.05.2019 - Sunday
7.30am- 9.30pm. Breakfast
9.30am. Coffee and small talk before the next road trip to somewhere

I will notify you of further updates or any changes in the conditions/program.

 

Kolegin nick na forumu je 

@TDMBulgaria

Covek je jako komunikativan. 

Verujem da ce vam rado odgovoriti na svako pitanje ukoliko imate nekih nedoumica.

Licno sam veoma zainteresovan za ovo okupljanje.

Gledacu da uzmem godisnji odmor u tom periodu i da provedemo par dana u lepoj voznji i druzenju.

Ako ima zainteresovanih valjalo bi da se dogovorimo i na vreme planiramo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja sam takodje zainteresovan. Racunam da ce biti fina grupa odavde :) Nisam siguran bas da sedim od petka do nedelje u mestu ali jedan dan bih svakako isao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

I ja bih pošao.
Mogu da se prijavim za zvaničnog prevodioca pošto sam živeo u Bugarskoj 4 godine i pričam Bugarski pa skoro kao Srpski.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Još jednom da podsetim da sam zainteresovan da budem domaćin ekipi ako bi neko ovo pretvorio u dvodnevni put, sa idejom da prvo veče noći u Leskovcu. Ja bih predložio ovu putanju za vožnju.

Mapa

 

Ja ću najverovatnije u četvrtak posle posla spucati auto put do Le, pa onda petak prepodne do lokacije, subotu, i u nedelju krenuti u nepoznatom pravcu... Od posla će zavisiti da li ka Grčkoj ili ka Rumuniji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da, i ja sam mislio nesto kao Dejan. Petak lagano ka skupu, subota zezanje tamo, nedelja jutro paljba ka GR ili RU. To mi je skroz ok.

Recimo ove godine sam zaista bio odusevljen u Rumuniji cenama smestaja i hrane, povoljnije je nego kod nas,a putevi su im bolji. Definitivno imaju lepu prirodu za videti tako da bih se rado vratio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175

I Ja sam za. Pošto sam najdalje meni bi odgovaralo da u četvrtak dodjem do Dejana i tamo noćim pa dalje po dogovoru, uzeću i ja par dana slobodno. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja