Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Felne vam odgovaraju sa FZ1, R6, R1... Idu direktno bez ikakvih modifikacija. Tu je izbor ogroman. Fabričke varijante, nalazio sam po oglasima polovne magnezijumske, Marchesini, svašta. Tipa od 100 eur. pa četvorocifrene brojke. Za konverziju prednjeg oslanjanja... Pa treba proveriti ležajeve, Tracer 900 bi bio dobar donor. Ima ih dosta, biće i delova kroz koju godinu sigurno.

 

Danas sam se malo bavio, oprao sam ga, zamenio privezak, sredio prekidač maglenki, zamenio sijalicu kratkog svetla. Psovali me ljudi što sam mesec dana vozio maglenke u kombinaciji sa dugim. Ruke sam odrao i skontao kako se menjaju. Kako mrzim kada neka banalna operacija zahteva performans! Taman kada sam zamenio, skontam da sam zamenio ispravnu sijalicu, posle sam psovao, konstruktora. Svi kontakti kao novi ali sam ih sve tretirao kontakt sprejem, zaštitio, zaptivnu gumu fara isprskao sprejićem za zaštitu plastike i gume, sada je sve perfekt. Interesantno, upalim dugo i kratko, kada ono ista svetlost. MotoVision ima žut reflekt u faru, pogledam staru sijalicu kad i ona Philips. Izgleda da je Herzog stavio iste sijalice kao i ja zamensku :))))

 

Sredio sam i prekidač, idealno je hvatao za fabričke retrovizore ali novi fensi su tanji pa sam morao "nešto" da smislim. Na primer izolir traka.IMG_20181005_173231.thumb.jpg.8f3c09e21780433b8fef019ddcefd5ba.jpgIMG_20181005_173454.thumb.jpg.2c4257f72c8018197b44386cc0360493.jpg

Kako to nije lepo nabavio sam gumeni adapter. Malo ću da podesim da šelnica hvata više gore kada nabavim tako sitne lepe šrafiće.IMG_20181005_175657.thumb.jpg.a3667c084879ba540370f3e0e5441668.jpgIMG_20181005_175645.thumb.jpg.e605580616fa260aef7a1ebf86ee2b0d.jpg

 

Naravno, uvek posle peranjca mora slikica. Sutra ću probati naftom da perem grube delove agregata kao što NFS radi. Ostalo naravno, krpica, petrolej, četkica za zube, pa detaljno felne, diskove dok ne dovedem u vizuelno dopadljiv sadržim. 

IMG_20181005_172554.thumb.jpg.943775e1265a0e19e77b911f87fc7b3d.jpg

 

Imam tu još par stvari na umu od kozmetike, da ispoliram ručice kvačila i kočnice, zamenim njihove šrafove titanijumskim, imam nov alu upravljač koji nikako da zamenim. Nisam još smislio kako da izbušim lepo otvore za prekidače. Desi li se da omanem poziciju prekidača ili da nije fiksiran lepo sve ću da pobacam. Plastične podloške nema nigde u Smederevu da se kupe. Koji klošari svi redom. Ove matice takođe od Garmina, M6 ali neki nestandardan američki korak. Kada osneži šaljem tegiće i štender ponovo na plastificaranje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 1 minut, Branko je napisao:

Ajde da vas TDM-ase 900 bacim malo u razmisljanje. :jee:

TDM_veltioseis.jpg

Brutalnoooo! Postoji kit za prepravku, sa usisnicima za vazduh, sada cu probati da nadjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prodavala se u Francuskoj kao i TDM900 GT. Diler je sam nudio taj paket opreme.
Treba da se jure njihovi oglasi, možda naleti. Ja bih odmah stavio ove deflektore crne.

 

Na primer, 900GT ima kao pun oklop i retrovizore napred:

yamaha-900-tdm-gt-static-dr.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

https://www.leboncoin.fr/motos/1501767108.htm/

Ovaj sam već gledao, ali nisam obratio pažnju na te sitnice, jer su me odbile ove vrljave slike..
@Svaler
:D
Više me zanimalo s tehničke strane, koje prepravke povlaci..

Hvala Alekre.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 21 minuta, Alekre je napisao:

Prodavala se u Francuskoj kao i TDM900 GT. Diler je sam nudio taj paket opreme.
Treba da se jure njihovi oglasi, možda naleti. Ja bih odmah stavio ove deflektore crne.

 

Na primer, 900GT ima kao pun oklop i retrovizore napred:

yamaha-900-tdm-gt-static-dr.jpg

 

Francuska policija je vozila ( ili jos vozi ) TDM 900.

 

28009991230_2be667c4b3_b.jpg

 

29053950870_4edb14ccda_b.jpg

 

40252637601_038d01879a_b.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Francuski policajci na motorima su gospoda, imao sam više puta priliku da se uverim u to..
O vozackim sposobnostima nema potrebe govoriti.

Sećam se da smo bili u nekom restoranu, kada je baš žandarm na TDM-u, snimio kako neki klinac na rolrrima ukrao ukrao torbu kroz prozor auta koji je bio u koloni.. A onda jurnjava za njim po trotoaru u cik-cak, obilazeći žardinjere, pešake... :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

post-180622-0-63451300-1531214396.jpg

 

Ne ovo nije mk1! Obratite paznju na ram, agregat.... Skrivena Devetstotka! Pasuje znaci ovaj "bellypan" zastita grana ili kako se vec zove...

Ima li je neko na prodaju? Voleo bih da stavim na svog TDM-a, ofarbam u boju rama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 11 sati, N.F.S. je napisao:

post-180622-0-63451300-1531214396.jpg

 

Ne ovo nije mk1! Obratite paznju na ram, agregat.... Skrivena Devetstotka! Pasuje znaci ovaj "bellypan" zastita grana ili kako se vec zove...

Ima li je neko na prodaju? Voleo bih da stavim na svog TDM-a, ofarbam u boju rama...

 

Moguce da skid plate od 3VD odgovaraju na 900-tinjaka, ali meni sve ovo ( komplet fotka ) lici na dobar fotosop? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1768 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Video sam baš ovaj motor uživo na Transalpini. To je TDM900 agregat na ramu 3VD. Momak se zove Modesto, iz Španije je. Malo smo popričali, a prvo pitanje je bilo kako ovo registruje :zbunjen:  Kaže da za sada prolazi bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1768 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
1 minute ago, N.F.S. said:

Ram sa slike koju postavih je od 900... Aluminijumski.

Pa sad nisam nešto detaljno zagledao, ali to je taj motor. Kaže da ga je skrpio od više modela. Dalje nismo zalazili u detalje. Nakon toga je išao za Srbiju i nazad za Barselonu mislim, pa sam mu dao moju adresu i telefon da ima gde da prespava, ali se posle nije javio. To je ovaj desno. Na žalost TDM nismo slikali.

IMG-b27f55e8efe13bb1518b9231c9b4657f-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 53 minuta, mradomir je napisao:

Video sam baš ovaj motor uživo na Transalpini. To je TDM900 agregat na ramu 3VD. Momak se zove Modesto, iz Španije je. Malo smo popričali, a prvo pitanje je bilo kako ovo registruje :zbunjen:  Kaže da za sada prolazi bez problema.

 

Ram i masina su TDM 900, a sve ostalo 850 3VD. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
 
Ram i masina su TDM 900, a sve ostalo 850 3VD.
Jel to znaci da na 3VD ram, pašu plastike i far od 900 ?

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 4 sati, Stole_018 je napisao:

Jel to znaci da na 3VD ram, pašu plastike i far od 900 ?

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 

 

Ne mora znaciti da se moze TDM 900 napakovati na ram 850 3VD, kao sto se ne moze napakovati 4TX na 3VD. Nego izgleda da postoji mogucnost stavljanja dijelova tdm 900 na 850 4TX? Na prilozenoj fotki se vidi rep od 900 na 4TX. ;)

13774898_b_b.jpg

 

13774898_i_b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

09bd810405bac2ba69a3f967ad82d3ee.jpg

Od 6 motora na motoavanturi 4 TDM-a
2x900 i 2x850


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Danas sam proverio španer lanca bregaste i trenutno je na desetom podeoku (otprilike, nisam brojao), a ima još šest do kraja (to sam izbrojao), znači, malo jače od pola je izašao. Rekao bih da ništa tu ne treba da se dira još par desetina hiljada km... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja