Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pre 15 god odprilike kupim svoju cbr1000f, lanac i lancanici na njoj bili dobri/odlicni... Izmenjao tecnosti i krenula voznja, ja decko od 20 god, nit" porodice, nit" ljubimca, imam platu koja se samo na voznju trosi... I tako te godine predjem 10000, sledece takodje... Skinem malu deklu napred posto primetih da se klip kvacila u njoj pomera, da navoje prekontrolisem kad tamo... Lancanik mali bez srafa! Dekla je takva (ima bakelitni krug do lancanika) da sraf i ako se odvio ne moze ispasti! Preko 20000km predjoh za "slobodnim" lancanikom, drzao mu je lanac pravac a bakelitna podloska u dekli na mestu.... Od tada uvek skidanje na novom motoru! Tako sam i video da ovaj TDM vozi 17 zuba napred mesto fabrickih 16... Loctite plavi obavezno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da, radnje auto delova, pa i farbare ih imaju... Ja koristim Bison ali imas i malu tubicu K2 npr. oko 300din kosta (k2)...

Susi se samo u dodiru sa metalom, nema zurbe... Obrises "nitrom" navoj i na njega, kap/dve lepka ali na mesto gde matica gotovo prilazi i steze, znaci naneses sirinu matice na mesto gde steze... Vecina gresi, nanese na maticu sa unutrasnje strane pa ako je navoj duzi obrise se lepak do dela gde steze matica, Nadam se da razumno pisem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@Astral Mislim da si svima sada uneo crv sumnje sa tim lančanikom. Ja svoj nisam ni proveravao od kupovine. Danas čim dođem sa posla skidam deklu da vidim da li je matica dobro stegnuta... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
9 minutes ago, bdada said:

I meni se odvrnula i ostala u dekli, samo veoma pazljivo sa maticom,lepak i polako.

Uputstvo kaze 70Nm. Tako sam je i stegao. Metnuo sam lepak i onaj osigurac sam lepo iskrivio na 2 suprotna mesta . Valjda se sad nece odvijati. Prekontrolisacu je za koju hiljadu km. 

Definitivno sam uvrstio kontrolu matice u svoju listu za proveru na polu godisnjem nivou.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Da li ma li mesta na spisku za nedelju?Da probamo da ispunimo kvotu za grupnu posetu.Ja sa gospodzom.

Samo da napomenem da moj TDM nije u fabrickom stanju da ne bude posle "kvarim ocenu za umjetnicki dojam".Sala mala

Promenio član aspar
Greska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Primate li u vašu sektu iz druge sekte.
Ako ne odem u selo eto i mene a možda i gospođe.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ne mogu jos da potvrdim nas ili moj dolazak za nedelju. Cim budem znao i 100% javljam. 


Prosli vikend bili na TA i TF. Iako sam ove sezone, tj od kako imam TDM presao preko 11k, tek mi je sad posle TA i TF dosta bolje legao. Stoji i da nisam iskusan vozac, tek mi je druga moto sezona, ali neverovatno koliko jedan vikend voznje moze da znaci u iskustvu. Uglavnom, sve super, motor super posluzio kao i do sada. Prosecna potrosnja 4.9l sa tri kofera, suvozac i ja. 

Sto se tice klapne koju ste pominjali, ni ja nisam iskljucio. U startu sam mislio da nesto nije u redu sa motorom kad tako radi na niskim obrtajima (pre TDMa vozio maksi skuter). Kasnije se navikao ili makar delimicno. 

Mehanicarskog iskustva nemam nimalo a iskreno ni nekog prostora ni alata...tako da se i pomalo plasim svog neznanja, a ne krecem nista da radim dok nisam 100% siguran u to sta radim...tako da sve oko mehanike ostavljam majstorima ipak. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Okej, imamo minimum deset ljudi za grupnu. Poslao sam prijavu mejlom.

 

Voda je odlična, sve ostalo je dosta skupo. Nemojte ako baš ne morate da trošite na dodatne usluge. Usluga nije nešto, hrana, piće, skupo a loše. Ponesite svoju vodu, neki sendvič, pecivo, šta god. Diskretno naravno.

 

Ako ste posle gladni, sa bazena mogu da vas uputim na pileće punjene batake kakve niste jeli do sada. Ima i belo, krilca, svašta od pileta :) Kafana nije baš velika pa ako ste za javite da rezervišem mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Meni do Grcke i nazad po auto putu prosek 6.5-6.7 sa tri kofera,torbom na koferu i suvozacicom i brzinom 130-160 km.

I naravno pola litre ulja za 2200km :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200




 
Ako ste posle gladni, sa bazena mogu da vas uputim na pileće punjene batake kakve niste jeli do sada. Ima i belo, krilca, svašta od pileta Kafana nije baš velika pa ako ste za javite da rezervišem mesta.



Ako je kod Zote u Smederevu,odlični su.
Sad mi ide voda na usta

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Zaboravih da uvrstim gospodju 

 

1.Alekre i Alekrina

2.Astral

3.Milos-v + gospodža

4.ThePainkiller (mozda i gospodja)

5.Aspar i gospodza

6. Svaler сас цуру

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ja se prijavljujem i za kafanu  
Астрале уљезу.

Мислим да ће сви и у кафану после, такође се пријављујем :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Just now, Svaler said:

Астрале уљезу.

Мислим да ће сви и у кафану после, такође се пријављујем :)

Ja uljez, pa jedini ja ovde u temi i dalje vozim Tdm :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Мислим на списак, баци поглед па види ко штрчи :)

Него шшш, и ја потајно гледам 900 и даље, него ми се не залеће са продајом док га не испробам у вожњи са још једним кандидатом. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja