Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Uzeh kit ali nema tih gumica na zalost
Jesu ti ostale stare gumice. Da ih posalj3m ovima iz ZR i kazem napravite mi 'vake.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
Pre 9 sati, N.F.S. je napisao:

Izgradjen robusno i kvalitetno, dok sam ga rasturao bas sam bio prijatno iznenadjen detaljima, instalacija razvucena za primer, pedantno kabliranje, lepo zasticeno, kontakti ostali ocuvani.. Srafovi bez znakova zamora, sjajni i bez oziljaka, odaje utisak dugotrajnog motora! Sediste nesto tvrdje ali popravicemo :D

Plastike ne skripe niti lupaju dok se vozi, ogibljenje dugog hoda potpuno podesivo te rigidni alu ram, agilan i upravljiv...

Vec ste verovatno obradili temu ali ja pisem svoje utiske posle 300km i cetiri dana posedovanja :)

Bas sam zadovoljan izradom, kooooooooooooooliko sam razocaran bio kada bandita 600 videh golog toliko sam se u slucaju tdm-a obradovao...

Prvi motor kome nisam morao raznim "extenderima" promeniti poziciju retrovizora! Ne gledam svoja ramena vec put iza sebe (nisam jos uvek u jakni vozio ali deluje ok)...

Fali mi takodje automatsko ukljucivanje svetala, biti ce ugradjen relej za odlozenom reakcijom :)

Potrosnja vrhunska za ovu kubikazu, oko 4,5L mojom mirnom i ustaljenom voznjom. Generalno sam zadovoljan, trazi malo kvacila pri sporom kretanju ali je isto bas mekano i lako se dozira. 

"R" kocnice ulivaju poverenje, nemam nesto iskustava, ovako na "kratko" lepo i sigurno zaustavljaju..

Neki bi produzetak prednjeg blatobrana bio pozeljan ali ce svakako narusiti agresivni izgled,  evo jos par slika, cuvao ga je neko dobro pre mene, nastavicu tako... :D

46.jpg

47.jpg

48.jpg

Srecno kolega, svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
26 minutes ago, N.F.S. said:

Ne radi to, stare gumice dupliraju volumen! Samo po kanalima u kljestima da se urade....

Pa onda jedino klesta da im saljem. Tu se samo bojim da se ne ostete pri transportu ili neki nestrucni radnik da ih ne zezne nekako dok meri ili ubacuje gumice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
11 minutes ago, ThePainkiller said:

Valjalo bi definisati vreme sastajanja u BG-u, jer ja imam dosta obaveza za vikend, pa da vidim kako bih se organizovao...

Gde bi ti da te cekam? 

Oko kog vremena bi mogao da budes u BG? 09:00 -10:00 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tu ti vec ne mogu pomoci, ja sam od f4 Honde slao, kljesta sam pre slanja detaljno ocistio, isterao klipove, blago ispolirao... Kanale gumica takodje ocistio i sve odmastio... Posto su svih 8 klipova napred isti jedan sam kao uzorak poslao, u kutiji zasebno zapakovan... Sve su mi za dan odradili i poslali nazad..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 minute ago, N.F.S. said:

Tu ti vec ne mogu pomoci, ja sam od f4 Honde slao, kljesta sam pre slanja detaljno ocistio, isterao klipove, blago ispolirao... Kanale gumica takodje ocistio i sve odmastio... Posto su svih 8 klipova napred isti jedan sam kao uzorak poslao, u kutiji zasebno zapakovan... Sve su mi za dan odradili i poslali nazad..

Dobro, pozitivno ti je iskustvo? To dosta znaci. Podrazumeva se da ce im sve biti poslato cisto i spremno za ugradnju. 

Nego gledam kako da smanjim cimanje.

Bacicu pogled na te kitove za reparaciju na wemoto ako je razlika velika onda idu klesta u Zr ako je razlika u ceni mala,onda cu poruciti kit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 26.8.2018. at 12:28, Alekre je napisao:

Ne može nikako da se poredi 850 i 900. Vozio sam oba, u uslovima gde iz prinude mora da vucara u prvom i drugom stepenu prenosa, gas kod "900" se ponaša kao prekidač, isključeno / uključeno. Kao da je uvek u pogrešnom stepenu. Po tom pitanju kod "850" karburatori rade mnogo bolji posao i to je generalno tako kada poredite ta dva sistema.

 

Mora da se koristi kvačilo, trebalo je i meni dosta vremena da se naviknem posle "ER5", tako je...

Rešenje ti je klapna donekle ili da se mapira "PowerCommanderom" ako baš baš baš smeta. Ja sam do sada nabacio preko 1000 evra opreme plus potrošni delovi, ne da mi se i to da mu kačim i vučem instalaciju. Ionako je gabaritima odličan za grad s obzirom na klasu, ne može sve.

Bas citam ovo, sa starim 850/92-karbovi krecem iz mesta sa 1200-1500 obrtaja samo treba mekse kvacilo. I na laksoj uzbrdici isto. U 1. 2. 3. glatko ide po gradu 1500-2500 obr. ali se trudim da ga drzim na oko 2500 obr. (45-50 km/h) zbog pritiska ulja. U 4. i 5. drzim nekako na oko 3000 obr. Sve glatko od 1200-8000 obr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Astral Da iskustvo je pozitivno, u razgovoru telefonom smo dogovorili da slanje nazad bude onome u cemu sam poslao... Vraceno nazad, gumice vec namestene u kljestima samo sam namazao kocionu tecnost i ugurao d"izvines klipove :D

Sve je ukupno ako me secanje sluzi bilo oko 30eura plus dve postarine... Za svaka je kljesta drugacije, pozovi i raspitaj se...

@marshall ,  sa 17 zuba napred evo devetstotka povlaci glatko i od 1500 obrtaja...

I da! Hvala na lepim zeljama...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 26.8.2018. at 15:23, Alekre je napisao:

Uključena je, nisam ništa dirao. Verovatno ću tokom zime samo da izmerim izduvne gasove pa da na osnovu izveštaja podesim ubrizgavanje ako je potrebno. Doduše svećice su "kafene" ali ipak papir je papir, jedino merodavno.
 

Ko je navikao da "vrti" agregat i klacka polugu menjača može stvarno jako brzo da vozi "TDM", pogotovo po nekim brdsko planinskim putevima, za te namene je i konstruisan. Kao neki predimezionisani touring super moto. U mom slučaju retko dođem do 6x1000rpm, rano ga išaltam u 4/5/6 a "TDM" ipak voli dinamičniji stil vožnje pa imam neki osećaj tromosti. Konstrukcija agregata i samog motocikla ipak govori u korist "TDM"-a. Na primer, "Yamaha" kaže 4 litara motornog ulja čiste sintetike :) Zato, pa zato što su zamisli tako da se iz krivina ispucava do optimalne krive snage kroz svaki stepen prenosa, naravno 6. stepen je izuzetak jer je overdrive. 

Moram da priznam da bi voleo da sledeći motocikl bude takav da se vozi kao dizel. Ne diram menjač, vozim 80 - 100 neprekidno 6-8-10 sati i to je to. 

Onda je resenje kao nijedno drugo Honda NC 750 X, i trosi najsmesnije. Da sam imao novac otisao bih u radnju i prosuo pred prodavca lovu za nov. Ovako nekako za smesan novac vozim starog 850 koji moze i lenjo i zustro da se vozi, lako nosi tovar, trosi malo vise, ali nema puno elektronike ni BIG BANG. Zadovoljan kao dete sa dragom igrackom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@marshall pa to ja pricam ljudima, naravno da postoje bolji,brzi,lepsi motori od Tdm-a , al bolja mazga, koja moze sve,za te pare koliko kosta Tdm ne postoji,ni jedan mu ne moze prici. Tdm je toliko svestran i sposoban motor. To ljudi shvate tek kada ga provozaju malo. 

 

@bocca_bastard

Jesi ovaj kit pazario? 

Nije skup. Dobijes sve.

https://www.wemoto.com/bikes/yamaha/tdm_850_4tx/99/picture/rebuild_kit_seals_caliper_-_front_-_twin_-_trk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@Astral

 

Treba nam 1h 15min, normalne vožnje, 60 - 80.

 

@marshall

Slab je NC, pogotovo oslanjanje.

 

Tu mi se Bandit 1200 mnogo svideo, možeš da ga ušaltaš i polugu menjača staviš u džep. Koji je stepen prenosa, ko je na njemu, šta ima ima zakačeno, da li je brdo ili nije, ništa ne vidi. Može da čupa panjeve.

 

Poslednjih nedelju dana se ozbiljno razmišljam da oglasim "TDM" i odem po boksera, on se vozi u niskim obrtajima što je meni perfekt. To mi je jedino logično, jer pored mašine sve što moj "TDM" ima dodato, na bokseru je fabrički pa "TDM" može da ide u kompletu. Tako, ili da se vozim i preskočim boksera i pucam na "Versys 1000" ili "XTZ1200" kojima će cena vrlo brzo pasti jer nisu popularni. Doduše, mene i posle tri godine drži želja za bokserom, pitanje je vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
22 hours ago, Alekre said:

Da, K2. Nije nešto, spada u jeftinije proizvode. Kupiću neki bolji kada istrošim ovaj. Ne traje više od par meseci ionako.

 

Radiću mu full servis ove zime, proveriću smeše. Nije ni loše da ga odvrnem malo. 

Poneka reč o detailingu pa još u TDM grupi, ne mogu a da se ne umešam. :) Probaj ovaj vosak:
https://www.detailingoprema.rs/collinite-liquid-insulator-wax-845.html

Ja ga koristim i za motore i za auta. 6 meseci može da izdrži a da štiti. Više puta sam testirao na autu. Na motoru nisam nikad toliko držao jer ga voskiram kad god mi je dosadno i želim da vidim izrazito dubok sjaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Astral je napisao:

Gde bi ti da te cekam? 

Oko kog vremena bi mogao da budes u BG? 09:00 -10:00 ?

Meni treba nekih 2 sata vožnje do BG-a otprilike. Odgovaralo bi mi oko 10 da se nađemo, recimo, na Zmaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Meni treba nekih 2 sata vožnje do BG-a otprilike. Odgovaralo bi mi oko 10 da se nađemo, recimo, na Zmaju...
Recimo, dogovoreno :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, Dudic90 said:

Poneka reč o detailingu pa još u TDM grupi, ne mogu a da se ne umešam. :) Probaj ovaj vosak:
https://www.detailingoprema.rs/collinite-liquid-insulator-wax-845.html

Ja ga koristim i za motore i za auta. 6 meseci može da izdrži a da štiti. Više puta sam testirao na autu. Na motoru nisam nikad toliko držao jer ga voskiram kad god mi je dosadno i želim da vidim izrazito dubok sjaj.

Da, da. Istražujem te prozivode i skoro sam naleteo na ovo. Na tržištu je jako dugo. Staviću ga na šoping listu.

 

Kažeš iz dosade? Batalim telefon, računar, siđem u garažu i radim nešto koristno, kao večeras. Malo felne detaljisao, viljušku...

 

20180827_193348.thumb.jpg.1af0c20469f69ef7732c156ed8e6f041.jpg20180827_193425.thumb.jpg.0ba9ae126db8f08376f38f20a3803eae.jpg20180827_193530.thumb.jpg.84996ae9e41d8db828567c81fc4b5038.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Колики је на крају списак?

Ја ћу из солидарности ка вама доћи такође на 2 цилиндра :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

... i dok je bocca kupovao motor od Nikole...
Astral je u garazi resio da pronadje izvor cudnog zvuka koji se javlja kada gura motor u garazu na njegovo mesto...
Podignem motor na zadni stender, setim se Alekreovog uplakanog pogleda prema mojoj zadnjoj felni i resim da je ocistim.
Saginjuci vidim da mi je lanac jos prljaviji jer zadnjih 2 godine od kada imam podmazivac nisam oprao lanac, uzmem operem ranac, moj imaginarni Alekre prestao da place ali i dalje ima tuzan izraz lica.. dobro,de... prestani tako da me gledas, krenem da cistim sve one naslage ulja koje nastaju tako sto ulje leti sa lanca unaokolo. I dok sam to cistio setim se zasto sam u opste dosao u garazu. Alchajmer je u meni jak.
Krenem da vrtim tocak i zvuk kao da dopire iz prednjeg lancanika.
Skinem ja onu deklicu, pukne me infarkt i padnem pored na gedoru 18.
Lazem,bila je 32.
Imao sam sta da vidim.



Onako pod stresom prva pomisao mi je bila kako sam sjebao izlaznu osovinu menjaca jer svi znamo da se lancanici prave od legure titanijuma i kriptonita,a izlazne osovine menjaca se prave od sira.
Pa uvek u slucaju labavog lancanika strada osovina menjaca, a ne lancanik od 1000din.
Skidam onu maticu rukom,kako se odvrnula to samo ona zna,ja ne znam.

Place moj imaginarni Alekre,place i Astral, place i odvrce...
Svlacim lancanik i imam sta da vidim.
Osovina netaknuta.
Na stadionu muk.


Sreca,sreca radost, sreca uzivancija ! Sto bi rekao sundjer Bob.
Moj imaginarni drug skace od srece,ja skacem od srece.. haos zivi..

Ocistim sve ono lepo, vratim kako treba, metnem mu locktite za srafove na maticu i stegnem na 70Nm.
Odem kuci i napisem ovaj post dok su mi ruke jos prljave,a emocije me jos uvek drze srecnim.5310dbf3cc4d53094b766f26f14644ce.jpg

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
[mention=24813]Svaler[/mention] Hoces da se mi nadjemo kod Rode, kao onomad? Pa zajedno peglamo za BG...
Може наравно. Чујемо се још крајем недеље кад видимо какав је тачно план овде

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
51 minutes ago, Astral said:

.

Onako pod stresom prva pomisao mi je bila kako sam sjebao izlaznu osovinu menjaca jer svi znamo da se lancanici prave od legure titanijuma i kriptonita,a izlazne osovine menjaca se prave od sira.
 

 

 

:lol3:

 

 

Hoće matica da se odvrne. Poznata boljka. Kod Yamahe. A za materijal izlazne osovine si pobrkao firme. To je kod BMW-a.    :lol2:

 

Jedne godine, na putu, izgubim maticu. To sam ukapirao mnogo hiljada kilometara kasnije kada sam radio servis. (aaaa, to je bio onaj čudni udarac kada sam silazio sa trajekta pa mi je ispao iz brzine :stabre:). Bez matice (nesvestan da je nema) prešao Alpe, išao do Nemačke, trte-mrte. Nije se oštetila osovina. Malo je to tvđi sir. Kod Yamahe. ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja