Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 3 sati, Astral je napisao:

Ja uljez, pa jedini ja ovde u temi i dalje vozim Tdm :D

Hmmm… ne bih baš rekao da si jedini... :P

Ja sam odbegli povratnik... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Btw, danas sam pregledao prednji lančanik, sve stoji na mestu, zategnuto koliko treba... :jee1:

Usput zamenio svećice (nisu bile za zamenu, ali kad imam nove - što da ne...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je to :))))

 

Pogledaj kakvo su to klješta, odlivak, klipovi, sve... 

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kvalitetno odradjena i ucinkovita, kocnica vrhunska na ovom modelu... Toliko jako "stipa" da su dva prsta za kocenje vise nego dovoljna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Lepa voznja, motori, muzika, snimak! :jee1:
 
P.S. Ono sa guranjem Kraljice motora je verovatno sala!?!

Tnx, na zalost nije. Problem sa reglerom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Екстра. Који дрон је у питању?

Tnx.
DJI Mavic air. Preporuka, odlican je.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Najavio sam im grupnu posetu.
 
Bataci nece moci, kafana ne radi nedeljom.
Kakva je to kafana koja ne radi nedeljom.
Čim su čuli da bajkeri dolaze odma ne rade.
Zovi ti ponovosa drugog broja i kazi da dolazi udruženje bibliotekara Srbije. Ima da rade 100%

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On ‎28‎.‎8‎.‎2018‎. at 6:23, N.F.S. je napisao:

Pre 15 god odprilike kupim svoju cbr1000f, lanac i lancanici na njoj bili dobri/odlicni... Izmenjao tecnosti i krenula voznja, ja decko od 20 god, nit" porodice, nit" ljubimca, imam platu koja se samo na voznju trosi... I tako te godine predjem 10000, sledece takodje... Skinem malu deklu napred posto primetih da se klip kvacila u njoj pomera, da navoje prekontrolisem kad tamo... Lancanik mali bez srafa! Dekla je takva (ima bakelitni krug do lancanika) da sraf i ako se odvio ne moze ispasti! Preko 20000km predjoh za "slobodnim" lancanikom, drzao mu je lanac pravac a bakelitna podloska u dekli na mestu.... Od tada uvek skidanje na novom motoru! Tako sam i video da ovaj TDM vozi 17 zuba napred mesto fabrickih 16... Loctite plavi obavezno!

    HA HA...!!! Sta kazete kolege, prednji lancanik?! Sada sam citirao bilo koga iz grupe koja diskutuje o stanju prednjih lancanika, tako da mi postovani kolega ne zameri.

    Prosli mesec preduzmem akciju oko lanca, oba lancanika  I kocionih plocica. Stanje je doslo do daske pa je preduzeta akcija…  ali ukratko, doziveo sam sok za sokom. 

    PREDNJI LANCANIK JE BIO ZATEGNUT KOLIKO RUKOM, malko jace!!! Matica prednjeg lancanika je bila OBLAJZNULA u navoju! Serviser je odvrnuo guranjem malog srafcigera pod maticu, da nekako uhvati lozu navoja. Nisam bio priseban da sve snimim ali verujte mi na rec. Stavio je novi lanac, oba nova lancanika I vratio oblajznulu maticu sa platnom za osiguranje protiv odvrtanja. Novu maticu NEMAMO.  Zaprepascen sam ga pitao kako sada da odem kuci, da mi slucajno nebi spao lancanik a lanac MOZDA RAZBIJE BLOK, odgovorio mi je da nista nebrigam. Nece se odviti do spadanja, da slobodno vozim, ali da imam na umu zamenu matice!

    Ja odlepio. Odoh kuci kao po jajima…. I sutra malo brze… Jos je I danas tako. Sa starom maticom predjeno je km nezna se koliko (polovan motocikl),  ja sam presao pre servisiranja I posle toga jos nesto km, I posle nekog vremena sam se oslobodio. Poceo sam da mu dajem I pune gasove. U medjuvremenu su porucene nove matica I nazubljena platna za osiguranje, stiglo je kod PLATTNERA, preuzeto, samo nikako da se nakanim I presrafim to. Sutra cu (?!).

     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

   Istom prilikom bas sam insistirao da promeni kocione plocice, iako je vec bio vremenski tesnac, I serviser lepo dohvati sve tri kocione celjusti.

   JESI TI NORMALAN, PA JESI SVESTAN STA VOZIS?! Covek serviser povadio zadnje plocice I pitao me bas tako. Unutra neke plocice budzene valjda brusilicom I turpijom, ali na mestima nosaca (usice) sa vrlo otanjenim zidom (vidi se na slici, I nova propisna plocica pored).

   AJME MENI, PA OVO SE RASPADA, KAKO OVO VOZIS?! Covek serviser sada povadio prednje plocice, drzi dronjke od obloga, I pita me bas tako. Vidi se na slici sta je covek izvadio iz prednjih celjusti.

   Znao sam da je vec trebalo biti I ranije to zamenjeno, nekako mi je bio crv u glavi za to,  dobro je da se obavilo makar I sada. Godinu ipo posle kupovine polovnog motocikla.

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije to problem. Ja sam tamo redovan. 

 

Kafana je specifična, po mesu, porcijama, ambijentu, itd... No ajde, ostavićemo tu kafanu za drugu priliku. Vredi toliko da se organizujemo namenski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po tvom sam pisanju kolega dosta vise odgovornosti ocekivao, da se blago izrazim... Ja rasturam motor (uz kog je dosao garantni list i overen racun sa servisa)... Ne bih mogao mir naci da ne proverim sve srafove, kocnice kompletan sistem, tockove i resto osnovnog!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

I ja sam ocekivao vise odgovornosti od mene postovani kolega!:lol3:Nije mi palo na pamet da ce zadnji par biti Grunfova budzevina, a prednjih dva para plocica totalno djubre. U Japancu. Pa ja ovo nebih ni u trotinet stavio,valjda zato nisam ocekivao. Napred je stanje potrosenosti bilo za zamenu, ali da je stanje garavih dronjaka… nazad je bilo jos dosta mesa, ohohoj bi se jos vozilo. Insistirao sam na pregledu I eto, nije lose, jos sam tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, nikvuksa said:

Lep provod svima u nedelju, ovaj put ipak bez nas! 

:( bas mi je zao sto ne idete. Iskreno. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Naj bitnije da si upotrebom ostao citav! :D Sta znam, ja od Srbende uzeh CBF-a, em smo prijatelji, em je motor za sina spremao (znaci ne moze bolje!), cim sam kuci dosao po dve dvanaestice drze kljesta, odvijam da bacim pogled! Moram licno videti kako izgleda, ulje takodje odmah menjam pa sve da ga je predamnom usuo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Za one koji idu. 

Cekacu vas na pumpi Zmaj na autoputu u smeru ka BG-u. To je ona preko puta one sa MC Donalds-om.

Bicu tamo oko 9:30 -9:45. 

Da kazemo da je pokret oko 10:00- 10:15.

Ako neko kasni, moj tel je 064/300-83-59. Javite se da vam ne odemo. 

Posle picimo Smederevskim putem do Smedereva. 

@Alekre hoces da nas cekas na onoj OMW pumpi blizu tebe ili da dolazimo dole do tebe kod pruge?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja