Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer
Pa kako bre moze da bude lep kada izgleda kao da je nedovrsen, tako sa tim poluoklopom...? 
A vidi ovaj N.F.S.-ov TDM, ki upisan...a ti hvalis tu neke fejzere, ovo - ono...i to jos u TDM temi...:nanana:
Salim se ja malo... [mention=24813]Svaler[/mention] i ja smo dobri drugari, nece mi on zameriti sto se malo zekimo sa njegovim fenom, pardon fejzerom...
Eto, iovako je vec spominjao da hoce da predje na 900-tku...
Ja sam pre tdm-a duuuugo merkao fazera, ispalo je drugačije, ali još penim kad ih vidim :-) :-) :-)

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 17 minuta, bocca_bastard je napisao:

Merih malopre otpor kape svecice. Jedna 10ko a druga 10.19ko

Sta mislite, je l' ok to?

 

Uputstvo kaze 10ko, nema nista od-do

Mislim da je to odlicno. Moja je imala 5k pa je radila ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer
Merih malopre otpor kape svecice. Jedna 10ko a druga 10.19ko
Sta mislite, je l' ok to?
 
Uputstvo kaze 10ko, nema nista od-do
Za tako veliki otpor (veličine 10 kilo oma) razlika od 0.19 kO je zanemarljiva, čak i da je u minusu a ne u plusu..

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima li neko dimenzije centralnog stendera? Kod mene je vidim zavijen nosac odozdole... Verujem da ga nije komplikovano napraviti...

Juce cam se zezao sa CO vrednostima, stavio sam f.vazduha ocigledno vece propusnosti, dodao malo goriva preko table i doveo masinu u normalno radno stanje, koja lepota za stelovati!

Skinuo 17 zuba lancanik od napred, lanac se oslanjao uz unutrasnju zastitnu plastiku, na 3500obrtaja isao je 100km/h u sestoj.. Ocigledno ga je neko koristio na otvorenom putu, trebam li reci koji je preporod 15 zuba za grad? :D Podize tocak u prve tri brzine ali i dalje se ne vozi kao redna cetiri cilindra, moram se navici...

Evo jos jedne fotke masine, sada sa druge strane... Koristim budjavi htc trenutno pa je crvena senka u svim tamnim delovima ali opet sva se lepota vidi! :D

fffff.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nema sta, meni je 900-tka prelep motor... Naravno i 4tx je lepotan... :)

@N.F.S. Ti si kao malo dete kada dobije novu igracku, samo se oko nje zanima i dok je ne raskupusa skroz na skroz, ne smiruje se... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma kako veselo poskoci kada mu na 100kmh dodam gas u sestoj! Nasmejem se od radosti svaki put!!!

Ne voli da se vozi ispod 3000obrtaja, ja sam navikao da saltujem pri odredjenoj brzini i nisam obrtaljku gledao, sada ako idem 70kmh trebam biti u cetvrtoj brzini (oko 3000 rpm) dok sam na 4 cilindra u sestoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Možda da mu ušteluješ ventile. Meni je na 4TX bilo razlike u malim obrtajima.

Kada si štelovao CO, jesi probao da voziš, ili samo na leru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Neka Alekre potvrdi kako je na 900-tki, ali ja nemam bas tolika trzanja na svom 4tx-u na manjim obrtajima. Ja lagano u krivini skrecem u drugoj brzini sa skroz pustenim kvacilom. To je otprilike na 2000 obrtaja i nema trzanja uopste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Neka Alekre potvrdi kako je na 900-tki, ali ja nemam bas tolika trzanja na svom 4tx-u na manjim obrtajima. Ja lagano u krivini skrecem u drugoj brzini sa skroz pustenim kvacilom. To je otprilike na 2000 obrtaja i nema trzanja uopste...
I ja isto . Mogu cak i na 1500 da ga spustim bez trzanja,samo lagan gasic...

Ali to na 900 je drugaciji menjac skroz. Pa je tu prenosni stepen drugaciji nego na 4tx-u.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne može nikako da se poredi 850 i 900. Vozio sam oba, u uslovima gde iz prinude mora da vucara u prvom i drugom stepenu prenosa, gas kod "900" se ponaša kao prekidač, isključeno / uključeno. Kao da je uvek u pogrešnom stepenu. Po tom pitanju kod "850" karburatori rade mnogo bolji posao i to je generalno tako kada poredite ta dva sistema.

 

Mora da se koristi kvačilo, trebalo je i meni dosta vremena da se naviknem posle "ER5", tako je...

Rešenje ti je klapna donekle ili da se mapira "PowerCommanderom" ako baš baš baš smeta. Ja sam do sada nabacio preko 1000 evra opreme plus potrošni delovi, ne da mi se i to da mu kačim i vučem instalaciju. Ionako je gabaritima odličan za grad s obzirom na klasu, ne može sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja sam se jedno vreme interesovao za fazer 600, i zamenim se sa mojim drugarom kojinima fazer 6 2009 odem do ralje i nazad, i ponovo se vratim na moj motor. Neuporedivo je mekši tdm. Prava fotelja za putovanja.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bravo za on/off gas, to je prava rec, malo kvacila i sve se ispegla! Sa 15 zuba je dosta bolja situacija... Koliko sam shvatio kada na karburatoru zatvoris gas malo goriva kroz ler dizne ipak ide u cilindre, kod ubrizgavanja na ovom modelu toga nema, zatvoris gas, prekida se gorivo! Tek ECU od 2007god "pljucka" po malo goriva i u zatvorenom gasu...

Sve se lepse vozim, motor koji lagano vozi dvoje! Preticem kao nekada, samo zmigavac i krenem, nije bitno u kojem sam stepenu prenosa.... :D

 

P.S. Klapnu sam vratio u funkciju istog dana, nekako mi lepse tako radi... Ti Alekre, drzis li je ukljucenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uključena je, nisam ništa dirao. Verovatno ću tokom zime samo da izmerim izduvne gasove pa da na osnovu izveštaja podesim ubrizgavanje ako je potrebno. Doduše svećice su "kafene" ali ipak papir je papir, jedino merodavno.
 

Ko je navikao da "vrti" agregat i klacka polugu menjača može stvarno jako brzo da vozi "TDM", pogotovo po nekim brdsko planinskim putevima, za te namene je i konstruisan. Kao neki predimezionisani touring super moto. U mom slučaju retko dođem do 6x1000rpm, rano ga išaltam u 4/5/6 a "TDM" ipak voli dinamičniji stil vožnje pa imam neki osećaj tromosti. Konstrukcija agregata i samog motocikla ipak govori u korist "TDM"-a. Na primer, "Yamaha" kaže 4 litara motornog ulja čiste sintetike :) Zato, pa zato što su zamisli tako da se iz krivina ispucava do optimalne krive snage kroz svaki stepen prenosa, naravno 6. stepen je izuzetak jer je overdrive. 

Moram da priznam da bi voleo da sledeći motocikl bude takav da se vozi kao dizel. Ne diram menjač, vozim 80 - 100 neprekidno 6-8-10 sati i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ja sam se jedno vreme interesovao za fazer 600, i zamenim se sa mojim drugarom kojinima fazer 6 2009 odem do ralje i nazad, i ponovo se vratim na moj motor. Neuporedivo je mekši tdm. Prava fotelja za putovanja.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka


Све то стоји, али има путну брзину о којој на ТДМу нисам могао ни да сањам. Јебена 5-а брзина и вибрације преко 140-150, једноставно ми није било пријатно ни гузици, ни рукама а некако сам и у глави имао трип да му та брзина не одговора... А овај сад држи 160-180 на по' гаса (7-8к) и троши испод 6 литара. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa tačno bih oboleo od čišćenja. Naši putevi su izuzetno izuzetno prljavi, mnogo je teško sačuvati motocikl, uvek je prst prašine i sloj peska posle kiše. Ja se borim sa time što često koristim namenske voskove, zaštite za plastiku itd. Imam crevo spremno namotano pored česme. Čim uđem u dvorište, uključim crevo i sperem svo blato pa tek onda u garažu. 

 

Ima tu nekih motocikala koji se tako voze, na primer "GSX1250 FA", "BMW R1150", nisam probao "Versys 1000" i "XTZ 1200", trebalo bi da vuku lepo iz podruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 9 sati, N.F.S. je napisao:

Ima li neko dimenzije centralnog stendera? Kod mene je vidim zavijen nosac odozdole... Verujem da ga nije komplikovano napraviti...

Nenade, pokušaj ovde

https://www.polovniautomobili.com/motori/12299431/yamaha-tdm-900-abs

tel 0621046931

Ima centralni štender, možda bi ga prodao posebno, a možeš i da ga zamoliš da ga slika i napiše dimenzije

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Idem kod Ivice sediste da radim u Nis, za jedno mesec dana, ako ovaj motor bude dostupan uzecu mere... Mada nije mi tesko ni sam da osmislim stender...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imam i ja centralni, no frx.

 

Samo da vam kažem da ćete se usrati dok ga napravite, nije baš pec pec :) Ima razloga zašto košta koliko košta.

 

Javi kako je Ivice, razmišljam se.

 

Danas full make up. Ispao mi šraf panela posle servisa. Naručio sam nov u "Plattneru".

 

40139769_2177161939229575_5319610342362316800_n.thumb.jpg.1eb0792749e10c26ec5078c9c3673846.jpg40084266_333579607209894_1783559695936520192_n.thumb.jpg.373e4748e50c39c907c367a93dba3cf2.jpg40169454_1885460818211438_5632699375042953216_n.thumb.jpg.c2d7c85ea1b7e586a7ae0be0ba69b364.jpg

 

Agresija, cakli se :) Ne da se da ide iz kuće zbog "BMW"-a.

40141978_912110132331953_4996312228253663232_n.thumb.jpg.78553273084307de0629527218df7a16.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

K2 vosak rekao bih, bolji sjaj postizem kornjacom sa teflonom (turtle ptfe) ili sonax brilliant 1...

Trazim stender da kupim, ako potraga ne urodi plodom bice napravljen preko zime i to funkcionalniji od originala :D

 

Prelep tdm Alekre, desnom klipu dodaj malo goriva (bar bih ja...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da, K2. Nije nešto, spada u jeftinije proizvode. Kupiću neki bolji kada istrošim ovaj. Ne traje više od par meseci ionako.

 

Radiću mu full servis ove zime, proveriću smeše. Nije ni loše da ga odvrnem malo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma da, svrati na neki tehnicki neka sondom izmere gasove, odmah znas na cemu si... Ja na dva teh. pregleda bio, hteo da platim odbili me! I sada kada sam ga registrovao nisu merili a znacio bi mi podatak posto sam filter vazduha zamenio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma vas dvojica ste bolesni! :lud:

Moj je srecan kad ga puskom operem.

To dobije 1 mesecno i dosta mu je.

Sad sam na Tari bio prosli vikend.

Vozio sam 10km makadama. 

Tdm odvozao bez muke. 

 

Za sledecu godinu me ocekuje zamena lanca i novi opanci,zadnja guma mi je gotova,ovo joj je treca sezona. Prednja je dobra,al zamenicu u paru. 

Stigle mi caure (teflonski klizaci) za stapove napred. Iz UK , tamo kosta smesno 23£.

To cu na zimu da menjam. 

Sredicu sve kocione celjusti, nemam problem al je 2 god kako nisam dirao,valjalo vi to pogledati,lanac,gume, stapove, bice posla ove zime...

Gume cu na prolece. 

Ulje zamenih pre 10 dana. 

Antifriz cu nadam se ove nedelje, i to sa sve onim ispiranjem. I tako..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja