Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: kladovo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4 tx

Pozdrav!

Zelim da se ukljucim u ovu pricu o TDM-ovima,TDM-ki ili TDM-u.

Od februara posedujem 4tx model.

Procitao sam deo o okupljanju koje organizuju bugari pa bi da se i ja ukljucim u grupu koja ce da ide.

Onako usput ja sam u Kladovu pa javljajte se za kafu i pomoci oko smestaja.mozemo da izvucemo cenu od 1000 din.za smestaj a kod nas u klubu moze i da se kampuje.vise info na motocycling friends Kladovo.

Pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Poručio sam šraf što je ispao. Lokalno ću kupiti plastične podloške i da ih sve izmenjam nekom prilikom. Naručio sam i damper čopke, jer ovaj orig se deformisao i čuje se udarac metal o metal.

 

Inače, ovi naši su lopovi za gume. Set Continental Road Attack 3, 355 eur naspram 250 u Nemačkoj. Dvoumim se između njih i Avon 3DXM, kod nas 255 eur u Nemačkoj 200. :O

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: kladovo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4 tx

Evo i da okacim sliku svog ljubimca.

Uspeo sam danas da procitam skoro 100 stranica na forumu.

Odlicni ste svi u grupi.puno toga sam i znao ali ipak iskustvo je na vasoj strani.

Svidja mi se ideja Bugarina za TDM skup jer mi deca sa granice momzemo da pokupimo jos loji komad TDM-a iz Rumunije.

Pitanje za iskusnije!

Trenutno teram 15 zuba plus 42 .na 4000 obrtaja jurim do 115.

Sta se dobija ako napred metnem 16?

20180527_094401.jpg

Promenio član duk27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Poručio sam šraf što je ispao. Lokalno ću kupiti plastične podloške i da ih sve izmenjam nekom prilikom. Naručio sam i damper čopke, jer ovaj orig se deformisao i čuje se udarac metal o metal.
 
Inače, ovi naši su lopovi za gume. Set Continental Road Attack 3, 355 eur naspram 250 u Nemačkoj. Dvoumim se između njih i Avon 3DXM, kod nas 255 eur u Nemačkoj 200. :O
Ako budes isao po gume. I ja bih jedan set, taman podelimo logisticke troskove. A mozemo i da se provozamo do Beca ili gde god.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Evo i da okacim sliku svog ljubimca.
Uspeo sam danas da procitam skoro 100 stranica na forumu.
Odlicni ste svi u grupi.puno toga sam i znao ali ipak iskustvo je na vasoj strani.
Svidja mi se ideja Bugarina za TDM skup jer mi deca sa granice momzemo da pokupimo jos loji komad TDM-a iz Rumunije.
Pitanje za iskusnije!
Trenutno teram 15 zuba plus 42 .na 4000 obrtaja jurim do 115.
Sta se dobija ako napred metnem 16?
20180527_094401.thumb.jpg.05dc68859ec5a9da574b0e3a2b004c01.jpg
Slobodno stavi 16 zuba napred,ne moras nista drugo modifikovati, samo posle odradi stelovanje hoda lanca posto sa vecim prednjim lancanikom lanac ce biti zategnutiji i moraces malo da ga popustis. Slobodan hod lanca za 4tx je po knjizi 40-50mm.
Dobices visu brzinu na 4000 obrtaja u 5.stepenu prenosa.
Za jedan zub slobodno mozes povecati lancanik bez bojazni da ces nesto zeznuti.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova

Ja imam fabrički prenos na 3vd-u,100km\h na 3500 obrtaja.
Ujedno i ja da pitam,i ja razmišljam već jedno vreme o zameni prednjeg lancanika, stavio bi 17 zuba.
Jel ima ko neka iskustva?
I pošto je lancanik?
Pozzz

Sent from my D6633 Dual using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nadjoh meni prihvatljivo resenje za plastiku oko km sata (za neupucene, naprsla prilikom srafljenja), tu je opet Honda pobedila u deteljisanju, imao sam ih preko nekoliko :D i svaki sraf ima potreban distancer, 1mm kraci od debljine plastika, stezes koliko hoces bez bojezni..

Elem, plastika prvo okrpljena valjano pa sa obe strane uhvacena u "sendvic" od 1mm prohroma (pocetno poliranje nocas odradjeno, danas ce biti ogledalo).

Limovi prvo zalepljeni na plastiku crnim silikonom, na sraf umetnuta 3mm caura, steze se valjano i estetski prihvatljivo. Isto odradjeno i na levoj strani simetrije radi!

Plastika polovna na KP oglasima je od 70 do 110eura...Informacije radi. Skuplji smo od ebay i karbon odlivaka.:D

IMG_20180904_080952.jpgfree image uploading site

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
pre 16 minuta, djolji je napisao:

Zato su bajsevi zakon, u sekundi biraš broj zubića napred i nazad:jee1:

I ne trose ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

A proKrom nista? :D

Stavicu zlatnih 24k listica na podloske... U vrednosti od 150e ako treba :D

 

A cena plastike da se slogiras! Dal" ovi nasi nakupci i dovlakaci furde i krseva misle da smo ovce i majmuni? Pa pre bih sa ebay narucio skuplje!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: kladovo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4 tx

Lepo izgleda! Nisam primecivao moje srafove dok nisam poceo da pratim ovu temu.Covece pa mene ceka ozbiljna zamena srafova.

Prvo srafovi na zadnjem disku zardj

ali.

Drugo srafovi od vizira su pvc

Trece

Cetvrto itd

Posto sam ja nov u zamini istih gde i kome da se obratim da pazarim takve srafove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Imas puig upakovane srafove za vizir od nerdjajuceg celika ili aluminijuma. 

Imas sve takve srafove i na Aliexpress-u, a imas i u prodavnicama nauticke opreme nerdjajucih srafova tako da imas puno opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ahm, ahmmm (Tihi kasalj :D) Prasinu izbegavam vise od 15god, baru kada vidim penjem se na trotoar motorom...:na_glavi:

Prohrom je sada lako kupiti, pre 10god sam jedva strugara nasao da mi srafove odradi, odrao me je zbog upropascenih nozeva... Pokojni otac nosio u cipeli sraf po sraf na bruniranje u "Zastavu oruzje", rizikovao posao ali moj gs1000g je bio kao nov.

Sada, samo tri klika i eto srafova! Eto dodatne opreme, kalup maske smo pravili od purpene i stiropora pa negativ u gipsu...

Inace 36 mi je godina, da ne pomisle da sam neki metuzalem, ali vozi se 20... :D

Datiram iz perioda kada si kod "majstora" kraickom oka gledao kako se paljenje steluje. Service manual, zapisivao odmah da ne zaboravim do kuce. :D

U ovom modernom vremenu lako je napraviti i cafferacer od gotovih delova iz kine, nema truda ni unikatnosti, jedino je cena zadrzana, kao da si turpijom rucicu pravio :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 2.9.2018. at 14:58, bdada je napisao:

Reci koju o ciklistici, kocnicama ... :jee:

 

Evo kao sto rece @bdada da koju napisem o mom zapocetom, a ne zavrsenom projektu TDM 850 4CN koji sam zapoceo presle godine u septembru mjesecu. Na Moto skupu u Tuzli se nadjem sa drugarom koji se bavi popravkom, prodajom polovnih motocikla i dijelova za iste. Posto sam vec vidio na Netu dosta fotografije gdje su na TDM-u bila zamjenjena prednja kociona kljesta, felge i cak ovjes,  upitam ga da li ima slucajno on sta od tih dijelova potrebnih za osvjezenje i poboljsanje TDM-a? Na moje iznenadjenje rece da ima sve sto mi treba, samo da mu tacno napravim spisak sta bih uzeo i da ce mi obezbjediti sve potrebno, sto jos vise uzburka u meni zelju da pocnem sa projektom. Prvo sto mi je bilo na pameti za zamjenu su bila prednja kociona kljesta od R1 koja sam vidio na fotografijama. Vec sljedeci vikend sam bio u Tuzli kod njega u radionici i usljedilo je skidanje starih kljesta i montaza novih od R1 sa plocicama i zamjenom kocione tecnosti. Sve je montirano veoma brzo posto sve odgovara 1/1 na TDM-ovu cizmu. Tako da je prvi zahvat izgledao ovako:

 

image.jpg

 

U startu se osjetila razlika u kocenju dok jos plocice nisu legle na diskove. Kasnije je to bilo sve bolje i bolje do trenutka kad vise nisam smio pomisliti da zabodem  kocnicu kao prije, vec osjecajno i dozirano jednim prstom. Predlozio mi je da promjenim  diskove i stavim 310 umjesto 295, ali su standardni diskovi bili dovoljno veliki. :care:

Zadovoljan ucinjenim nastavio sam preradu TDM-a kupovinom izduvnog topa od Suzuki-ja GSXR 600-750 K9 u Austriji za neke smijesne novce ( to se desi jednom i nikad vise :jee:), toliko smijesne da mi je u trenutku bilo nelagodno. Naravno top sam uzeo preko sina koji je u Becu i drugara koji je isti donjeo u Bijeljinu. :takoje: Montaza topa je trajala toliko da sam mogao napraviti nov, ali sta da se radi kad date da vam to uradi drugar u radionici punoj motora koji cekaju red za popravku i farbanje, a meni se ne zuri, pa mi je ta radionica posluzila kao zimovnik za motor. :)

 

24quvbs.jpg

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
Pre 21 sati, KTibor je napisao:

Ja imam fabrički prenos na 3vd-u,100km\h na 3500 obrtaja.
Ujedno i ja da pitam,i ja razmišljam već jedno vreme o zameni prednjeg lancanika, stavio bi 17 zuba.
Jel ima ko neka iskustva?
I pošto je lancanik?
Pozzz

Sent from my D6633 Dual using Tapatalk
 

Ja imam na 4tx '99 god.17 zuba napred i teram ravno 100 na 3400 obrtaja, pozadi su mi 42, e saad, nadjoh odavno ovde na forumu da je neko pisao bas o tim "zubima" i evo skrin šota:

 

Screenshot_20180708-004503.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Bas lepo i pedantno deluje masina kolega :takoje:

Kakav je zvuk? Imas li snimak neki...

 

Imam negdje, ali vjeruj mi ( posto je dvocilindras)  kad je postavljen top i upaljen motor, otac drugra je cuo u drugoj prostoriji, dosao i pitao: Odakle Haley u radionici? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: kladovo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4 tx
pre 43 minuta, N.F.S. je napisao:

Ja imam na poklon 16 zuba za tdm 900, 17 sam vec darivao... :D

Da li odgovara na 850 4 tx?

Precnik rupe!

Sigurno beko zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja